Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początkujacy:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_poczatkujacy89
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początkujacy:)
Witam, ostatnio zacząłem szukać jakiegoś sportu, który mógłby trochę wypełnić mój wolny czas, walka mieczem zawsze w jakiś sposób mnie pociągała i myślę, że chciałbym spróbować jakiegoś stylu walki mieczem i tu mam do was pytanie, co jest dobre na początek, myślałem nad Iaido, ale sam do końca nie wiem, oprócz tego byłbym wdzięczny za jakieś informacje czy dana sztuka walki trenowana jest w województwie łódzkim, albo jakieś linki z treningami, z jakimiś ćwiczeniami, żeby zobaczyć czy będzie mnie do tego ciągnęło:)

na razie zacząłem się rozciągać, bo u mnie z tym dość słabo, a jak wiadomo w każdej sztuce walki dobra koordynacja ruchowa jest potrzebna, tym bardziej w walce mieczem
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujacy:)
nie wiem nic o walkach mieczem ale wiem ze koordynacja a rozciąganie to nie to samo :wink:
  • 0

budo_poczatkujacy89
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujacy:)
ok może złego słowa użyłem, chodziło mi o to, że jetem słabo rozciągnięty, na przykład gdy siadami próbuję przy jak największym koncie rozłożyć nogi to mam nieco ponad 90stopni rozpięcia ich, i może to przeszkadzać w treningach, i prosiłbym też o nie zwracanie uwagi w takich głupstwach, bo nie chcę aby mój post stał się tematem rozważań, jaka jest różnica między koordynacją ruchową, a rozciąganiem...
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujacy:)
Początkujący, jeśli szukasz sportu to może zwróć uwagę na kendo. Sekcji jest sporo więc powinieneś sobie coś znaleść w okolicy bliższj lub dalszej.

Skoro wspomniałeś o iaido wnioskuje, że ciągnie cię w stronę miecza japońskiego.
Jewśli tak jest to do wybory masz: kenjutsu, kendo i iaido jako główne "dyscypliny". Jest jeszcze battodo i shinkendo ale liczba sekcji jest marginalna.

Z szermierka, jaką kolwiek jest problem natury dostepnośći. Jeśli jesteś z Łodzi to cos znajdziesz, ale najprawdopodobniej musiał byś gdzieś dojeżdżać.

Inaczej ma się sprawa z aikido. Jest ono bardzo popularne i nawet w małych miastach można znaleść sekcję. Jako że w aikido występuje trening z bronią, w tym z mieczem powinna to być jakaś alternatywa. Przy okazji trochę byś się porozciągał i złapał koordynację.

W ostateczności pozostają jeszcz bratctwa rycerskie i kluby szermiercze. Ale sam musisz zdecydować co by cię interesowało.
  • 0

budo_poczatkujacy89
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujacy:)
w sumie to trochę wyszło, jakbym miał nadwagę i siedział cały dzień przed komputerem jedząc:)

Otóż jestem raczej aktywny i szczupły:) gram w piłkę z kumplami kilka razy w tygodniu, ale i tak mam zbyt dużo wolnego czasu

Mam 19lat i takie pytanko, czy wiek nie gra tutaj roli? w sensie, czy żeby dobrze czegoś się nauczyć nie powinno zacząć się tego robić wcześniej:)

Jeszcze trochę pomyślę, poczytam i coś wybiorę:)
  • 0

budo_lars
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujacy:)
Nie ma ! Iaido i kendo zaczynają z powodzeniem nawet ludzie po 40 stce, wszystko zależy tylko i wyłącznie od Twoich własnych chęci :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujacy:)
Najpierw musisz zdecydowac czy chcesz cos co ma wspolzawodnictwo (jak kendo czy szermierka) czy cos gdzie wspolzawodnictwa brak(iaido,miecznicy europejscy).
Byc moze po rozejrzeniu sie wokol, bedziesz zmuszony wybrac to co jest jedynie dostepne na twoim terenie?
Rowniez wez pod uwage cene ekwipunku...
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujacy:)

Najpierw musisz zdecydowac czy chcesz cos co ma wspolzawodnictwo (jak kendo czy szermierka) czy cos gdzie wspolzawodnictwa brak(iaido,miecznicy europejscy).
Byc moze po rozejrzeniu sie wokol, bedziesz zmuszony wybrac to co jest jedynie dostepne na twoim terenie?
Rowniez wez pod uwage cene ekwipunku...


Szczepan: Może jednak zostań przy aikido a nie sie za miecz bierzesz.

Współzawodnictwo jest w Kendo, szermierce, iaido a i rycerze urządzają sobie turnieje gdzie sie współzawodniczy w ten czy inny sposób. To taki OT.

Idź na kendo w łodzi :) jak ci się nie spodoba to przynajmniej pokierują cię do innych ciekawych klubów mieczowych SW.
  • 0

budo_poczatkujacy89
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujacy:)
biorę oczywiście pod uwagę cenę ekwipunku i wydaje mi się, że w kendo mnie to na początku więcej wyniesie, do Iaido wystarczy na początek boken, w późniejszym czasie strój, który dużo nie wynosi, natomiast w kendo hełm i oprócz tego też jest chyba jakieś opancerzenie, wiadomo, że od razu walczyć nie będę, na początku trochę techniki:)

Jeżeli chodzi o aikido to będę miał z tego darmowe zajęcia na studiach:) w ramach w-fów
Mimo to, chciałbym nauczyć się walki mieczem japońskim, zawsze w jakiś sposób mnie to fascynowało:) tylko kurcze właśnie mam ten problem z nalezieniem sekcji w iaido, jak szukałem znajdywałem tylko w kendo, a tutaj właśnie te koszta wydają mi się większe;/
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujacy:)
Na początek wystarczy dres, shinai i bokuto. Kluby mają zbroje. Zresztą teraz cena bogu jest zdaje sie niższa niż średniej jakości iaito. A i tak, bogu i iaito, kupujesz dopiero jak wsiąkniesz.
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujacy:)
No i w łodzi powstała sekcja [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] gdybyś jednak zainteresował się mieczem europejskim.

Pozdro
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujacy:)

Szczepan: Może jednak zostań przy aikido a nie sie za miecz bierzesz.


Moze nawet bym i chcial ale poniewaz mieczem wojuje dluzej niz ty zyjesz, to moze innym razem? :lol:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujacy:)
Z kim wojujesz tymże mieczem panie Szczepanie?

Początkujący - masz na trening, to decyzja podejmie się sama co robić dalej.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujacy:)

Z kim wojujesz tymże mieczem panie Szczepanie?

Początkujący - masz na trening, to decyzja podejmie się sama co robić dalej.

Z wlasna malzonka :wink:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujacy:)

Z kim wojujesz tymże mieczem panie Szczepanie?

Z wlasna malzonka :wink:

Ryzykowna gra. Tak czy siak, wynik jest przesądzony w momencie podjęcia walki.

@Początkujący: Jeśli twoim celem jest wypełnienie wolnego czasu, to cokolwiek wybierzesz, będzie dobrze. Jesteś po prostu skazany na sukces.
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujacy:)

Moze nawet bym i chcial ale poniewaz mieczem wojuje dluzej niz ty zyjesz, to moze innym razem? :lol:


To ty musisz strasznie stary być :P ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024