Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na początek TKD czy odrazu kickboxing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_bananadam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Na początek TKD czy odrazu kickboxing
Witam
Mam 178cm i waże 65 kg. Czyli mam dość drobną budowę ciała. Zaczełem myśleć o treningu kickboxingu. Niemam żadnego doświadczenia w sportach walki.
Zastanawiam się czy na początek lepiej ćwiczyć taekwondo (bez sparingów 2xtydzien ) czy odrazu iść na kickboxing który jest 4 razy w tygodniu i są sparingi? Zastanawiam się czy na takim sparingu mnie bardzo obiją ?
  • 0

budo_bananadam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
Mam 17 lat
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
narazie taekwondo bez sparingów , napewno
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
Chcesz trenować kick-boxing idź a treningi kicka, chcesz trenować teakwondo idź na treningi taekwondo. Proste.

Jako początkujący na pewno nie będziesz musiał walczyć i uczestniczyć w sparingach. Najpierw będziesz się musiał nauczyć jakiś podstaw co zajmie trochę czasu.

Jednak jeśli się boisz "obicia" to przemyśl czy serio chcesz uprawiać taką dyscyplinę sportu.


PZDR
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
Taekwondo da dużo lepszą bazę do walki niż kickboxing, dzięki temu będzie lepiej walczył w kickboxingu.
Wogole może nie bać się obicia ten kto nigdy nawet nie sparował (i nie zamierza)
:D
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
wielu dobrych kickboxerow zaczynalo od taekwon-do ITF np Rafał Petertil czy Dawid Kowalski treningi tkd dobrze wplywaja na koordynacje ruchowa ale po dluzszym okresie trenowania w momencie przejscia na kicka wychodza na jaw inne nawyki wyuczone na tkd i ciezko czasem je wykorzenic. nie masz sie czego bac to sporty walki nie zabija cie tam to nie BAS3:D
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
spokojnie, rok taekwondo jeszcze nie zepsuje nawyków. Dłużej faktycznie nie wskazane. Natomiast kickboxing może je zepsuć juz na stałe jak za szybko zacznie walczyć (chociaz tak naprawde to dużo zalezy od tego u kogo się ćwiczy)
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
no dokladnie .. najwiecej zalezy od trenera , no ale tez nie sprecyzowales jaki kickboxing ? SEMI czy Light mozna zaryzkowac ze jest podobny do tkd ale low czy k1 czy muay thai to juz wogle abstrakcja , sam przestalem trenowac tkd po 9 latach i teraz trenuje k1 i muay thai i pierwsze miesiace treningu byly dla mnie niezwykle trudne do przestawienia sie ale jest to indywidualna cecha kazdego zawodnika niektorzy lapia szybciej inni wolniej.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
jak dla mnie taekwondo było podstawą własnie w muay thai, bez tego to by była lipa na maksa a lata zajeła i to jeszcze nie do końca poprawa tego co zepsuł kickboxing.
oczywiście ze nie wszystko z tkd tu się stosuje ale baze daje dobrą potem tylko pare rzeczy zmodyfikowac trzeba (przede wszystkim kopniecie okrężne bo reszta pasuje) no i wiadomo że ręce trzeba zrobić od podstaw na kicku ale to juz inna bajka
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
Baza jest dobra ale obrotowki czy kopniecia boczne czy opadajace z gory srednio sie sprawdzaja w amatorski muay thai gdzie masz tyle ochraniaczy owszem w k1 moa zaskczyc i powalic na deski ale trening muay thai a taekwon-do to zupelnie inna praca duzo zalezy od trenera , mysle banandam ze pownienes zaczac od klasycznego boksu .
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
Nie bardzo Cię rozumiem Sally.

Taekwondo da dużo lepszą bazę do walki niż kickboxing, dzięki temu będzie lepiej walczył w kickboxingu.


Najlepszym sposobem na osiągnięcia w kick-boxingu jest baza wyniesiona z taekwondo?

Sorry, ale gorszych bzdur dawno nie słyszałem.

Owszem taka baza może być bardzo przydatna w przypadku zmiany dyscypliny np. gdy ktoś z czasem zaczął rezygnować z tkd na rzecz kb. Skoro jednak chłopak jest nastawiony na kick-boxing to w jakim celu ma nabierać doświadczenia w taekwondo?

Czy jakbyś chciał się nauczyć jazdy wierzchem to najpierw uczyłbyś się powozić bryczka?

Po iść na około...?

Każdy dobry instruktor powinien wyszkolić tak początkującego podopiecznego by żadna inna "baza" nie była mu potrzebna. Powinien wytrenować go w ten sposób by w 100% opanować potrzebne do danej dyscypliny podstawy.


PZDR
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

Taekwondo da dużo lepszą bazę do walki niż kickboxing, dzięki temu będzie lepiej walczył w kickboxingu.

tego zdania ni cholery rozumiem... dzieki temu ze najpierw bedzie cwiczyl TKD, bedzie lepszym kickboxerem, niz kiedy by sie od razu uczyl kickboxingu? to znaczy, ze wystarczy sie nauczyc dobrze kopac, a dolozenie do tego pracy rak, gardy, unikow i kombinacji rece+nogi to kaszka z mleczkiem. hmm ... sally Ty mnie zawsze zaskoczysz jakas teoria :wink:
  • 0

budo_radek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

jak dla mnie taekwondo było podstawą własnie w muay thai, bez tego to by była lipa na maksa a lata zajeła i to jeszcze nie do końca poprawa tego co zepsuł kickboxing.

To znaczy? Jakie złe nawyki Ci kick wyrobił? Chciałeś napisać że jak ktoś chce trenować MT czy jak autor się pytał KB to bez TKD się nie da nauczyć?
Jak ktoś od razu chce do zaawansowanej grupy do bez podstaw w innym podobnym stylu nie da rady, ale kompletnie nie rozumiem po co trenować TKD żeby było łatwiej na kicku, a z tego co wiem to właśnie na TKD mają garde do dupy :twisted: więc tam sobie też możesz wyrobićzłe nawyki :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
obrotówki jak najbardziej się sprawdzają w taju- kopnięcie boczne tez, pod warunkiem ze jest wkomponowane w obrotówkę
taekwondo uczy prawidłowej pracy na nogach, lekkości poruszania sie , ćwiczy nawyk szybkości, refleks, luz a to podstawa kazdej walki.
no i przede wszystkim na tkd sa dobre nogi a to trudno na kickboxingu, oczywiście zapewne sa kluby innych dyscyplin niz tkd, gdzie się uczy dobrze kopac ale nie w moim mieście.Błedem wyniesionym przeze mnie z kicka był nawyk młocki , walka czysto siłowa, ale to juz kwestia klubu i trenera.
Dobry boks nie jest zły, ale i tak na poczatek polecam tkd , to fakt że gardy nie mają wcale, raczkami przebierają zabawnie do tego stopnia że mam watpliwosc czy to wogóle podchodzi pod nazwę "uderzać" ale dobry trener uderzeń i gardy nauczy w góra 3 miesiace ręce to najprostsza sprawa do zrobienia jak się wie jak tego uczyć, a brak dobrej bazy (tego co wymieniam wcześniej) to naprawde ciężka sprawa.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

ręce to najprostsza sprawa do zrobienia jak się wie jak tego uczyć,

az mnie skreca ... 8O jakby ktos paznokciami po tablicy drapal...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
pisze wyraźnie że trzeba umieć tego uczyć, czyli wiedzieć jak to się robi
  • 0

budo_bananadam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
To może zapisać się na boks oprócz tkd .
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
tak mysle ze to najlepszy pomysł
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
sally tak jak z reguły przyznaję Ci rację , tak tym razem nie mogę. Moim zdnaiem zasuwaj od razu na kicka - w dobrej sekcji nauczą i lekkości, i pracy na nogach i refleksu i wszystkiego jak powinno być. Oczywiście łączenie tkd i boksu to fajna sprawa, ale po co jak można miec to razem na kb? Natomiast ciężko będize np. stosować rzeczy nabyte na boksie podczas treningu tkd (zwłaszcza dla początkującego) jak w tkd jest inna metodyka techniczna itp więc nawyki złe i tak przyjdą i tak.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
to ze powinno byc to nie znaczy że jest, tu nie chodzi o model idealny tylko realny. znam bardzo duzo klubów w tym kicka i nie kicka - i kopia beznadziejnie (boks mają dobry), z obserwacji zawodów widze że dobrze kopia semikontaktowcy a szczerze mówiąc semicontact jest mało podobny do walki, słabszy dużo od tkd. Wiec to nie jest takie proste jakby się mogło wydawać z nazwy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024