Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jestem już zmęczony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_rumpelstiltzkin
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już zmęczony
Ja nie jestem zmęczony, bo piszę (dopiero?) pierwszy post na tym forum. Kilkanaście razy zaglądałem tu i sobie (mniej lub bardziej spokojnie) czytałem. Tymczasem temat "jestem zmęczony" zainspirował mnie i efekty poniżej:

najpierw kilka impresji co do skuteczność/nieskuteczność:
- dyskusja toczy się wyłącznie (czegoś nie wiem?) w odniesieniu do aikido,
- temat podgrzewają (odgrzebują lub odgrzewają) byli lub obecni aikidocy,
- chętnie (albo nawet bardziej niż chętnie) uczestniczą w nim przedstawiciele innych SW (albo za takich się podający)

Teza robocza: mówi się (i pisze), że aikido to SW dla inteligentnych, więc:
- stąd dyskusja, bo przedstawiciele innych SW nie dyskutują, tylko napierd...ją?
- stąd dyskusja, bo przedstawiciele aikido (skoro tacy inteligentni i wygadani) podtrzymują dyskusję, a (przy tej okazji) ci pozostali mogą (wydając z siebie bełkot, a innym razem w miarę poprawne (składniowo) zdania) w dyskusji uczestniczyć, bo na ich (tych innych oczywiście!) treningach muszą tylko napierd...jać (a kiedy próbują dyskutować spotykają się z niezrozumieniem na tępych twarzach pobratymców)

Teza była (jest) robocza, więc jej tu nie bronię (zabawę w obronę pozostawiając zapalczywcom i trollom)

A teraz (tyle się wypisałem wyżej, więc przysługuje mi prawo własnej wypowiedzi?) ode mnie (czyli subiektywnie) ;)
Zastanawiam się (jednak!) po co właściwie taka dyskusja (tekstu było dużo, więc jeśli się ktoś pogubił, przypominam: chodzi o dyskusję skuteczność/nieskuteczność aikdio)? Czy takie iaido, kendo, sumo, czy choćby tai chi (też sztuka walki!) jest poza dyskusją, a o tym (aikido) akurat dyskutować warto? Czy warto tracić czas (a przecież w tej chwili i ja to robię) na dyskusje, które prowadzą do... no właśnie... dokąd? Recepta prosta (i tyle razy już się tu przewijała) - jeśli aikido nie, a za to bjj albo mma tak (bo skuteczne i ulica i w ogóle), poza tym jeśli lepiej jest wić się w spoconych uściskach (z innymi spoconymi kolesiami w fajnych majtkach), trzeba to po prostu robić! :)
Aha, w aikido (tym najbardziej nieskutecznym) jest jeszcze miejsce na współczucie po mocnej dźwigni (a może to tylko wrażenie trenującego ledwie dwa lata?) i pytanie: w porządku? (zdarza mi się zapytać, jeśli ktoś się skrzywi mocniej z bólu po takim nikyo choćby...) (PS oczywiście nie wszyscy pytają i czasami te nieskuteczne dźwignie i rzuty bolą jeszcze z miesiąc...)

na koniec WSZYSTKICH serdecznie pozdrawiam

PS
Czy był już wątek o wyższości (niższości) Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą? (do moderatora: może wszystkie dyskusje o skuteczności aikdio warto połączyć z takim Świątecznym wątkiem? ;)
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już zmęczony
[quote name="budo_Akahige"]Drogi Gościu,
Ja natomiast zastanawiam się, kto nas tu podpuszcza jako "nowy" użytkownik z tematu "Pytanko:)!!!!" :roll: :roll: :roll: [/quote]

Jesli to chodzi o mnie, to wypraszam sobie. Nie jestem zadna pacynka , ani nie podpuszczam. Jestem nowy, bez cudzysłowu, pisacz, choc tak jak wspominałem w innym poscie przegladam vortal od kilku lat.[/quote]
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już zmęczony
jon, jestes sam sobie winien, ze to forum wyglada, tak jak wyglada. przeciez mozesz je zapelnic dyskusja na poziomie (np. sam z soba). :)
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już zmęczony

jon, jestes sam sobie winien, ze to forum wyglada, tak jak wyglada. przeciez mozesz je zapelnic dyskusja na poziomie (np. sam z soba). :)


Forum jak to forum. Wcale zle nie wyglada. Podstawowa zasada : " nie karmic trolli".
Piszcie merytorycznie i olewajcie offtopicki. Proste. Trolle nie karmione szybko zdychaja i uciekaja tam , gdzie znajda klientów , którzy dadza sie złapać na szermierke bez sensu. Jak jest temat o "czymś tam" to nie dajcie sie złapac na podpuchy i kontynuujcie dyskusję merytoryczna. Ale czy ja, newbe, musze takie proste zasady przypominac?
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już zmęczony

Aha, w aikido (tym najbardziej nieskutecznym) jest jeszcze miejsce na współczucie

w muay thai też. i w bjj też.
  • 0

budo_rumpelstiltzkin
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już zmęczony
Dzisiaj w dziale "Ulica" znalazłem post, który napisał Combat (zamiast linka, cytat poniżej):

[...] a już rzygam takimi textami, vale tudo, srate tudo, my robimy najlepiej, u nas to jest naprawdę vale tudo, po ch... takie ściemy puszczać? I jeszcze ten zj......y text: "Jak można się nauczyć walczyć nie walcząc?"
Na treningu na sali to ty se możesz...zbliżyć do walki ulicznej.

Poza tym, mógłbyś tak sprać swojego kolegę z treningu? Zeby wyglądał jak pizda albo trafił do szpitala? Siadacie później w knajpie i popijacie pifko, jeden z ręką w gipsie drugi z rozjebanym łukiem i gadacie:

- no poćwiczyliśmy dziś zajebiście
- taa
- rękę ci rozjebałem, ale to nic wrócisz za 3 miechy, odegrasz się
- taa, tobie też załatwiłem łuk ale spoko
- taa, szkoda że waldek stracił genitalia,
- taa? a co się stało?
- no przyjebał mu romek czubem i zawieźli go
- no popatrz, nie przygotowany był
- taaa, nie będzie miał dzieci, ale chuj z tym, przecież ćwiczymy vale tudo!
- taaa, masz dziewuchę?
- nie
- no ja też nie
- ciekawe dlaczego?".

Koniec dygresji na temat "walki realnej".

koniec cytatu

Tym cytatem zwracam honor dyskutantom reprezentujących inne (niż aikido) sztuki walki. A zwłaszcza odszczekuję to, co napisałem:
cytat:
Teza robocza: mówi się (i pisze), że aikido to SW dla inteligentnych, więc:
- stąd dyskusja, bo przedstawiciele innych SW nie dyskutują, tylko napierd...ją?
- stąd dyskusja, bo przedstawiciele aikido (skoro tacy inteligentni i wygadani) podtrzymują dyskusję, a (przy tej okazji) ci pozostali mogą (wydając z siebie bełkot, a innym razem w miarę poprawne (składniowo) zdania) w dyskusji uczestniczyć, bo na ich (tych innych oczywiście!) treningach muszą tylko napierd...jać (a kiedy próbują dyskutować spotykają się z niezrozumieniem na tępych twarzach pobratymców)
koniec cytatu

Okazuje się, że wszędzie trwa dyskusja o skuteczności, a dostrzegłem ją głównie w dziale aikido, bo tylko to (o ja ograniczony!) czytałem ;) Poza tym (jednak!) jeśli mówi się "sztuka walki a skuteczność" chyba (jednak?) najczęściej wymieniane jest (jednak!) aikido... Ciekawe dlaczego? Ja (tak, czy owak) postaram się więcej w dyskusjach sktueczność/nieskuteczość SW nie uczestniczyć :)

pozdrawiam serdecznie aikdioków i wszystkich trenujących SW :)
  • 0

budo_rumpelstiltzkin
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już zmęczony
o QM!
napisałem: pozdrawiam serdecznie aikdioków i wszystkich trenujących SW,
A miało być (przecież!): pozdrawiam serdecznie aikidoków i wszystkich trenujących SW
Paluszek mi się omsknął...
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już zmęczony

pozdrawiam serdecznie aikidoków i wszystkich trenujących SW

A to dwie różne kategorie? :P
  • 0

budo_rolka16
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już zmęczony
lepiej nie pytaj :D
  • 0

budo_painapple
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lyck

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już zmęczony
witam wszystkich jako nowy użytkownik :)
a nawiązując do wcześniejszych postów, ja widzę sprawę tak: panuje poza "K*wa strasznego k*wa wojownika", ludzie którzy w życiu nie będą zainteresowani występami w klatkach,mma itp gonią jak owce do sportu kontaktowego, "kompletnego". Tylko po co? nie następuje chyba u nich żadna refleksja typu " a co ja będę robił za 10 lat?". Wysoka urazowość, brutalna konfrontacja i realia krótkiego zawodowego sportu(m.in. krótkotrwała kariera sportowa) nie pasuje większości ćwiczących. Sztuki walki to nie boks gdzie ludzie idą zarobić, coś osiągnąć w życiu.

pozdrawiam współćwiczących

już niedługo adept aikido, obecnie taekwondoka na kontuzji;)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już zmęczony

...udzie którzy w życiu nie będą zainteresowani występami w klatkach,mma itp gonią jak owce do sportu kontaktowego, "kompletnego".

Zgadza się.

Wysoka urazowość, brutalna konfrontacja i realia krótkiego zawodowego sportu(m.in. krótkotrwała kariera sportowa) nie pasuje większości ćwiczących [...] taekwondoka na kontuzji;)

:lol:
  • 0

budo_painapple
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lyck

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już zmęczony
jak to mówią nic się nie nauczysz póki sam dupy nie potłuczesz :)
  • 0

budo_rumpelstiltzkin
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już zmęczony

A to dwie różne kategorie? :P

Nie. Napisałem tak, bo:
1) jestem aikidoką i dlatego pozdrawiam najpierw aikidoków
2) rozróżnienie wynika z kontekstu moich wcześniejszych postów

Teraz inaczej:
pozdrawiam wszystkich trenujących SW :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024