Skocz do zawartości


Zdjęcie

Operacja artroskopowa stawu ramiennego a powrót do sw.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_maro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Operacja artroskopowa stawu ramiennego a powrót do sw.
Witam,

mam problem z lewym barkiem więc poszedłem z tym u lekarza. Ten zlecił badanie MRI i okazało się, że kwalifikuję się na leczenie operacyjne. Stąd pytanie, czy ktoś z Was miał operację artroskopową stawu ramiennego i w tej chwili uprawia sporty walki + siłownia? Mówiąc o sportach walki mam przede wszstkim na myśli bjj i combaty (ew. mma).
Moja operacja ma obejmować rekonstrukcję stożka rotatorów, obrąbka stawowego i kompleksu więzadłowego. Istnieje jeszcze podejrzenie uszkodzenia torebki stawowej.
Interesują mnie wszelkie informacje dotyczące rekonwalescencji. Lekarz powiedział, że najpierw przez 6 tygodni ręka będzie unieruchomiona całkowicie, następnie 4 tygodnie ruchy bierne wykonywane przez fizjoterapeutę, następnie obciążenia do 5 kilkogramów. O poważniejszych ćwiczeniach mogę myśleć po 4 miesiacach. Podczas całkowitego unieruchomienia będą dozwolone izometryczne ćwiczenia mięśni. Udało się komuś z was uratować mięśnie przed "zanikiem" tylko i wyłącznie ćwiczeniami izometrycznymi?
Czy macie doświadczenie z takim zabiegiem? Czy ktoś z Was miał krótszą rekonwalescencję?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Operacja artroskopowa stawu ramiennego a powrót do sw.
Ja mam pytanie tak trochę obok.
Co spowodowało, że problem stał się aż tak poważny?

Ktoś przesadził z balachą? 8O
  • 0

budo_maro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Operacja artroskopowa stawu ramiennego a powrót do sw.
Urazu nie doznałem podczas treningów. Rąbałem drzewo cały dzień i musiałem tym przeciążyć mocno ramiona, a tego samego dnia poszedłem wieczorem grac w siatkówkę i podczas wyrzutu piłki zza głowy poczułem w ramieniu coś dziwnego, ale nie ból. Po około pół godziny zacząłem czuć narastający ból, a po godzinie nie byłem w stanie odwodzić ręki nawet na centymetr. Czułem ból nawet podczas unoszenia jej biernie. Byłem u lekarza, który stwierdził jakiś drobny uraz i zalecił mi fizjoterapię. Po dwóch (dziesięciodniowych) sesjach fizjoterapii nie poczułem poprawy, to znaczy już po jednym niezbyt ciężkim treningu czuję ból. Na fizjoterapię z funduszu trzeba czekać około 2-3 miesięcy więc razem z chodzeniem po lekarzach od urazu minął rok :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024