Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seminarium Aikido...Pomózcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Seminarium Aikido...Pomózcie
Witam wszystkich na forum.Za kilka tyg mam zamiar zorganizowac seminarium Aikido z bardzo znanym Polskim instruktorem.Chciałbym sie dowiedziec czy sam moge takie cos zorganizowac?? tym bardziej ze nie naleze do zadnego klubu Czy ktos sie do mnie nie przyczepi(np urząd skarbowy) Co o tym myslicie???
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie
Problem w tym czy znany polski instruktor bedzie chcial coś takiego poprowadzic wiedząc owe informacje...i dwa - to czy ktos wogole przyjdzie na to seminarium skoro nie ma zadnego klubu...moze sie myle...
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie
Bedzie chciał juz z nim rozmawiałem;) U mnie w okolicy nie ma zadnego klubu Aikido a duzo ludzi chciałoby poznać tą sztuke walki(mam jak narazie 20 chętnych) Mysle ze dzieki seminarium cos zacznie sie dziac wreszcie Chodzi mi o to czy moge SAM cos takiego zorganizowac czy nie bedzie mnie sciagał np urząd skarbowy czy cos innego??? Sale mozna wynając
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie
Translator mode on:

Autorowi chodzilo czy oprocz kosztów za przyjazd instruktora, sale, ubezpieczenia dla cwiczacych, bedzie musial poniesc dodatkowe koszty i odprowadzic podatek na rzecz US.

A moze sa jakies inne koszty ukryte ?
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie
Dokładnie :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie
Jesli staz aikido przynosi jakies zyski, to chyba naturalne jest ze placisz z tego podatek? Robisz legalna dzialalnosc gospodarcza, czy pracujesz nielegalnie? W ogole nie rozumiem pytania - czasy komuny sie skonczyly, gdzie kazdy kombinowal, teraz macie normalna gospodarke, wiec wydaje mi sie ze placenie podatkow od zyskow to normalna sprawa.
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie
to tylko jednodniowe a juz trzeba płacić :(
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie
najlepiej znajdz kogos kto ma stowarzyszenie albo firme i spiszcie umowe o dzieło z sensei prowadzącym.
Zapłaci sie tylko 19% podatek po odliczeniu cos koło 20% kosztów uzyskania przychodu...
a na koniec roku rozliczeniowego gdy przyjdzie się rozliczać z fiskusem wystawcie PIT...i z bani.
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie

placenie podatkow od zyskow to normalna sprawa

No właśnie nie taka normalna. Karanie za przedsiębiorczość to głupota a nie norma.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie

placenie podatkow od zyskow to normalna sprawa

No właśnie nie taka normalna. Karanie za przedsiębiorczość to głupota a nie norma.


Podatki to nie kara - to sa fundusze z ktorych rzad moze utrzymac infrastrukture spoleczna. Wielkosc podatkow - to inna sprawa. Ale to nie miejsce na taka dyskusje, do tego sluzy Knajpa.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie

Autorowi chodzilo czy oprocz kosztów za przyjazd instruktora, sale, ubezpieczenia dla cwiczacych, bedzie musial poniesc dodatkowe koszty i odprowadzic podatek na rzecz US.


Podatek odprowadzony jest od dochodu, prawda? No to niech się chłop zorientuje ile trzeba będzie wyłożyć na wspomniane wyżej rzeczy i tak skalkuluje cenę stażu, aby przy 20 osobach nie została mu ręku ani złotówka. Sądzę, że powinien się cieszyć jeśli nie będzie musiał dokładać do tego wszystkiego. Na wszystko brać rachunki. Na dobrą sprawę to będzie on tylko przekaźnikiem tych pieniędzy...
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie
Jeżeli zależy Ci na pełnej dokumentacji to zrób jak mówi Ninja. Tylko wtedy musisz mieć wszystko udokumentowane: umowa o wynajem sali, umowa z senseiem, pokwitowania dla wpłacających za staż itd., żeby mieć podstawę do sporządzenia PIT-a. Jeżeli będziesz mieć dochód ze stażu np. jako osoba fizyczna i masz inny dochód (praca/działalność) to musisz zrobić zestawienie i zapłacić zaliczke do US, a potem na koniec roku uwględnić to w PIT. Jak nie masz innego dochodu, a ze stażu coś Ci skapnie to tylko na koniec roku PIT-a, bo istnieje coś takiego jak kwota wolna od podatku. Pozostaje sprawa - na jakiej podstawie ludzie mają Ci płacić - jako osobie fizycznej i tu niestety też jest potrzebna umowa (z każdym, bo nie prowadzisz działalności) lub dają w postaci darowizny - ale od tego też jest podatek.

Druga możliwość - to zrobić wszystko w formie hmm "nieuregulowanej" 8) lub dogadać się z jakimś ośrodkiem sportowym, aby zrobić to pod ich szyldem.

Chodzi o to, że jeżeli chcesz robić wszystko na legalu to wszelkie przepływy kasy muszą mieć podstawę prawną i być udokumentowane (umowy, pokwitowania itd). Ty jako osoba fizyczna nie masz osobowości prawnej i konieczne są umowy - najlepiej pisemne bo inaczej US się przyczepi :) . Dlatego właśnie ludzie zakładają stowarzyszenia.

Podsumowując: albo robisz po "przyjacielsku", zrzutka na senseia (oczywiście sensei dostaje prezent, a nie kasę - pozdrawiamy US ;) ), salę, jakiś wspólny obiad - i nikt się nie czepia, albo robisz oficjalnie, ale wtedy trochę zachodu. :-)

W każdym razie udanego stażu :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie
jak zacznie sie paprać w papierkowe sprawy to mu nici wyjdą z tego seminarium, za to będzie papiery wypełniał i po urzędach latał zamiast cokolwiek robić.

Chłopie olej te brednie, jak tylko uda sie wynająć sale a myślę ze na jeden dzień jakos się uda bez działalności to zbierz kasę od ludzi zapłać prowadzącemu i wsio.
Jak się okaże że chcą kontynuować zajęcia i si podoba dopiero wtedy zarejestruj cos działalność, lub UKS, lub stowarzyszenie i prowadź normalny klub.

powodzenia
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie

jak zacznie sie paprać w papierkowe sprawy to mu nici wyjdą z tego seminarium, za to będzie papiery wypełniał i po urzędach latał zamiast cokolwiek robić.
...


Ja też tak myślę, ale z drugiej strony nie wiem jakie osoby będą uczestniczyły. Wiesz jak to u nas, znajdzie się jeden życzliwy :) i kontrola z US gwarantowana i potem to już nie zazdroszczę... :)
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie
Dziekuje za dobre rady :-) Chyba zrobie to seminarium po "przyjacielsku" :D
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie

Podatki to nie kara - to sa fundusze z ktorych rzad moze utrzymac infrastrukture spoleczna. Wielkosc podatkow - to inna sprawa.


:lol: :lol: :lol: :) :) :) :roll: :roll: :roll:

W teori i moze w Kanadzie. W realu w Polsce podatki są wysokie, a za wszystko i tak płacisz jeszcze raz; autostrady, służba zdrowia, system emerytalny etc.

Szczepan to teraz tam u Ciebie jest socjalizm, a nie u nas :)
  • 0

budo_smok_bazyli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie

Dziekuje za dobre rady :-) Chyba zrobie to seminarium po "przyjacielsku" :D


pamiętaj jeszcze o jednej rzeczy - o sprawdzeniu w przepisach od jakiej liczby uczestników powineineś zabezpieczyć opiekę medyczną.

Bo (czego nie życzę nikomu) jak się komuś kuku stanie to urząd skarbowy przy takim zaniedbaniu to pikuś...

A jak się trafi jakiś upierdliwy prokurator...

pzdr
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie
prawda jest taka, że gdy zaczniesz sie pchać w legalność na siłę, to ugrzęźniesz z kretesem. inna sprawa, czy aikido figuruje w jakimś oficjalnym spisie dyscyplin, sztuk walki? jeśli nie, to w ogóle lipa, pustka prawna, bo urzędnicy nie wiedzieliby, pod jaki paragraf cię zmieścić.

zaś gdy się podliczy koszty organizacji, to dobrze, jak się na zero wyjdzie. jakiś zysk finansowy z tego jest tylko dla prowadzącego staż i on już się sam rozlicza przed US.

jeśli chcesz jednak koniecznie legalnie, to powinna to organizować firma, która ma w przewidzianą w ewidencji d.g. działalność w zakresie organizacji imprez sportowych. wtedy oni organizują (na papierze), a wszelkie wydatki (zafakturowane) wchodzą w ich koszty i firma je może sobie odliczyć od podstawy opodatkowania (ale tylko wtedy, gdy ma taką działalność przewidzianą, tego już nie jestem pewnien na 100%). ponieważ zysków to raczej organizatorowi nie przyniesie, to każda firma z podziękowaniem weźmie od ciebie faktury, które pozwolą jej zapłacić w danym miesiącu niższy podatek bez kiwania palcem w bucie i bez żadnych realnie poniesionych kosztów.
Szczepan, to jest Polska i polskie realia prowadzenia biznesu.
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie
Instruktor aikido chce od osoby 25 zł plus koszty dojazdu czyli jakies 300 może 400 zł Ja ustaliłem z cwiczącymi stawke 50 zł bo wiadomo trzeba opłacic sale itp No na zysk z tego nie licze chciałbym wyjsc na zero i juz bedzie dobrze.Mam zamiar isc do klubu samoobrony chce to podczepic pod niego.Ale zbytnio nie znam sie na prawie itp i nawet nie wiem dokładnie co mam powiedziec Moze to głupie ale nic na to nie poradze ze słabiutko u mnie z jakimis umowami itp a nie chciałbym popasc w kłopoty finansowe Doradzcie mi jeszcze jak mozecie Z góry dziekuje
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Aikido...Pomózcie
A masz znajomych w tym klubie? To "podczepienie się" pod nich zrobisz jakoś po znajomości? Bo pytanie czy klub na to pójdzie i czy nie będzie chciał kasy za to.

Najlepiej dowiedz się w tym klubie czy organizowali kiedyś jakieś staże i czego wymagają. Jak coś takiego robili to wszystko Ci powiedzą i się jakoś dogadacie. :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024