Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przetwornica samochodowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_kord
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Przetwornica samochodowa
Cześć.
Z racji zbliżających się wakacji zacząłem kompletować przydatne graty mogące się przydać podczas letnich wypraw - tych mniejszych i większych.
I tu moje pytanie, czy któryś z budowiczów mógłby polecić mi jakąś sensowną przetwornice samochodową? Używałbym jej do podłączani czajnika, albo do ładowania telefonu. Ewentualnie lampki nocnej na dachu w roli szperacza :) :wink:
Warto inwestować w 800W, czy 150W w zupełności wystarczy?
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetwornica samochodowa
Do czajnika?
Sprawdź najpierw ile tak czajnik ciągnie, bo coś mi się wydaje, że to będzie coś w przedziale od 1000 do 2000 W, więc 800 a tym bardziej 150W będzie zbyt mało.
Do ładowania telefonu, czy oświetlenia wystarczy Ci nawet 150.
Tak z ciekawości, po cholerę Ci do tego przetwornica?
Ładowarka samochodowa mniejsza, a oświetlenie możesz mieć 12V.
  • 0

budo_mojojojo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan / Nepal
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetwornica samochodowa
elo
jak zabierasz sie w podroz wart zainwestowac w mocniejsza
te 150 sa h..owe
lepirj zainwestowac w przetwornice niz w ladowarki samochodwe
do telofonu laptopa itp
a tak pieknie fura daje prad
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetwornica samochodowa
osobiscie myslalem kiedys o mocnej przetwornicy ale w koncu stanelo na takiej malej i jestem zadowolony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co mnie do tego przekonalo:
1. Tak naprawde nie podlacza sie na wyjezdzie 10 urzadzen pod jedna przetwornice ani nie zabiera sie pod namiot ogromnego komputera czy tez telewizora. No oczywiscie czajnik moze byc ale tak samo dobrze mozna miec grzalke na 12 V :)

2. Przetwornice mala podlaczam pod gniazdo zapalniczki i w czasie jazdy laduje urzadzenia czy tez uzywam - przetwornice o wiekszej mocy trzeb bezposrednio laczyc do akumulatora a to jest mozliwe albo na postoju albo trzeba przerabiac instalacje.

3. Jak jade z przyczepa i tak ja podlaczam pod gniazda na campingach a taka przetwornica przydaje sie tak naprawde tylko do ladowarek, laptopow bo nawet male telewizorki sa przystosowane najczesciej do gniazd samochodowych.

Tak ze w praktyce stwierdzilem ze kupowanie duzej przetwornicy jest jak kupowanie 12 osobowego samochodu i jezdzenie nim co najwyzej w dwie osoby 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024