Skocz do zawartości


Zdjęcie

Facet w sztukach walki...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_malaparte
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Facet w sztukach walki...
Kurcze...

To miała być rozmowa a nie wyzwiska, tak właśnie wygląda forum jak pisze na nim większość facetów, nie szanujecie się, nie umiecie rozmawiać, przechwalacie się a jak przyjdzie co do czego to uciekacie zanim przeciwnik zdąży podejść.

Wiem co mówię, bo jeden taki uciekł zamiast bronić dziewczyny.

Taki obraz wasz nędzny...a między sobą zamiast jakieś sobie rady dawać żeby się lepiej ćwiczyło to większość...: "aa co Ty umiesz" -"ja to dopiero jestem ..."

Tak czytam to i zastanawiam się gdzie te wszystkie zasady, które niby macie wpajane na tych waszych treningach, nigdzie zmaterializowanego szacunku ani chęci pomocy i charakteru nie widać...
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...
Jakie jest pytanie? Albo chociaż sens posta? Zwracasz się do kogoś konkretnego, czy tak na odlew, po wszystkich jedziesz?
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...

Jakie jest pytanie? Albo chociaż sens posta? Zwracasz się do kogoś konkretnego, czy tak na odlew, po wszystkich jedziesz?

To jest erystyczne uciekanie od problemu, ale on niestety istnieje - widać to po wielu wątkach - że o pewnej brzemiennej dla listy obecności dyskusji nie wspomnę... Zapewne autorka jest tą pozostawioną w kłopotach, stąd rozgoryczenie. Problem istnieje nie da się ukryć. Zauważyłem nawet że (niektórzy i nie wszędzie!) ćwiczący potrafią drwić z innej sekcji czy jej albo innego instruktora - nie ma to nic wspólnego z rywalizacją a jest zwykłym infantylnym szczeniactwem. I to jest problem wspomniany przez autorkę, ale nie nazwany po imieniu: infantylne szczeniactwo.
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...
Kolega Belor probuje dociec kontekstu wypowiedzi, bo post wyglada jak riposta w dlugiej i zacieklej dyspucie (z wyzwyskami itp) ktorej na forum nie ma ( byla?)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...

Kurcze...

To miała być rozmowa a nie wyzwiska, tak właśnie wygląda forum jak pisze na nim większość facetów, nie szanujecie się, nie umiecie rozmawiać, przechwalacie się a jak przyjdzie co do czego to uciekacie zanim przeciwnik zdąży podejść.

Wiem co mówię, bo jeden taki uciekł zamiast bronić dziewczyny.

Taki obraz wasz nędzny...a między sobą zamiast jakieś sobie rady dawać żeby się lepiej ćwiczyło to większość...: "aa co Ty umiesz" -"ja to dopiero jestem ..."

Tak czytam to i zastanawiam się gdzie te wszystkie zasady, które niby macie wpajane na tych waszych treningach, nigdzie zmaterializowanego szacunku ani chęci pomocy i charakteru nie widać...


Napisz do "Przyjaciółki".
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...
Hm, wszyscy tacy jesteście, bo jeden uciekł. Zabawne. A post pierwszy więc moim skromnym zdaniem początek na forum nienajlepszy :roll:
  • 0

budo_ii
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...
Uspokój się, weź głęboki oddech, usiądź swobodnie i opowiedz nam o swoich problemach.
  • 0

budo_malaparte
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...
Agresywność postu nie wynika z rozgoryczenia tylko obserwacji. Nikt mnie nie napadł:)Cwiczę sztuki walki 2,5 roku, jasne nie jest to dużo, ale wystarczająco żeby pewne rzeczy dostrzec. Czytając forum często zauważam złośliwe odpowiedzi na proste pytania, wydstarczyłoby odpowiedzieć normalnie żeby komuś pomóc, ale lepiej pokazać jakim to się jest inteligentnym i profesjonalnym znawcą sztuk walki. Jasne są osoby, które się naprawdę na tym znają i z tego co widzę odpowiadają nawet na najdziwniejsze pytania konkretnie i merytorycznie.

Co do charakteru postu nie odnosi się do wszystkich oczywiście tylko do osób, które w obraźliwy sposób komentują wypowiedzi innych, żeby to zauważyć wystarczy przeczytać odpowiedzi na mój pierwszy post, on miał coś obnażyć i pokazać. Jak się okazało kilka osób poczuło się urażpnych i słusznie inne pobawiły się w freuda szukając powodu rozgoryczenia w emocjonalnej dziewczynie, która została porzucona w obliczu niebezpieczeństwa...:|

Były też niestety osoby reagujące agresywnie i o nie właśnie mi chodzi.

Po co wchodzić na forum... żeby pogadać? Czy żeby pwoiedzieć komuś, że nic nie umie i w ogóle wszyscy są do bani tylko ja najlepszy?:|

Wejście mocne, zgadzam się. Dlaczego tak mocne? Bo inaczej większość "honorowych" i wychowanych w duchu spokoju i mądrości sztuk walki nawet nie zauważyłoby problemu...:|

Pozdrawiam tych, którzy przyjęli wypowiedź z dystansem:)
  • 0

budo_malaparte
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...
Dobrze...

Korzystając z okazji chciałabym zapytać o radę Was, osoby ćwiczące mam nadzieję:)

Mam problem z biodrami, konkretnie bolą mnie strasznie przy kopnięciach i rozciąganiu panewki biodrowe czy jak sie to tam nazywa. Uniemożliwia mi to stanie w pozycji jeźdźca a przynajmniej na początku bywa to bardzo bolesne.

Macie jakieś ciekawe metdy na pozbycie się tego oprócz rozciągania i ćwiczeń, bo to robię codziennie...

A może jakiś specyficzny rodzaj ćwiczeń, który sprawdził się w Waszym przypadku...?

Pozdrawiam:)
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...
Jeśli bolą cię biodra, to najprawdopodobniej źle kopiesz, w niewłaściwy sposób układasz ciało przy wyprowadzaniu kopnięcia. To bardzo niebezpieczne, bo w dłuższej perspektywie prowadzi do uszkodzeń układu kostnego człowieka, warto to skorygować pod okiem kogoś, kto potrafi Ci pokazać jak to robić sensownie, by sobie nie szkodzić. Jakie doświadczenie w kopaniu ma twój trener?
Druga opcja jest taka, że masz problem z biodrami, w tym wypadku warto skonsultować się z ortopedą.
W każdym bądź razie, przy poprawnym wyprowadzaniu kopnięć bólu nie powinno być. Przy niepoprawnym pojawia się po pewnym czasie. Tyle dowiedziałem się na jednym z seminariów od Sifu Beddar'a, który swego czasu kopał bardzo dużo. Plus własna obserwacja z treningów na workach.
pozdrawiam
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...
Byc moze za duzo cwiczysz...Proponuje zaprzestac treningu rozciagania czy tez kopania na czas jakis.Tego czego robisz ''za duzo''.To podpowiada ''zdrowy rozsadek''.Mam znajomego,ktory cwiczyl''pistoleciki''-tj.przysiady na jednej nodze.Robil ich 150.Dzis juz nie cwiczy.Nie wytrzymaly kolana :?
  • 0

budo_malaparte
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...
Jeżeli chodzi o doświadczenie "trenera" to około 20 lat...

Myślę, że to ja stanowię problem mówiąc najprościej. Bardzo boli mnie na początku, kiedy nie jestem rozgrzana ból ustępuje kiedy się rozgrzeję porządnie i długo rozciągam. Po treningu za jakiś czas znów bardzo boli...

Dzięki za radę, chyba rzeczywiście będę musiała póść do ortopedy bo strasznie ogranicza mi to możliwości przy kopnięciach obrotowych. Kiedy jestem w połowie kopnięcia noga opada, jakby została zablokowana albo jakby po drodze było coś w co już kopnęłam:)

Pozdrawiam Panów:)
  • 0

budo_bongolud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...
@topic
Też zauważyłem takie zjawisko, czyli ktoś zadaje pytania, lub na nie odpowiada. Przy najmniejszym błędzie zalicza bure od paru osób. Może nie w takim stopniu jak to koleżanka opisuje, ale jednak ;] Co do nazwy tematu to mi się wydaje sama w sobie atakiem na płeć męską ;p

Jeśli chodzi o biodra to mnie łapią skurcze właśnie w okolicy panewki np. przy rozciąganiu, gdy trzeba "trzymać się za stopę". Wie ktoś czym może to być spowodowane?
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...
magnez, potas. braki uzupelniac nalezy w sposób naturalny tudziez tabsami wszelakiej masci i myslec o rozluznieniu tej partii 8)
  • 0

budo_yarek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...
Bioderka i moze inne stawy delikatne, a niby jakze solidne :
- moze nie odpowiednia rozgrzewka, nawet jesli wszystkim odpowiada, moze akurat Tobie nie jest dopasowana;
- rozciaganie moze za silowe i odpusc se je przed treningiem wstaw delikatne rozciagania po treningu;
- osobista rada idz na basen i poplywaj poniewaz cwiczenia w basenie czynia cuda, zwlaszcza odciagajac ciezar (mialem spory problem z barkiem, odpuscilem zdeka treningi i duza ilosc basenu, ponownie moge wykonywac ruchy przy ktorych bol byl straszny)
pozdr
  • 0

budo_malaparte
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...
Dziękuję, dziękuję...

Basen...chętnie, ale niestety bez szans, bo nie mam ani trochę czasu:) dlatego chyba będę po prostu przeciwdziałać dietą, rozluźnieniem tej części troszkę delikatniejszymi ćwiczeniami i ortopedą :P

PS Nie wydaje mi się to temat obraźliwy dla mężczyzn:) po prostu zobrazowanie pewnych niedoskonałości nawet w przerysowanej formie daje efekt w postaci przynajmniej wzbudzenia jakichś emocji i być może refleksji:)

Pozdrawiam Panią i Panów:)
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...
Zdecydowanie jak bolą biodra i w taki sposób jak mówisz to źle. Może to byc wynikiem jakiegoś procesu zwyrodnioniowego stawów, złego ćwiczenia, przetrenowania lub złego trenowania (zwłaszcza zła technika - zazwyczaj bezsensowne błedy, warto pokazac komuś z innej sekcji jak kopiesz, albo bezsensowne kopanie po worach powyzej mozliwości fizjologicznych w danym wieku), niewłaściwych butów (niefizjologicznych choć ładnych), złej diety (brak substancji potrzebnych stawom i ścięgnom), rozciągani "na siłę" (polecam materiały dotyczące metody "streeching'u"). Z diety warto spróbować uzupełnić ją o glukozaminę (we wszelkich postaciach nazwach i cenach - co kto lubi) i kolagen (osobiście polecam "kolagen active plus" Olimpu albo zwyczajna żelatyna z braku finansów na przykład), razem je należy moim zdaniem. Niestety nic nie zastąpi obowiązkowej w tej sytuacji wizyty u ortopedy (rozumnego, bo rada przestan trenowac nic niedaje) ew lekarza sportowego. I staraj sie kopać wolniej a dokładnie technicznie. ból zawsze jest sygnałem ratunkowo-obronnym organizmu, przekroczyłaś jakąś granicę. Strategia "na przeczekanie jak przejdzie" bez zlikwidowania problemu jest prosta droga do trwałej kontuzji a czasem i kalectwa, w najlepszym przypadku zaprzestania ćwiczenia. Dziękuję za uwagę. Dobrej nocy evbdy.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...
szerokie i niskie pozycje to masakra dla stawów. (pomijając już wszystko co zostało powiedziane wyżej)
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...
czy moze to nawiazanie do karate :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Facet w sztukach walki...

szerokie i niskie pozycje to masakra dla stawów. (pomijając już wszystko co zostało powiedziane wyżej)


Czy ja wiem ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024