Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podstawa samoobrony i samoochrony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

budo_beo
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm

Napisano Ponad rok temu

Podstawa samoobrony i samoochrony
Podstawowe zasady uniknięcia niebezpieczeństwa:
- zawsze poruszaj się uczęszczanymi drogami,
- unikaj nieoświetlonych uliczek,
- gdy wieczorem widzisz grupę młodzieży stojącej z danej strony chodnika – przejdź na drugą stronę,
- w nocy / wieczorami staraj się nie poruszać samotnie nawet po dobrze Ci znanym osiedlu – uliczce,
- unikaj bram (przejść w budynkach),
- unikaj skrótów nie spełniających wyżej wymienionych podstawowych kryteriów,

A co jeśli już… ?
- zachowaj spokój;
- pamiętaj, że portfel, tel. komórkowy i inne rzeczy zawsze można odkupić – zdrowia i życia nigdy !
- jeżeli jest jasne, że napastnikowi nie chodzi tylko o dobra materialne – walcz do końca – pamiętaj; lepiej aby dwóch sądziło, niż czterech niosło,
- gdy tylko masz możliwość – oddal się na z góry upatrzone pozycje !!!

Jak w trakcie… ?
Gdy staniesz się ofiarą – masz przewagę nad przeciwnikiem – wybrał Cię sądząc, iż jesteś jednostką słabą, czyli nie zdolną do przeciwstawienia się i skutecznej obrony… (Zaskocz napastnika ;])

Pamiętaj – walka nie zawsze jest wyjściem słusznym, powiem więcej walka to ostateczność – jeżeli chcesz walczyć to zostań bokserem.

Skuteczna obrona to nie chwyty obezwładniające – no sorry, ale to jest fajne przy pokazach i gdy się czerpie korzyści materialne z tego, że się kogoś, ów technik uczy (nie przyznam się, że ja to pisałem :P ) W związku z tym wal szybko i pewnie, pamiętaj o podstawowych punktach atemii:
- narządy płciowe (nie panowie – nie tylko nasze są czułe)
- oczy
- nos (przegroda nosowa poza bokserami jest bardzo czułym elementem ciała)
- uszy (łatwo urwać )
- krtań (pamiętaj: silne uderzenie może spowodować uduszenie się napastnika)
- obojczyk

Warto pamiętać również o kopnięciu w piszczel, a w przypadku chwytu od tyłu o uderzeniu w stopę napastnika mniej więcej w połowie długości między palcami a piszczelem napastnika.

Kobieto: użyj seksapilu – to twoja najsilniejsza broń, dzięki której będziesz mogła zbliżyć się do napastnika na tyle blisko, aby wykorzystać skutecznie techniki samoobrony.

Przełamanie strachu
Hymmm to chyba najtrudniejsza sprawa…
Moim zdaniem, jeżeli wiesz, że w momencie zagrożenia mienia, zdrowia, bądź życia stracisz głowę, lub co gorsza nie będziesz w stanie ruszyć nawet palcem, polecam wizualizację.
Na czym miało by to polegać ?
Zastanów się jakie nieprzyjemne sytuacje mogłyby Cię spotkać i użyj w wyobraźni pauzy, zastanów się wtedy, co zrobić aby skutecznie i szybko wyjść z tarapatów.
Przykład:
Stoję na przystanku, podchodzi do mnie dwóch ludzi, każą mi oddać telefon komórkowy, (przypominam: nie ma sensu PRÓBA jeżeli chodzi o taką błahostkę, gdy się nie jest pewnym swoich umiejętności – oddajemy grzecznie telefon – kupisz sobie lepszy) mogę uderzyć napastnika stojącego bliżej mnie w krtań, kolejny ucieknie...
Ta sama sytuacja: napastnik drugi nie ucieka.
No cóż, wybrał ja nie mam czasu na myślenie – mogę oddalić się na z góry upatrzone pozycje, a jeżeli wiem jak to chociażby uderzyć drugiego napastnika w piszczel, następnie 3-4 uderzenia w twarz, może maleńkie uderzenia w krocze, powiedzmy 2 – 3 z kolanka...
W wyżej ukazany sposób – myśl o innych sytuacjach na tyle często abyś był w stanie obronić się zawsze, abyś ty władał swoim ciałem i działaniami, a nie panika i strach.


Oddalenie się na z góry upatrzone pozycje

Jeżeli już skończymy z delikwentem „zabawę”, należy oddalić się, aby nie narażać się na kolejny atak. Oddalając się należy pamiętać, że:
- biegnij najlepiej środkiem jezdni (jest to najbardziej oświetlone miejsce)
- biegnąc, oraz podczas napadu krzycz: „pożar” lub „kradną radia”
- jeżeli jest pora w której otwarte są sklepy itp. Pamiętaj: większość sklepów, wszystkie banki, kantory, sklepy jubilerskie mają ochronę – ucieknij do środka i powiadom ekspedientów w czym problem
- bezzwłocznie zadzwoń na policje – podając przy tym rysopis sprawcy

Rysopis
Filmy kłamią, trudno zapamiętać twarz widząc ją będąc pod wpływem strachu, jednak można i należy przynajmniej zapamiętać ubiór – dla pań to bardzo łatwa sprawa.
- zapamiętaj sylwetkę napastnika,
- zapamiętaj kolor jego ubioru,
- zapamiętaj elementy dodatkowe ubioru – naszywki, łańcuszki,
- jeżeli ma widoczne – to zwróć też uwagę na tatuaże.

ABY WPEŁNI WYKORZYSTAĆ WYŻEJ WYMIENIONE KWESTIE ĆWICZ POD OKIEM SPECJALISTY – INSTRUKTORA !

No cóż, wszystkiego nie mogę zdradzić bo nie zarobię :P

P.S. Jak coś sobie jeszcze przypomnę (skleroza nie boli, tylko kradnie czas) to dopiszę :)

Tekst powstał w oparciu o własne doświadczenia związane z samoobroną dla kobiet.
Made by Beo 191207`
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024