Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na początek TKD czy odrazu kickboxing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

ręce to najprostsza sprawa do zrobienia jak się wie jak tego uczyć,

az mnie skreca ... 8O jakby ktos paznokciami po tablicy drapal...


we all know one ;)

to ze powinno byc to nie znaczy że jest, tu nie chodzi o model idealny tylko realny. znam bardzo duzo klubów w tym kicka i nie kicka - i kopia beznadziejnie (boks mają dobry), z obserwacji zawodów widze że dobrze kopia semikontaktowcy a szczerze mówiąc semicontact jest mało podobny do walki, słabszy dużo od tkd. Wiec to nie jest takie proste jakby się mogło wydawać z nazwy.


Ale po co uczyć się kopać jak się nie umie uderzać?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

Ale po co uczyć się kopać jak się nie umie uderzać?

bo nauczyć się dobrze kopać jest trudniej
  • 0

budo_hera
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

Chcesz trenować kick-boxing idź a treningi kicka, chcesz trenować teakwondo idź na treningi taekwondo. Proste.

Jako początkujący na pewno nie będziesz musiał walczyć i uczestniczyć w sparingach. Najpierw będziesz się musiał nauczyć jakiś podstaw co zajmie trochę czasu.

Jednak jeśli się boisz "obicia" to przemyśl czy serio chcesz uprawiać taką dyscyplinę sportu.


PZDR


Popieram
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

bo nauczyć się dobrze kopać jest trudniej


Ale kopnięcia to sztuka uzupełniająca, bez dobrych rąk nie są zbyt przydatne.
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

Taekwondo da dużo lepszą bazę do walki niż kickboxing, dzięki temu będzie lepiej walczył w kickboxingu.
Wogole może nie bać się obicia ten kto nigdy nawet nie sparował (i nie zamierza)
:D


Większej BZDURY jeszcze nie słyszałem.
Nat nie chce się bardziej tego idiotyzmu komentować.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

Ale kopnięcia to sztuka uzupełniająca, bez dobrych rąk nie są zbyt przydatne.

widzisz ja własnie nie traktuje ich jako "sztuki uzupełniającej" tylko jako "sztukę równorzędną"




Nat nie chce się bardziej tego idiotyzmu komentować.

to po ch się wogole odzywasz?
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

...kopnięcia [...] bez dobrych rąk nie są zbyt przydatne.

Podpisuję się obiema rękami.

:wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

...kopnięcia [...] bez dobrych rąk nie są zbyt przydatne.

Podpisuję się obiema rękami.

:wink:


ale do czego to się niby ma odnosić?
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

...nauczyć się dobrze kopać jest trudniej

Ja preferuję:

Jeśli chce coś trenować przed kickboxingiem, to polecam boks - najpierw ręce, potem nogi.

Jest to odwrotne podejście niż Ty zalecasz - najpierw nogi (taekwondo ma tego najwięcej), potem ręce.

Polecam zacząć od prostszego i bardziej niezbędnego. Co mam na myśli pisząc niezbędnego. Otóż, w walce gdy jeden umie tylko dobrze uderzać rękami a drugi tylko dobrze kopać stawiam na tego pierwszego :wink:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

ale dobry trener uderzeń i gardy nauczy w góra 3 miesiace ręce to najprostsza sprawa do zrobienia jak się wie jak tego uczyć, a brak dobrej bazy (tego co wymieniam wcześniej) to naprawde ciężka sprawa.


Przepraszam ... ale dobrego i prawidlowo wykonanego lewego prostego to mozna sie i cale zycie uczyc .... i sie nie nauczyc
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

Przepraszam ... ale dobrego i prawidlowo wykonanego lewego prostego to mozna sie i cale zycie uczyc .... i sie nie nauczyc

zmień trenera :wink:


Ja preferuję:
Jeśli chce coś trenować przed kickboxingiem, to polecam boks - najpierw ręce, potem nogi.
Jest to odwrotne podejście niż Ty zalecasz - najpierw nogi (taekwondo ma tego najwięcej), potem ręce.

no cóż, źle polecasz.
Nóg jest się nauczyć trudniej więc nie powinno się zaczynać od łatwiejszego bo to może spowodować pójście na łatwiznę i nigdy nie wykształcenie prawidłowej technik kopnięć.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

no cóż, źle polecasz.

no coz, sally z tego co zauwazylem to w kazdej jednej dyskusji kazdy zle poleca tylko nie Ty. no offence, ale nawet odechciewa sie dyskutowac z kims, kto zatyka uszy na kazde inne zdanie niz swoje. pozdrawiam.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

no cóż, źle polecasz.
Nóg jest się nauczyć trudniej więc nie powinno się zaczynać od łatwiejszego bo to może spowodować pójście na łatwiznę i nigdy nie wykształcenie prawidłowej technik kopnięć.

Widać preferuję inne podejście niż Ty.
Ja zawsze zaczynam od łatwiejszego. Co, chyba, nie jest dziwne większość tak robi.
Przykład 1. Wspinacze zaczynają od prostych trawersów. Dopiero później biorą się za trudniejsze.
Przykład 2. Dzieciaki ścigają się na gokartach. Później przesiadają się na szybsze bolidy.
Przykład 3. W szkole uczą rysowania kółek, laseczek i innych kształtów. Później pisania liter, słów i zdań.

:roll: dziwne 8O
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
Ale Sally uczył się czytać na Panu Tadeuszu :wink:
  • 0

budo_radek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

obrotówki jak najbardziej się sprawdzają w taju- kopnięcie boczne tez, pod warunkiem ze jest wkomponowane w obrotówkę
taekwondo uczy prawidłowej pracy na nogach, lekkości poruszania sie , ćwiczy nawyk szybkości, refleks, luz a to podstawa kazdej walki.
no i przede wszystkim na tkd sa dobre nogi a to trudno na kickboxingu, oczywiście zapewne sa kluby innych dyscyplin niz tkd, gdzie się uczy dobrze kopac ale nie w moim mieście.Błedem wyniesionym przeze mnie z kicka był nawyk młocki , walka czysto siłowa, ale to juz kwestia klubu i trenera.
Dobry boks nie jest zły, ale i tak na poczatek polecam tkd , to fakt że gardy nie mają wcale, raczkami przebierają zabawnie do tego stopnia że mam watpliwosc czy to wogóle podchodzi pod nazwę "uderzać" ale dobry trener uderzeń i gardy nauczy w góra 3 miesiace ręce to najprostsza sprawa do zrobienia jak się wie jak tego uczyć, a brak dobrej bazy (tego co wymieniam wcześniej) to naprawde ciężka sprawa.


1)chciałem wyciąć z twojej wypowiedzi te mądre rzeczy żeby bardziej było widać o co mi chodzi ale takich nie znalazłem
2)Piszesz że obrotówki są skuteczne, dobra tylko dlaczego w K1 tych obrotówek nie ma wcale tak dużo?
3)o dobre nogi w kicku trudno? w wielu sekcjach o dobre ręce trudno ale o nogi to bym się nie bał, a I W KICKU OBROTÓWKI TEŻ SĄ
4)he walka siłowa w kicku... zapomniałeś może jeszcze dopisać że w ligh contact? :wink:
5)Co do tego że ręce to najprostsza sprawa do zrobienia to.... nie tego to jednak nie skomentuję
6)Ktoś kto wiele lat się uczył tej śmiesznej gardy z tkd to przy świetnym trenerze po latach ćwiczeń i tak będzie pewnie przy kopaniu ręce opuszczał
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
radek mam wrażenie że nie wiesz jak wyglądają poprawne kopnięcia, zapewne trenujesz kicka i do tej pory masz problemy z uderzaniem.(edit faktycznie masz napisane ma: kb)
W kicku nie ma dobrych nóg, zreszta wogole nie lubię tego stylu.
w 4 punkcie o walce siłowej w lighcie to wogole nie wiem o co ci chodzi.

mam pytanie do was:
ilu panów udzielających się w tym temacie uważa że :
1) umie kopac
2) umie uderzac.
z góry dziekuje za odpowiedzi, potem moge wyjasniac wszelkie wasze wątpliwości ale najpierw prosze o szczere odpowiedzi
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

[6)Ktoś kto wiele lat się uczył tej śmiesznej gardy z tkd to przy świetnym trenerze po latach ćwiczeń i tak będzie pewnie przy kopaniu ręce opuszczał


taa
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

mam pytanie do was:
ilu panów udzielających się w tym temacie uważa że :
1) umie kopac
2) umie uderzac.
z góry dziekuje za odpowiedzi, potem moge wyjasniac wszelkie wasze wątpliwości ale najpierw prosze o szczere odpowiedzi

Ad. 1) Nie umiem kopać - właściwie poprawnie wykonuję tylko prawy low kick.
Ad. 2) Nie umiem uderzać - groźne mam tylko sierpy.

Zaczynałem od kicka później muay thai - to wszystko tłumaczy. Gdybym zaczął od taekwodo i później miał dobrego trenera boksu...

BTW Gratuluję ostatniego Mistrzostwa Polski :-)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing
Ja byłbym raczej za uczeniem się od razu w dobrej sekcji kicka. Nie ukrywam jednak, że sporo rozwiązań z taekwondo dotyczących kopnięć jest moim zdaniem bardzo przydatnych do walk w kicku zwłaszcza w formułach niepełnokontaktowych.

Co do wojny polsko-ruskiej pod tytułem "kto ma jakie ręce i kopnięcia", oceniam, że niestety wielu kickbokserów kopie tak, jak wielu taekwondoków boksuje, i odwrotnie. Generalnie, jeśli chodzi o kopnięcia, zdecydowanie stawiam na TKD, a na ręce - na kicka. Problem w tym, żeby to z głową do kupy złożyć :wink: i w tym składaniu lepszy dla mnie jest kick - tyle, że wielu trenerów i zawodników naprawdę traktuje kopnięcia niezwykle po macoszemu. Dla mnie trenowanie zawodnika na zasadzie "wrzucimy 10 % byle jakich kopnięć dla zasady, bo i tak to dodatek służący temu, żeby 90 % załatwiły dobre ręce" to po prostu druga strona opinii niejednego taekwondoki "nauczę się jakoś tam rąk na 10 %, a w 90 % zabiję kopnięciami". Nie wiem jak Wy, ale ja tak naprawdę to najbardziej lubię w kicku oglądać ludzi takich, co dają sobie radę w różnych dystansach, a kopnięciami potrafią nie tylko utorować sobie drogę do zwarcia, ale i skontrować albo wręcz znokautować - wtedy mamy kickboxing, a nie boks i troszkę kickania :wink: Problem w tym, że takich ludzi na zawodach niezbyt wielu się widzi.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Na początek TKD czy odrazu kickboxing

widzisz ja własnie nie traktuje ich jako "sztuki uzupełniającej" tylko jako "sztukę równorzędną"


Spoko, tylko to jest sztuka dla sztuki wtedy, w walce kopnięcia nie są nawet w połowie tak przydatne jak uderzenia. Sto razyu bardziej wolałbym walczyć z dobrym kopaczem, niż z dobrym pięściarzem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024