Skocz do zawartości


Zdjęcie

Boks, Kickboxing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_moralezz
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Boks, Kickboxing
Witam. Jestem nowym uzytkownikiem.

Pisze tu z racji tego iż od dłuższego czasu podobają mi się sztuki walki najbardziej Boks i Kickboxing, lub coś połączonego... np, ze można komuś złamać ręke czy noge(nie wiem jak się to nazywa :P ) oczywiście nie mam zamiaru nikomu nic łamać, ale chodzi mi bardziej o to, aby obezwładnić przeciwnika.

Mam zamiar kupic worek bokserski i trenować w domu na nim (Niestety nie mam możliwości chodzenia do żadnego klubu, poniewaz mieszkam z daleka od miasta :( )

Jaki styl walki proponujecie mi, abym zaczał trenowac?

Dodam iż chodzę na siłownie, nie wiem czy to jednak jest zbytnio przydatne co do sztuk walk.

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dzięki

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks, Kickboxing
Zacznij trenować ten który najbardziej Ci odpowiada.Przejdź sie po sekcjach w twoim mieście i sam zdecyduj, nikt za Ciebie takiego wyboru nie podejmie. :wink:
  • 0

budo_moralezz
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks, Kickboxing
Boks według mnie najlepszy.

Czytaj uważnie napisałem, że mieszkam daleko od miasta i nie mam mozliwości trenowac w żadnym klubie.

Jedynie w domu, niestety...
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks, Kickboxing
Sorry nie czytałem uważnie bo nie lubie czytać po raz 10000000 idiotycznych tematów które były na forum xxxxxxxxxxxxx razy.Jeżeli boks według Ciebie jest najlepszy to sobie ściągnij szkoleniówkę i napierdalaj w domu w gruche albo w cytryne jak to ktoś już na tym forum robił i wrzucaj nam swoje filmiki cobyśmy się mogli pośmiać z Ciebie, dziękuje (tak jestem wkurwiony)
  • 0

budo_swistaczek1989
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks, Kickboxing
to prawda bez trenera i podstaw to w domu jedynie gruche mozesz powalić bo bedziesz walił worek na oślep :D
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks, Kickboxing
Reasumując, chciałbys sie nauczyc uderzać, uderzać i kopać, albo tego i tego (ke?) a najlepiej jakby jeszcze umieć łamać ludziom ręce i ogolnie chcesz sie tego sam w piwnicy nauczyc na worku...?
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks, Kickboxing

Boks według mnie najlepszy.

Czytaj uważnie napisałem, że mieszkam daleko od miasta i nie mam mozliwości trenowac w żadnym klubie.

Jedynie w domu, niestety...


Nigdy nie jest na tyle daleko by nie moc pojechac, trzeba tylko chciec jak nie chce Ci sie jezdzic to odpusc sobie SW bo tam potrzeba jeszcze wiecej samo zaparcia
  • 0

budo_pajacykpl
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks, Kickboxing
nogi łamać powiadasz? hmmm...
dam Ci link do najlepszego z najlepszych, ok 2minuty i 45 sek jest jego pokaz umiejętności, potraktuj to jako świetną szkoleniówke :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks, Kickboxing
hahahahahha umarlem :)
  • 0

budo_sunnyxd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks, Kickboxing
popatrz na youtube jest bardzo dużo filmików szkoleniowych, do tego w domu możesz zacząć biegać by wyrobić kondyche, skakać na skakance by poprawić pracę nóg, brzuszki robić albo 6 weidera, pompki różnego rodzaju. oczywiście jeśli chodzi o box ;p bo wiadomo że jak masz kompletnie 0 kondyche i samozaparcie to NAWET W NAJLEPSZYM klubie niczego nie osiagniesz. ważne są regularność, chęć do ćwiczeń i satysfakcja. Do czasu aż znajdziesz już jakiś klub ćwicz w domu.
pozdrawiam Sunny xD
  • 0

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks, Kickboxing
Eh sunny, szkoleniowki nie sa dla osob nie majacych wczesniej stycznosci z sw!
Beda zle nawyki i ciezko sie ich bedzie pozbyc!
Jesli masz 0 kondychy to kluby sa miedzy innymi po to zeby mozna bylo ja poprawic.
Nie wiem jak mozna cwiczyc biegi w domu :roll: (moze jakos sie da ale kondycji raczej nie polepszysz)
Oczywiscie, mozesz w domu pracowac nad wytrzymaloscia, nawet sila, innymi cechami motorycznymi, ale odradzam zaczynac przygode z sw od szkoleniowek bo gosciu z tasmy nie powie Ci, co robisz zle!
Nikt nie jest jakims superczlowiekiem, zeby od razu byl we wszystkim najlepszy, kazdy zaczyna od 0.

pozdrawiam
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks, Kickboxing
Nad kondycją można całkiem dobrze pracować w domu. Interwały w różnym wydaniu i tyle.


PZDR
  • 0

budo_sunnyxd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks, Kickboxing
masz racje o technice ćwiczeń w domu ale sam przyznaj ze mając złego trenera też można nauczyć sie złych nawyków. co do biegania to nie w domu tylko na zewnątrz ;p

ale to do czego chciałem powrócić jak chłopak ma do wyboru :
- siedzieć w domu i pić piwo siedząc w fotelu z chipsami (od razu mówię że to przykład!! xD)
- a ćwiczyć dążyć do celu i poprawiać swoje zdolności to sam powiedz ;p

wiele rzeczy i technik można się nauczyć/wybrać właśnie w domu szperając w necie.
sam się nauczyłem tak wielu rzeczy, a ćwicząc równocześnie w domu i klubie to sam powiedz- doszedłby szybko do perfekcji w ruchach/odruchach ?

pozdro
  • 0

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks, Kickboxing
szybko do perfekcji to ja watpie (niektorym zajmuje to cale zycie) :wink:
ale w powyzszym sie z Toba zgadzam.
W domu mozna cwiczyc na wiele sposobow, bardzo wiele rzeczy, natomiast sw zaczynac trzeba na sali pod okiem trenera (dobrego trenera). Kiedy juz technicznie jestes przygotowany, masz podstawy, oczywiscie mozesz cwiczyc sobie w domu, pod warunkiem ze masz pewnosc ze wykonujesz techniki prawidlowo.
  • 0

budo_sunnyxd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks, Kickboxing
dokładnie bo trener pokazuje techniki jak uderzać by jednocześnie nie tracić dużej ilości energii a jednocześnie by cios był silny ( porównanie "cepa" z "hakiem" )
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks, Kickboxing

popatrz na youtube jest bardzo dużo filmików szkoleniowych, do tego w domu możesz zacząć biegać

xD

Sorry nie czytałem uważnie bo nie lubie czytać po raz 10000000 idiotycznych tematów które były na forum xxxxxxxxxxxxx razy.Jeżeli boks według Ciebie jest najlepszy to sobie ściągnij szkoleniówkę i napierdalaj w domu w gruche albo w cytryne jak to ktoś już na tym forum robił i wrzucaj nam swoje filmiki cobyśmy się mogli pośmiać z Ciebie, dziękuje (tak jestem wkurwiony)

xDD
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks, Kickboxing
Wybierz boks. Z uderzanych, jest to jedyna dziedzina, z której praktyczne umiejętności zostaną ci na długo po tym jak skończysz z treningiem. Oczywiście zaraz pojawi się kilkunastu takich, którzy będą twierdzić inaczej, ale oni potwierdzą to co mówię jak pół roku nie będą się rozciągać :)
Parterówki generalnie zostają na dłużej, ale tego nie chcesz przecież ćwiczyć jeśli dobrze zrozumiałem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024