Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powolny sparing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Powolny sparing
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Powolny sparing.... fajny. tj mnie się podoba. Może dlatego że gruby i stary już jestem. Widać że nie tylko w Taiji jest taki. Tj. wiedziałem że w sistiemie też taki jest
  • 0

budo_stas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powolny sparing
Masakra. Totalna idiota. Z innych klipów tego gościa, poświęconych basics, jasno wynika, że naucza on technik służących temu, żeby ewentualnemu przeciwnikowi było łatwiej spuścić jego uczniom łomot.
  • 0

budo_ii
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Powolny sparing
Może i metoda treningowa niezła... ale na pewno nie w jego wykonaniu...
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Powolny sparing
Hm, jak dla mnie to cuda na kiju. Nie czepiając się metody, to on powinien się chyba poruszać z taką prędkością jak atakujący, żeby to miało sens. Oni w zwolnionym tempie, a on szybko, żeby się udało zdążyć coś zrobić. To już na starcie pokazuje, że w rzeczywistości, przy dużej szybkości tak atakującego jak i broniącego, nie zdążył by tym kijem nawet machnąć. Widziałem wiele tak robionych "pokazówek", a gdy przyszło zrobić to samo na pełnej prędkości, to się okazywało, że na technikę super działającą na low - na full nie ma czasu.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Powolny sparing

Oni w zwolnionym tempie, a on szybko, żeby się udało zdążyć coś zrobić.


Też mnie to rozbawiło :lol:
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Powolny sparing
Eh tam, myślę, że Oldmanowi chodziło o samą zasadę wolno wykonywanych ćwiczeń a nie zawartość tego klipu :wink:
Tak bardziej w realu to człowiek z długim kijem napierdala 3 przeciwników waląc (i dźgając, o ile ma trochę pojęcia) kijem ile wlezie. O ile w ogóle nie goni ich wymachując wściekle kijem i miotając najgorsze przekleństwa :D Przedstawiane "techniki" i nauki owego "mistrza" rzeczywiście wyglądają na takie typu: jak mając przewagę w postaci długiego kija, należy dać się pobić, okaleczyć lub zabić, obrabować, wydupczyć, obsikać i podpalić (kolejność w sumie dowolna) 8)
  • 0

budo_taz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powolny sparing
Technika jest niezla, podobna do techniki jednego kroku,
tylko to ma sens jak znasz jakies podstawy pozycji i technik
(chociazby podstawowa pozycja bojserska), i prace nog.
Cos podobnego - podkreslam podobnego - widzialem jak
Royce Gracie wykonywal ze swoim bratem w parterze,
tylko to bylo raz jedna osoba raz druga.
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Powolny sparing
Zgoda... facet nie wykorzystuje przewagi długości kija. Ja tu nie jestem fachowcem bo szermierkę kijem to raczej rzadko mam okazje ćwiczyć i prawdę mówiąc traktuję ją narazie jako zaprawę fizyczną z przyrządem niż szermierkę sensu stricte. Ale żeby bronić idee powolnego treningu powiem że chyba bez problemu można sobie wyobrazić że takie było założenie. Jest ciasno, ataki przychodzą z rożnych stron i co wtedy. Nie znam języka wiec nie rozumiem tłumaczeń mogę być więc w błędzie.

Faktycznie człowiek z kijem zakłuca nieco ćwiczenie przyspieszając swoje ruchy w stosunku do "atakujących" ale to jego problem ja wiem że tak nie wolno.

Kiedy ćwiczymy pchające dłonie (mówię tu o YMAA) staramy się dzięki technice Peng zachować dystans w stosunku do osoby pchającej. Jednak czasami ćwiczymy z takzwanego zamknięcia (moje ręce są dociśnięte do ciała) zachowanie dystansu wtedy jest mocno problematyczne. I też można by powiedzieć ... to zły trening jest.
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: Powolny sparing
Ja tam jestem jak najbardziej za tego rodzaju treningiem :) ale ,zeby tak cwiczyc ,trzeba juz cos umiec :) moze dlatego sie tak cwiczy :) a nie ma co krytykowac :) krytykowac jest najlatwiej :) poza tym na filmiku widac,ze ma jakies umiejetnosci :) co nie znaczy,ze musi to od razu pokazywac na zewnatrz :) my chyba jeszcze za bardzo wierzymy w to co widzimy :) moze ktos spotkal juz gosci ktorzy walcza''na pol gwizdka''?? :) :) :) i nie maja''cisnienia''by dokopac?? :) bo nie musza :) :) jesli ktos podwaza czyjes umiejetnosci czy wiedze na dany temat,niech to sam skonfrontuje :) :) tj.''wymieni doswiadczenia'' :) a nie prowadzi nagonke czy inne zagrywki :) ale tu juz wykraczam chyba poza temat
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Powolny sparing
więcej emotek, bo się za łatwo czyta
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: Powolny sparing
ok.
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powolny sparing
:)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Powolny sparing

Royce Gracie wykonywal ze swoim bratem w parterze,
tylko to bylo raz jedna osoba raz druga.

ale tam nie ma żadnej umowności
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024