Skocz do zawartości


Zdjęcie

Po co trenować Aikido skoro i tak jest nieskuteczne?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_mario1975
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Po co trenować Aikido skoro i tak jest nieskuteczne?
Witam wszystkich!!

od razu zaznaczam że tytuł posta jest w zamierzeniu "przewrotny" i ma prowokować do rozmowy. Mam do was pytanie odnośnie technik aikido i ich użycia w realnej walce (ulica).
dodam że od paru dni przekopuje te forum i wielokrotnie spotykam się z opiniami o nieskuteczności aikido typu: "...aikido to balet..." przyznam też że nie zawsze można odmówić racji osobie argumentującej swoje zdanie. Nie mniej czy tak jest do końca czy aikido to tylko inna forma azjatyckiego masażu??? Nie bardzo chce mi się w to wierzyć... Podobne dyskusje toczą się też na innych stronach (np. anglojęzycznych), wynika z tego że problem jest większy i nie tylko zahacza o nasze Polskie poletko. Co myślą o tym osoby z dużym stażem/instruktorzy? Czy można jednoznacznie stwierdzić że aikido ma takie same walory obronne jak inne sztuki walki.?


...od siebie mogę dodać że aikido trenuje krótko (parę miesięcy, nie licząc mojego pierwszego podejścia przed kilku laty) nie mniej udało mi się skutecznie zniechęcić napastnika zakładając mu tą samą technikę trzy krotnie :) można powiedzieć że sytuacja była modelowa, atakujący próbował aż do momentu w którym stwierdził że nie ma sensu bo za każdym razem coraz bardziej boli go ręka - to zniechęcenie przerwało jego dalsze ataki :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Po co trenować Aikido skoro i tak jest nieskuteczne?
achtung, achtung trollen gang :roll:

Kurwa żesz w dupę jerza jebana mać, o ja pieeeeeeeeeeeerdolę :!: :!: :!:

Do kurwy nędzy i jej siedemnastu niedojebanych córek, po jakiego chuja zakładasz nowy temat skoro jak sam napisałeś przynajniej kilka identycznych widziałeś i wiesz jaka się toczy dyskusja i że nikt nic nowego juz nie napisze, bo wszystko juz napisano.

No i żesz kurwa jego mać dajcie mi warna za te wszystkie przekleństwa!!!!
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Po co trenować Aikido skoro i tak jest nieskuteczne?
Jeeezus Maria zostawcie już to bidne forum aikido w spokoju :roll: .
Po co trenować ? Bo tak im się podoba ...
  • 0

budo_mario1975
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Po co trenować Aikido skoro i tak jest nieskuteczne?
ufff. spokojnie, zadałem tylko pytanie, to że takich pytań jest więcej to moim zdaniem oznacza że temat jest niezgłębiony, nikogo nie przymuszam do włączenia się w rozmowę na siłę, jeżeli ktoś uważa temat za jałowy to sorry dla mnie jednak jest to intrygujące
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Po co trenować Aikido skoro i tak jest nieskuteczne?

ufff. spokojnie, zadałem tylko pytanie, to że takich pytań jest więcej to moim zdaniem oznacza że temat jest niezgłębiony, nikogo nie przymuszam do włączenia się w rozmowę na siłę, jeżeli ktoś uważa temat za jałowy to sorry dla mnie jednak jest to intrygujące


:lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Po co trenować Aikido skoro i tak jest nieskuteczne?
Szczepan zamknij pliiiiiiiiiiiiiiiiiiis ten temat...Bo to juz jest żałosne...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Po co trenować Aikido skoro i tak jest nieskuteczne?
mod on
wpisz w google kluczowe slowa z twojego tematu, do tego dopisz 'vortal budo' i powinienes znalesc mnostwo dyskusji na ten temat.
temat do zamkniecia
mod off

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024