Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czynniki wpływające na to że jesteś dobry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_bananadam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czynniki wpływające na to że jesteś dobry
Zastanawiam się co sprawia że jest się dobrym zawodnikiem. Czy jest to większej części zasługa genów czy raczej charakter ciężka praca. Chodzi mi o to co przeważa.
Zastanawiam się także czy w stosunkowo niedługim czasie czyli pół roku czy roku przy dużej ilości treningów i wyskoim zaangażowaniu można coś kąkretnego umieć.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czynniki wpływające na to że jesteś dobry
90% praca, 10% talent. Myślę, że sumiennie trenując rok można się już "czegoś" nauczyć. Chociaż "czegoś" to bardzo płynne pojęcie i każdy to rozumie inaczej.
  • 0

budo_hatorikenzo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Czynniki wpływające na to że jesteś dobry
Talent też ma duże znaczenie. U mnie w mieście 2 chłopaków zapisało się na boks w tym samym czasie , 4 lata temu jeden walczy już na Mistrzostwach Europy, zwycięża MP, posaida już nawet stypendium od Michalczewskiego łącznie juz w wieku 16 lat zarabia 800 zł miesięcznie a drugi jeszcze ani razu nie przeszedł eliminacji do MP. Ale ciężka praca też ma duże znaczenie.
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czynniki wpływające na to że jesteś dobry
Trzeba się znależć w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu czyli musisz mieć SZCZęSCIE, a talentowi trzeba pomóc poprzez ciężką pracę. Psychika nr 1. Mam w klubie jednego zawodnika. Trochę ciężko mi do niego trafić, ale jak trafię to będzie on bardzo dobry. Trener powinien Tobie pokazać drogę, ale kroczyć po niej będziesz sam.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czynniki wpływające na to że jesteś dobry
bardzo dużo to trener, potem własna praca , psychika. Jeżeli chodzi o talent to trochę tak ale żeby zrobić z kogoś dobrego zawodnika talent wrodzony nie jest u niego niezbędny talent objawia się dopiero w wybitnych wynikach.
  • 0

budo_kikeros
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czynniki wpływające na to że jesteś dobry
talent musi byc do tego dobry trener troche szczescia i po pol roku mozna cos osiagnac zalezy jak masz rozwinieta motoryke jezeli jest na dobrym poziomie mozesz zaczac walczyc
  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czynniki wpływające na to że jesteś dobry
Dobry trener, ciezka praca, talent i psychika - mozna byc mistrzem swiata w biciu na tarcze wyjsc do walki z przecietnym zawodnikiem i sie zesrac :D
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czynniki wpływające na to że jesteś dobry
Musisz mieć cel i wytrwałość. Wiadomo, że jeśli dysproporcja fizyczna pomiędzy zawodnikami jest ogromna to i technika wiele nie pomoże. Jednak paradoksalnie jest wiele wyjątków od tej reguły np. R.Gracie, Zambidis.

Talent ma to do siebie, że łatwo się zaprzepaszcza bez ciężkiej pracy. Kiedyś jak jeszcze ćwiczyłem kyoka, przychodził do nas na zajęcia pewien melanżownik. Miał niesłychany talent, potrafił miesiąc, dwa nie ćwiczyć i dzień w dzień imprezować a potem w 2-3 tygodnie odrobić zaległości. Czasem zastanawialiśmy się z kumplami czy może to nie my po prostu jesteśmy tacy ciency, skoro trenujemy mocno i regularnie a tu nic :) Niestety gość odpadł, niedawno spotkałem go jak pił browary w parku, taki jakiś rachityczny i szary. Dawno zarzucił sport i teraz pałęta się po swoim kwadracie bez celu. Strasznie przykry widok zwłaszcza, że jeszcze kilka lat temu bez problemu dawał sobie radę z zawodnikami o 15-20 kg cięższymi i wyższymi. Jak chcesz być dobry to pamiętaj: cel i determinacja a wszystko już się wtedy ułoży.
  • 0

budo_hera
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czynniki wpływające na to że jesteś dobry

Dobry trener, ciezka praca, talent i psychika - mozna byc mistrzem swiata w biciu na tarcze wyjsc do walki z przecietnym zawodnikiem i sie zesrac :D


Dokładnie :) nawet miałem okazje taką osobe poznać dawno temu :lol: tarczował przecudownie gorzej było ze sparringami a do walki był się wystartować
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czynniki wpływające na to że jesteś dobry
dziwne, ze nikt z Was nie wymienil jeszcze odpowiedniego przygotowania tlenowo, wydolnosciowo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024