Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
181 odpowiedzi w tym temacie

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
Bogumił ma swoją chora wizje :) chyba za dużo gleb po rzutach zaliczyles
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

Nie chcemy w bjj tego co w judo.


To była taka przesadzona przenośnia z korespondencyjnym pasem.

W judo czarny Pas jest odzwieciedleniem umiejętności i nie dostajke sie go za nic.
Tyle, że jeden drugiemu nie równy.

Np Czarny Pas Nastuli a mój czarny pas. Jest różnica.
Czarny pas wyczynowca i czarny pas emeryta to też różnica.

5-te Dany dla działaczy to patalogia (chociaż niby honorowe)

POdział na pasy jako na dywizje czy ligi ma sens ale nie na Zawodach Klasy Mistrzowskiej.
Bo w ten sposób produkujecie Pseudo Mistrzów i za niedługo dojdzie do tego, że nie będzie różnicy miedzy medalem z Mistrzostw Poslki a medalem ze sportowego. A na mistrzówe wszyscy będą lać z góry - Nawet na tych prawdziwych. :roll:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

Walka w mma to nie wyscigi...



Jak jest przewaga klasy to w judo czy zapasach wystarcza 15 sekund i jest po walce.
W MMA według mnie te sprawy biegną nawet szybciej.


W mojej sparingowej walce z dwukrotnym Olimpijczykiem w Judo w ciągu 5-minutowej walki zaliczyłem 8 do 10 iponów(nie jestem dokładnie pewien) niestety w drugą strone :cry:
Na swoje usprawiedliwienie powiem, że Skurwysyn miał dzień( normalnie zamknął bym się w góra dwóch -trzech :? )
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

Bogumił ma swoją chora wizje :) chyba za dużo gleb po rzutach zaliczyles


Po prostu uważam, że było by to szalenie ciekawe i emojonujące widowisko.... i nie mów że nie :wink:
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
Nie wiem co jest ciekawego w ogladaniu spietego i rzucajacego sie fizola, nadrabiajacego braki techniczne w parterze sila...
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
bjj to jest finezja i technika ;) ale w wykonaniu tych lżejszych zawodników :D
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

Nie wiem co jest ciekawego w ogladaniu spietego i rzucajacego sie fizola, nadrabiajacego braki techniczne w parterze sila...


Popo nigdzie nie pisze, że nie wolno dominować siłowo.
Po zatym przesadziłeś z tym spinaniem się.
Judo to przedewszytkim balet - tyle że troche czasem siłowy.

Zapasy O...to rozumiem.
Takim jednym skurwysynem jak by mu homonto założył, można by z powodzeniem cały PGR zaorać.

Zobacz tego:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

POdział na pasy jako na dywizje czy ligi ma sens ale nie na Zawodach Klasy Mistrzowskiej.
Bo w ten sposób produkujecie Pseudo Mistrzów i za niedługo dojdzie do tego, że nie będzie różnicy miedzy medalem z Mistrzostw Poslki a medalem ze sportowego. A na mistrzówe wszyscy będą lać z góry - Nawet na tych prawdziwych. :roll:

Zapominasz ze te tytuly sie roznia i inaczej jest traktowany mistrz Europy niebieskich pasow a inaczej czarnych.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
Mistrz Europy niebieskich pasów nie jest Mistrzem Europy.
Bo gość który w dywiji czarnych pasów przedupił wszystkie walki by go rozniósł w piździec.
Więc co to za Mistrz i której Europy ? Chyba łacińskiej :?
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
No nie jest Mistrzem Europy, ale jest Mistrzem Europy niebieskich pasow :wink:
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

Mistrz Europy niebieskich pasów nie jest Mistrzem Europy.
Bo gość który w dywiji czarnych pasów przedupił wszystkie walki by go rozniósł w piździec.
Więc co to za Mistrz i której Europy ? Chyba łacińskiej :?


Bogumił idz spac :wink: piszesz tylko by prowokować ludzi , lepiej zacznij juz organizowac ten turniej o ktorym tak sie rozpisales albo porzucaj sie z czarnym pasem jakims olimpijczykiem brachu :wink:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

No nie jest Mistrzem Europy, ale jest Mistrzem Europy niebieskich pasow :wink:



Mistrz Europy to ktoś najlepszy z całej Europy. - Nie ma w Europie NIKOGO lepszego od niego.(przynajmniej w teorii)

Mistrz Europy Nebieskich Pasów to Mistrz Europy w skoku w zwyż w kategori dla skaczących do pół metra na szczupaka i nic sobie przy tym nie robiących. :roll:

A jak pojedzie na zawody Judoka i wszytkich zmieli w kategori niebieskich pasów a sam nie ma w BJJ żadnego pasa to co wtedy...... wracamy do punktu wyjścia.

Ps Jerz mówiłem że nie ma sensu tematów rozdzielać :D
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
w koninie bodajże rok albo 2 lata temu nie pamiętam , judoka czarny pas przegrał z białym pasem przez balache , ale pewnie to był ten judoka z tego 3 może 4 albo pewnie 10 -tego rzutu :wink:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
Nie chce mi sie juz komentowac...
Moze dodam tak - przed paru laty byly olimpijczyk w judo, udostepnil nam swoja mate, amatorom z bjj, i jakos ta koegzystencja trwa nadal z korzyscia dla dwoch stron - obydwie strony czegos sie nauczyly.
I tego wszystkim zycze.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_whity
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio Grappling Club Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

No nie jest Mistrzem Europy, ale jest Mistrzem Europy niebieskich pasow :wink:



Mistrz Europy to ktoś najlepszy z całej Europy. - Nie ma w Europie NIKOGO lepszego od niego.(przynajmniej w teorii)

Mistrz Europy Nebieskich Pasów to Mistrz Europy w skoku w zwyż w kategori dla skaczących do pół metra na szczupaka i nic sobie przy tym nie robiących. :roll:

A jak pojedzie na zawody Judoka i wszytkich zmieli w kategori niebieskich pasów a sam nie ma w BJJ żadnego pasa to co wtedy...... wracamy do punktu wyjścia.

Ps Jerz mówiłem że nie ma sensu tematów rozdzielać :D


Mistrz Europy niebieskich pasow jest mistrzem europy niebieskich pasow i nie ma w Europie NIKOGO lepszego od niego(przynajmniej w teorii) zawodnika w dywizji niebieskich pasow czyli mniej wiecej zawodnika o porownywalnym poziomie
  • 0

budo_baddog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

w koninie bodajże rok albo 2 lata temu nie pamiętam , judoka czarny pas przegrał z białym pasem przez balache , ale pewnie to był ten judoka z tego 3 może 4 albo pewnie 10 -tego rzutu :wink:


A może to był żądny medalu czarny Pas BJJ z białym pasem BJJ :)

Albo ten Biały Pas to był Judoka z czarnym pasem z białym pasem :)
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

No nie jest Mistrzem Europy, ale jest Mistrzem Europy niebieskich pasow :wink:



Mistrz Europy to ktoś najlepszy z całej Europy. - Nie ma w Europie NIKOGO lepszego od niego.(przynajmniej w teorii)

Mistrz Europy Nebieskich Pasów to Mistrz Europy w skoku w zwyż w kategori dla skaczących do pół metra na szczupaka i nic sobie przy tym nie robiących. :roll:

A jak pojedzie na zawody Judoka i wszytkich zmieli w kategori niebieskich pasów a sam nie ma w BJJ żadnego pasa to co wtedy...... wracamy do punktu wyjścia.

Ps Jerz mówiłem że nie ma sensu tematów rozdzielać :D


Mistrz Europy niebieskich pasow jest mistrzem europy niebieskich pasow i nie ma w Europie NIKOGO lepszego od niego(przynajmniej w teorii) zawodnika w dywizji niebieskich pasow czyli mniej wiecej zawodnika o porownywalnym poziomie


dokładnie ;) więc nie ma co się rozwijać na ten temat, takie są zasady bjj i takie dopóki nikt ich nie zmieni będą ;) a zostać nim to naprawdę duże osiagnięcie ;)

p.s. gratki charly
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
Zauwazylem jedna rzecz - ze osoby aktualnie zajmujace sie bjj, a wczesniej trenujace judo odnosza duze sukcesy vide ekipa ze Szczecina. Wiec chyba to judo musi byc dobre. Wiec ci ludzie mieliby szanse na zawodach judo i nie ma co filozofowac - jak stajesz do walki nie na swoim podworku i wedlug zasad tamtego podwórka to twoje szanse na zwyciestwo sa male. Tymbardziej skoro bedziesz zdyskwalifikowany za stosowanie technik typowych w twoim stylu. Jesli robic zawody 'przekrojowe' ze tak powiem, to w zasadach musza sie znalezc techniki obecnej w roznych stylach np. judo, bjj czy zapasach aby kazdy zawodnik mogl zastosowac to co potrafi najlepiej. Takie gdybanie i wyciaganie wnioskow na podstawie walk na okreslonych zasadach w jednym stylu jest totalnie bez sensu, bo druga strone byloby podobnie.
  • 0

budo_nefilim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bray
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
Troche mi sie slabo robi, jak to wszystko czytam. .. Ludzie jakby zapomnieli, ze pierwsza walka Yoshidy z Roycem powszechnie uchodzi za err... Podejrzana. Ze Royce nigdy nie byl najwiekszym masterem w bjj. No i ze odbyla sie druga walka, w ktorej Hidehiko byl bezradny, jak dzieciak, a gdyby Royce nauczyl sie porzadnego, nowoczesnego gnp, to by go chyba zatlukl.

Co do czarny pas bjj vs czarny pas judo. Sam jestem niebieski (bjj) z fatalna kondycja i nadwaga. Ale ze 100 kilowym brazowym w judo radze sobie calkiem dobrze (na zasadach bjj, albo sub-wrestling, rzecz jasna). Jakis rok temu startowalem w zawodach po raz pierwszy od 2 i pol roku, 2 kategorie wyzej, no i pierwszy raz w niebieskich. Trafilem na bylego mistrza Europy, Francuza (Julien jakis tam). No i przegralem ostro na punkty. Oddac mu trza to, ze mial sile konia, i nie mialem pomyslu, jak wyrwac sie z jego uchwytu - predzej szmate by mi diabli wzieli. ALE przetaczalem go za kazdym razem, jak byl w dominujacej pozycji, a jego proby balach szczegolnie grozne nie byly. Troche ciezsi ode mnie goscie daja sobie z nim rade.
  • 0

budo_erjudo2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kato
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
Zaczne od tego ze nie uwazem sie za jakis Autorytet w tej dziedzinie poprostu cos tam wiem co sie nauczylem przez lata treningu poprzez Judo/Ju-jitsu/Bjj i....

Wiem jedno ze sporo osob trenujacych teraz Bjj wczesniej trenowali Judo
(podobnie bylo z Ju-jitsu)
bo tez sie do tych osob zaliczam jak wczzesniej wspomnialem i uwazam ze Bjj to takie Judo w ktorym parter zostal rozwiniety na MAXA wiec Judoka niezna tylu technik konczacych co koles z Bjj to oczywiste
Za to ma opanowana stujke w ktorej mysle ze dominuje i kontroluje przebieg walki z zawodnikiem Bjj
Wiec gdyby walczyli na zasadach Judo to wygral by Judoka i na odwrot jesli na zasadach Bjj!!!

A co do Bogumila i jego teorii o podziale pasow to tyle ze:

Wyobraz sobie Mistrza Polski dzieci Judo startujacego w zawodach regionalnych Seniorow jako Mistrz Polski nawet dzieci powinien wygrac co NIE!!!!???

Zrozum Stary ze Bjj to nowa dyscyplina i spora liczba osob zaczela treningi nie w wieku 11lat tylko np.24lat i taki podzial uworzliwia rozwijac sie poprzez walki z kolesiami o podobnych umiejetnosciach.
Powinenes dobrze wiedziec ze najwiecej sie uczymy w walce wiec jak by ta walka trwala pol minuty nic by nie wniosla w nasz rozwoj!!!

Albo zacznij treningi Judo w wieku 24lat i jedz na zawody to cie zmiela i na zdrowie ci to niewyjdzie co nie???

Kocham obie te dyscypliny!!!
JUDO za to ze dalo mi dobra baze wyjsciowa!!!!
A BJJ za to ze jest to kierunek w ktorym chce rozwijac swe umiejetnosci!!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024