Skocz do zawartości


Zdjęcie

rashguard


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_soren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

rashguard
Mam pytanie odnośnie rashguardów. Jak dobierać rozmiary bo zwykle w większym sklepie, a już tym bardziej internecie, nie ma możliwości przymierzenia go na sobie. Mam 176 cm wzrostu i nie wiem jai rozmiar będzie dobry. Jedni mówią mi zebym szukał L a inni ze M, różne argumenty podają. Chcę zasięgnąć rady specjalistów :D a Co z firmą? od użytkowników słyszałem ze manto nie są za dobre.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard
Mam kilka rashguardów Manto i nie narzekam. Mają swoje mankamenty - stare się trochę podwijały, nowe mają odrobinę za luźne rękawy - ale należycie spełniają swoje zadanie. Do tego nie ścierają się z nich wzory. Kolejną zaletą jest stosunkowo niska cena.

Co do rozmiarówki - zależy od producenta. Każdy powinien ją w takiej czy innej formie podać, a wtedy możesz się już decydować, mając na uwadze to, że jeśli jesteś na granicy dwóch rozmiarów, lepiej wyjdziesz biorąc ten mniejszy.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard
bo trzeba mieć trochę cm w kablu, wtedy rękawy nie będą luźne :wink:
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard
Dobra, dobra, w starym modelu jakoś przylegały. :)
  • 0

budo_nagato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard
Dużo zależy od marki i producenta, sporo od Twoich pozostałych "gabarytów" (przede wszystkim wagi i typu sylwetki). Inne pytanie czy ma być long czy short. Prawda jest niestety banalna a brzmi: najlepiej przymierzyć.
PS. W przeciwieństwie do rady Shabu, ja kupiłem na siebie (na czuja) rozmiar większy niż wynikało to z fabrycznych parametrów (ATAMA) a mimo to odnoszę wrażenie że czasami jest mi nieco przyciasnawy.
PS2. Mój setny post. :tort & swieczki:
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard
Nie chce zakladać kolejnego tematu, chociaz wydaje mi się, iż warto. Pytanie jest jakie rashguardy polecacie, jak szybko się niszczą (przy jakiej intensywnosci) jakie są mankamenty. Najlepiej poprzec to wszystko zdjęciami. W tym temacie mozna by opiniować rashguardy, chociaz wydaje mi się iz warto zrobić ogolny temat odnosnie sprzętu do sztuk walki. Takie coś ala NGT (niezalezna grupa testingowa).

Ja jak narazie posiadam tylko nike pro compression short sleeve. Nic specjalnego, poza tym ze przylega do ciała i wygodnie się walczy. Ze wzgledu na moja szczupla budowe (185cm na 73kg) moge narzekac na szwy podpachami, dziwnie sie to układa i troche je czuje. Jednak po chwili treningu calkowicie o tym zapominam. Szwy bynajmniej nie draznia skory. Zdjec nie wrzucam, za krotko cwicze w nike pro aby bylo widac skutki oddzialywania treningu na koszulke.

Swoja jezeli ktos jest podobnej budowy co ja, to jaki rozmiar rasha wybral. Przy nike pro wzialem M i jest calkiem ok. Mysle teraz nad rashem Vitamins&Minerals long sleeve tribal. I dylemat czy brac M czy L .. jednak troche wysoki jestem i rekawy musza byc dluzsze, a z drugiej strony nie chce aby wisial jak t-shirt. Dobra wiem, wez sie za silke i zacznij jesc. Pracuje nad tym ;]
  • 0

budo_soren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard
Mam tego samego rashguarda o paru dni i jak na razie jestem z niego zadowolony, w wersji short rozmiar M
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard

Mam tego samego rashguarda o paru dni i jak na razie jestem z niego zadowolony, w wersji short rozmiar M

Nie wiem czy dobrze zrozumialem, masz Vitamins &Minerals czy NikePro? I jakiej budowy jestes(sam wzrost to nie wszystko)?
  • 0

budo_soren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard
Nike Pro. Mam 176 (albo 178, nigdy nie wiem) cm wzrostu i ważę 70kg w obwodzie klatki mam jakieś 90cm. Sorty za niejasne wyrażenie się :)
  • 0

budo_soren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard
EDIT miało być sorry
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard

PS. W przeciwieństwie do rady Shabu, ja kupiłem na siebie (na czuja) rozmiar większy niż wynikało to z fabrycznych parametrów (ATAMA) a mimo to odnoszę wrażenie że czasami jest mi nieco przyciasnawy.

Nie miałem nigdy rasha Atamy, ale widziałem kilka na grzbietach klubowych kolegów i faktycznie wyglądają na ciasne. Ich rozmiarówka praktycznie kończy się tam, gdzie inne mają dopiero połowę. W przypadku Manto jednak jest tak, jak napisałem. Należy też pamiętać, że niezależnie od firmy rashguard nieco się rozciągnie po wcale niedługim czasie użytkowania.
  • 0

budo_irve
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard
Nie wie ktoś jak sie ma amerykańska rozmiarówka (30,32,34,36,38 ) do "naszej" (M,L,XL..).
Chce sciagnać rasha i spodenki korala ze stanów ale te rozmiary nic mi nie mowią.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jednak lepiej podaj wymiary na kogo to ma byc i popytaj kto co kupil wsrod budowiczow. Ja sam ostatnio kupowalem rasha atamy i jedyne co podali to rozmiar L - 63-72kg, rash na dlugosc w miare dobry ale raczej na wzrost 175cm i te kg, mniejsza i bardziej zbita postura. Ja jestem szczuply i wysoki.. no i tak srednio srednio ;] trzeba pracowac nad masa :P
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard
Okey. Wiem że temat był wałkowany i najlepiej jest przymierzyć... :wink: Ale jeżeli jest ktoś w stanie mi pomóc będę wdzięczny. Chcę kupić tego rush'a: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Został jedynie rozmiar M. Moja waga 68 kg, 172 cm. Jak myślicie, nie będzie za luźny?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard
po co kupujesz u pośrednika? zamów bezpośrednio u producenta na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
dostaniesz we właściwym rozmiarze, podadzą ci jaki jest najlepszy, a poza tym kupisz sprzęt nowy, często po poprawkach i ulepszeniach kroju i o nowym designie. bo takiego jak na tej stronie co podałeś to jeszcze nie widziałem w Manto i wg mnie ktoś upłynnia stare zleżałe zapasy, albo podszywa się pod renomowanego producenta.
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard
O cholera...Nie zauważyłem że sklep pomylił się w firmach...To jest rush Pit Bull'a.
Już od jakiegoś czasu szukałem tego rush'a. Sklep spieprzył sprawę z marką.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard
Nie tylko z marką. Dla przykładu: ustrojstwo nazywa się rashguard, nie rushguard.
O wysypkę chodzi, nie o pośpiech, a tu cała kategoria źle napisana. :roll: Ja bym w tym sklepie nic nie kupił, razi mnie taki brak profesjonalizmu.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard

RUSHGUARD
- DŁUGI RĘKAW
- KRUTKI RĘKAW

:lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard

Chcę kupić tego rush'a: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Korzystają z cudzego certyfikatu. Nie radzę wysyłać im pieniędzy lub danych do kart płatniczych.
  • 0

budo_andrew86
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rashguard
Witam, mój debiut na forum

Mam dylemat i chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć na temat rashguard`ów. Jestem praktycznie kompletnie zielony w tym temacie, a interesuje mnie jego zakup. Zdecydowany jestem na długi rękaw, do ok. 150 zł, bo droższy nie jest mi potrzebny. Wiadomo wole zapłacić więcej niż kupić jakąś szmate którą się wyrzuci po 3 tygodniach.

Zasadnicze pytanie o materiał - który jest lepszy z poliestru, czy z lycry (lajkry - nie wiem czy dobrze napisałem po ang. :) ) Nie wiem który będzie bardziej wytrzymały. Jakiej firmy moglibyście mi polecić i jaki rozmiar na 183 cm i waga 82-85 kg

Tak szczerze to nei jestem przekonany do manto, bo jakoś wydaje mi się, że firma ta większą uwagę przykuwa do wizualności produktów niż do ich jakości. Na Venum i inne brazylijskie mnie nie stać. Myślałem nad C2F, ale też nie mam żadnego odniesienia. Może zaproponowalibyście mi jakiegos rasguarda do ok 150 zł, najlepiej z linkiem gdzie mogłbym zamówić.

Pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024