Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu
No żesz nie widziałem! Powinno być w programie 13.20 "wyrzucenie feministek z maty", a tak polazłem gdzie indziej. :cry:
  • 0

budo_soulfly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kanie

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu

Było naprawdę super :) Gratuluję organizatorom!! Świetne przygotowany staż, a sensei Tissier jak zwykle rewelacja :)


+1

organizacja wzorowa!
zaś po obejrzeniu Ch.T jak zwykle poziom motywacji wzrasta :idea:
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu
A czegoście się nowego nauczyli? Jakieś obserwacje? Wnioski?
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu

Jak drodzy forumowicze oceniacie wyrzucenie z maty przez pewnego gościa dziewczyn, które miały być uke na egzaminach na trzeci dan????

Się zagalopował, ot co... :roll:
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu

A czegoście się nowego nauczyli? Jakieś obserwacje? Wnioski?


A obserwacje wnioski... no dobra.
Obserwacja numer 1. Tissier jest niższy ode mnie. Co nie często się zdarza.
2. Tissier jest wybitnym aikidoką, a sposób jego poruszania jest niedościgły.
3. Dziadek też był niewysoki. I większość jego uczniów jest niewyskoka.
4. Mój osobisty nauczyciel jest niewysoki, odrobine wyzszy ode mnie.
Generalny wniosek Aikido jest stworzone dla małych przez małych. Co wy wszyscy powyżej 1.70 robicie na macie? Zastanawialiście się? Będe brutalny TRACICIE CZAS!
Idźcie ćwiczyć u Mikołaja Wałujewa zamin będzie zapóźno.
  • 0

budo_kyusho
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu

A czegoście się nowego nauczyli? Jakieś obserwacje? Wnioski?


Generalny wniosek Aikido jest stworzone dla małych przez małych. Co wy wszyscy powyżej 1.70 robicie na macie? Zastanawialiście się? Będe brutalny TRACICIE CZAS!
Idźcie ćwiczyć u Mikołaja Wałujewa zamin będzie zapóźno.


Ekhem, śmiem się nie zgodzić (nie tylko dlatego, że ja, czy Sojobo mamy więcej niż 1.7m), ale dlatego, że wczoraj na stażu ćwiyczyłem z jednym obcokrajowcem, chyba z Francji, który był wielki (wysoki, wielkie łapy), a techniki robił świetnie i dokładnie. Co prawda baaardzo nisko na nogach schodził...
Na wypadek gdybyś jednak miał rację, "pocieszam się", że populacja rośnie coraz wyższa, i za jakieś dwadzieścia lat pewnie i tak będę już wśród tych niższych ;)

Pozdrawiam!

P.S.
Miło było poznać osobiście ;)
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu

A obserwacje wnioski... no dobra.
Obserwacja numer 1. Tissier jest niższy ode mnie. Co nie często się zdarza.
2. Tissier jest wybitnym aikidoką, a sposób jego poruszania jest niedościgły.
3. Dziadek też był niewysoki. I większość jego uczniów jest niewyskoka.
4. Mój osobisty nauczyciel jest niewysoki, odrobine wyzszy ode mnie.
Generalny wniosek Aikido jest stworzone dla małych przez małych. Co wy wszyscy powyżej 1.70 robicie na macie? Zastanawialiście się? Będe brutalny TRACICIE CZAS!
Idźcie ćwiczyć u Mikołaja Wałujewa zamin będzie zapóźno.


Hihi! I musiałeś pojechać do Poznania wydać 100 zł by dojść do takich wniosków? Dobre ;-)
A tak na serio to co było na stażu? Czego się rzeczywiście nauczyliście?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu

A czegoście się nowego nauczyli? Jakieś obserwacje? Wnioski?

Sebol,
Niczego nowego się nie nauczyliśmy bo było to, co zawsze. Techniki znane, uke starał się jak mógł żeby wszystko ładnie wyszło ( chyba, że był świnią :evil: ), Sensei Tissier jest miły jak zawsze dlatego jeżdżę na staże z nim od 18 lat ( od pierwszego pobytu w Polsce w grudniu 1990 roku). Można sobie też z Sensei zrobić zdjęcie i pokazywać za 20 lat w jakiej się to było z nim zażyłości. Poza tym, nie zmęczyłem się za bardzo, ale tętno mi się przyjemnie podniosło co ma korzystny wpływ dla zdrowotności. Nie odniosłem też żadnej kontuzji. No i mam kolejny wpis w yudansha card. Kto wie, może się to kiedyś będzie liczyć do renty albo emerytury a na pewno jest potrzebne aby zostać dopuszczonym do kolejnego egzaminu. Mało?
A może ktoś napisze coś o tych wyrzuconych feministkach? Bo u mnie ćwiczy też murzyn, muzułmanin, Żyd, Indianin oraz jeden taki, co mi wygląda na geja więc się boję, że ich też kiedyś pogonią z maty. :evil: No i mam też jedną zadziorną feministkę i jak dojdzie co do czego to nie wiadomo kto kogo wyrzuci z maty.
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu
Przepraszam za offtop.

Czy administrator może zezwolić mi na wysyłanie prywatnych wiadomości?

dziękuję
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu

Przepraszam za offtop.

Czy administrator może zezwolić mi na wysyłanie prywatnych wiadomości?

dziękuję

mod on
Aministratorem to jest tu czesław :) Poza tym, do takich postow odpowiednie jest forum p.t. Dzial techniczny :twisted:
mod off

  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu

Można sobie też z Sensei zrobić zdjęcie i pokazywać za 20 lat w jakiej się to było z nim zażyłości...

Ja tam sie juz po 5 latach moge pochwalic...:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

8) 8) 8) 8) 8)
  • 0

budo_wice psa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu

...Niestety zdarzył się bardzo nieprzyjemny zgrzyt. Jak drodzy forumowicze oceniacie wyrzucenie z maty przez pewnego gościa dziewczyn, które miały być uke na egzaminach na trzeci dan???? Powód? Że niby dla feministek nie ma miejsca na macie!!!!!
Jak dla mnie HAŃBA !!!


Dziewczyny nie powinny być uke w trakcie egzaminu na tak wysoki stopień. Szczególnie, kiedy rzucać ma mężczyzna. Odwrotnie tak...Poza tym między uke a tori w trakcie egzaminu może być różnica tylko 1 stopnia. Osoba zdająca na trzeci dan powinna mieć uke z trzecim lub drugim danem. Używasz sformułowania "pewny gość" pisząc o instruktorze, który bardzo dużo wniósł do Polskiego aikido. Albo jesteś niedoinformowany albo ... Poza tym w sportach walki panuje pewna forma feudalizmu. Nauczyciel mówi - uczeń robi.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu

Dziewczyny nie powinny być uke w trakcie egzaminu na tak wysoki stopień. Szczególnie, kiedy rzucać ma mężczyzna. Odwrotnie tak...Poza tym między uke a tori w trakcie egzaminu może być różnica tylko 1 stopnia. Osoba zdająca na trzeci dan powinna mieć uke z trzecim lub drugim danem.

A dlaczego? Co to za argumenty? Dla wyjaśnienia dodam, że w regulaminie PFA nie ma takich zapisów. A nawet gdyby były, to dalej pozostaje pytanie: "co to za argumenty?"
Wielokrotnie byłem uke podczas egzaminów dlatego, że jestem dobrym...uke. Co to znaczy wszyscy wiecie :wink: O żadnym rzucaniu na egzaminie nie ma mowy. Uke robi za zdającego połowę techniki. Albo więcej. To zresztą nie jest cecha tylko egzaminów w aikido. W judo np. zdaje się kata z partnerem, który też współpracuje. W brazylijskim jiu jitsu (np. u Roy'a Harris'a) wykonuje się techniki podstawowe bez oporu partnera - tzw forma ścisła - a dopiero później są sparingi, których w aikido nie ma. Tym bardziej wyrzucenie dziewczyn było absurdalne.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu
Voivod,
Mam to zdjęcie. Poznałem Cię kiedyś na nim po tej zawziętej japie. Chociaż jesteś do góry nogami! :D :D :D :D :D :D
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu

Dziewczyny nie powinny być uke w trakcie egzaminu na tak wysoki stopień.

Bo? Są za słabe? Nie potrafią atakować? Nie potrafią upadać?

Poza tym między uke a tori w trakcie egzaminu może być różnica tylko 1 stopnia. Osoba zdająca na trzeci dan powinna mieć uke z trzecim lub drugim danem.

No pierwsze słyszę. Ale jeśli tak, to wylecieć powinni także niektórzy panowie.

Używasz sformułowania "pewny gość" pisząc o instruktorze, który bardzo dużo wniósł do Polskiego aikido.

Bo nie pisałem o instruktorze tylko o fakcie wyrzucenia uke z maty i argumencie jakiego użyto. Znam zasługi owego instruktora i wcale nie zamierzam ich podważać.

Albo jesteś niedoinformowany albo ...

albo co?

Poza tym w sportach walki panuje pewna forma feudalizmu. Nauczyciel mówi - uczeń robi.

Podobnie jak w szkołach, wojsku, zakładach pracy. Wszystko powinno mieć jakieś rozsądne granice. Średniowiecze już dawno minęło.
Być może się mylę, ale zasłużony instruktor akurat nie jest nauczycielem ani zdających ani ich uke.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu

Co wy wszyscy powyżej 1.70 robicie na macie?

Jak to co? Nie skaczemy! :twisted:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu

Dziewczyny nie powinny być uke w trakcie egzaminu na tak wysoki stopień.

Bo? Są za słabe? Nie potrafią atakować? Nie potrafią upadać?

Bo nie mają jaj? :wink:

A po prawdzie, to wyproszona dziewczyna jest instruktorką we własnym klubie, gdzie naucza również mężczyzn. Posiada kilkuletnie doświadczenie w karate (nie cunami) czyli można założyć, że zna ból po uderzeniu. No i poza tym chyba wie czym ryzykuje. Dorosła jest.
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu

No i poza tym chyba wie czym ryzykuje.

Z tym ryzykiem to coś chyba przesadzasz. Jasne, może się zdarzyć jakiś wypadek ale powiedzmy sobie szczerze - prawdopodobieństwo jest bardzo niewielkie. Na 5 lat istnienia klubu w którym ćwiczę poważna kontuzja przytrafiła się tylko raz (mi;-) ) - chyba za mało na krawędzi ćwiczymy...
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu

Z tym ryzykiem to coś chyba przesadzasz. Jasne, może się zdarzyć jakiś wypadek ale powiedzmy sobie szczerze - prawdopodobieństwo jest bardzo niewielkie. Na 5 lat istnienia klubu w którym ćwiczę poważna kontuzja przytrafiła się tylko raz (mi;-) ) - chyba za mało na krawędzi ćwiczymy...

Masz rację, ale mi chodziło li tylko o to, że zdaje sobie sprawę z tego co robi. Jeśli cokolwiek by się stać miało to jest to wkalkulowane. A ów wspomniany egzaminator rzekł był, że w jego egzaminatorskiej karierze widział wypadki podczas egzaminu, gdzie uke kobiety były i on w związku z tym chce się zabezpieczyć.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Sensei Ch. Tissier (15-16.11.2008) w Poznaniu
No na moj gust to jawna dyskryminacja kobiet była i tyle...
Na moim egzaminie asystowała mi niższa ode mnie o głowe niemalże(a przecież ja tez specjalnie za wysoki nie jestem) i jakies 40kg lżejsza dziewczyna (ze stopniem 1dan) i jakoś jej nie zabiłem oraz krzywda się nie stała żadna...Więc pojęcia nie mam skad te zasady. Feudalizm? Moze w Japoni...był. Tu mamy rownouprawnienie czy sie to komus podoba czy nie. :evil:
A tak na marginesie mowiąc to egzamin tez specjalnie jakis "mocny" nie był...
Chlopaki nie napieprzali sie ile wlezie tylko pokazali czystą ładną technike. Wiec spokojnie nawet najdrobniejsza kobietka by mogła to "przeżyć".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024