Skocz do zawartości


Zdjęcie

san shou


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: san shou
No czekamy na jakiekolwiek informacje gdziekolwiek, pozdrawiam:)
  • 0

budo_szymonk
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: san shou
Jeśli ktoś byłby zainteresowany to w sobotę III Otwarte Mistrzostwa Śląska Sanshou w Syryni to jest bodajże koło Rudy Śląskiej.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: san shou
mozna jakies szczegoly tej imprezki??? Bo kolo Rudy Slaskiej to nie lezy nijak... a google tez milcza o tej imprezie
  • 0

budo_szymonk
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: san shou
Sam wiem tylko tyle że 29.11.08 odbywają się III Mistrzostwa Śląska Wushu. (Sanshou, Qingda) oraz turniej pierwszego kroku wushu (dla tych co nie brali wczesniej udziału w zawodach) i to się ma odbywać w Hali Sportowej Syrynia ul. Powstańców Śląskich 26.
I to jest oragnizowane chyba przez
Polski Związek Wushu
Stowarzyszenie Dalekowschodnich Sztuk Walki "TAO"
Pozdrawiam;)
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: san shou
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Jak dla mnie,ciekawa inicjatywa,byloby powiadamianie szanownego grona forumowiczow,o takich wydarzeniach.Bo moze cos sie ''przebije''przez fale krytyki i w koncu zacznie sie cos dziac 8O Nawet jesli zawody organizuje szkola ''Papierowego Tygrysa'',moze ktos zechce na nich wystapic :roll:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: san shou
Ale po co ?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: san shou
Strona Klubu a zero info kto to i gdzie i czego się uczył...
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: san shou
A co ma do tego gdzie uczył sie organizator zawodów? Jakoś nie ogarniam. Chce zrobic zawody niech robi, to jest cos co propaguje sport.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: san shou

Nawet większość osób trenujących kick boks nie słyszała o tej dyscyplinie.

kolega prowadzący klub kickboxingu pod PZKB chciał aby jego chłopaki startowali w turnieju san shou / sanda gdzieś w centralnej Polsce. organizatorzy odpowiedzieli, że nie zyczą sobie obcych, którzy by ich podpatrywali (sic!)

Polska Liga Shidokan powstała w ciągu niedługiego czasu )kilka ostatnich lat) od zera. a oni sie nie zamykają, licencje zawodniczą dostaje każdy kto chce się bić na ich zasadach, bez względu na dysyplinę.
więc jednak można coś takiego zrobic.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: san shou
No i ok
pytanie tylko kto oni i z jakiej szkoły....
a moze jak wiekszosc z naszych rodzimych odmian
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: san shou
nie wiem kto i nie dociekałem. i nie będe, bo nie moja broszka zupełnie. chciałem tylko zwrócić uwagę na zjawisko ksenofobii, o którym już chyba pisano w innym kontekscie.
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: san shou
Wiesz z tymi zawodami i startami zawodników z innych dyscyplin to różnie bywa. Były jakies mistrzostwa warszawy w san shou czy jakos tak i startowali i goscie z muay thai i z kicka. Wogole regularnie startowali chłopaki z Palestry. W Płocku była gala sandy i bili sie ludzie i z kicka i judo i sandy.
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: san shou

Wiesz z tymi zawodami i startami zawodników z innych dyscyplin to różnie bywa. Były jakies mistrzostwa warszawy w san shou czy jakos tak i startowali i goscie z muay thai i z kicka. Wogole regularnie startowali chłopaki z Palestry. W Płocku była gala sandy i bili sie ludzie i z kicka i judo i sandy.

ehemmm przepraszam że wtrącę się ale podobno jednym z wyznaczników szkół jest to jak sie zaprezentują, kto wygra, na zawodach wiec jak startują z powiedzmy "różnych stron siata" to chyba dobrze? Ważnym wydaje mi sie zeby zapobiegać startom w konkurencjach dla mało- lub nie-doświadczonych gości którzy co prawda w danym stylu są od pół roku ale w innym są np. albo instruktorami albo z tytułami mistrzowskimi po jakiś tam innych zawodach, bo uważam że to nie fair jak ma walczyc gość który zaczął ćwiczyc w tym roku w ogóle cokolwiek z gościem ktory co prawda tez zaczął w tym roku ale ma za sobą iluśtamletni staż w innym stylu.
Wiem że nasze tzw "rodzime" style nie są zanadto lubiane ale mimo ze nie miałem przyjemności poćwiczyć tego to wydaje mi sie ze dobrze ze są bo w końcu Chińczycy tez od czegoś zaczynali a w analogiczny sposob powstawała kravka czy jakieś inne cos co nawet nazwy nie pamiętam ale łączy VT z CLF z i czymś jeszcze - jakiś chyba Niemiec to wymyślił, i ponoć jest to tam bardzo popularne. Wiec jak te "rodzime" obiją sie na zawodach to może cosik sie z tego utworzy drogą ewolucji i selekcji naturalnej fajnego a skutecznego i rodzimego przy okazji?
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: san shou
...z drugiej strony rozumiem potrzebe odpowiednich przepisow na zawodach san shou,tj.obowiazek uderzen,kopniec i rzutow :)
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: san shou

...z drugiej strony rozumiem potrzebe odpowiednich przepisow na zawodach san shou,tj.obowiazek uderzen,kopniec i rzutow :)

Noooo...... a są jakieś obowiązki? Ja tam zawsze myślałem że jak wychodzą na pole walki to żeby wyklepać tego drugiego "w imię zasad sk...ynu" (cytata z klasyka) Czyżbym się mylił w swojej nieświadomości??? :)
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: san shou

...z drugiej strony rozumiem potrzebe odpowiednich przepisow na zawodach san shou,tj.obowiazek uderzen,kopniec i rzutow :)

Noooo...... a są jakieś obowiązki? Ja tam zawsze myślałem że jak wychodzą na pole walki to żeby wyklepać tego drugiego "w imię zasad sk...ynu" (cytata z klasyka) Czyżbym się mylił w swojej nieświadomości??? :)

:? hmmm to by nawet głupio sie mówiło, a tym bardziej w szczekach do przeciwnika cedząc przez zaciśnięte zęby: "przyszedłem Cię wyklepać w imię obowiązku sk...nu", chociaż jako chwyt psychologiczny do rozproszenia i zdezorientowania przeciwnika to by się mogło nawet nadawać, czy to o to chodziło?? Słabsze jednostki faktycznie mogłyby być niezdolne do dalszej walki z powodu nagłego ataku czegoś w rodzaju konwulsji... :)
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: san shou
oce - czy ty polemizujesz sam ze sobą? Dałbyś już spokój...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024