Skocz do zawartości


Zdjęcie

Redbelt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Redbelt
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Własnie obejrzałem. Dobry film, o niebo lepszy od takiego "Never Back Down." Pasjonaci pewnie będa psioczyć, że za mało walki, bo właściwie tylko kilka minut w samej końcówce, ale też nie jest to film o okładaniu się po mordach. W każdym razie polecam.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt
faktycznie zapowiada się ciekawy. Leci w kinach ?
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt
jest gdzies na necie do sciagniecia ? nigdzie nie moglem tego znalesc :/
w kinach tez nie ma, przynajmniej umnie
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt
PaeŁ masz private message :-)
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt
Ryu mógłbyś też to dla mnie zrobić? :wink: z góry wielkie dzięki
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt
ja też chceeeee pliska :D :* :D
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt
Ryu :) :*
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jak dla mnie ok, ale bez wielkich rewelacji. przerost formy nad treścią..
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt
Całkiem ok się oglądało. Im dalej tym robi się dziwniej... Motyw z Marblami i wiązaniami z dupy całkowicie ekhm... Niezły film. Trochę jednak za bardzo uduchowiony. Wolałbym żeby poszedł trochę w stronę dokumentalnego realizmu.

- Pozdrawiam J.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt
Ten w kimonie to Machado? Bo taki trochę podobny, a na ekranie kiepsko widać.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt
John Machado.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt

John Machado.

Myślałem, że inny, ale oni są tacy podobni do siebie :wink:
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt
Czy ktoś wie, skąd można napisy wziąść?
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt
Mi osobiscie srednio podszedl ten film...uduchowione bjj...nie, niby skad i kiedy i gdzie ? poza tym oni robia ciagle techniki konczace,a zaden nie konczy...za to jedno zdanie zapamietam " There`s always an escape " :twisted:
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt
Film średni, gdyby nie elementy walki to w ogóle by gwiazdki nie dostał. MMA w postaci takiej, że bierzemy gościa z Brazylii (będzie bjj), niech mieszka w USA ileś lat i służy w marines (combat) dajmy mistrza z Japonii (JJ, karate czy coś takiego) i mamy MMA :D

Edit: aaaa, i jeszcze motyw z gier komputerowych na końcu. Najpierw rozwala średniaków a potem bosa i bez wyraźnego powodu zgarnia nagrodę.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt
Coś chyba niezbyt uważnie film oglądałes. Bohater szedł na ring nie po nagrodę, a po to, aby wyjawić, że walki są ustawione. Nagrody turniejowej też z resztą nie dostał - otrzymał czerwony pas od swojego mistrza, drugi taki poza jego własnym - za swoją postawę raczej, aniżeli za umiejętności czy wygraną walkę.
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt
Nie no, to zczaiłem, ale sam fakt w jaki sposób to zrobił był dość mało przekonujący...tzn. nic nie udowodnił moim zdaniem, powinien wyrwać mikrofon, obwieścić to i ogólnie szum zrobić. Ale to moja opinia, scenariusz kulał.

Właśnie obejrzałem Never back down i jak porównam trailery i oczekiwania to na Redbelcie się zawiodłem, a Never back down mnie zaskoczyło mile. Wiadomo, że lekki łatwy i przyjemny, ale przynajmniej trailer nie kłamał i podobały mi się efekty, sposób pokazania walki. Nie był może super nie wiadomo jak dokładny, ale to w końcu nie miał być Ragging bull.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt

Nie no, to zczaiłem, ale sam fakt w jaki sposób to zrobił był dość mało przekonujący...tzn. nic nie udowodnił moim zdaniem, powinien wyrwać mikrofon, obwieścić to i ogólnie szum zrobić. Ale to moja opinia, scenariusz kulał.

Jak nic nie udowodnił? A niezłomność ducha i wierność swoim przekonaniom? ;)

Wiadomo, że trochę to było naciągnięte, ale dla mnie zdecydowanie mniej niż Never Back Down - podziemnie kręgi, nauka MMA w miesiąc, przewidywalna fabuła... Czy tutaj łatwo było przewidzieć numer, jaki bohaterowi wywinie żona? Albo samobójstwo gliniarza? Albo to, że żadna walka nie odbędzie się w ringu?

Burdy na końcu nie pokazali, bo nie było po co? Wiadomo, że ją zrobił i starczy.

Nie był może super nie wiadomo jak dokładny, ale to w końcu nie miał być Ragging bull.

Fakt. Z resztą ten film ciężko przebić.
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt

Wiadomo, że trochę to było naciągnięte, ale dla mnie zdecydowanie mniej niż Never Back Down - podziemnie kręgi, nauka MMA w miesiąc, przewidywalna fabuła... Czy tutaj łatwo było przewidzieć numer, jaki bohaterowi wywinie żona? Albo samobójstwo gliniarza? Albo to, że żadna walka nie odbędzie się w ringu?

Burdy na końcu nie pokazali, bo nie było po co? Wiadomo, że ją zrobił i starczy.


Motywy obyczajowe niby ok, ale dialogi, sposób w jaki to przedstawili...jakoś sztucznie to wypadło, nie trzymało się kupy "scenariuszowo". Np. ten policjant- jakaś taka straszna dupa z niego, i jeszcze przekazanie pasa (tak trochę to jakby dostał go za nic, albo jako rekompensatę z poczucia winy trenera...nie tak ma być w bjj) i ten zegarek...w każdym filmie o skorumpowanych gliniarzach uczą, żeby nie brać fantów na posterunku. A ten wziął...

Chcieli dobrze (twórcy), nie była to typowa młócka, ale umoralniający, albo obyczajowy, a już nawet patetyczny american style im nie wyszedł.

Z kolei NBD- wiadomo, że nie miał być majstersztykiem, ale co jak co, Amerykanie potrafią kręcić takie filmy i gdybym był z 10 lat młodszy to bym się podjarał (taki Karate kid tego dziesięciolecia :) ). Scenariusz był sprawny, ładnie pokazane treningi, postacie dobrze zarysowane i pozytywne zakończenie (nawet ten rispekt, który main hero dostał od blach charactera)...z tym, że od takiego filmu nie oczekuje się realności tylko przymróżenia oka na rzecz akcji. Redbelt z kolei siląc się na obyczajówkę postawił wysokie oczekiwania- w takim filmie nie może być dziur w scenariuszu, niewyraźnych postaci...
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redbelt
Coś w tym jest, co mówisz odnośnie Redbelt. Ale i tak mi się podobał. Zwłaszcza, że wolę ambitne porażki od sztampowych sukcesów. NBD natomiast jest sztampowy aż do bólu, przewidywalny i zupełnie płytki, tyle że akurat ma MMA w tle zamiast, powiedzmy, boksu albo zjazdów narciarskich. Bez problemu możnaby zamienić MMA na inny sport i film byłby niemal taki sam, a jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Według mnie NBD nadaje się tylko do oglądania po pijaku na męskiej imprezie, ewentualnie jeśli ktoś cierpi na bezsenność.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024