Skocz do zawartości


Zdjęcie

mam worek + mam dylemat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

mam worek + mam dylemat
Otóz zakupiłem worek, nieduzy 130cm (czy 40..) nie jest cięzki ale musi wystarczyc na wiekszy mnie nie stac..w kazdym razie, jako ze trenuje tkd(i sie kulam ale to nie ma nic do rzeczy) a mam zamiar dopiero za kilka miesiecy (po maturce i to nei odrazu) zaczac trenowac kickboxing dodatkowo lub box by podciagnac rece i...no wlasnie, boksowac sobie na ten worek czy nie ? boje sie o zle nawyki mimo iz uwazam ze techniki podstawowe takie jak prosty i sierp wiem jak wykonywac, ale wiedziec to nie umiec- wiec , bawic się czy lepiej odpuscic sobie?
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam worek + mam dylemat
Polecam tobie krótki instruktaż Roba Kamana - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Poobserwuj trochę i myślę, że możesz powoli i uważnie ćwiczyć sobie podstawowe ciosy bokserskie, bez wyporwadzania jeszcze żadnych kombinacji. W ten sposób będziesz miał już jakąś podstawę. Nie wiem, jak w tkd uczą uderzać, ale zwróć szczególną uwagę na pracę nóg, ruch tułowia oraz nieustanne i prawidłowe trzymanie gardy :wink: .
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mam worek + mam dylemat
uczą z biodra, ale jak sparuje czasem z kumplami w rekawicach to bynajmniej tak nie uderzam..dzieki wielkie :) połacze to sobie z kopnieciami bedzie si
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mam worek + mam dylemat
Trudniej wyplenić złe nawyki niż nauczyć się od nowa. Sam nie widzisz jakie błędy popełniasz (zakładając że wiesz jak poprawnie technikę wykonać), więc lepiej zrób podstawy o dopiero jak będziesz świadomy zacznij ćwiczyć sam.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mam worek + mam dylemat
rade jaką dostałem od znajomego chyba zastosuje, trenowac tak jak uczony bylem a pozniej dodac do tego to co sie naucze i mam szersze spektrum technik i wiem eco dziala co nie...ale tak racja, błedy pewno bede popełniał..no nic dziekuje za odpowiedzi:)
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: mam worek + mam dylemat
czym wypełnic duzy worek zeby byl sprezysty stawial opor.mam wypelniony jakimis szmatami ale reka lgnie w nim i jest ciezki dobry do kopania ale nie do bicia.czy moga to byc gabki pociete na male kwadraciki czy moze jeszcze cos innego.

licze na szczer madre i konstruktywne odpowiedzi na nurtujace mnie zapytanie
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mam worek + mam dylemat
mata taka izolacyjna szaro srebrna + gąbka ..wykladasz najpierw srebrna pozniej zwykla gąbką i upychasz szmaty powinno byc ok :) ja niestety mam leciutki worek i na kopanie wlasnie tak srednio sie nadaje , ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lub ico sie ma:P
  • 0

budo_rst123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mam worek + mam dylemat
Polecam ręczniki pocięte w cienkie pasy.
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mam worek + mam dylemat
Ja mam wypełniony taką gęstą "watopodobną" substancją :)
Worek jest ok tylko niestety nie mam go gdzie w domu powiesic.
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: mam worek + mam dylemat
mi zalezy ze byl całkiem wypełniony i sprezysty.sprobuje na maxa wypchac go gabkami pocietymi w małe kawałeczki ze starej wersalki.z gory tam gdzie nie pukam dam tek wełny czy waty w kawalkach dla upchania i zeby nie byl z nowu za letki.

dzieki za rady kochani
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: mam worek + mam dylemat

boksowac sobie na ten worek czy nie ? boje sie o zle nawyki mimo iz uwazam ze techniki podstawowe takie jak prosty i sierp wiem jak wykonywac, ale wiedziec to nie umiec- wiec , bawic się czy lepiej odpuscic sobie?


kategorycznie nie boksować zanim nie poznasz techniki
żeby tak nie wisial bez sensu to sobie w niego kop
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: mam worek + mam dylemat

Polecam tobie krótki instruktaż Roba Kamana - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to nie jest instruktaz dla poczatkujących. nie można uczyć sie technki bokserskiej od podstaw z dojscia.
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: mam worek + mam dylemat
Co do wypełnienia worka - ja wypełniłem trocinami i było super. Kumpel wypełnił zbożem i też byo cacy, ale troiny są tańsze :)
Co do boksowania bez przygotowania: to tak jak powiedział sally - nie boksować jak się nie umie, najpierw nauczyć sie podstaw i dopiero potem szlifować technikę.
  • 0

budo_nagato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mam worek + mam dylemat
Best of wypełnienie worka.

Stare jeansy. Obciąć nogawki i zszyć je razem wokół szerszego obwodu tworząc coś w rodzaju jeansowej rury. Teraz zszyć na jednym z końców i całość wypełnić piaskiem. Włoźyć tak przygotowany rdzeń do worka i obłożyć go dookoła ubitymi ścinkami (szmatami). Worek jest znacznie cięższy (stabilniejszy), nie lata po kilku uderzeniach i co najważniejsze - jest na tyle twardy, że nie wyłamuje nadgarstków i na tyle miękki że nie łamie śródręcza.
Oczywiście bardzo dużo zależy od średnicy worka.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: mam worek + mam dylemat

Stare jeansy. Obciąć nogawki i zszyć je razem wokół szerszego obwodu tworząc coś w rodzaju jeansowej rury.


Zasadniczo to teraz można to teraz wypełnić szmatami i już mamy worek :wink:

A mój worek składa się tylko z pociętych starych ciuchów, poduch ze starej sofy, sznurka i kilku rolek taśmy (duct tape). Całkiem sobie chwalę ;)

Worek jest ok tylko niestety nie mam go gdzie w domu powiesic.


Możesz go zawsze dopaść w dosiadzie :)

Ja właśnie planuję przerobienie mojego worka na manekina do tłuczenia jak kupię sobie jakiś w zamian.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024