Skocz do zawartości


Zdjęcie

Judo z kretą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_thoorgal
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Judo z kretą
Witam, Trenuje judo (ok rok) i chciałbym zwiększyć siłę oraz wytrzymałość mięśniową tak aby było to widoczne w walce.
Kupiłem kreatynę i od poniedziałku zacząłem na niej jechać.
Z uwagi na to że nie chcę chodzić na siłownie(mogę trenować na gumach ) zastanawiam sie
jak trenować. czy lepiej na przykład dojeżdżać sie po treningu drążkiem i pompkami
czy lepiej w dni nie treningowe robić siłówkę
na judo chodzę pon / wt / śr(randori) / czw.
więc po każdym treningu mogę robić jeszcze z 3-4 serjie drążka i tyle samo pompek
albo starać sie oszczędzać w te dni (choć nieraz ciężko zwłaszcza jak trener mówi po treningu "pod drabinki") i robić typowy trening siłowy na gumach i z własnym ciężarem ciała w
pt / sob / ndz

Proszę o porady jak mam trenować aby mieć tą siłę w walce.
  • 0

budo_thoorgal
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą
aha mam 18 lat,
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą
Hejo!

Ja myślę że ten temat nadaje się bardziej do tego działu:
Sport, trening i odżywianie

Sądzę (ale w sumie nie jestem trenerem) że rok czasu to stanowczo za mało żeby budować siłę do walki w dżudo. Bardziej bym stawiał na rozwijanie umiejętności technicznych. Widząc też podejscie mojego trenera w żadnym wypadku nie korzystałbym ze wspomagaczy i treningu siłowego innego niż właśnie pod obciążeniem własnego ciała.
Siłownia przy dżudo jest raczej uzupełnieniem - a nie podstawowym elementem budowania siły w tym sporcie.

I myślę też, że powienieneś troche wolniej przelewać myśli w sieć, pisać bardziej składnie i robić mniej błędów.

Pozdrowionka
  • 0

budo_thoorgal
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą
"Ja myślę że ten temat nadaje się bardziej do tego działu:
Sport, trening i odżywianie "

no tak ale mi zależało na opini judoków :-)

"Sądzę (ale w sumie nie jestem trenerem) że rok czasu to stanowczo za mało żeby budować siłę do walki w dżudo."

dlaczego ? przecież chodzi o zwiększenie cech motorycznych przydatnych w walce

"Bardziej bym stawiał na rozwijanie umiejętności technicznych."

no technikę będę robił od poniedziałku do czwartku (tak jak mam treningi).

"w żadnym wypadku nie korzystałbym ze wspomagaczy i treningu siłowego innego niż właśnie pod obciążeniem własnego ciała.
Siłownia przy dżudo jest raczej uzupełnieniem - a nie podstawowym elementem budowania siły w tym sporcie. "

no dlatego właśnie robił bym trening siłowy albo po treningu judo albo w inne dni , a nie zamiast judo. A czemu uważasz że nie należy korzystać z odżywek ?

"I myślę też, że powienieneś troche wolniej przelewać myśli w sieć, pisać bardziej składnie i robić mniej błędów. "

Oj tam czepiasz się :-)

pozdrawiam
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą

"Sądzę (ale w sumie nie jestem trenerem) że rok czasu to stanowczo za mało żeby budować siłę do walki w dżudo."

dlaczego ? przecież chodzi o zwiększenie cech motorycznych przydatnych w walce


Jak będziesz nadrabiał braki techniczne siłą - zaczniesz utrwalać błędy. Wiem że to głupio zabrzmi - ale czasem lepiej być słabszym niż silniejszym 8)
(albo ćwiczyć z silniejszymi fizycznie)
  • 0

budo_thoorgal
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą
no w sumie racja :-)
ale z drugiej strony właśnie tej siły mi nieraz zabraknie żeby dociągnąć jakąś technikę.
To co mam nic nie robić tylko 1-1,5 h judo i resztę sie obijać :D
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą

no w sumie racja :-)
ale z drugiej strony właśnie tej siły mi nieraz zabraknie żeby dociągnąć jakąś technikę.
To co mam nic nie robić tylko 1-1,5 h judo i resztę sie obijać :D


Jest wiele cwiczen innych niz silownia aby zapelnic czas ponad 1,5 godziny.
Szybkosciowka, bieganie, expandery - cala ogolnorozwojowka ktora w pierwszym etapie cwiczenia bardziej sie przyda niz silownia.
Silownia przyspiesza moze zwyciestwo nad rywalem w pierwszym etapie cwiczenia ale niestety utrwala sie bledy i traci na sprawnosci i szybkosci wiec poki nie ma sie techniki lepiej z nia nie przesadzac bo powstanie jeszcze jeden kark na kilka zwycieskich turniejow a potem jakos mlody talent szybko staje sie gasnaca gwiazda 8)
  • 0

budo_thoorgal
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą
no mając na myśli trening siłowy na gumach chodzi mi właśnie o expandery,drążek i pompki.
I nie wiem czy lepiej trenować po treningu jeszcze robić ten drążek i pompki czy odpuscić sobie I wtedy trening również z gumami w pt., sob. i ndz.
A kreatyna żeby zwiększyć tą wytrzymałość i dynamikę. I potrzebowałem jakiegoś doładowania bo taki już trochę wypalony się czułem a nie mogę przerwy za bardzo teraz zrobić

PS:nie chodzi mi o zrobienie wielkiej statycznej siły na ciężarach , ani o spompowanie tylko jak już pisałem siły potrzebnej do walki
Bo mam wrażenie że tak sądzicie.

pozdrawiam
  • 0

budo_thoorgal
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą
"Jest wiele cwiczen innych niz silownia"

No i mi właśnie chodzi o poradę jak powinienem trenować, ale coś ciężko jest uzyskać odpowiedz ...

NIE CHCĘ trenować typowo masowo/siłowo tylko POD WALKĘ z tym że nie wiem jak :-)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą
trening wytrzymałościowy po zakończonym treningu technicznym, jeśli masz nadmiar sił. tego ci w randori będzie potrzeba.
poszukaj w necie co to HIIT, trening interwałowy lub obwodowy, znajdziesz od groma wskazówek i opisów konkretnych ćwiczeń. w skrócie - małe lub żadne obciążenia, długie serie, szybkie tempo.
gumy też odpuść, łatwo na nich narobić sobie złych nawyków, jeśli nie ma się dobrej techniki.
kreatynę też odstaw, najpierw ureguluj dietę, tak, abyś miał wystarczająco dużo odpowiednich składników w pokarmie. to ci powinno wystarczyć w tym okresie. i gdy czegoś ci będzie brakować, np białka, czy jakiegoś mikro- czy makroskładnika, to uzupełniaj w miarę rzeczywistej potrzeby a nie że tak robią inni. i nie daj się nabrać na slogany reklamowe, odżywki to tylko 5% dodatku który ci pozwala jechać na 105%. nie ma sensu ich brać, jeśli wcześniej nie masz tych 100. a gwarantuję ci, że po roku ćwiczeń daleko ci jeszcze do tego.
masz 18 lat, anabolizm nadal dominuje nad katabolizmem, więc nie ma sie co ładować w chemię.
najpierw się naucz wykorzystywać na 100% siły organizmu, ureguluj dietę i sen, a dopiero potem bierz się za wspomaganie kreatyną, efedryną itd
  • 0

budo_thoorgal
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą
wielkie dzięki, wreszcie jakaś konkretna i dobra porada,
jeszcze raz dzięki
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą
jak zbudujesz siłe na kreatynie, to kiedyś jak staniesz w miejscu nic Ci ona nie pomoże, a jak np. w wieku 23 lat staniesz i łykniesz kreatyny to będziesz mógł być jeszcze lepszy.
  • 0

budo_samuray-x
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą
To nie jest prawda, że po zaprzestaniu używania kreatyny na pewno spadnie siła.

Pierwszy cykl jest zabójczo skuteczny, następne może już nie tak bardzo,
ale w przypadku moich kolegów działają.

Według mnie to jeden z najlepszych suplementów.
  • 0

budo_artur15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kąta

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą
Według mnie to wasze odpowiedzi są poprawne, ale dla gościa, który kieruje się powiedzeniem "sport to zdrowie". Tak,ale rekracyjny i uprawiany amatorsko dla siebie. Jeśli masz 18lat i zamierzasz brać jakikolwiek udział w zawodach w Judo i nie masz siły wyrobionej na sztandze, albo dużej naturalnej to zapomnij o jakimkolwiek wyniku sportowym. Mówię o jakimkolwiek, bo z takim podejściem,że do 21 roku życia będziesz ćwiczył z własnym obciążeniem nie wyjdziesz nawet z tzw. Strefy. A robienie jakiejś siłówki po treningu Judo to jest moim zdaniem na lepszy sen. Trenowanie typowej siły do walki i poprawianie cech motorycznych wiąże się z zapieprzaniem godzinami na siłowniach, bieżniach i matach. To, że w wieku 18lat anabolizm przerasta jeszcze katabolizm to prawda, ale zależy co chcesz osiągnąć. Albo słuchasz co drugiego internetowego trenera albo bierzesz się do ciężkiej pracy i zapieprzasz.
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą
Dokladnie, wreszcie ktos napisal cos sensownego. Wy macie pojecie jakie wyniki na silowni osiagaja zawodnicy wieku zalozyciela tematu? To jest bardzo wazny element i nie ma co do tego najmniejszych watpliwosci.
  • 0

budo_samuray-x
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą
No właśnie z mojego doświadczenia to wynika że za silni to oni nie są ...
Mówię o siłowni i typowych bojach typu przysiad, martwy i wycisk.
Nie wiem ile w Czarnych Bytom wyciska taki 18-latek, ale w Łodzi (Gwardia i AZS) to nie są nawet średnie wyniki, np 100kg w wadze do 100kg ... (mistrz Polski juniorów) ;-)

Natomiast zauważyłem, że dobrzy zawodnicy podciągają się 40 razy i więcej na drążku i maja cholernie mocne przedramiona, nawet juniorzy ...

To co napisał Bielak jest dobre dla chłopaków, którzy mają przynajmniej dobrą technikę, a po roku uprawiania judo to sorry ... ale techniki za dobrej nie ma się na pewno.
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą
Wiem o kogo chodzi, i jest to MP sprzed 3 lat. Nie wiem jak sie dalej potoczyla kariera, ale zapewniam ze aktualny MP w kategorii 81 wyciska sporo wiecej
  • 0

budo_samuray-x
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą
Bielak, czyli ile wyciska ten MP?

Pytam z czystej ciekawości.
U nas najlepszy gość w 81kg wycisnął 140kg w wakacje.
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą
No wlasnie 140 z hakiem. Nie mowie ze silownia jest najwazniejsza itd. Ale jesli ktos trenuje judo od roku, a jest w wieku juniora to ma naprawde spore braki silowe wzgledem innych, i jesli tego nie nadrobi to wedlug mnie rywalizacja nie jest mozliwa. Moze to zle zabrzmialo i zrobilem z juniorow nie wiadomo jakich pogromcow na silowni, ale chodzilo mi o porownanie do typowych nastolatkow. Technika, szybkosc i inne aspekty sa niesamowicie wazne, ale silowo trzeba rezprezentowac poziom, ktory nie pozwoli przeciwnikowi nas totalnie stłamsić
  • 0

budo_artur15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kąta

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo z kretą
ale w sumie po co tyle czekać z robieniem sily ... [ciach!]

Artur - wiem że sarkastycznie pisałeś - ale nie będziemy w tym dziale używać nazw specyfików dla koni (:

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024