Skocz do zawartości


Zdjęcie

Możliwości- bioder ...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Możliwości- bioder ...?
to nie ejst uszczerbka stawu tylko poprostu taka budowa, tak samo jak np szerokosc bioder jak ktos ma szersze od barkow nie koniecznie jest chory i "uszczerbiony" :D
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Możliwości- bioder ...?
jaby coś takiego było z ograniczeniami w stawie to by dzieciom zapisującym się na balet rtg kazali robić i wyrzucali tych z "zamkniętymi biodrami" a nikt czegoś takiego nie robi. Jeszcze raz powtórzę można mieć wieksze zdolności naturalne do rozciągnięcia lub mniejsze i wtedy trzeba się bardziej namęczyć i przychodzi to wolniej, ale nie ma czegoś takiego jak anatomiczna blokada uniemożliwiająca normalnemu człowiekowi rozciągniecie (mowie normalnemu bo oczywiście jak ktoś ma jakas chorobe i zniekształcone kości w jej wyniku to inna sprawa). To sa brednie, ale przyznam ze nie pierwszy raz to słysze i jest dośc popularne, w sumie z tego powodu ze wiedza o poprawnym rozciąganiu jest ogromną rzadkością.
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Możliwości- bioder ...?

to nie ejst uszczerbka stawu tylko poprostu taka budowa, tak samo jak np szerokosc bioder jak ktos ma szersze od barkow nie koniecznie jest chory i "uszczerbiony" :D

wiem ale sobie pozwoliłem na takie określenie. :)
(moim zdaniem jest to uszczerbka przynajmniej w treningu i męczy mnie fakt że mogę mieć mniejszą ruchomość a wtedy brak dalszego rozwoju i przesrane :? ...)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Możliwości- bioder ...?
coz pomyslmy, kosc(staw) dziecka i doroslego (po 18 roku zycia) jakie sa roznice? Jedna postawowa jest napewno gitkosc kosci u mlodych i mozliwoc ich ksztaltowania wiec przez cwiczenia w tym wieku nie ma problemu, klopo zaczyna sie po wieku dorastania kiedy te kosci sa juz "twarde", jak juz pisalem rozciagac sie mozna dowoli i tez nie uwazam zeby byly takowe ograniczenia ale sam ruch jest ograniczany przez staw, sciegna mozna rozciagac i wzmacniac jak by tak nie bylo niedlugo ktos by robil szpagat marsjanski(taki turecki tyle ze stopy na poziomie glowy) :]
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Możliwości- bioder ...?
no nie, jakby różnice były "anatomiczne" to by wiek nie miał znaczenia.
Oczywiście ze dzieci rozciągają sie szybciej niż dorośli, ale dorosłym stawy tez nie kostnieją i tak samo mogą się rozciągnąć , może nie do aż takiego zakresu jak dzieci rozciągane od wczesnych lat ale do szpagatów spokojnie tylko oczywiście np. po 26 roku życia to zajmie to dwa, trzy lata, ale się da.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Możliwości- bioder ...?
ale staw dziecka mozna jeszcze uksztaltowac i jest bardziej podatny na "bodzce", ogonie jesli chodzi o dzieci ciekawe ile z nich sie nie nadaje do baletu trenujac go i nic w nim nie osiaga...staw doroslego czlowieka jest juz ruchowo dojzaly i do pewnych rzeczy poprostu nie jest stworzony i przystosowany, nie pisze, ze kazdego poprostu moze byc i tak i taka budowa...idac Twoim tokiem mozna by powiedziec, ze kazdy niezaleznie od wagi chodzac na silownie mogl by wycisnac 100 kilo, ze kazdy moze byc Einstinem (czy jak to sie pisze), czlowiekiem "guma" tez moze byc kazdy i nie ma tu nic z predyspozycji wrodzonych
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Możliwości- bioder ...?
jupi, czyli bez problemu mogę jeszcze sobie tę ruchomość wzmocnić? :-)
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Możliwości- bioder ...?
Możesz. Co nie znaczy, że potrzebujesz zrobić szpagat, żeby kopnąć kogoś w zęby, czy to rotacyjnie czy to prosto.
Pzdr
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Możliwości- bioder ...?
Wiem, że nie trzeba robić szpagatu żeby 'klepnąć' kogoś w zęby, bo pełnego szpagatu nie robię, a kopnąć kogoś w gębę to dla mnie nie problem. :wink:
Zajesuper, że jest jeszcze czas na większą ruchomość biodra, będę teraz jeszcze ostrzej zapierdzielać :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Możliwości- bioder ...?

.idac Twoim tokiem mozna by powiedziec, ze kazdy niezaleznie od wagi chodzac na silownie mogl by wycisnac 100 kilo, ze kazdy moze byc Einstinem (czy jak to sie pisze), czlowiekiem "guma" tez moze byc kazdy i nie ma tu nic z predyspozycji wrodzonych


niestety nie, zrobienie zwykłych, szpagatów to nie bycie Einsteinem, czy człowiekiem gumą.
Szpagaty to bardzo proste, podstawowe ćwiczenia które moze zrobić każdy niezależnie od predyspozycji ruchowych
właśnie to jest zabawne ze ludziom całkiem proste rzeczy wydają sie być czymś wyjątkowym. Na forum tkd właśnie toczy się dyskusja nad jak wybitnymi jednostkami się czują, dzięki temu że potrafią pomachać nogami :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Możliwości- bioder ...?
machac nogami to ja umiem i to nie trenujac nic z tym zwiazanego :) jak bylem maly o ogladalm filmy z Van Damem to sie troche porozciagalem i juz zostalo :P Jestem wyjatkowy targajac na lawce skosnej glowa w gore 100 kilo 10 razy przy wadze 83?? bo tez tak sie czuje :P
coz chyba jednak nie dojdziemy do porozumeinia Ty wiesz swoje ja swoje i niech juz tak bedzie :D
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Możliwości- bioder ...?

artykuł napisze tylko teraz kompletnie nie mam czasu, jeszcze muszę się z kimś umówić żeby te zdjęcia zrobić a to tez łatwe nie jest.

Masz Sally jeszcze jakieś zamierzenia co do tego artykułu, myślę że wielu ludziom mógłby się przydać (mi też).
pzdr.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Możliwości- bioder ...?
napisze ale razie kompletnie nie wyrabiam czasowo. w swieta bedzie troche czasu (mam nadzieje ze wszystko do tej pory zrobie) to porobimy zdjęcia i napisze
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Możliwości- bioder ...?

napisze ale razie kompletnie nie wyrabiam czasowo. w swieta bedzie troche czasu (mam nadzieje ze wszystko do tej pory zrobie) to porobimy zdjęcia i napisze

Trzymam za słowo, będę czekać ... ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024