Skocz do zawartości


Zdjęcie

wing tsun tylko dla kobiet


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

Nie, nie.. chodzilo Ci wczesniej o wiele innych rzeczy.

No Ja chyba lepiej wiem o co mi chodziło, niż Ty. Nie uważasz? :wink:

...

Być może. Jak już wcześniej mówiłem, moja wiedza o KF ogranicza się do jednej książki, paru filmików na YT i zeznań świadków :wink: .
  • 0

budo_yuffie
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
WT używa siły ale sie nie siłuje. Zresztą o siłach w poszczególnych stylach to można książki pisać.
A oto prawdziwy Wing Tsun :D [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

WT używa siły ale sie nie siłuje.


Jeszcze się nie spotkałem ze stylem, w którym byłoby inaczej. Chyba, że siłka-jutsu ;)

A oto prawdziwy Wing Tsun


Wygląda na reżyserkę i to mało powalającą, nawet go nie uderza, tylko ledwo klepie...
  • 0

budo_yuffie
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
A mnie się podoba ten filmik, nie mam pojęcia czy jest reżyserowany.
Najważniejsze jest to, że widać tu techniki WT zastosowane na większym i silniejszym.

Khunaq a jak skomentujesz ten krótki sparing?

  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
filmik A - reżyserka
filmik B - poza poczatkową gardą stójkową nie widzę tam nic z czym kojarzy się tradycyjnie WT/VC/WC - gilotyna, wciaganie do gardy, sweep to raczej bjj/sf a g'n'p to ich pochodna
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

Khunaq a jak skomentujesz ten krótki sparing?


Nie za wiele widać na tym filmiku...

filmik B - poza poczatkową gardą stójkową nie widzę tam nic z czym kojarzy się tradycyjnie WT/VC/WC - gilotyna, wciaganie do gardy, sweep to raczej bjj/sf a g'n'p to ich pochodna


To raczej ten co tak nogami pajacował na początku zainicjował zwarcie i parter, chyba dobrze, że wingtsunista nie powiedział: nie, słuchaj stary, pierdolę, nie będę już walczył, bo to nie będzie wingtsun, tylko kombinował dalej :)

EDIT: sorry, faktycznie tsunowiec go za łeb chwycił, ale jednak bjj żadnego to ja tam nie widzę, a gnp jest znane ludzkości od tysięcy lat :)
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
czego ludzie nie wymyślą, żeby przyciągnąc ludzi? wing tsun (chun itd) jest tu w ścisłej czołówce bezczelnego naciągania ludzi razem z aikido i kravmagą.
widziałem kiedyś wypaśnu plakat z napisanym wołami VT-SYSTEM: SUPERSKUTECZNY... BRUTALNE WALKI... WSZECHSTRONNY... PERFEKCYJNA SAMOOBRONA... itd
niżej był podany adres intrernetowy owego VT-System. spodziewałem się jakiegoś vale tudo cośtam (po owym VT) się okazało, że to klub Ving Tsun, o czym na plakacie nie było słowa. perfekcyjne nabijanie ludzi w butelkę chamskim podszywaniem sie pod mma.
wogóle nie wierzę, żeby osławione wingchunowskie pranie mózgu pozwoliło ćwiczącym jakiś czas kobietkom późniejsze odnalezienie się w świecie sztuk walki, o czym ktoś pisał.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

niżej był podany adres intrernetowy owego VT-System. spodziewałem się jakiegoś vale tudo cośtam (po owym VT) się okazało, że to klub Ving Tsun, o czym na plakacie nie było słowa. perfekcyjne nabijanie ludzi w butelkę chamskim podszywaniem sie pod mma.


ehm... a jakby to było Vale Tudo to nie byłoby chamskie podszywanie się pod Ving Tsun? :)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
a czy Panasonic podszywa się pod Panasonixa albo Levis pod Lewisa? :wink:

pewne słowa i skróty kojarzą się automatycznie z pewnymi zjawiskami i nic na to nie poradzisz.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
Że niby co? Że prędzej się VT kojarzy z Vale Tudo niż z Ving Tsun? :)

Na prawie każdym zadupiu są kluby *ng *n, o Vale Tudo się słyszy raz na ruski rok, ja bym w życiu tak nie skojarzył tego skrótu.

Dopóki nie nazwali się Ming Ming Atsun to wszystko jest ok :)
  • 0

budo_kuro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet


Wszelkie WingTsunowskie wiatraki itp.? W końcu WingTsun to rodzaj klasycznej odmiany KungFu, nie? :wink:


Widac ze tak naprawde nic nie wiesz o WT/WC/VT itp 8)

Juz na poczatku lat 80 byly w Polsce turnieje naszych kick bokserow z ludzmi od Milana Prosenicy (chyba wtedy jeszcze Jugoslawia ? ) - to ze cwiczy sie klasyke nie znaczy ze nie mozna startowac w sytemach sportowych po prostu wybiera sie tylko czesc technik do sportu. Jakos ten system nie ma za bardzo wiatrakow itp


Martius,a mógłbyś coś szerzej?Jakie wyniki,jak to wyglądało,na jakich zasadach?

Co do innych wypowiedzi-to po pierwsze,treningi dla kobiet nie mają z nich uczynić maszyn do walki w oktagonach,albo w ringu,tylko wzmocnić czucie własnego ciała,przekonać je,że też drobne niejednokrotnie dłonie mogą zrobić kuku,przełamać barierę strachu przed uderzeniem i w ogóle jakąkolwiek reakcją podczas napadu.A niewykluczone,że pociągną to dalej niż samoobrona.To samo, w wypadku pań,które nigdy dotychczas nie miały do czynienia z jakimkolwiek sportem czy systemem walki/samoobrony,tyczy się bjj,karate czy taekwondo.Znam z życia przypadki,kiedy nawet takie dziwolągi jak tae-bo skutkowały większą pewnością siebie.A to,czyli psychika,jest najważniejsze w sytuacji bezpośredniego zagrożenia.
Od razu też niektórzy zakładają,że jak kobieta ma ćwiczyć obronę przed gwałtem chociażby,to ma od razu tak być wyćwiczona,że powinna przebić grdykę napastnika palcami,odgryźć genitalia i wydłubać oczy.Czyto jest wg was aż tak odmienne od sytuacji,kiedy sami zostaniecie napadnięci?Przeciwnik zawsze musi być super sprawny,oczywiście jest doskonałym zapaśnikiem a siły ma niczym tur,krok pewny a suknia plugawa...Nie ma czegoś takiego,że może zaistnieć czynnik chaosu,czyli drab zlekceważy ofiarę,albo poślizgnie się psim gównie...Jak bandyta,to od razu super sprawny.Gwałciciel,to niczym cień...XXI wiek jest.
Znam dziewczyny,które są po kilku latach sztuk walki,i z większością pijanych łebków którzy nic nie trenują,radzą sobie bez problemu.Nawet takie rzeczy,oddziaływujące tylko na psychikę, jak wen-do pomagają.
To że zajęcia są tylko dla pań,nie znaczy,że nie trenują z mężczyznami na tego typu szkoleniach.Mogą być modele przecież zatrudniani do ćwiczeń w konkretnych sytuacjach.
Cała kwestia oczywiście w szkoleniu,bo ja też byłem świadkiem skandalicznych rzeczy,jak np instruktor choy lee fut wmawiał ludziom,w tym sporej ilości ćwiczących przedstawicielek płci pięknej,że już po pół roku będą w stanie się obronić w każdej sytuacji.
Ps.O wt/vc/vt nie wiem zbyt dużo,oprócz tego że to chińskie i że jest burdel jak i w większości sztuk walki.Natomiast co do skuteczności.Znałem dwóch ludzi,którzy od młodzieńca trenowali właśnie to to (jedno z trzech,no:) ),widziałem ich w akcjach na tzw stricie,i jak najbardziej,daje radę.
  • 0

budo_kuro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

a czy Panasonic podszywa się pod Panasonixa albo Levis pod Lewisa? :wink:

pewne słowa i skróty kojarzą się automatycznie z pewnymi zjawiskami i nic na to nie poradzisz.


No toś trochę dosrał.Każdemu,kto nie od wczoraj interesuje się sztukami walki,VT od razu skojarzy się z Ving Tsun,a nie z Vale Tudo.Na dodatek,Vale Tudo,to formuła walki,a nie styl 8) Także nie wiem,kto tu pod kogo.....
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

No toś trochę dosrał.Każdemu,kto nie od wczoraj interesuje się sztukami walki,VT od razu skojarzy się z Ving Tsun,a nie z Vale Tudo.Na dodatek,Vale Tudo,to formuła walki,a nie styl 8) Także nie wiem,kto tu pod kogo.....


Coś mi się wydaje, że Vale Tudo to jednak styl a nie formuła, podobnie jak Pankration a odmiennie niż MMA.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
Źle Ci się wydaje.

PZDR
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

Źle Ci się wydaje.

PZDR


Nie sądzę. Potocznie Vale Tudo jest utożsamiane z MMA. Ale Brazylijczycy, którzy przyjeżdżają do nas na seminaria traktują Vale Tudo jako sztukę walki odmienną od BJJ i Luta Livre i coś innego niż MMA. Do tego bodajże w ostatnim roku powstał w Brazylii związek Vale Tudo. Nie chodzi mi o organizację promotorską Vale Tudo.

A jeżeli uważasz inaczej to poza hasłem podaj argumenty, dzięki temu wszyscy będą bogatsi o zdobytą wiedzę.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

Nie uznaję Wikipedii za najwiarygodniejsze źródło informacji jednak w tym wypadku z grubsza się zgadzam. Pokrywa się to z informacjami zdobytymi z innych stron, portali zarówno polskich jak i zagranicznych.

Vale tudo (port., dosł. "idzie wszystko" lub "wszystko można") - nazwa organizowanych w Brazylii od ponad siedemdziesięciu lat pojedynków w walce wręcz z bardzo ograniczonymi regułami.


Oryginalne Vale tudo nie było nigdy sztuką walki, lecz tylko formułą organizowania zawodów z bardzo ograniczonymi regułami, gdzie każdy mógł się posługiwać takimi technikami walki jakie uznał za skuteczne.


Vale tudo jest współcześnie czasami uznawane przez niektórych za rodzaj stylu walki - a dokładniej istnieją style walki, które się z Vale tudo w jakimś sensie wywodzą lub są przeznaczone do walki w takiej formule. Zalicza się do nich m.in. Ruas Vale tudo, które jest zdaniem wielu sztuczną kombinacją kilku stylów walki nie związanych bezpośrednio z Vale tudo, gdyż oryginalne Vale tudo nigdy stylem walki nie było. Tego typu nazewnictwo jest pomysłem marketingowym - na dobrą sprzedaż danego systemu.


PZDR
  • 0

budo_kuro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
Ech....Z ichniego to "wszystko można", i była to nazwa turniejów bez reguł rozgrywanych w Brazylii. Jest to brazylijska formuła zmagań,z minimalną ilością reguł.Podobne walki były rozgrywane od zawsze na całym świecie w tzw podziemiu czy inaczej półświatku.To,że powstaje związek który ma w nazwie te dwa słowa, nic nie znaczy,podobnie jak są związki/federacje z MMA w nazwie czy K-1-to oznacza jedynie szkolenie pod określony typ zmagań,a nie styl.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
Mod on
Proszę o trzymanie się tematu, a nie rozwodzenie się nad VT
Mod off

  • 0

budo_akutosoto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
Tak jest zawsze...
Początek września do najlepszy okres do tworzenia super nowych systemów...
Zawsze w takich przypadkach dobrze jest powiadomić straż miejską lub policje i poproście o weryfikacje uprawnień działalności itd.itp
1.Po pierwsze nie szkodzić... Działanie Komercyjne w Takiej dziedzinie jest niemoralne!!!
2.Po drugie wszystko co może pomóc jest dobre.

Ps.Gaz do damskiej torebki kosztuje 120zl i jest ważny rok czasu...(czyli 10zł/mc) Odpowiednio użyty jest wstanie zamroczyć niedźwiedzia ważącego 1000kg....
System dla pań zwykle polega na tym że przez 9 miesięcy nie robi się nic a w 10 zaleca się kupno gazu na wszelki wypadek...)

Zwracam uwagę że na zdjęciach są sami faceci, skro to szkoła tylko dla kobiet to czemu nie ma ani jednego zdjęcia gdzie ćwiczą dwie kobiety???!!!!! bo nigdy nie ćwiczyły?
czemu to szkoła tylko dla kobiet? skoro instruktorzy to faceci? żaden facet nie chce u nich ćwiczyć?
Tym razem zmienłem czcionkę, ale następnym razem mogę nie być tak wyrozumiały. Proszę o trzymanie się netykiety
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024