Skocz do zawartości


Zdjęcie

Białko - pytanie do speców od odżywiania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
Khunag gadasz takie głupoty ze zawyczaj Cie wogole ignoruje i dopóki zbytnio sie nie narzucasz jest wszystko ok, ale teraz znowu mnie draznisz wiec prosze jak nie masz nic do powiedzenia to milcz łaskawie.

novocaine a moze i sa ćwiczenia specyficzne jakies, ja się nie siłowni nie znam, ale to co pisze odnosi się do typowego podnoszenia sztangi obciążonej, sidząc, leząc czy stojąc.
Pozatym to nie jest mój wymysł tylko bardziej doświadczonych trenerów boksu.
aha, co za"lol" odnośnie tego ze SW podnoszą naturalnie testosteron bo nie rozumiem
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
Ja nie mogę pojąć rozumem , czemu na tym forum jest tylu przeciwników siłowni 8O no nie mogę tego pojąć po prostu . Gdybyście mieli rację to na bramkach w różnych lokalach staliby chudzi kolesie a nie wielkie byki ... no ale pewnie ja nie mam racje bo [ tu wstaw jakiś argument z kosmosu ] .
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
na bramkach to akurat dochodzi efekt intymidacji ;)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
bramka to nie jest sport walki, na ringu nie chodzi o to zeby straszyć wyglądem tylko prezentowac umiejętnosci techniczne, szybkośc, siłę itp
dobra koniec tego oftopa bo temat miałbyć o białku a nie o siłowni.

aha tylko jeszcze odpowiem na jedna rzecz ostatnią, bo mi ten post Khunaga umknął czytaj chłopie co pisze , nie wiem czy dobrze już literki składasz ale ja wyraźnie pisze ze siłownia jest przeciwskazana dla POCZATKUJĄCYCH czyli tych co sie boksowac uczą a nie zawodowców

ale wróćmy do białka...
własciwie interesuje mnie wszystko na temat białka sojowego. jem to od 4 lat zamiast miesa i nie odczywam zadnych niedoborów, masy ani mięśni (ćwicze bardzo intemsywnie) ale potrzebuje naukowych artykułów o tym, łasnie że białko sojowe jest dobre a może nawet lepsze od zwierzęcego. jak cos macie na ten temat to wkleicie, właściwie na teze przeciwną tez o ile argumenty sa sensowne.
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
Sally jest sławnym z powodu głoszenia swoich niczym nie popartych i niedorzecznych teorii największym Trollem Budo. Zawsze dyskutuje o tym samym i zawsze te dyskusje wyglądają bardzo podobnie. Jest to człowiek ograniczony, zamknięty, strachliwy. Wielu już poszarpało sobie na nim swoje nerwy. Siłownia to zło. Wszystko jest chemią itd itp.

Jeżeli chodzi o białka soi to znanym jest fakt że jest to białko najtańsze i niespecialnie w dużych ilościach wskazane. Ja tam zostaje przy innych źródłach białka.

Ostatnio jako uzupełnienie Ultra Whey Pro - Universala : Ultra Whey Pro to wysokiej klasy preparat białkowy na bazie serwatki. Stanowi doskonałe uzupełnienie diety dla osób o zwiększonym zapotrzebowaniu na białko. Produkowany na bazie Pure Whey Protein Blend, mieszanki zawierającej izolaty białek serwatki bogate w peptydy hydrolizaty białek serwatki, koncentrat białek serwatki oraz peptyd glutaminy.
Doskonałe żródło glutaminy oraz aminokwasów BCAA !
Zawiera znikome ilości węglowodanów oraz tłuszczu. - udało mi się złapać je za 135 zł.

Tak btw to co sądzicie o tym białku? Hmmm Sally twierdzi pewnie że niedługo poniosę tragiczną śmierć w męczarniach. A co sądzą ludzie którzy mają o tym jakiekolwiek pojęcie :) ?

Sally jakbyś był chętny na dodatkową formę jedynego słusznego białka to ; BIAŁKO SOJOWE SOJAVIT 85 2250g OLIMP 80zł ;)

- Pozdrawiam J.
  • 0

budo_swn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
Ultra Whey Pro - białko ogólnie dobrej jakości, renomowanej firmy itp. W cenie 135PLN rzeczywiście niezły wybór.

Ja osobiście bym się jednak nie skusił - peptyd glutaminy zawarty w tej odżywce oznacza właśnie dodatek białka pochodzenia roślinnego. Wszystko niby ok, gdy ów peptyd stanowi marginalną część mieszanki. Problem niestety jest, gdy udział peptydu jest spory.

Chwalony przeze mnie Matrix Syntrax'a również peptyd zawiera. W tym przypadku badania upewniły mnie, że skład białka jest OK, bez wałków.

Co do moich typów to z tańszych pozycji - tylko Ostrowia - smak kiepski, ale skład pewny.
Z droższych Matrix Syntrax'a, 100% Whey Protein GOLD Standard Optimum Nutrition oraz 100% Whey Protein Kaizen'a. Jeśli masz więcej kasy skuś się na Nectar Syntrax'a - nie pożałujesz.

Pozdrawiam
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania

Ultra Whey Pro - białko ogólnie dobrej jakości, renomowanej firmy itp. W cenie 135PLN rzeczywiście niezły wybór.

Ja osobiście bym się jednak nie skusił - peptyd glutaminy zawarty w tej odżywce oznacza właśnie dodatek białka pochodzenia roślinnego. Wszystko niby ok, gdy ów peptyd stanowi marginalną część mieszanki. Problem niestety jest, gdy udział peptydu jest spory.

Chwalony przeze mnie Matrix Syntrax'a również peptyd zawiera. W tym przypadku badania upewniły mnie, że skład białka jest OK, bez wałków.

Co do moich typów to z tańszych pozycji - tylko Ostrowia - smak kiepski, ale skład pewny.
Z droższych Matrix Syntrax'a, 100% Whey Protein GOLD Standard Optimum Nutrition oraz 100% Whey Protein Kaizen'a. Jeśli masz więcej kasy skuś się na Nectar Syntrax'a - nie pożałujesz.

Pozdrawiam

Ciastka z kremem wymiatają :)
  • 0

budo_swn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
Racja :)
Chociaż ja i tak wole Nectary - ale to znów cenowa półka wyżej :wink:
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
a ja tam odkąd pamiętam to cały czas jem tą ostrowię :)
  • 0

budo_xciurekx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania

z wikipedii:

Białka pełnowartościowe - zawierają wszystkie aminokwasy egzogenne (aminokwasy, które można otrzymywać z pożywienia). Pełnowartościowe są białka zwierzęce np. mięso, ryby, drób, ser i mleko.W białkach niepełnowartościowych jest zbyt mało lub w ogóle brak pewnych aminokwasów egzogennych. Do białek niepełnowartościowych zaliczamy białka roślinne.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

teraz musisz tylks prawdzic, czy soja zawiera aminokwasy egzogenne.

nie mowiac o wynikach badan, w ktorych soja zmniejsza testosteron.



co do badan na zmniejszenie testosteronu owszem soja ma substancje które zmniejszające ale w takiej ilości że żeby miało to jakiś wpływ na gospodarkę hormonalna trzeba by było zjadać około 10 kg czystych nasion dziennie ( nie jestem pewien tych 10 kg tak mi w pamięci świta ale na pewno jest to kolosalna ilość nie do osiągnięcia w normalnym żywieniu ) wiec spokojnie. z tego co ja czytałem białko sojowe jest wolniej przyswajalne przez organizm od zwierzęcego ale nadrabia tym że krąży w krwiobiegu dużo dłużej czyli wychodzi na jedno ja moje odżywki z reguły bazowałem na sojowym ( używam tylko 100% roslinego białka) ostatnio zacząłem robićmixy z konopnym i spiruliną i na rezultaty nie narzekam w sumie ziomek mój z siłki nie dowierza że żadnych strzałów nie biorę i na roślinkach tak puchnę wiec z autopsji uważam że z soja to mity a co do gotowania smażenia itp białko sie rozpada i zmniejsza się jego ilość nie jest już tak wartościowe jak na surowo dlatego lepiej nie podawać obróbce cieplnej żarcia jeśli nie jest to konieczne pozdro!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024