Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pranie kurtki z membraną.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Pranie kurtki z membraną.
Hej,

Mozecie mi poradzić co i jak? Specjalne preparaty/impregnaty sa niezbędne, czy można np wyprać w plynie do delikatnych tkanin z odpowiednia temperatura i bez wirowania?
Jeśli chodzi o specjalne preparaty, to jakie byście polecali? Zeby nie byly kosmicznie drogie..

Spróbowałem przeszukac forum przez google, ale nie znalazlem nic ciekawego. Jesli bylo to sorry.

Pozdrawiam
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pranie kurtki z membraną.

Hej,

Mozecie mi poradzić co i jak? Specjalne preparaty/impregnaty sa niezbędne, czy można np wyprać w plynie do delikatnych tkanin z odpowiednia temperatura i bez wirowania?
Jeśli chodzi o specjalne preparaty, to jakie byście polecali? Zeby nie byly kosmicznie drogie..

Spróbowałem przeszukac forum przez google, ale nie znalazlem nic ciekawego. Jesli bylo to sorry.

Pozdrawiam

Tak mnie zaintygowales ze poszedlem sprawdzic w papierach windstopperow zalecenia itp

Prawde mowiac nic specjalnego nie znalazlem - osobiscie piore na 30 - 40 stopni w delikatnym plynie i wydaje mi sie ze wszystko jest OK
Oczywiscie co jakis czas spryskuje kurtke specjalnym sprayem spowalniajacym przemakanie i to wszystko.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pranie kurtki z membraną.
Hejo!

Pani w sklepie mi mówiła że w zasadzie można prać w delikatnych płynach do zwykłych ubrań ale trzeba patrzeć żeby nie miały bodajże silikonu który zalepia mikropory i utrudnia oddychanie. Ale to dawno było i mogłem coś pokręcić (:
Zewnętrzną kurtkę z membraną akurat piorę 2-3x w roku to jedną butelkę specjalnego płynu mam już 3 lata. Lepiej kupić i nie mieć problemu.

Pozdrowionka
  • 0

budo_aequanimitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pranie kurtki z membraną.
Nie możesz prać membrany w pralce!!! Rozwalisz ją, bo wewnatrz, nawet jak zastosujesz specjalne płyny, pozostają detergenty, który niszczą mebranę. Jeśli chociaż raz prałeś w pralce automat. , to pożegnaj się z membraną. Kup tzw. szare mydło, wiórkuj je nożem do miski, wlej gorącą wodę, bełtaj (by rozpuscić szare mydło), zniż temperaturę w misce do temp. ciała, włóż kurtkę i pierz ją ugniatając... To jedyny na 100% pewna metoda. Firmy od goretexów boją się mówić o tym kłopocie.
Jeśli chciałbyś specjalnym do membrany środkiem w pralce, to powinieneś beż prania puscić pralkę na 90, aby zlikwidować detergenty - zabójców membrany!
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Pranie kurtki z membraną.
A takim srodkiem jak wtedy impregnować? tez w misce?
Jesli kupie impregnat+srodek czyszczący to da rade bez mydła, czy za słaby będzie?

Dzięki za odpowiedź.
  • 0

budo_wania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pranie kurtki z membraną.
Zajrzyj na ngt.pl w dziale forum masz często zadawane pytania i tam jest kilka wątków na temat prania kurtek z membraną. Powodzenia :-)
  • 0

budo_kord
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pranie kurtki z membraną.
Kup płyn do prania kurtek z membraną, albo wybierz się do dobrej pralni chemicznej i wyraźnie zapytaj, czy mają oddzielny program dla kurtek z membraną. Zapłacisz 15 zł, ale będziesz miał pewność, że nic z kurtką złego się nie stanie :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024