Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chcę zamówić ostrze i oprawę.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_lulek440
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Chcę zamówić ostrze i oprawę.
Witam serdecznie,
Poszukuję informacji o osobach, u których mógłbym zamówić ostrze i oprawę do katany treningowej.
Zależy mi na niewysokiej cenie. Pozdrawiam
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcę zamówić ostrze i oprawę.
a kogo ty szukasz ? kowala czy handlarza ?
  • 0

budo_lulek440
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcę zamówić ostrze i oprawę.
Kowala kolego.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcę zamówić ostrze i oprawę.
Jeżeli szukasz kowali, kujących broń japońską w polsce, to moge ci podać namiary na priva. Jednak nie licz, że za dobry miecz mało zapłacisz. A to są kowale robiący świetne miecze, jednak cena jest adekwatna do jakości. Mogę podać ci również namiary na człowieka robiącego iaito.

Jeżeli jednak bardzo zalerzy ci na redukcji kosztów, to juz za niecałe 3 stówy kupisz na allegro czy innym ebayu chiński miecz króry i nada się do robienia kata, i od biedy do sięć. Fakt że jakość wykonania nie jest jakaś oszałamiająca, ale są to miecze w pełni użytkowe.
Ale to jest propozycja dla zkrajnych skner i ludzi nie przejmujących się, takimi rzeczami jak wyważenie czy poprawny kształt miecza. :wink:
  • 0

budo_lulek440
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcę zamówić ostrze i oprawę.
Miałbyś na myśli coś w stylu "practical katana" ?
Długo się nad tym zastanawiałem Teraz kosztuje 800 zł. Tylko słyszałem że do kata to on się nie nadaje, tylko do lżejszych cięć raczej.
Może ktoś się jeszcze poradził by mi czy practical nadał by się do tego typu treningu:
okazjonalnie kata+lekkie cięcia.

Chciałbym się jeszcze zorientować w jakich granicach kosztuje wykucie ostrza na zamówienie?
Coś standardowego lecz solidnego.

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcę zamówić ostrze i oprawę.
Lulek440, może zacznijmy od tego co ćwiczysz? Kenjutsu, iaido, kendo, shinkendo, battodo czy aikido?

Miecz do cięć przydał by ci się w shinkendo i battodo.
Do robienia kata (ale nie okazjonalnie) w iaido wystarczy aluminiowe iaito.
Myśle, że w kendo równierz nikt nie wymagał by do ciebie do robienia kata shinkena.
W kenjutsu do ćwiczenia kata stosuje się shinkeny ( przynajmniej u mnie w katori, jak ktoś ma to ćwiczy, ale chłopaki z kashimy też tak robią z tego co z nimi rozmawiałem)

O aikido nawet nie wspomne, bo tam większość instruktorów niema pojęcia o używaniu miecza.

Co do "practical katana", na początek wystarczy i do cięć i do kata. Jednak lepszym rozwiązaniem jest "practical plus".
  • 0

budo_lulek440
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcę zamówić ostrze i oprawę.
Obecnie nie jestem zrzeszony w żadnym klubie sportowym z powodu braku czasu.
(Praca+szkoła) Ale w wakacje to się zmieni i mam zamiar zacząć trenować kendo, a mieczem który chce nabyć chciałbym uczyć się iaido i popróbować go na lżejszych celach w tameshigiri.
Wszystko oczywiście w stopniu niezaawansowanym, bo wiem że kwota którą chce wydać (ok 1100 zł) na więcej po prostu nie pozwala.
Do tej pory trenowałem we własnym zakresie bokkenem.

Skłaniam się do tego practicala:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
bo jest niezła cena na niego. Mam jeszcze 4 dni do namysłu. I chciałbym "wysłuchać" jeszcze Waszych opinii co do tego czy ten miecz jest odpowiedni do tego czy nie.
  • 0

budo_lars
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcę zamówić ostrze i oprawę.
Jeśli trenowałeś we własnym zakresie bokkenem to kolejnym krokiem powinno być trenowanie bokkenem pod okiem nauczyciela. Jeśli tak jak mówisz w ciągu roku nie masz czasu to niestety w wakacje może być problem, bo kluby najczęściej w wakacje nie prowadzą zajęć, a jeśli już do sporadycznie. Jedynym rozwiązaniem na wakacje są staże takie jak np. Letnia Szkoła Iaido pod Opolem (ba, takich Letnich Szkół jest nawet kilka) albo zgadanie się z kimś doświadczonym i wspólny trening. Tak czy owak ostry miecz może Ci utrudnić choćby ćwiczenie na stażach gdzie obowiązuje kategoryczny zakaz używania mieczy ostrych lub ostrzonych.

Jeśli koniecznie chcesz zaopatrzyć się w miecz to wybierz iaito.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] możesz przejrzeć najtańsze iaito z Tozando. Firma sprawdzona na wszystkie sposoby.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] natomiast masz ofertę mieczy także sprowadzanych z Japonii tyle, że przez pośrednika. Osobiście polecam, mam ichni miecz i jest naprawdę rewelacyjny :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024