Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sens podziału na kategorie względem pasów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
282 odpowiedzi w tym temacie

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
A no tu masz racje. Ogólnie wiadomo ze walka w gi to zupełnie inna spiewka.
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Z obaleniami nie miał żadnych problemów w czasie swoich walk, gorzej było w momencie kiedy znalazł się na glebie.
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
no moze i nie wygrywał (nie zapominajmy ze walczył z najlepszymi fighterami na swiecie, którzy trenują stricte pod taki rodzaj walki) ale napewno walczył w parterze jak równy z równym, pomimo ze trenuje "marne judo" :wink: , gdzie walka w parterze jest ograniczana przepisami.
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Dla mnie ta dyskusja nie ma sensu. Skoro Paweł Nastula stwierdził, że potrzebne mu są "lekcje" bjj i sparingi u Radka Turka to musi być jakaś tego przyczyna. Osobiście uważam, że judo to wspaniała sztuka walki oferująca świetne rozwiązania grapplingowe w stójce.

Pozdrawiam
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Mimo wszystko epizod z zapaśnikiem dużo mówi jak ważna jest praca uchwytem w judo.
Kiedy nie ma szmaty zaczyna wszystko się chrzanić. Ja mam prawdę mówiąc odwrotny problem, że mnie judoga przeszkadza, a najbardziej przeszkadzają ci to moja judogę trzymają.

Miałem kilka sparingów bez judog z chłopakami, którzy w gi bardzo dobrze sobie radzili i nagle okazywało się, że jest zupełnie inaczej ...

Przypadek Nastuli pewnie był z tego sortu, dlatego też trzeba zrozumieć, że jego niepowodzenia z MMA wcale by się nie przełożyły na problemy w BJJ gdzie miałby już znajome gi do łapania i mógłby jechać po swojemu ...


Pisałem o tym wielokrotnie walka bez Judogi jest zupełnie inną walką.
Ja w parterze jestem nie zły, walcząc w Judodze jestem w stanie wygrać na prawde z dobrymi gościami. Bez Judogi ....nie ukrywam, że mam problemy z leszczami.
A to dla tego że wszytko prawie opiera się na chwycie za szmate.

Ja gdybym miał walczyc w jakiejś formule MMA to i tak wolał bym walczyć w Judodze
pomimo tego, że przeciwnik by jej nie miał.

Nastek też tak powinien zrobić.... w zasadzie w pierwszej walce myślałem że tak zrobi.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Wracając do tematu to przyznajcie mi racje, że było by o wilele lepiej gdyby podziały na pasay na zawodach znikneły.

Wtedy prestiż wygranych zawodów o randze ogólno Polskiej był by o wiele wyższy.
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Mimo wszystko chyba przyznasz Bogumil, ze czepiasz sie za bardzo.
Niech sobie BJJ robi zawody jak chce, co to kogo obchodzi?
Jak dla mnie to każdy BJJ-owiec może sobie z medalem chodzić, nawet i złotym ... :)

W judo rozgrywane są takie zawody dla białych pasów, do 4kyu i normalne.
Nikt nie robi tragedii, a rzeczywiście przyznasz że konfrontacja białasa po 3 miesiącach treningu z czarnym pasem to chyba jakieś nieporozumienie, nie mówiąc o możliwych kontuzjach ...
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Dla mnie ta dyskusja nie ma sensu. Skoro Paweł Nastula stwierdził, że potrzebne mu są "lekcje" bjj i sparingi u Radka Turka to musi być jakaś tego przyczyna.

Pozdrawiam


no własnie moze nie koniecznie potrzebował "lekcji", moze poprostu potrzebował leszczy do bicia......no ale o to trzebaby zapytac samego Nastka.

co do podziału na pasy.....
równiez uwazam ze jest on bezsensowny, chyba ze jest to kolejana mania zawodników bjj - obok zbierania kolorowych naszywek na gi zbierają równiez bezwartosciowe puchary. No chyba ze jest to na zasadzie "kurcze jestem dobry, rok nauki bjj nie poszedł na marne w koncu jestem nic nieumiejącym mistrzem Polski w kategori nic nieumiejących"

Podzial na pasy na zawodach jest równie bezsensowny co sam podział na pasy typu: biały, biały z zółtym paskiem,biały z dwoma zółtymi paskami, biały z niebieskim paskiem i prawie zielonym ale jeszcze nie brązowym.. itd

Optymalnym rozwiązaniem w/g mnie byłoby organizowanie zawodów jak np. w kendo, gdzie jest podział na mudansha i yudansha (osoby posiadające stopnie mistrzowskie i uczniowskie).
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
chryste... "leszczy" do bicia. pomyśl zanim coś napiszesz...
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Nikt nie robi tragedii, a rzeczywiście przyznasz że konfrontacja białasa po 3 miesiącach treningu z czarnym pasem to chyba jakieś nieporozumienie, nie mówiąc o możliwych kontuzjach ...


No tak tylko my nie mówimy tutaj o konfrontacji białych pasów z czarnymi tylko o braku konfrontacji jakiejkolwiek, bo walczenie w kategori białych pasów czy filetowych nie jest dla nikogo zadnym wykładnikiem umiejętnosci. Znam duzo gosci z białymi pasami co po roku treningu walczą z niebieskimi czy tez z purpurowymi pasami jak równy z równym.


pozdro.
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
a w BJJ nie ma takiego podziału... jest tylko biały niebieski purpura brąz i czarny. belki sa sprawa wewnetrzna danego klubu
  • 0

budo_bosy0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

No tak tylko my nie mówimy tutaj o konfrontacji białych pasów z czarnymi tylko o braku konfrontacji jakiejkolwiek, bo walczenie w kategori białych pasów czy filetowych nie jest dla nikogo zadnym wykładnikiem umiejętnosci. Znam duzo gosci z białymi pasami co po roku treningu walczą z niebieskimi czy tez z purpurowymi pasami jak równy z równym.


pozdro.


nie uwierzę dopóki nie zobaczę.
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
nie napisałem ze chodzi mi o podział pasów w bjj, tylko ogólny zamysł takiego podziału.
  • 0

budo_bosy0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Znam duzo gosci z białymi pasami co po roku treningu walczą z niebieskimi czy tez z purpurowymi pasami jak równy z równym.


niemożliwe
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Z calej twojej wypowiedzi mozna wywnioskowac, ze o bjj nie masz najzielenszego pojecia.

Skoro bjj jest takie kiepskie, to czemu na calym swiecie jest jednym z glownych elementow treningow mma ?

I stawiam kazde hajsy, ze Lagarto na zasadach bjj by wygral z Nastkiem.
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
To bylo do daryo king.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

No chyba ze jest to na zasadzie "kurcze jestem dobry, rok nauki bjj nie poszedł na marne w koncu jestem nic nieumiejącym mistrzem Polski w kategori nic nieumiejących"

Taki cwaniak z ciebie to wystartuj przynajmniej w tej kategorii "nic nieumiejacych", zobaczymy czy wygrasz :wink:
Czy tylko mi sie wydaje ze odkad pisze w tym temacie daryo king, siegnal on jeszcze wiekszego dna? :roll:
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Moje stwierdzienie ze "moze poprostu potrzebował leszczy do bicia......" było czystą dywagacją , to czy jego sparingpartnerzy byli dobrymi fighterami czy nie jest indywidualną sprawą osądu.
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Z calej twojej wypowiedzi mozna wywnioskowac, ze o bjj nie masz najzielenszego pojecia.

Skoro bjj jest takie kiepskie, to czemu na calym swiecie jest jednym z glownych elementow treningow mma ?

I stawiam kazde hajsy, ze Lagarto na zasadach bjj by wygral z Nastkiem.


Zaraz zaraz... nie twierdze ze samo bjj jest kiepskie, mówimy tutaj o bezsensowym podziale na zawodach.

I stawiam kazdy hajs, ze Nastek na zasadach judo by wygrał z Legarto.
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.


No chyba ze jest to na zasadzie "kurcze jestem dobry, rok nauki bjj nie poszedł na marne w koncu jestem nic nieumiejącym mistrzem Polski w kategori nic nieumiejących"

Taki cwaniak z ciebie to wystartuj przynajmniej w tej kategorii "nic nieumiejacych", zobaczymy czy wygrasz :wink:


No bardzo chetnie ale jestem troche za dobry na białe pasy bjj..... ale mam kumpli którzy nie mają zielonego pojecia o bjj i chetnie wystartują w kategori białych pasów :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024