Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening a zawał serca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Trening a zawał serca
Czy ciężki trening zwiększa ryzyko zawału :?: Kiedyś czytałem o tym ale teraz nie mogę nigdzie znaleźć tego artykułu...

Tak pytam w kontekście planowania obciążenia treningowego dla poszczególnych grup wiekowych...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a zawał serca
dla kogos otylego, starszego kto nie cwiczy, jakbys go rzucil na interwaly - moze.
trzeba stopniowo zwiekszac obciazenie.
ale wydaje mi sie, ze jedynie interwaly moglyby doprowadzic do takiego stanu.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a zawał serca
Jak dawkować trening w miare wiem ale chodzi mi o dlugotrwaly proces. Powiedzmy tak. Czy jesli ktos trenuje ciezko np. 6 razy w tyg. ma zwiekszone ryzyko zawalu czy nie :?:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a zawał serca

Jak dawkować trening w miare wiem ale chodzi mi o dlugotrwaly proces. Powiedzmy tak. Czy jesli ktos trenuje ciezko np. 6 razy w tyg. ma zwiekszone ryzyko zawalu czy nie :?:

jesli nie ma wady serca i dostosowal sie do tego treningu (nie ma slynnego "overtraining") to watpie. serce tez bedzie mocniejsze.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a zawał serca

Jak dawkować trening w miare wiem ale chodzi mi o dlugotrwaly proces. Powiedzmy tak. Czy jesli ktos trenuje ciezko np. 6 razy w tyg. ma zwiekszone ryzyko zawalu czy nie :?:


Może tak być ale nie musi. Jest to indywidualnie uzależnione ale przy zbyt dużym przeroście wysiłkowym serca istnieje możliwość iż może nastąpić zawał który jest wynikiem tego że tętnice wieńcowe nie są w stanie odżywić przerośniętego mięśnia sercowego. Jednak poważniejszym zagrożeniem chyba jest to że po przekroczeniu pewnej granicy przerostu pojawiają się problemy zaburzeń rytmu serca które mogą doprowadzić do zatrzymania jego akcji.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a zawał serca
zawalem grozi trening zaraz po jedzeniu (wlacza sie uklad parasympatyczny ktory moze zahamowac prace serca) dlatego 2 godz to minimum po obiedzie
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a zawał serca
Podstawowym warunkiem wystąpienia zawału mięśnia sercowego jest miażdżyca i związana z nią choroba niedokrwienna mięśnia sercowego. Do zawału dochodzi w wyniku zwężenia tętnic wieńcowych. Może również dojść w wyniku przerostu mięśnia sercowego. Wysiłek podczas zawału jest niewskazany, bo może doprowadzić do zatrzymania akcji serca i śmierci. W trakcie zawału należy udać się do lekarza po diagnozę i leczenie.

Do zawału może również dojść w przypadku zatoru, gdy blaszka miażdżycowa zatka zupełnie przepływ krwi przez tętnice. To zwykle prowadzi od razu do zatrzymania akcji serca i śmierci.

Dla ludzi z chorobą niedokrwienną mięśnia sercowego ciężki wysiłek fizyczny jest oczywiście niewskazana. CBDW!

Czy ciężki trening zwiększa ryzyko zawału :?:


Odpowiedź: tak, u ludzi z chorobą niedokrwienną mięśnia sercowego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024