Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.
Zobaczcie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
No i ... ?
Wygląda to bardzo interesująco.
A co wy o tym myślicie?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.
Widowiskowe - nadaje się na pokazy.
Nie wiem jaki był cel seminarium(szkolenia) - jeżeli nauka ruchu i jakieś ciekawostki to ok.
Ale jeżeli była to nauka praktyczna to techniki samoobrony oparte o obrotówki i wyskoki do mnie nie przemawia.

Następnie - parę rozwiązań ruchowych było w porządku, ale pare bym zakwestionował(tzn czy partner rzeczywiście się tak obróci i ustawi w realej sytuacji).
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.

Widowiskowe - nadaje się na pokazy.
Nie wiem jaki był cel seminarium(szkolenia) - jeżeli nauka ruchu i jakieś ciekawostki to ok.
Ale jeżeli była to nauka praktyczna to techniki samoobrony oparte o obrotówki i wyskoki do mnie nie przemawia.

Następnie - parę rozwiązań ruchowych było w porządku, ale pare bym zakwestionował(tzn czy partner rzeczywiście się tak obróci i ustawi w realej sytuacji).


No właśnie czy partner tak się ustawi w realu... to zawsze jest problem, ale jakieś założenia szkoleniowe należy przyjąć.
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.
Wiary we mnie mało... fajne to to do telewizji, nie do walki...
I nie lubię demonstrowania technik w sytuacji gdy partner przy nich "pomaga". albo staje

(choć końcówka niezła 8) )
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.
dawne czasy mi się przypimniały... 8)
sposób ataku powinien wam wiele powiedziec: z wykrokiem i zatrzymaniem reki
a końcówka bardzo charakterystyczna dla wogóle całego stylu: atak tsuki czy co tam było, wychwycenie ręki i latająca balacha jako kontra :)
wszystko ćwiczone jako obrona, zaczynanie wszystkiego od nauki obron czyli od końca
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.
Spytaj o pszczyńskie style w dziale kung-fu... tylko trzymaj gardę! :)
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.
Wydaje mi się, że mogło to być bardzo ciekawe seminaraium, chociażby dlatego, że na filmiku widzę przedstawicieli różnych sztuk walki:) - wiadomo, że na seminarium niczego nie opanujemy nowego do perfekcji, bo trzeba później wszystko samemu dopracowywać, ale niektóre fajne drobiazgi zawsze można jakieś wychwycić i poznać jakieś szczególiki o których nie wiemy :wink: . Chętnie wezmę udział w takim seminarium następnym razem :) . Dajcie linka jeśli będzie coś takiego kiedyś organizowane jeszcze:)
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.
Nie wiem czy ktoś z Was pamięta pierwszy pokaz z Federacji ... zrobili taki pokaz ze wszystkim kopary opadły...
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.

No właśnie czy partner tak się ustawi w realu... to zawsze jest problem, ale jakieś założenia szkoleniowe należy przyjąć.

Ale niech te założenia będą miały odniesienie do reala.
Jeżeli 9 na 10 osób zegnie się w przód po kopnięciu w jajka to znaczy, że możemy założyć że markujemy cios i ćwiczymy na partnerze, który jest zgięty. Ale niektóre(musiałbym jeszcze raz zobaczyć by powiedzieć które) lekko mnie zaskoczyły...
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.
powiedzcie mi, kto tak naprawdę atakuje prostym z wykrokiem tylnej nogi i nie zadaje drugiego ciosu po zbiciu pierwszego?
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.
Widać, że bardzo szeroko czerpią inspiracje. Większość technik bardzo fantazyjnych, ale chyba mało realistycznych (fikołki, wymachy nogami we wszystkie strony, szczególnie w niebo), niemniej kilka też bardzo ciekawych (te mniej widowiskowe). Rozłożyły mnie dźwignie wykonywane jedną ręką i obalenia a la aikido. Te balachy na koniec trochę mało przekonujące. Ogólnie na pewno fajny materiał na pokazy, ale raczej z otwartą publicznością ;) A warsztaty zapewne bardzo ciekawe dla uczestniczących.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.
Tego akurat bym się aż tak nie czepiał - bo jest to jeden z etapów nauki. Wyizolowany atak i nauka obrony. Oczywiście ma to sens jeżeli potem przećwiczy się to w warunkach mniej teoretycznych... Lub zacznie skracać ataki.

Ale bardziej zastanawia mnie rozwiązanie z 1:19 -(jeżeli dobrze widzę) - uzywanie nogi do zbicia atakującej ręki - czyli to co kiedyś opisywał AdamD. Tego nie widzę w normalnych warunkach....
  • 0

budo_sea
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Batory .... chorzów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.
Wypowiem sie jako osoba uczestnicząca w takim seminarium ( akurat nie tym).

Są one nastawione na pokazywanie ciekawostek, jest mnóstwu technik i materiału.
Chodzi raczej by pokazać jakieś techniki którymi można urozmaicić trening.

By zapoznać się z ciosami, technikami zwykle nie wykonywanymi na treningach i wykonywać je w różnych konfiguracjach w myśl zasady "a co by było gdyby .... ".

Prezentowane są ciekawe rozwiązania troche inne myślenie - jak ktoś lubi eksperymentować, to polecam :wink:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.
startujecie teraz w zawodach, choćby wewnętrznych?
obecnie są wspaniałe możliwości skonfrontowania umiejętności. nie tylko zawody full- czy light contact ju-jitsu czy ALMMA, ale także Polska Liga Shooto i Shidoliga stwarzają możliwości startów amatorskich wg różnych zasad.
Wiadomo, najlepszy styl ale nie konfrontowany w praktyce, musi zejść na manowce skuteczności a priori a nie z praktyki...
  • 0

budo_sea
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Batory .... chorzów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.

startujecie teraz w zawodach, choćby wewnętrznych?
obecnie są wspaniałe możliwości skonfrontowania umiejętności. nie tylko zawody full- czy light contact ju-jitsu


To jest tak, treningi nie są nastawione pod zawody, nie ma więc cykli przed zawodami itd.
Do tego dochodzą jeszcze treningi z bronią (tonfa, pałka nóż), więc nie ma jakiejś takiej specjalizacji nazwijmy to zawodniczej.

Po za tym jest to system który najbardziej można sklasyfikować jako combat, więc atakujemy krocze, oczy, stosujemy dźwignie na mniej niż 4 palce itd.

Ale tak po prawdzie to zależy od trenera, u mnie w sekcji są ludzie którzy walczą grappling, ju-jitsu czy już nawet mma jednak nie robią tego pod szyldem PASzW.

(Aaaaa żeby nie było nie domówień, od niedawna sekcja w której ćwiczę wystąpiła z PASzW)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.
czy ktoś ma link do strony (lub wie, gdzie go znaleźć) na której dacheng wyjaśniał znaczenie (lub raczej jego brak) nazwy chan shaolin si?
genialna budoszukajka nie działa i nie potrafię znaleźc tamtej pouczającej dyskusji
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.
http://budo.net.pl/v...27e383300db5354
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki.
dziękuję! chyba jednak jeszcze coś było wcześniej:

dacheng napisales kiedys ze zaden chinczyk nie nazwal by tak stylu, mozesz powiedziec dlaczego, jaki jest blad.

(z podanej strony)
i dopiero potem dacheng wyjaśnił noch einmal
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024