Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

prezentacji (na życzenie) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], którą sam opracowałem

Hipnotyzujące. Czy można zobaczyć się z tym robotem trenuje?
  • 0

budo_soulfly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kanie

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens


pzdrwm
dla mnie eot


No i masz babo placek. Obraził sie. Ale chyba i ja zmilknę , przynajmniej na jakiś czas, bo widzę , że moja argumentacja nie jest przekonywujaca.


nie tam, gdzie obrażam 8)

ale fakt - nie przekonasz mnie.

natomiast jeśli chcesz wpadnij do nas na trening, wydaje mi się, że ja mogę Ciebie przekonać, że atakowanie "ile fabryka dała" ma sens i wcale nie jest "ekstremalnie ryzykowne"

pzdrwm
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

Hipnotyzujące. Czy można zobaczyć się z tym robotem trenuje?

Nie, nie można. Po przeczytaniu odpowiedzi na moje posty zdecydowałem założyć klan i moje nauki utajnić na kilka wieków. No, wiesz. W historii takie rzeczy bywały, i wszystkim wyszło to na dobre. :D
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens
Prawdziwy atak w aikido? Mnie to się od jakiegoś czasu wydaje, że w aikido atak polega na wykonaniu padu ;-)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

Prawdziwy atak w aikido? Mnie to się od jakiegoś czasu wydaje, że w aikido atak polega na wykonaniu padu ;-)

Ale nie zaprzeczysz, że to też wielka sztuka, prawda? :wink:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

Ale moim zdaniem trening na macie nie jest prawdziwą walką a zatem atak tez nie jest prawdziwy i walenie, jak to twierdzi Soulfly, "ile fabryka dała" na maksa jest niepotrzebne bo rodzi niepotrzebne ryzyko.


to ja już pójdę ... na trening 8) :lol: :lol:

nie wiem, po prostu nie wiem jak chcesz się porządnie nauczyć techniki obronnej przed jakimś tam atakiem, jeśli ten atak ma być pozorowany(?)
równie dobrze możesz się uczyć z książek - po co ryzykować?

Przepraszam, moze nie powinienem (na pewno nie powinienem!) sie wtracac w te "pasjonujaca" dyspute, ale... Soul. uwierz, gdybym to ja Ciebie "ile fabryka dala", to nawet Szczepan by Ci nie pomogl... Nic osobistego, zaznaczam...
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

e... Soul. uwierz, gdybym to ja Ciebie "ile fabryka dala", to ...

O szwagrze już nie wspomnę. :wink:
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

Prawdziwy atak w aikido? Mnie to się od jakiegoś czasu wydaje, że w aikido atak polega na wykonaniu padu ;-)

Ale nie zaprzeczysz, że to też wielka sztuka, prawda? :wink:

Hmm... czy taka wielka to nie wiem. Chyba zależy od predyspozycji adepta do fikania koziołków ;-)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

Naprawdę garry chciałbyś żeby tak wyglądało aikido?

A kto powiedział że chciałbym, starałem się uniknąć oceny tych filmów by nikogo nie obrażać, itp.

A co z wykorzystaniem siły ataku jeśli go nie ma?

A bo ja wiem, nie ćwiczę w taki sposób ^^

Twoje przykłady to manipulacja.

rly?

GARRY, technikę zawsze się ćwiczy i pokazuje w sposób umowny.

Dla osób początkujących: zgadza się.

Od nieumowności są sparringi których na aikido nie uświadczysz.

1. Tak ale nikt nie zwalnia atakującego od myślenia ^^
2. Sparringi raczej nie do samoobrony służą, aczkolwiek na ich zasadach można se tę samooobronę przećwiczyć. Pytanie tylko czy aby na pewno?
3. W aikido też są formy gdzie tę umowność się zmniejsza. Inaczej uke zaczyna zachowywać się jak robot, co po większości ww. filmików widać. Spróbujcie na treningu wykonując technikę raz za razem, po jakimś czasie ot tak sobie zmienić coś w niej (kierunek, formę techniki, cokolwiek). Jeśli wasz uke jest bezmyślny prędko się w niej pogubi. Bo jego ciało przyzwyczaiło sie do danej techniki, więc jego reakcje będą automatyczne (a to bardzo źle!)
Wydaje mi się że to pierwszy krok by zmienić coś w swoim aikido na lepsze. Trzeba zacząć oczekiwać czegoś od uke. Wtedy opinie o tym, że aikido polega na tym by wykonać pad, będziecie mogli potraktować jako dobry żart.

@aikia +1
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

Przepraszam, moze nie powinienem (na pewno nie powinienem!) sie wtracac w te "pasjonujaca" dyspute, ale..


A szkoda, bo twoja opinia bylaby na pewno interesujaca. Napisales "pasjonujaca" w cudzyslowie, co oznacza, że dysputa jest raczej nieciekawa czy tez bezsensowna. Może jednak pare słów na ten temat...
  • 0

budo_soulfly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kanie

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

Ale moim zdaniem trening na macie nie jest prawdziwą walką a zatem atak tez nie jest prawdziwy i walenie, jak to twierdzi Soulfly, "ile fabryka dała" na maksa jest niepotrzebne bo rodzi niepotrzebne ryzyko.


to ja już pójdę ... na trening 8) :lol: :lol:

nie wiem, po prostu nie wiem jak chcesz się porządnie nauczyć techniki obronnej przed jakimś tam atakiem, jeśli ten atak ma być pozorowany(?)
równie dobrze możesz się uczyć z książek - po co ryzykować?

Przepraszam, moze nie powinienem (na pewno nie powinienem!) sie wtracac w te "pasjonujaca" dyspute, ale... Soul. uwierz, gdybym to ja Ciebie "ile fabryka dala", to nawet Szczepan by Ci nie pomogl... Nic osobistego, zaznaczam...


no fakt, taka uwaga niewiele ma sensu i to z wielu powodów, ale jeśli zdajesz sobie z tego sprawę (co wynika z Twoich zastrzeżeń, że "nie powinieneś") to chyba nie muszę Ci ich wyjasniać 8) i pozostawię ten wątek ala "przedszkolak w piaskownicy" bez dalszego komentarza :wink:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

no fakt, taka uwaga niewiele ma sensu i to z wielu powodów, ale jeśli zdajesz sobie z tego sprawę (co wynika z Twoich zastrzeżeń, że "nie powinieneś") to chyba nie muszę Ci ich wyjasniać 8) i pozostawię ten wątek ala "przedszkolak w piaskownicy" bez dalszego komentarza :wink:

Tak, masz racje, wlasnie takie mam wrazenie czytajac ten watek... :oops:
  • 0

budo_soulfly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kanie

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens


no fakt, taka uwaga niewiele ma sensu i to z wielu powodów, ale jeśli zdajesz sobie z tego sprawę (co wynika z Twoich zastrzeżeń, że "nie powinieneś") to chyba nie muszę Ci ich wyjasniać 8) i pozostawię ten wątek ala "przedszkolak w piaskownicy" bez dalszego komentarza :wink:

Tak, masz racje, wlasnie takie mam wrazenie czytajac ten watek... :oops:


a to czemu?

prowadzimy z aikią kulturalną polemikę bez osobistych wycieczek, w której ścierają się dwa poglądy:

- jeden - że można się nauczyć aikido na atakach pozorowanych i nie na maksa

- drugi, - że można się nauczyć aikido tylko jeśli atak będzie realny, będzie miał za zadanie tafić i zrobić krzywdę.

ani on ani ja nie straszymy się, nie twierdzimy kto jest lepszy, większy czy silniejszy - wymieniamy poglądy.

a Ty wskakujesz w to z tekstem, który nic do dyskusji nie wnosi, a jest zapowiedzią faktu, że gdybyś mnie atakował w trakcie ćwiczeń na macie to by mi żadne czary nie pomogły :lol: :lol: :lol:

no może tak a może nie - szczególnie w sytuacji treningowej kiedy ja wiem jaki atak Ty masz wykonać bo taka jest metodyka aikido.

chyba, że chciałeś po prostu inteligentnie dać mi znać, że za jakiegoś powodu Ci się nie podobam i gdybyś tylko chciał to połamał byś mnie, zdewastował i zakopał :lol: :lol:

no może tak a może nie :wink: tylko chyba nie o to chodzi w tej dyskusji :?:

chyba się zwinę tym razem na siłownie - dopakować w sytacji zagrożenia :idea: :wink:
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

prowadzimy z aikią kulturalną polemikę bez osobistych wycieczek, w której ścierają się dwa poglądy:

- jeden - że można się nauczyć aikido na atakach pozorowanych i nie na maksa

- drugi, - że można się nauczyć aikido tylko jeśli atak będzie realny, będzie miał za zadanie tafić i zrobić krzywdę


No, niezupełnie. Z mojego punktu widzenia polemika dotyczy czegos innego a mianowicie generalnych celów do osiagnięcia w Aikido. Kwestia sposobu atakowania jest dla mnie poboczna. O co chodzi starałem się napisac w poprzednich postach.
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens
Garry napisał bardzo ważną rzecz - myślący uke. Uke który nie atakuje bez sensu, uke który jeśli widzi dziury w technice potrafi to zaznaczyć.

Co do realnego ataku... Spawa jest dość skomplikowana bo w Aikido nie uswiadczysz ataku takiego jakbys spotkał chociazby na ulicy. Powodów jest kilka:
1. Aikido powstawalo w Japonii na kanwie tamtejszych sztuk walki i nie było kontaktu z innymi stylami, przez co ilość ataków była ograniczona do tamtej kultury.
2.Może to być nap0rawdę niebezpieczne zarówno dla tori jak i na uke, jeśli tori poprawnie zareaguje.
3. Ciężko jest wymagać od człowieka który zetknął się z Aikido jako swoją pierwszą sztuką walki, poprawnego wykonywania tsuki, mae geri.

Oczywiście na pewnym poziomie uke i tori można się pobawić w bardziej niebezpieczne nie aikidockie ataki. Jednak moim skromnym zdaniem nie urealnimy Aikido na potrzeby dzisiejszych sztuk walki.

Cele do osiągnięcia w Aikido? pyta Aikia. Dobra zabawa. Ilekroć mnie ktoś pyta czy Aikido mi się przydaje do obrony to odpowiadam że jakbym chciał się nauczyć bronić to zapisałbym się na boks. Ćwicząc Aikido mam świetną zabawę, ruch, odreagowuję po stresach dnia. A przy okazji Aikido uczy mnie podstawowych zasad, które mogą się przydać przy ewentualnej konfrontacji: zejścia z linii ataku, wyczucia czasu i przestrzeni, odnajdywania luk u przeciwnika.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

Soul. uwierz... Nic osobistego, zaznaczam...

Wystarczy uważnie czytać, zanim się zaczniesz indyczyć...

PS. Nawet umówiony atak wyprowadzony "na maksa" daje Ci może szansę na obronę, ale na pewno nie na naukę... Musi być jakiś kod, żeby nauka pozwalała na prawidłowy technicznie progres... (?)
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

Cele do osiągnięcia w Aikido? pyta Aikia. Dobra zabawa. Ilekroć mnie ktoś pyta czy Aikido mi się przydaje do obrony to odpowiadam że jakbym chciał się nauczyć bronić to zapisałbym się na boks. Ćwicząc Aikido mam świetną zabawę, ruch, odreagowuję po stresach dnia. A przy okazji Aikido uczy mnie podstawowych zasad, które mogą się przydać przy ewentualnej konfrontacji: zejścia z linii ataku, wyczucia czasu i przestrzeni, odnajdywania luk u przeciwnika.


O to, to. Na razie Garry i Feanor podeszli do Aikido nie jako smiertelnie powaznej gry na
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens
na smierć i zycie w realizacji " prawdziwego" budo.
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

O to, to. Na razie Garry i Feanor podeszli do Aikido nie jako smiertelnie powaznej gry na smierć i zycie w realizacji " prawdziwego" budo.


Wiesz... Mamy z Garrym dobrych nauczycieli :wink: :) 8)
  • 0

budo_soulfly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kanie

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwy atak.Budo.Itp.(cd.wątku z "Staz z Arisue sens

Soul. uwierz... Nic osobistego, zaznaczam...

Wystarczy uważnie czytać, zanim się zaczniesz indyczyć...

PS. Nawet umówiony atak wyprowadzony "na maksa" daje Ci może szansę na obronę, ale na pewno nie na naukę... Musi być jakiś kod, żeby nauka pozwalała na prawidłowy technicznie progres... (?)


nie indyczę się, za stary na to jestem 8) :wink: po prostu przekaz był jasny i trudno go odebrać inaczej, przeczytaj uważnie sam siebie. :idea:
nieważne, było minęło 8)

dlaczego umówiony atak wyprowadzony na maksa nie daje mi szansy na naukę? piszesz, że musi być jakiś kod, żeby nauka pozwalała na prawidłowy technicznie proces.

masz dużo większe doświadczenie w aikido plus ja w nauczaniu aikido nie mam żadnego więc to raczej Ty powinieneś tą myśl rozwinąć, ale ... zaryzykuję ... jak ten proces widzę tak.

1. uczę się ruchu danej techniki (przemieszczania, co się po czym robi, jak to działa, kiedy się wychyla, jak się utrzymuje kontrolę, zakończenie i takie tam - luźno piszę)

2. kiedy już ten ruchu w miarę kojarzę, uczę się go wdrażać tj. zaczynam od ataku dochodzącego i mającego trafić ale jeszcze relatywnie słabego i wolnego,

3. potem - w miarę opanowywania techniki - ma być coraz szybciej i mocniej.

3. ostatni etap - uke ładuje na maksa - tutaj następuje zwieńczenie nauki (w schemacie) tj. po ludzku mówiąc sprawdzam czy to rzeczywiście działa na ustalonym ataku, wykonanym prawidłowo i zgodnie z jego założeniami, zaaplikowanym "ile fabryka dała"

tu się kończy podstawowa metodyka, .... a potem

4.potem wariacje i niespodzianki ze strony uke - atak zrywany, zmieniany itp itd - tu generalnie jest ciężko ale próbować trzeba. tak sobie myślę.

i uczepię się już po raz ostatni - obiecuję :lol:

tylko ćwiczenie z atakami aplikowanymi na maksa nauczy mnie obrony (przed takim atakami) wykonywanymi na maksa.
więc chyba jakiś walor edukacyjny tu występuje...?

obrona przed atakiem udawanym nauczy mnie udawać, że się bronię.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024