Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań dotyczących układów (ITF)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_nomercy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Poznania
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Kilka pytań dotyczących układów (ITF)
Witam! Mam pewne wątpliwości związane z niektórymi układami...Chcę cię upewnić ponieważ jedni mówią tak inni inaczej dlatego, już wprowadzili mnie w błąd. Mam nadzieje ze pomozecie to wyjaśnić ;)

Do-San
- Kończymy bandae jirugi i w chwili gdy zaczynami robić chukyo makgi to lewa noga cofa się do końca drugiej nogi czy tylko kawałek?

Won-Hyo
- Moa junbi sogi A - to wszystkie palce są tylko na dwóch pierwszy kościach czy na całej ręce mogą być?

Yul-Gok
- Sonbadak golcho makgi robimy na kaunde czy nopunde?
- Ap Palkup ta ręka której tak jakby ''przybijamy piątkę'' łokciem jest otwarta czy zamknięta i dopiero w momencie przybicia ją otwieramy?

Joong-Gun
- sonbadak bandae ollyo makgi na jaką jest +/- wysokość?
- sang joomuk nopunde sewo jirugi pięści sa tak skręcone jak w do-sanie (bakat palmok nopunde hechyo makgi) czy bardziej pionowo?
- w czasie gdy robimy sonbadak noollo makgi to ręce są już otwarte przy ''zjeżdżaniu w dół'' czy gdy się wymieniają je otwieramy?

I ostatnie pytanie....yopcha jirugi jedna ręka jes wyprostowana jak jirugi a druga jest przy pasie czy przy klatce piersiowej?

Przepraszam ze tyle pytań ale co chwile coś w tkd sie zmienia i chce byc pewna w 100%.
Z góry dziękuje za odp.
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań dotyczących układów (ITF)
a wiec o ile wiem...

Do-San
- Kończymy bandae jirugi i w chwili gdy zaczynami robić chukyo makgi to lewa noga cofa się do końca drugiej nogi czy tylko kawałek?

nie dostawiamy calkowicie stopy do stopy

Won-Hyo
- Moa junbi sogi A - to wszystkie palce są tylko na dwóch pierwszy kościach czy na całej ręce mogą być?

lewa na prawej i palce lewej leza naturalnie, tak mniej wiecej ze siegaj do stawow srodrecze-plaliczek ale nie "wystaja"

swoja droga to chyba nie jest okreslone co do milimetra :wink:

Yul-Gok
- Sonbadak golcho makgi robimy na kaunde czy nopunde?
- Ap Palkup ta ręka której tak jakby ''przybijamy piątkę'' łokciem jest otwarta czy zamknięta i dopiero w momencie przybicia ją otwieramy?

nopunde

otwieramy reke pod koniec ruch (nie powiem ci kiedy dokladnie)

Joong-Gun
- sonbadak bandae ollyo makgi na jaką jest +/- wysokość?
- sang joomuk nopunde sewo jirugi pięści sa tak skręcone jak w do-sanie (bakat palmok nopunde hechyo makgi) czy bardziej pionowo?
- w czasie gdy robimy sonbadak noollo makgi to ręce są już otwarte przy ''zjeżdżaniu w dół'' czy gdy się wymieniają je otwieramy?

splot/odrbinke powyzej

piesci ok 45st (w dosanie masz chyba odrobine bardziej tak ze grzbiety piesci sa boardziej do ciebie)

rece otwieraja sie w trakcie ruchu

I ostatnie pytanie....yopcha jirugi jedna ręka jes wyprostowana jak jirugi a druga jest przy pasie czy przy klatce piersiowej?


obie wersje sa ok chociaz chyba lepiej na pas

mam nadzieje ze jestem na bierzaco w miare, poza tym dopiero wstalem wiec prosze o ewentualna korekte jak gdzies palnalem glupote :-)
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań dotyczących układów (ITF)

- sang joomuk nopunde sewo jirugi pięści sa tak skręcone jak w do-sanie (bakat palmok nopunde hechyo makgi) czy bardziej pionowo?



Nie 90 i nie 45 stopni. bardziej pionowo. minimalnie skręcone.
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań dotyczących układów (ITF)
Wrzuce ci filmiki z układami wykonywanymi przez J.Suske. Dokładnie oglądnij (zwolnione tempo) a wiele ci się wyjaśni.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_nomercy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Poznania
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań dotyczących układów (ITF)

Wrzuce ci filmiki z układami wykonywanymi przez J.Suske. Dokładnie oglądnij (zwolnione tempo) a wiele ci się wyjaśni.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Wiem widziałam te filmy na youtube, ale dzięki za chęć pomocy.

Mam jeszcze jedno dosyć ważne dla mnie pytanie. Nigdy nie wygrałam żadnego układu na poważniejszych zawodach, ewentualnie miałam remis....podobno robie w miarę nieźle tak powiedział sędzia z V danem, lecz niestety zawsze trafiałam na przeciwniczki lepsze techniczne.
Pewnego razu trener powiedział mi ze jestem urodzona do walk i nie mam szans w układach....czy tak musi się stać? Czy nie mam już żadnej szansy na polepszenie układów? (podobno robię wszystko dobrze oprócz pozycji) Czy już zawsze będę przegrywać bo jestem słaba technicznie? Macie jakieś sposoby na polepszenie układów?
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań dotyczących układów (ITF)
jak bedziesz tak myslec to bedziesz przegrywac...

powiem tak, jak nie jestes jakas ogromna lamaga to wkladajac troche (czasem troche wiecej :wink: ) pracy mozna byc dobrym technikiem

jesli ci zalezy aby byc dobra w ukladach popracuj,przyloz sie a w koncu zaczniesz wygrywac

taka jest moja opinia i zycze powodzenia

swoja droga to pierwszy raaz chyba mam stycznosc z osoba "do walki" ktora chce sie uczyc ukladow i umiec je dobrze, zazwyczaj jest na odwrot :) dobry technik skupia sie na walce i chce byc w tym dobry a odpuszcza szlifowanie ukladow
  • 0

budo_nomercy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Poznania
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań dotyczących układów (ITF)
Heh no bo ze mną tak jest że nie lubię przegrywać :( Chciałabym choć raz poczuć jak to jest wygrywać w układach :) ) Chciałabym je robić dobrze, tak że gdy już podejdę do egzaminu na czarny pas nie musiała sie wstydzić swoich umiejętności...No walki to normalne ze kocham i nawet jak zdarzyło mi sie przegrać to cieszyłam sie ze mogłam powalczyć. ;]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024