Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

budo_swarożyc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens


O to, to. Na razie Garry i Feanor podeszli do Aikido nie jako smiertelnie powaznej gry na smierć i zycie w realizacji " prawdziwego" budo.


Wiesz... Mamy z Garrym dobrych nauczycieli :wink: :) 8)


Dobrze się bawić to wcale nie znaczy traktować niepoważnie. Dobry nauczyciel raczej podchodzi poważnie do tego co robi. "Prawdziwe budo" nie oznacza też ciągłej walki na śmierć i życie. Poza tym to że aikido przeważnie ćwiczy się tak, jakby to była zabawa nie oznacza że nie może być inaczej. Aikido ciągle się rozwija i w ramach aikido możnaby znależć odpowiedzi na współcześne ataki i zagrożenia. Ci co mają dobrych nauczycieli mogli by się o taki rozwój aikido postarać.
Czego wam i sobie życzę :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

Musi być jakiś kod, żeby nauka pozwalała na prawidłowy technicznie progres... (?)

albo na to, zeby nage mogl w ogole wykonac jakakolwiek technike? :lol: :P
Nie drogi Voivodzie, kody zostawmy dla tych co tresuja uke tak zeby reagujac na odpowiedni sygnal pomogl nage za wszelka cene wykonac technike :)
  • 0

budo_swarożyc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

Musi być jakiś kod, żeby nauka pozwalała na prawidłowy technicznie progres... (?)

albo na to, zeby nage mogl w ogole wykonac jakakolwiek technike? :lol: :P
Nie drogi Voivodzie, kody zostawmy dla tych co tresuja uke tak zeby reagujac na odpowiedni sygnal pomogl nage za wszelka cene wykonac technike :)


Jak to rozumieć?
To jest krytyka tresury czy stwierdzenie faktu?
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

Chyba zależy od predyspozycji adepta do fikania koziołków ;-)

Pewnie, im ma początkowo większe problemy tym jego sztuka większą jest.
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

...uwierz, gdybym to ja Ciebie "ile fabryka dala", to nawet Szczepan by Ci nie pomogl... Nic osobistego, zaznaczam...


Straszny pewniak jesteś....Gdybyś startował na Służewcu, to napewno bym Ciebie obstawał! :wink: :lol:
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens


O to, to. Na razie Garry i Feanor podeszli do Aikido nie jako smiertelnie powaznej gry na smierć i zycie w realizacji " prawdziwego" budo.


Wiesz... Mamy z Garrym dobrych nauczycieli :wink: :) 8)


Dobrze się bawić to wcale nie znaczy traktować niepoważnie. Dobry nauczyciel raczej podchodzi poważnie do tego co robi. "Prawdziwe budo" nie oznacza też ciągłej walki na śmierć i życie. Poza tym to że aikido przeważnie ćwiczy się tak, jakby to była zabawa nie oznacza że nie może być inaczej. Aikido ciągle się rozwija i w ramach aikido możnaby znależć odpowiedzi na współcześne ataki i zagrożenia. Ci co mają dobrych nauczycieli mogli by się o taki rozwój aikido postarać.
Czego wam i sobie życzę :-)


Troszkę mnie nie zrozumiałeś :wink: Ja się świetnie bawię na Aikido, ale podchodzę też do tego poważnie, zresztą mój nauczyciel również... Ale bedąc poważnym nauczyciel nie będzie wciskał kitów że Aikido jest super mega skuteczne na ulicę i jak ktoś Ci wyskoczy na ulicy z nożem to wciągasz takiego nosem.... :roll:
Mnie bawi ruch, pady, kontakt ze znajomymi itp. I traktuje Aikido poważnie, ale jesli chodzi o jakis realizm to juz patrze na to z dużym dystansem :wink:
  • 0

budo_jaśko f.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

...uwierz, gdybym to ja Ciebie "ile fabryka dala", to nawet Szczepan by Ci nie pomogl... Nic osobistego, zaznaczam...


Straszny pewniak jesteś....Gdybyś startował na Służewcu, to napewno bym Ciebie obstawał! :wink: :lol:


Lepiej sprawdź Leośku, czy ten jego atak jest napewno taki zabójczy!? Umów się z nim na konfrontację, a my w Polsacie zobaczymy relację... :wink: :lol:
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

...uwierz, gdybym to ja Ciebie "ile fabryka dala", to nawet Szczepan by Ci nie pomogl... Nic osobistego, zaznaczam...


Straszny pewniak jesteś....Gdybyś startował na Służewcu, to napewno bym Ciebie obstawał! :wink: :lol:


Przez internet, to każdy zgrywa bohatera, a w rzeczywistości to ćwiczy miękkie,
nie realne uderzenia ala bocian :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens
Z Wami to jak z dzieckami... Przeciez nie o to lotto, miśki. Ja jeszcze nigdy nikogo nie uderzylem z calej sily. Agresywnosc = 1. Usiluje tylko powiedziec, ze sposob "na maska" ma niewielkie walory edukacyjne, a ogromne kontuzjogenne. Mozna tak pocwiczyc, pewnie, ale z reguly taka nauka konczy sie trwalymi uszkodzeniami roznych ciekawych czesci ciala - a nie w tym rzecz chyba...?
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

...bedąc poważnym nauczyciel nie będzie wciskał kitów że Aikido jest super mega skuteczne na ulicę i jak ktoś Ci wyskoczy na ulicy z nożem to wciągasz takiego nosem.... :roll: ... jesli chodzi o jakis realizm to juz patrze na to z dużym dystansem :wink:


"Aikido jest skuteczne, ale nie w takiej formie jaką się dzisiaj ćwiczy w wielu sekcjach..." Taką myśl kiedyś usłyszałem od mojego przyjaciela i sensei jednocześnie.
- Zgadzam się z tym w 1oo%
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

"Aikido jest skuteczne, ale nie w takiej formie jaką się dzisiaj ćwiczy w wielu sekcjach..." Taką myśl kiedyś usłyszałem od mojego przyjaciela i sensei jednocześnie.
- Zgadzam się z tym w 1oo%

A wiesz, co jest najsmieszniejsze...? Ze tak sie mowi W KAZDEJ SEKCJI - o tych innych sekcjach... Przyklad dobitny mialem ostatnio na naszym stazu... Goscie, ktorzy uwazaja siebie za killerow i combatantow zeszli z maty PRZED rozpoczeciem treningu, kiedy uslyszeli, co bedziemy cwiczyc... :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

A wiesz, co jest najsmieszniejsze...? Ze tak sie mowi W KAZDEJ SEKCJI - o tych innych sekcjach... Przyklad dobitny mialem ostatnio na naszym stazu... Goscie, ktorzy uwazaja siebie za killerow i combatantow zeszli z maty PRZED rozpoczeciem treningu, kiedy uslyszeli, co bedziemy cwiczyc... :oops: :oops: :oops:

a co, zaserwowaliscie serniczek ? :wink: :lol:

oooppsss...przepraszam za off topic :oops:
  • 0

budo_soulfly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kanie

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens
znów mi się zabrało na pisanie .. koszmar... znowu się będą we klubie śmieli żemisiechce ... "wogle" :lol:

Z Wami to jak z dzieckami... Przeciez nie o to lotto, miśki. Ja jeszcze nigdy nikogo nie uderzylem z calej sily. Agresywnosc = 1.


no ta ...tylko czemu się dowiedziałem stronę temu, że nic mnie nie uratuje jak na mnie napadniesz? :lol:
wiesz ile kasy wydałem na TestAmenT? \m/ a teraz niby taki grzeczny... dobra, dobra przestaje już bo mnie na stażu połamiesz kiedyś ... albo przynajmniej będziesz próbował :wink:

Usiluje tylko powiedziec, ze sposob "na maska" ma niewielkie walory edukacyjne, a ogromne kontuzjogenne. Mozna tak pocwiczyc, pewnie, ale z reguly taka nauka konczy sie trwalymi uszkodzeniami roznych ciekawych czesci ciala - a nie w tym rzecz chyba...?


replika:
ma duże walory edukacyjne bo uczy obrony przed silnym atakiem. nauka na lekkim ataku nie nauczy pracy na silnym.

ogromnie kontuzjogenne?
pisałem, że chodzi o ćwiczenie między osobami zaawansowanymi, które powinny (przynajmniej teoretycznie) umieć przyjąć technikę. wcale to nie takie proste i to jest główny problem.......on jest nie po stronie tori, który przecież wie jaki będzie atak, tylko po stronie uke, który dał rzetelny atak i teraz musi przyjąc technikę adekwatną do tego ataku. TO JEST PROBLEM.

ogromnie kontuzjogenne? (raz jeszcze)
nas się to nie zdaża się, ktoś czasem w palnik dostanie i tyle.... ale ...ale ... fakt! są kontuzje mentalne ...mianowicie przy takich atakach techniki wychodzą znacznie rzadziej ... generalnie rzadziej wychodzą niż nie wychodzą .... ja się tym nie zrażam, po prostu próbuję dalej, kiedyś się może uda - taki proces edukacyjny (kod - jak chciałeś to nazwać) coś czego szukam, coś do czego dążę.
technika nie wyszła? - trudno, spróbuje raz jeszcze ...

"z reguły taka nauka kończy się trwałymi uszkodzeniami" - na podstawie jakich doświadczeń formułujesz taka tezę?
próbowaliście u was i były same trupy?
hmmm to niedobrze ... trzeba popracować nad padami :wink: a tak serio to sam mam w oczach strach jak trzeba atakować na maksa, ale akurat z tego powodu nigdy mi sie nic nie stało. więc ja na podstawie swoich empirycznych doświadczeń nie uznaję tego za regułę, że nauka na takich atakach to gotowa kontuzja. trwala kontuzja żeby Cię dokładnie zacytować.

no i tyle.
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens


O to, to. Na razie Garry i Feanor podeszli do Aikido nie jako smiertelnie powaznej gry na smierć i zycie w realizacji " prawdziwego" budo.


Wiesz... Mamy z Garrym dobrych nauczycieli :wink: :) 8)


Dobrze się bawić to wcale nie znaczy traktować niepoważnie. Dobry nauczyciel raczej podchodzi poważnie do tego co robi. "Prawdziwe budo" nie oznacza też ciągłej walki na śmierć i życie. Poza tym to że aikido przeważnie ćwiczy się tak, jakby to była zabawa nie oznacza że nie może być inaczej. Aikido ciągle się rozwija i w ramach aikido możnaby znależć odpowiedzi na współcześne ataki i zagrożenia. Ci co mają dobrych nauczycieli mogli by się o taki rozwój aikido postarać.
Czego wam i sobie życzę :-)


1. Chyba większosc z nas traktuje Aikido powaznie, bo trwa przy nim kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt :D lat.

2. Pisałem już o (w moim rozumieniu) róznicach między budo a bujutsu. Problem w tym, że niektórzy traktują współczesne Aikido jako cos w rodzaju bujutsu, a to jest bez sensu. I z tym dyskutuję.

3. A po co szukać w Aikido odpowiedzi na " współczesne ataki i zagrożenia" , cokolwiek to oznacza? Aikido jest Aikido. I tyle.
  • 0

budo_swarożyc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens


O to, to. Na razie Garry i Feanor podeszli do Aikido nie jako smiertelnie powaznej gry na smierć i zycie w realizacji " prawdziwego" budo.


Wiesz... Mamy z Garrym dobrych nauczycieli :wink: :) 8)


Dobrze się bawić to wcale nie znaczy traktować niepoważnie. Dobry nauczyciel raczej podchodzi poważnie do tego co robi. "Prawdziwe budo" nie oznacza też ciągłej walki na śmierć i życie. Poza tym to że aikido przeważnie ćwiczy się tak, jakby to była zabawa nie oznacza że nie może być inaczej. Aikido ciągle się rozwija i w ramach aikido możnaby znależć odpowiedzi na współcześne ataki i zagrożenia. Ci co mają dobrych nauczycieli mogli by się o taki rozwój aikido postarać.
Czego wam i sobie życzę :-)


1. Chyba większosc z nas traktuje Aikido powaznie, bo trwa przy nim kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt :D lat.

2. Pisałem już o (w moim rozumieniu) róznicach między budo a bujutsu. Problem w tym, że niektórzy traktują współczesne Aikido jako cos w rodzaju bujutsu, a to jest bez sensu. I z tym dyskutuję.

3. A po co szukać w Aikido odpowiedzi na " współczesne ataki i zagrożenia" , cokolwiek to oznacza? Aikido jest Aikido. I tyle.


Juz pisałem że można aikido traktować jako sztukę dla sztuki. Można tez ćwiczyć dla zabawy, dla zdrowia, dla towarzystwa itp. Mnie aikido interesuje jako budo. Jeśli ktoś zna japoński to niech to przetłumaczy. Jeśli zaś aikido powstało na bazie japońskich sztuk walki i zawiera w sobie tradycyjne, typowo japońskie ataki, to czas aby to zmodyfikować i uzupełnić o ataki współczesne.
Po badaniu ankietowym okazało się że statystyczna większość aikidoków trafia do klubów, bo chcą nauczyć się samoobrony. Po kilku latach muszą sobie znaleźć inny motyw bo to co cały czas robili, do samoobrony się nie nadaje. Aikido w tradycyjnym wydaniu najczęściej nie ma praktycznego znaczenia i dlatego szukamy uzasadnienia dla tego co przez kilkanaście lat robiliśmy. Może lepiej zmieniać i motywy i aikido :-)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

...

Widze, ze jeszcze nigdy nie cwiczyles naprawde ostro. Nie mamy zatem plaszczyzny porozumienia. I do tego przekrecasz swoimi zapewne slicznymi oczetami czytane slowa. Specjalnie czy nieuwaznie? Bo w obu przypadkach jakakolwiek dyskusja nie ma sensu...
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens
Ja widzę że temat niebezpiecznie kieruje się ku tematowi na S.. :wink:

No i sie zgodze z przedmówcą że temat trochę się bez sensu zrobił
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

Po badaniu ankietowym okazało się że statystyczna większość aikidoków trafia do klubów, bo chcą nauczyć się samoobrony.

Interesujące. Problem w tym, że takich badań nikt nie przeprowadzał, przynajmniej nie publikował. Jeśli coś stwierdzasz poblicznie, podaj źródła. To nie zmienia faktu, że masz takie osobiste przekonanie, podobnie jak i ja. Temat jest po prostu 'politically incorrect'. Wciąź bijemy pianę, bo to, co uprawiamy w dojo, z jakichś tam powodów nam odpowiada. I żeby nie zabijać tematu, bo o ataku w aikido warto porozmawiać, jeśli nawet są to tylko teoretyczne rozważania.

Zdecydowanie tak zwane ostre ćwiczenie nic nie załatwia, moim zdaniem. Jeśli w Ki Society przywiązuje się dużą wagą do relaksu, rozluźnienia, to wcale nie oznacza, że ataki mają być byle jakie, bo ich odbiór jest podobny. Myślę, że dobrym porównaniem jest oczekiwanie na przejęcie piłki przez siatkarza. Celem treningu jest bycie przygotowanym na każdą piłkę i należy przypuszczać, że towarzyszy temu określona metodyka. Rozmawiajmy zatem o ataku w aikido w podobnym kontekście. Napiszcie coś o tym kochani instruktorzy.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

Myślę, że dobrym porównaniem jest oczekiwanie na przejęcie piłki przez siatkarza. Celem treningu jest bycie przygotowanym na każdą piłkę i należy przypuszczać, że towarzyszy temu określona metodyka...

Naprawde swietne porownanie, zdecydowanie trafniejsze, niz balet... :) :) :)
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

...

Widze, ze jeszcze nigdy nie cwiczyles naprawde ostro. Nie mamy zatem plaszczyzny porozumienia. (...) Bo w obu przypadkach jakakolwiek dyskusja nie ma sensu...


8O 8O

Tak myślę, że nie ma sensu ....

Soul daruj sobie dalsze dyskusje, bo ani w kwestii intelektualnej, ani fizycznej nie masz już dla takiej dyskusji argumentów 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024