Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sens podziału na kategorie względem pasów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
282 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Oczywiście czarny pas nie jest absolutnym wyznacznikiem. Chodzi o umiejętności, jakie idą w parze z jego posiadaniem. Przypominam też, że wszystko powyżej to generalizacja - zbyt wiele czynników wpływa na walkę, żeby zawsze było tak samo.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Wow! Temat otwarty ? Nie wiedziałem. :P
  • 0

budo_baddog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Jerz w ogóle zauważyłem, że kieruje się jakimiś przedziwnymi kryteriami. Moderator porządkowo-techniczna. Tym czasem MOd zamyka poczytne-interesujące tematy {nie łamiące regulaminu} w których ludzie chcą rozmawiać. 8O Dziwne.

Fajnie sie pisało/czytało i nie mogłem się doczekać aż bede miał chwile żeby w temacie
"Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy" że Lucio "Lagarto" Rodrigez w wywiadzie chwalił Pawła Nastule, że jest nadludzko silnyi ' nie za bardzo ma co Nastka uczyć i że bardziej to On mógłby uczyć się od Pawła ' ale nie zdążyłem.
  • 0

budo_baddog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Przeprzaszam poprawka. Miało być :
'Moderator to funkcja porządkowo-techniczna.'
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Jerz w ogóle zauważyłem, że kieruje się jakimiś przedziwnymi kryteriami. Moderator porządkowo-techniczna. Tym czasem MOd zamyka poczytne-interesujące tematy {nie łamiące regulaminu} w których ludzie chcą rozmawiać. 8O Dziwne.

Fajnie sie pisało/czytało i nie mogłem się doczekać aż bede miał chwile żeby w temacie
"Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy" że Lucio "Lagarto" Rodrigez w wywiadzie chwalił Pawła Nastule, że jest nadludzko silnyi ' nie za bardzo ma co Nastka uczyć i że bardziej to On mógłby uczyć się od Pawła ' ale nie zdążyłem.

Zapewne był to wywiad przed walką?...
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
a co to za róznica kiedy był wywiad....
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

nie za bardzo ma co Nastka uczyć i że bardziej to On mógłby uczyć się od Pawła ' ale nie zdążyłem.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
gdzie tak powiedzial ?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Lucio to sympatyczny czlowiek. Znany jest z kurtuazji. Ale warto wspomniec, ze w czasie sparingow Lucio wazyl okolo 90kg, Pawel Nastula byl "przygotowany" jak nigdy wczesniej. Chyba nigdy wczesniej nie mogl sie tak "przygotowac". - grubo ponad 100 kg. Lucio walczyl, ze tak powiem z - marszu - a Nastula byl tuz przed zawodami o takiej randze! Mysle, ze Lucio moglby sie uczyc od Nastuli stojki, a Nastula od Lucia parteru.
K_P
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Zacznijmy od tego, ze nic takiego Lucio nie powiedzial...
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
moze i Baddog troche przekręcił jego wypowiedz, faktem jest ze ten kuzyn kuzyna załozyciela szkoły Gracie samym bjj nic by Nastkowi nie zrobił bo to zamało na co kolwiek przy takim zawodniku. Więc moze i lepiej dla niego ze jest jak i większosc w jego rodzinie tylko nauczycielem :wink:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

a co to za róznica kiedy był wywiad....

Przed walką nikt nigdy nie powie, że jego podopieczny powinien popracować nad tym nad tamtym, tylko zawsze jest wychwalanie, że jest w najlepszej kondycji swojego życia blabla etc... Więc różnica jest bo pomijając już fakt, że niczego takiego nie powiedział to nawet jeśli by powiedział to byłoby gadanie pod publiczke jak wszędzie, to nie uszczypliwości tylko fakt :wink:
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
pomijając juz fakt ze Natsula nie jest jego podopiecznym to wmawianie zawodnikowi ze jest w najlepszej zyciowej formie
(nawet jezeli tak nie jest) nie prowadzi do niczego dobrego. Kazdy powazny fighter który pragnie polepszac swoje umiejetnosci
nie tego oczekuje od swojego nauczyciela, bo słowa krytyki przed walką mogą mu pomóc w ustawieniu chocby taktyki.
Poza tym fighterzy wysokiej klasy dobrze znają swoje słabe strony i mówią o nich bez krępacji oczekując ze ktos kto ich poucza pokaze
im sposób na ich wyeliminowanie, dlatego takie lizanie d*py przed walką
jest nie na miejscu. Rola zamydlania oczu na temat formy zawodnika jest zarezerwowana dla promotorów. Takze jezeli juz cos takiego powiedział to mysle ze nie było to pod publike.
:wink:

pozdro.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Dobra. Nie chce mi sie juz wspominac. Juz dawno temu ktos opisywal wynik sparingow tych dwojga i nie bylo tak jak ktos tu imputuje.
Koniec. Z mojej strony.
K_P
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Zacznijmy od tego, ze nic takiego Lucio nie powiedzial...


Powiedział... powiedział Też to słyszałem w jakimś krótkim materiale zdaje się w jakims serwisie sportowym. Jak media się jeszcze podpalały że Mistrz Olimpijski zatracił .."to DO" :P i będzie walczył w walce bez zasad.

Tak na prawde nie ma to znaczenia.
Każdy normalny gość wie, że Mistrz Oplimpisjki w Judo potrafi walczyć w parterze i nawet jakiś techninczy expert (o ile wygra) będzie się musiał zdrowo napocić i dać z siebie 150% żeby pdojąć walkę i zwyciężyć.

Jeśli ktoś pisze na forum że Judoka pokroju Nastuli nie jest w stanie wygrać z jakimś tam Bjj-owcem w parterze to po prostu robi z siebie cholernego durnia i tyle.
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
a kto tak pisze?
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
O proszę ... wycofujemy się na z góry upatrzone pozycje.

Faktem z drugiej strony, że w walce bez kimon Nastula miał bardzo poważne problemy z pewnym zapaśnikiem ocierającym się o kadrę Polski, jednak bez większych międzynarodowych sukcesów.

Co prawda nie przegrał jednak pomimo swojej siły, bardzo długo nic nie mógł zrobić zapasiorowi.
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Zgadzam sie z Bogumiłem w 100%. To ze ktos tam ma 7 czy którys tam dan w bjj nie znaczy ze jest dobrym fighterem. Wystarczy luknąc na znakomitą 15 sekundową walke Cesara Gracie gdzie to zaprezentował cały swój wachlarz umiejętnosci w bjj :) :)
Nie zapominajmy ze Nastula walczył na matach od dawna i zdobywał najwyzsze trofea swiatowe. I odrazu pytanie czy taki Cesar czy Lucio posiadają jakies zdobycze (poza nazwiskem) z aren miedzynarodowych ktore swiadczą o ich praktycznym mistrzostwie w walce bjj? I nie mam tu na mysli mistrzostw w bjj rozgrywanych na Jamajce. :)
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Co prawda nie przegrał jednak pomimo swojej siły, bardzo długo nic nie mógł zrobić zapasiorowi.[/quote]

No tak tylko nie zapominajmy ze taki "zapasior ocierający sie o kadre" jest 10 razy sprawniejszy niz taki Lucio.
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
:lol:
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Mimo wszystko epizod z zapaśnikiem dużo mówi jak ważna jest praca uchwytem w judo.
Kiedy nie ma szmaty zaczyna wszystko się chrzanić. Ja mam prawdę mówiąc odwrotny problem, że mnie judoga przeszkadza, a najbardziej przeszkadzają ci to moja judogę trzymają.

Miałem kilka sparingów bez judog z chłopakami, którzy w gi bardzo dobrze sobie radzili i nagle okazywało się, że jest zupełnie inaczej ...

Przypadek Nastuli pewnie był z tego sortu, dlatego też trzeba zrozumieć, że jego niepowodzenia z MMA wcale by się nie przełożyły na problemy w BJJ gdzie miałby już znajome gi do łapania i mógłby jechać po swojemu ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024