Skocz do zawartości


Zdjęcie

RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
389 odpowiedzi w tym temacie

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść
Cypis pytasz skąd ma prezes brać pieniądze. Ja wiem skąd, ale nie powiem, bo ja drogę Rafałowi wskazałem, ale on mnie nie słucha. Zmienia etykiety, nazwy turniejów, a poziom sportowy coraz niższy. Tak naprawdę liczy się produkt, a nie opakowanie. Szlachcie nikt rozgarnięty nie zaufa nigdy. MuayThai będąc dobrym produktem, ma beznadziejne opakowanie- PZMT
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść
Cypis to jeżeli chcesz, abym to ja był prezesem polskiego MuayThai to podpisz się pod tematem RAFAŁ SZLACHTA MUSI ODEJŚĆ wtedy będzie łatwiej nam wspólnie działać. Pozdrawiam serdecznie.
  • 0

budo_beatrix kiddo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść
sally, podoba mi sie to, co napisałaś, ale mam pare uwag:

Z PZMT to nie chodzi do końca o kase.


a o co? wiadomo, że wszystkie kłótnie zaczynają sie od kasy ;]

ale za to nikt w taki sposób nie olewa zawodników,naraża ich na niebezpieczeństwo dla własnej korzyści, lekceważy trenerów, robi ludziom wodę z mózgu prawie jak sekta


a możesz podać konkretne przykłady?

i przede wszystkim jego podejście do Muay Thai na które chce miec monopol


nie do końca - rozchodzi Ci sie pewnie cały czas o Ligę :> a organizatorem Ligi MT jest Małopolskie Zrzeszenie MT "Raczadam", a PZMT ma nad nim tylko patronat - Tobie też nikt nie zabrania organizowania zawodów, na które możesz zapraszać tylko tych, których chcesz


Muay Thai nie jest czyjeś i nie można go sobie zabrać o to się rozchodzi. Zeby sport się rozwijał musi byc konkurencja im więcej styli ze sobą współpracuje tym wyższy poziom ich wszystkich,sport zyskuje na konkurencji to nie jest firma handlowa, tylko działka edukacyjna, edukacja wymaga otwartości, jak największej liczby kontaktów , współpracy i rywalizacji dlatego konkurencja jest dobra bo podnosi poziom sportu i jest bezwzględnie konieczna zeby ten poziom szedł w górę a nie w dół. Nie można zawłaszczyć dyscypliny dla siebie bo to dla niej śmierć.


co do tej części - nic dodać, nic ująć

rozwój sportu nie polega na wojnach z "konkurencją" i pismach do ministerstwa tylko na wspieraniu ludzi którzy sa w to zaangażowani.


a jak ma wspierać tych ludzi? na wspieranie potrzebna jest kasa - jako zrzeszenie PZMT nie dostaje żadnej z budżetu państwa - więc chyba logiczne, że Rafał stara sie o to, żeby dostać status Związku, wtedy będzie i kasa, i wspieranie ;]
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść
W moim poście generalnie chodzi o to że Szlachta chciałby zmonopolizować Muay Thai tworząc związek, zabraniając zrzeszania się jego członkom w innych organizacjach (co zresztą sam zadeklarował) i narzucając członkom tej organizacji co tylko ma ochotę (jak ten przepis o 800 zł haraczu dla klubów „instytucji wspierających”) . PZMT zwalczając konkurencję, kłócąc się z trenerami dobrych klubów , niedopuszczajc zawodników na wysokim poziomie z innych organizacji zaniża poziom MT, kompromitując się przy okazji. Przekształcenie PZMT w związek to był by upadek Muay Thai w Polsce. Nie można do tego dopuścić.
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść

W moim poście generalnie chodzi o to że Szlachta chciałby zmonopolizować Muay Thai tworząc związek, zabraniając zrzeszania się jego członkom w innych organizacjach ...


Tak czytam i myślę że wrzucę takie jedno coś:

OSW Triada Piekary Śląskie - jest i w PZMT jak i ISKA Poland. Startuje i tu i tam - nawet tydzień po tygodniu. Zatem coś Twoje "racje" się nie za bardzo z prawdą trzymają co do monopolizowania.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść

...zabraniając zrzeszania się jego członkom w innych organizacjach...

...narzucając członkom tej organizacji co tylko ma ochotę (jak ten przepis o 800 zł haraczu dla klubów „instytucji wspierających”)...

...kłócąc się z trenerami dobrych klubów...

...niedopuszczajc zawodników na wysokim poziomie z innych organizacji...

...kompromitując się przy okazji...

Sally, tak sobie myślę, że gdyby to było prawdą w 100%, to:

PZMT dawno już by umarło śmiercią naturalną.

Na arenie Polski pojawiła by się konkurencyjna/lepsza organizacja która nie narzucała by członkom tej organizacji co tylko ma ochotę, nie kłóciła się z trenerami dobrych klubów, dopuszczała zawodników na wysokim poziomie z innych organizacji, itd.
Rynek nie znosi próżni.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść
Cypis wszystko dzieje się w czasie, a dla uważnych obserwatorów dostrzegalne sa wyraźne tendencje pokazujące pewne procesy. PZMT własnie zdycha a wiele organizacji powstaje.Czas pokaze ktora okaże się najskuteczniejsza, bo o to właśnie chodzi w tym sporcie.

Ozz wiele organizacji startuje tu i tu, ale napisz mi wyraźnie ze nie jest prawdą (jeżeli Twoim zdaniem nie jest) jakoby Rafał Szlachta zapowiedział ze po stworzeniu związku zabroni organizacjom zrzeszania się gdzie indziej.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść

Czas pokaze ktora okaże się najskuteczniejsza, bo o to właśnie chodzi w tym sporcie.

Podpisuję się pod tym obiema rękami.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść
Mistrzostwa Polski (?) Muay Thai organizowane przez PZMT są imprezą zamkniętą- wstęp tylko dla członków PZMT. Czy to można nazwać Mistrzostwami Polski :?: Mistrzostwa w jakiejś dyscyplinie nie są imprezą klubową tylko ogólnopolską. Czy ja mogę sobie zorganizować w piwnicy ze znajomymi Mistrzostwa Świata MT? bo skoro to sa Mistrzostwa Polski to ja nie widzę przeszkód...
Gladiatorzy wspominałeś cos o jakiejś ustawie która reguluje takie kwestie..czy mógłbyś cos na ten temat napisać więcej?
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść
Ustawa o sportach kwalifikowanych, tyczy się organziacji uznawanych przez ministerstwo sportu, czyli Polskich Związków Sportowych. PZMT, jest zwykłym stowarzyszeniem, formalnie nie jest nawet związkiem sportowym. ( Kluby nie są członkiem, ale współpracują z PZMT). Dla mnie
1. Dziwi taki fakt, gdyż PZMT ma aspiracje bycia związkiem sportowym, a organizuje raczej imprezę wewnątrzorganizacyjną, niż MP. Zdaje sobię sprawę, iż poziom w PZMT spadł do takiego poziomu, że gdyby kluby np ISKA Poland pojechały na nie, to zabrały by większość medali, jednak nazywanie tej imprezy Mistrzostwami Polski jest nieporozumieniem. Może być tak, że obecne kluby, które wstąpiły do PZMT zaszantażowały Zarząd, by tak uczynił(np wystąpieniem ze współpracy). Zdają sobię sprawę z własnego niskiego poziomu, a każdemu marzy o medalu MP. Na ostatniej imprezie było 32 walki pierwszego kroku i 7 innych to o czymś świadczy.
2. Ciekawi mnie to, że są to Międzynarodowe Mistrzostwa Polski ( przynajmniej tak niedawno się nazywały). Czyli jak klub z zagranicy chce to może startować, jednak Polski tego uczynić nie może. To wydaje się, iż odrobine pachnie dyskryminacją i to własnych rodaków

Np. PZKb dopuszcza zawodników z poza organizacji, gdyż jako Polski Związek Sportowy nie może ograniczyć startów osoba niezrzeszonym.

A jeszcze jedna ciekawostka. PZMT od wielu lat walczy o związek muaythai. NIestety robi to nieskutecznie o czym świadczy fakt, że odtego roku Karate Fudokan jest Polskim Związkiem Sportowym. Okazało się, że bieganie i oczernianie innych nie jest najlepszym sposobem na rozwój organizacji. Pomimo, że Fudokan to śmieszna organizacja potrafiła w 2 lata zrobić to co w kilka lat nie potrafił zrobić przedstawiciel wielkiej organizacji IFMA.
Śmieszna bo na jej stronie najważniejszymi informacjami są, iż w ostatnim odcinku M jak Miłość znowu aktor był na treningu Karate. Nic na temat organizacji i startów. NAwet klubów nie ma podanych.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść
oczywiście to też świadczy o całkowitej ignorancji i głupocie Ministerstwa, i to akurat mnie wkurza. :(
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść
Moim zdaniem to jest wbrew prawu. To ze ustawa o sporcie kwalifikowanym jego nie dotyczy bo nie jest prawnie związkiem to moim zdaniem nie jest prawda skoro zachowuje się jak gdyby nim był:np. ma prawo nadawać tytuł instruktora, ma prawo organizować mistrzostwa polski itp. Czy de facto jest traktowany na prawach związku, czyli ta ustawa jego również obowiązuje, ale łamie ją więc działa wbrew prawu. Czy żyjemy w kraju w którym sobie można lać na prawo w dowolny niezobowiązujący sposób i nikt nie wyciągnie z tego żadnych konsekwencji??

EDIT: sformułuje to tak: kto organizuje imprezę nazywając ją Mistrzostwa Polski automatycznie podchodzi pod ustawę o związkach ponieważ działa jako związek (w roli związku)
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść
Masz dużo racji. Państwo pozwala nadawać uprawnienia państwowego instruktora a organizacjaa dalej robi co chce. Niesetety takie mamy prawo i uurzędników w ministerstwie. Dla mnie do dzis jest niezrozumiałe, dlaczego zwykłe stowarzyszenie jak moje i twoje może organizowac kursy instruktora sportu. Jak usłyszałem pare lat temu interpretację to się usmiałem. NIe ma dyscypliny ( nie ma w rozporządzeniu dotyczącej dysycyplin sportowych), nie ma związku a są uprawnienia. Co prawda my tez skorzystaliśmy bo nadajemy uprawnienia instruktora muaythai. Dla mnie powinno sie przynajmniej zrobić to samo co Krakowiak i napisać do ministerstwa. Przynajmniej oni czasami się zastanowią i wyciągną kiedyś wnioski.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść
No to trzeba napisać prośbe o wyjasnienie zaistniałej sytuacji do ministerstwa.
Bo jak co prawda nie mamy dyscypliny ale za to mamy mistrzów Polski, nic by w tym nie było złego gdyby nie to że organizacja Rafała S nie dopuściła do zawodów mistrzów polski którzy zdobyli tytuły w drugiej organizacji (PZKB) kto jest więc właściwym mistrzem polski Muay thai? Niech pan minister wyjaśnia.

Druga kwestią o której tez można wspomnieć jest owa "Międzynarodowość" jak trafnie zauważyłes dziwnym trafem polskie kluby w tej dyscyplinie nie zostały dopuszczone do zawodów a moga zagraniczne. Celem mistrzostw polski ma być wyłonienie najlepszych polskich zawodników. Tez więc coś się tu komuś pomieszało..
Wygląda na to że mamy tu do czynienia z ewidentnym ustawianiem i sprzedawaniem tytułów.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść

Wygląda na to że mamy tu do czynienia z ewidentnym ustawianiem i sprzedawaniem tytułów.

Kto :?:
Komu :?:
Jaki :?:
i za ile :?:
sprzedaje tytuł :roll:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść
za 400/ 800 zł, wystarczy zapłacić i masz gwarancje..odpowiednio niskiego poziomu (bo "konkurencja" czyli kluby prezentujące wysoki poziom sa systematycznie usuwane z PZMT) i wolnego dostępu do miejsca medalowego :)
  • 0

budo_gagatek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść
Mysle ze lepsze kluby nie sa odrzucane ,a raczej same odchodza- nie chca miec nic wspolnego z tym "kolem gospodyn wiejskich". Szukaja szczesci (normalnosci) gdzie indziej...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść
mylisz sie. FCKa wyrzucił z PZMT i nawet z listy trenerów mimo że ma uprawnienia nadane przez PZMT. Podobnie z innymi, nie wszyscy o tym opowiadają, jeden z najlepszych trenerów jakich znam z klubu kiedyś tam zrzeszonego dostaje białej gorączki jak słyszy to nazwisko.
Myślisz ze czemu te MP sa zamkniete? nie dlatego ze nikt by nie przyszedł (choć wielu oczywiście to olało) ale z tego powodu że jakby jednak przyszli to by by zapewne zgarnęli wszystkie medale. Nie wydaje Ci się dziwne ze z PZMT znikają właśnie najlepsze kluby, te których zawodnicy brali udział w międzynarodowych imprezach?
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść

...lepsze kluby nie sa odrzucane ,a raczej same odchodza...

Z tym mogę się całkowicie zgodzić.
:(
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: RAFAł SZLACHTA MUSI ODEJść
no właśnie nie, jakby same odchodziły to by było pół biedy. Tu jest grubszy wał
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024