Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początki z judo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_czorny
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WD / Lublin

Napisano Ponad rok temu

Początki z judo
Witam. Nie znalazlem podobnego tematu wiec zakladam nowy. Otoz chcialbym sie zapisac na judo, glownie z powodu braku wystarczajacej ilosci ruchu oraz w celu troche wyladowania sie (w pozytywnym tego slowa znaczeniu 8) . W tym roku zaczalem studia w Lublinie i szukam raczej w tym miescie jakiejs sekcji.

I mam pytanie, co jest wazne na poczatku przygody z judo? W co trzeba sie zaopatrzyc itd.

Bede wdzieczny za wszelkie rady :)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki z judo
Hejo!

"Zaopatrzenie" będzie zależeć od instruktora/trenera. U nas, początkujący ćwiczą w dresach, w początkowym etapie i tak jest mało "naciągania". Głównie nauka padów, poruszania się po macie, obrotów ciała i etykiety (która w judo jest minimalna).
Na początek nastaw się na obite łokcie, kolana i stłuczone dupsko (: Niestety to trzeba przeżyć zanim nauczysz się dobrze padów i Twoje ciało się oswoi z matą. Później zaczyna się nauka technik parterowych i pierwsze elementy stójki - wychylenia, uchwyt - wtedy warto już mieć właściwy sprzęt. U nas do miesiąca czasu od rozpoczęcia treningów każdy posiada już judogi.

Pozdrowionka
  • 0

budo_czorny
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WD / Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki z judo

Na początek nastaw się na obite łokcie, kolana i stłuczone dupsko (: Niestety to trzeba przeżyć zanim nauczysz się dobrze padów i Twoje ciało się oswoi z matą



Akurat z tym nie powinno byc problemu, bo kilka lat gralem w kopana tyle, ze bylem bramkarzem :wink: . Mam pytanie odnosnie sekcji w Lublinie, troche juz szukalem, ale jak widzialem to wiekszosc ma treningi trzy razy w tygodniu, a dla mnie to troche za duzo, bo nauki ogrom, najlepiej byloby miec treningi dwa razy w tygodniu. Polecacie cos?
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki z judo
No ale przychodzenie na wszystkie nie jest chyba wymagane pod groźbą śmierci :)
  • 0

budo_czorny
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WD / Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki z judo
No wiadomo, ale jesli sie dopiero zaczyna to mozna cos stracic na danych treningach :) czyz nie? ;-)
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki z judo
raczej nic nie stracisz,bo judo na grupie początkującej jest uczone tak, że w każdym momencie możesz dołączyć.
najlepsza obecnie znana mi sekcja judo w lublinie (z racji świetnego trenera - Arka Semczaka), działa przy kul-u.wiem, co mówię, bo z kilkoma sekcjami miałem już do czynienia.treningi są np.poniedziałek i piątek o 20.30 w sali judo w tym budynku kul przy szpitalu na kraśnickich (ta duża hala sportowa).nie wiem tylko, czy są treningi dla początkujących, ale jeśli tak, to spróbuj najpierw tam.pzdr!
  • 0

budo_czorny
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WD / Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki z judo
Nawet w tych godzianch by mi pasowalo :) potaram sie skontaktowac z kims z tamtej sekcji.

A ile mniej wiecej sie placi miesiecznie? Czy to, ze jestem studentem da mi jakies profity?
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki z judo
płaci się chyba z 60 zł na semestr,jeśli jesteś studentem.
  • 0

budo_czorny
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WD / Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki z judo
A mialbys jakis kontakt do tego ich trenera, bo szukalem, ale bezskutecznie ;-)
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki z judo
niestety, ale jedyny kontakt, jaki mogę Ci podać, to pójście tam w terminie, który podałem powyżej (czyli np.w najbliższy piątek o 20.30) i zapytanie o trenera judo Arka Semczaka.
pzdr!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024