Skocz do zawartości


Zdjęcie

Białko - pytanie do speców od odżywiania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania

Prorock dzięki fajne, przeanalizuje to ale brakuje mi jeszcze tych danych odnośnie mięcha zwierzecego (pewnie tez beda róznice gatunkowe tutaj) bo jednak miecho kury, woła jest uznawane jako podstawowe zródło biłkowe z tym by dobrze było porównać

Na 3. stronie tabelka z porównaniem kury, woła i ryby:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
powiem tak: jesc trzeba wszystkiego po trochu. a naszych czasach nic nie jest juz bezpieczne.
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
soja nie jest naturalna dla naszych terenow szeroko pojetej europy, jest to zywnosc nienaturalna, poza tym spozywana w dzisiejszych czasach jest pelna chemii nawozow, niekiedy jest podyfikowana genetycznie, a produkty z soi i polprodukty napewno nie sa naturalne, ja osobiscie soi specjalne nie jem najwyzej pod postacia sosu sojowego, a co do masy z silowni i treningu SW, czy sally uwazasz ze kilkusetkrotne kopanie w worek noga jest naturalne i korzystne chociazby dla stawow?? czy wyginanie stawow podczas dzwigni jest zdrowe? a madre i zgodne z fizjologia czlowieka podnoszenie ciezarow wzmacnia stawy sciegna, stymuluje wzrost i tak dalej, czlowiek czuje sie duzy silny i szczesliwy

pzdr
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
samo podnoszenie nie, rozumiem każdy ma swoje hobby, patologia sa odzywki, ich moda wynika z żerowania producentów na tej modzie, to jest złe i szkodliwe, nie samo podnoszenie cieżarów.
kopanie to jeszcze pół biedy, widziałes np. balet klasyczny, to dopiero "patologia" tez sie mowi ze niezdrowe. Boks tez podobno niezdrowy (mity o mikrourazach) .
co jest zdrowe siedzenie przed telewizorem , po pracy i wpierd.. chipsow-fakt ze to norma.
mi chodzi tylko o chemię- tu producenci tak samo zerują na naiwosci jak koncerny farmaceutyczne kłamiące na temat skuteczności witamin, ktore nie skutkuja własnie dla tego ze te zwiazki w naturalnych produktach działaja bo sa katalizowane przez inne zwiazki naturalnie wystepujące- to nie sama witamina działa, ona jest tylko elementem złożonego procesu, tam jest cała reszta o której w sztucznie syntezowanej witaminie nie ma i dlatego nie działa.
ale lekarze radośnie to przepisują na wszelkie dolegliwosci..
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
Wklejałem już tu badania potwierdzające obniżanie teścia przez soje.

A bzdury jakie pisze sally szkoda komentować, ale od czego jest to forum ?

Kurczak jest faszerowany chemią, ale soja na pewno nie ma w sobie chemii z pestycydów czy innych nawozów.

Działanie alergiczne soi tez nie ma znaczeni ...

Potwierdzone naukowo badaniami obniżanie teścia to śmieszny mit, ale niczym nie potwierdzone teorie sallyego to prawda objawiona.

Stosowanie izoflawonów (podobnych strukturalnie do kobiecych estrogenów) pochodzenia sojowego do regulacji gospodarki hormonalnej kobiet też nic go nie obchodzi.

Kompleksy sallyego że nie ma dobrej sylwetki kompensowane mówieniem jak to trenujący sylwetkowo mają problemy emocjonalne (a trenujący SW jakie mają problemy ?) :lol:

Teorie o zapchaniu żołądka soją i braku miejsca na suplementy (dostarczające testosteron ? wtf ?) jako powód obniżenia teścia ... Ironia czy nie, bardziej chodzi mi o to dostarczenie teścia z odżywek ...

Zalecenie przejścia na soje w budowaniu "normalnej" masy bez żadnych podstaw naukowych. Co tam, że nawet kulturyści wegetarianie uważają z ilością soji w diecie.

Negatywny wpływ dużych ciężarów na technikę u początkujących ? Co ma jedno do drugiego ? Jak już to dużej masy i to tylko pod warunkiem braku rozciągania/ćwiczeń technicznych w czasie robienia masy. Z resztą by masa zaczęła przeszkadzać trzeba by przybrać z 20% w stosunkowo krótkim czasie.

Mówienie o mitach mikro urazów w boksie przy setkach tępych bokserów głupiejących wraz ze stażem zawodowstwa ...

Witaminy się nie przyswajają ? Bullshit, przyswajają się lecz w mniejszych ilościach szczególnie w przypadku niedoborów, a właśnie w takich wypadkach się bierze witaminy syntetyczne.

Sam uważam nadmierne spożywanie odżywek za ogólnie mówiąc złe, ale po pierwsze efekty uboczne są minimalne (głównie chodzi o wątrobę, która swoje dostaje przy dużej ilości prochów), a plusy ogromne (jeżeli chodzi o rozwój sportowy). Po drugie w małych ilościach i rozsądnym dobraniu produktów efektów ubocznych po prostu nie ma więc uważam rozsądne uważanie suplementów za niesamowicie przydatny element sportowego trybu życia.

Gubrin

PS: Nie twierdzę, że soja to zło i powinna być nie używana. Jak kto lubi to proszę bardzo, w rozsądnych ilościach nie powinno zaszkodzić.
PS2: Nie sprzedaje supli ani nie biorę ich na kilogramy.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania

samo podnoszenie nie, rozumiem każdy ma swoje hobby, patologia sa odzywki, ich moda wynika z żerowania producentów na tej modzie, to jest złe i szkodliwe, nie samo podnoszenie cieżarów.


Złe i szkodliwe to są Twoje posty na tym forum, na szczęście nikt myślący nie weźmie tych bredni na poważnie :roll:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
Gubrin- co z tego ze wklejasz jak kij wie co to za badania równie dobrze mógłbyś cytować wikipedie, na jedno wyjdzie.
Nie rozumiesz o czym mowa, co pokazujesz tym tekstem:
Stosowanie izoflawonów (podobnych strukturalnie do kobiecych estrogenów) pochodzenia sojowego do regulacji gospodarki hormonalnej kobiet też nic go nie obchodzi.

Czytaj wiec uważniej moje posty pisze wyżej ze soja zawiera związki podobne do kobiecych estrogenów i m.in dzieki nim chroni przed rakiem prostaty.
Mężczyźni również mają kobiece hormony (zapewne jest to dla ciebie nowość) tak jak i kobiety hormony męskie, różnica tkwi w proporcji i mogę cię uspokoić że żadna ilość zjedzonej soji u normalnego faceta nie spowoduje dominacji estrogenów nad testosteronem.

Problemy emocjonalne mają żrący testosteron (bez względu na to czy to ich własny wymysł czy tez sugestie innego debila uznawanego przez taką jednostkę za autorytet), a nie trenujący.

Negatywny wpływ dużych ciężarów na początkujących - ale trenujących SW a nie kulturystykę :)
Tak to wręcz uniemożliwia nauczenie się techniki bokserskiej (co do nóg się nie wypowiadam bo nie mam tu doświadczenia)

Mikrourazy nie mają potwierdzenia naukowego, jak wiele innych „zdroworozsądkowych teorii” tworzonych właśnie przez takich „inteligentów’ co im się wydaje że jak ktoś dobrze boksuje to napewno debil- bo jakby inaczej jak się po głowie tyle tłucze- ale to taka filozofia gospodyni domowej..
„przy setkach tępych bokserów głupiejących wraz ze stażem zawodowstwa ...”:
czy mógłbyś podać kilka nazwisk z tej setki?

Co do witamin, jak nie rozumiesz tego co pisze to trudno, nie będę tego powtarzać- syntetyczne są niewiele warte, i wyjaśniam to szczegółowo w poprzednim poscie.


Prorock - dzięki za te linki, bardzo mi się przydadzą
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania

Mikrourazy nie mają potwierdzenia naukowego, jak wiele innych „zdroworozsądkowych teorii” tworzonych właśnie przez takich „inteligentów’ co im się wydaje że jak ktoś dobrze boksuje to napewno debil- bo jakby inaczej jak się po głowie tyle tłucze- ale to taka filozofia gospodyni domowej..

slyszales kiedys jak michalczewski mo-mo-mowi?

20% zawodowcow ma problemy, ktore sa jak najbardziej potwierdzone neurologicznie jako bezposredni efektu uderzen na glowe.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

box amatorski to co innego.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
zacznę od tego tekstu z konferencji. znam tego na kilogramy. problem polega na tym ze ciężko o dowód na to ze rzekome zaburzenia "motoryczne, poznawcze, zachowaniowe ” są efektem boksowania. Istnieje coś takiego jak drobne zmiany organiczne w mózgu, związane z ogólnie niesprecyzowanymi dolegliwościami wymienionymi wyżej (tzw charakteropatia) jezeli zdiagnozuje się je u boksera to nic prostszego niż przypisać je drobnym urazom, bo to się logiczne i proste wydaje..ale najprawdopodobniej błędne.
Z tego co mi sie wydaje to te zmiany (faktycznie u ludzi występujące) są pewnego rodzaju predyspozycją do uprawiania sporów walki, a nie jej efektem. Poprostu tak osoba wykazuje pewn cechy charakteru które wróżą jej powodzenie w tych dyscyplinach a sa one faktycznie związane z drobnymi zmianami w mózgu powstałymi nie wiadomo czemu dużo wcześniej.
Co do tego co tam pisze dalej o jakiś białkach podobnych do Alzhaimera/ parkinsona tego nie wiem trzeba by się tez w to szczegółowo wczytać, bo w takich artykułach zazwyczaj większość danych to mocno naciągane tak żeby były zgodne z teza autora.
Co do Michalczewskiego, czy myślisz novocaine że zanim zaczął karierę był bardziej elokwentny i błyskotliwy? Nie sądzę.
Co do zawodowstwa, to oczywiście że jak w każdym zawodowym sporcie wyczynowym jest w nim jakieś ryzyko, natomiast ta teoria o mikrourazach często jest przypisywana do amatorstwa i łykana bezkrytycznie nawet przez samych zainteresowanych, ale z tego co mi sie wydaje jest to bzdura.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania

Gubrin- co z tego ze wklejasz jak kij wie co to za badania równie dobrze mógłbyś cytować wikipedie, na jedno wyjdzie.


Badania naukowe, które wklejam są ZAWSZE z podanym źródłem, więc najpierw doczytaj a potem komentuj.

Nie rozumiesz o czym mowa, co pokazujesz tym tekstem:
Stosowanie izoflawonów (podobnych strukturalnie do kobiecych estrogenów) pochodzenia sojowego do regulacji gospodarki hormonalnej kobiet też nic go nie obchodzi.


To, że mogą zmieniać proporcje hormonów na bardziej kobiece w organizmie mężczyzny (co potwierdzają badania wskazujące na obniżanie testosteronu).

Czytaj wiec uważniej moje posty pisze wyżej ze soja zawiera związki podobne do kobiecych estrogenów i m.in dzieki nim chroni przed rakiem prostaty.


Ależ czytam tylko, że pominąłeś wyżej wymienioną sprawę przy zachwalaniu działania ochronnego.

Mężczyźni również mają kobiece hormony (zapewne jest to dla ciebie nowość) tak jak i kobiety hormony męskie, różnica tkwi w proporcji i mogę cię uspokoić że żadna ilość zjedzonej soji u normalnego faceta nie spowoduje dominacji estrogenów nad testosteronem.


Twoje uspokojenia są nic nie warte. Negujesz poważne badania naukowe swoimi niczym nie popartymi projekcjami (i nigdzie nie pisałem o dominacji estrogenu).

Problemy emocjonalne mają żrący testosteron (bez względu na to czy to ich własny wymysł czy tez sugestie innego debila uznawanego przez taką jednostkę za autorytet), a nie trenujący.


Ty wiesz, że nie ma odżywek/suplementów z testosteronem czy nie bardzo ? :roll:

Negatywny wpływ dużych ciężarów na początkujących - ale trenujących SW a nie kulturystykę :)
Tak to wręcz uniemożliwia nauczenie się techniki bokserskiej (co do nóg się nie wypowiadam bo nie mam tu doświadczenia)


Ja również mówię o SW, podaj obiektywne źródła tego twierdzenia.

Mikrourazy nie mają potwierdzenia naukowego, jak wiele innych „zdroworozsądkowych teorii” tworzonych właśnie przez takich „inteligentów’ co im się wydaje że jak ktoś dobrze boksuje to napewno debil- bo jakby inaczej jak się po głowie tyle tłucze- ale to taka filozofia gospodyni domowej..
„przy setkach tępych bokserów głupiejących wraz ze stażem zawodowstwa ...”:
czy mógłbyś podać kilka nazwisk z tej setki?


Może nie mają potwierdzenia naukowego, nie wiem bo nie szukałem badań na ten temat, ale to tak samo jak wszystko co tutaj piszesz netowy inteligencie. Problem w tym, że skutki tych "mikrourazów" widać gołym okiem, a bzdur które wygadujesz nie ma jak namacalnie potwierdzić ...

Gołota, Michalczewski, Tyson ...

Co do witamin, jak nie rozumiesz tego co pisze to trudno, nie będę tego powtarzać- syntetyczne są niewiele warte, i wyjaśniam to szczegółowo w poprzednim poscie.


Najpierw zobacz czy te witaminy nie działają na osoby z niedoborami, a potem pisz że nie rozumiem co piszesz.

Jak chcesz coś wyjaśniać to podaj badania, które na to wskazują, bo napisałeś wyraźnie że syntetyczne witaminy "nie skutkują", a jakimś cudem pomagają w przypadkach niedoboru. Magia czy sie wtedy cudownie pojawiają te naturalne katalizatory ?

Z tego co mi sie wydaje to te zmiany (faktycznie u ludzi występujące)
[..]
, ale z tego co mi sie wydaje jest to bzdura.


Owszem wydaje ci się, dobrze powiedziane ... Przeprowadź swoje badania naukowe, opublikuj je w szanowanych źródłach medycznych i wtedy kłuć się z wynikami innych badań, ewentualnie znajdź badania (z szanowanych źródeł) które potwierdzają twoje tezy ...

Gubrin
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania

Negatywny wpływ dużych ciężarów na początkujących - ale trenujących SW a nie kulturystykę
Tak to wręcz uniemożliwia nauczenie się techniki bokserskiej

czemu uniemożliwia , możesz to jakoś rozwinąć, masa nie ma za duzo do techniki.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
nie chodzi o mase powody sa dwa: techniczny i fizjologiczny
techniczny: wyuczenie się nieprawidłowego ruchu - podczas podnoszenie dużych ciezarów sposób w jaki podnosisz rękę jest jest dokładnie taki jak nie powinienieś robić tego boksując. To bardzo ładnie widać ludzie którzy ćwicza na siłowni, przebierają samymi rekami, nie są w stanie skoordynowac tego ruchu z napędem calego ciała, cięzaru na siłowni nie podnosi się pracując na stopach,wrzucajac biodro i bark a własnie tak się boksuje. Siła ciosu nie tkwi w ręce tylko w sile napędu płynącego ze skoordynowania ruchu stóp, kolan, bioder - to powoduje wyrzucenie barku i reki z odpwiednią siłą, stad dynamika ciosu a nie siła rozumiania w kategoriach pchania..

Fizjologia: tez łatwo zauważayć że osoby podnoszące ciężary mają krótkie ruchy, siła ciosu (fizjologicznie) jest proporcjonalna do poprzedzającego jego wyprowadzenie wydłuzenia mięśnia, czyli im dłuzsze mięśnie tym większa siła. Nie musze tłumaczyć chyba jak podnoszenie cieżarów skraca mięśnie, daje więc efekt dokładnie odwrotny do zamierzonego: osłabia a nie wzmacnia cios.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
Gubrin nie bede dyskutowac z Toba bo nie lubie bezsensownie tracić czasu, ale odniose sie do jedynej wypowiedzi ktora nadaje się do tego zeby cos tu uszczegolowić:
co do tego ze nie ma odzywek z testeronem.

poczytaj sobie opisy białeczek zawartych w tych odzywkach , nie bede pisac o które chodzi, zeby komus przypadkiem nie zaszkodzić, kto nadal wierzy ze podnoszenie poziomu testosteronu mu pomoże: na białeczkach tych jest opis: wzmagają wydzielanie testosteronu i somatotropiny...nie muszą ich zawierać bezpośrednio
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania

To bardzo ładnie widać ludzie którzy ćwicza na siłowni, przebierają samymi rekami, nie są w stanie skoordynowac tego ruchu z napędem calego ciała, cięzaru na siłowni nie podnosi się pracując na stopach,wrzucajac biodro i bark a własnie tak się boksuje.


o rly?

Ciekawe tylko, że praktycznie wszyscy zawodowi fighterzy ćwiczą "na siłowni". Debile, nie? Tylko taki debil zmiótłby Ciebie i mnie jednym ciosem, samą technikę możesz sobie schować... do kieszeni, jeśli uderzasz z siłą kanarka.

Siła ciosu nie tkwi w ręce tylko w sile napędu płynącego ze skoordynowania ruchu stóp, kolan, bioder - to powoduje wyrzucenie barku i reki z odpwiednią siłą, stad dynamika ciosu a nie siła rozumiania w kategoriach pchania..


To są tylko podstawy, najpierw się uczysz uderzać z maksymalną dla swojego ciała siłą, potem (jeśli chcesz bić mocniej) pracujesz nad swoim ciałem, kiedy technikę masz już opanowaną. Oczywiście nawet zajebista technika może być jeszcze ciut lepsza, ale wyżej dupy nie podskoczysz. Co z tego, że jesteś najlepszym kierowcą świata jeśli musisz dopierdzielać trabantem? ;)

Fizjologia: tez łatwo zauważayć że osoby podnoszące ciężary mają krótkie ruchy, siła ciosu (fizjologicznie) jest proporcjonalna do poprzedzającego jego wyprowadzenie wydłuzenia mięśnia, czyli im dłuzsze mięśnie tym większa siła. Nie musze tłumaczyć chyba jak podnoszenie cieżarów skraca mięśnie, daje więc efekt dokładnie odwrotny do zamierzonego: osłabia a nie wzmacnia cios.


A księżyc jest zrobiony z zielonego sera. Możesz sobie wymyślać swoje kosmiczne teorie, ale faktów nie zmienisz, jak wyżej - najlepsi fighterzy świata o oszołamiającej technice i niesamowitym "pierdolnięciu" przerzucają blachy tonami. Kto tego nie robi nie jest w stanie ich pokonać. Twoja teoria została właśnie zamordowana i rozsmarowana po ścianie,
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania

techniczny: wyuczenie się nieprawidłowego ruchu - podczas podnoszenie dużych ciezarów sposób w jaki podnosisz rękę jest jest dokładnie taki jak nie powinienieś robić tego boksując. To bardzo ładnie widać ludzie którzy ćwicza na siłowni, przebierają samymi rekami, nie są w stanie skoordynowac tego ruchu z napędem calego ciała, cięzaru na siłowni nie podnosi się pracując na stopach,wrzucajac biodro i bark a własnie tak się boksuje. Siła ciosu nie tkwi w ręce tylko w sile napędu płynącego ze skoordynowania ruchu stóp, kolan, bioder - to powoduje wyrzucenie barku i reki z odpwiednią siłą, stad dynamika ciosu a nie siła rozumiania w kategoriach pchania..


A zauważyłeś jak pisałem o równoległym treningu technicznym ? Na siłowni spędza się przy dobrze ułożonym treningu ~40 minut, na treningu SW 2 godziny. Ale to na pewno siłownia będzie miała większy wpływ na twoją technikę ... :roll:

Fizjologia: tez łatwo zauważayć że osoby podnoszące ciężary mają krótkie ruchy, siła ciosu (fizjologicznie) jest proporcjonalna do poprzedzającego jego wyprowadzenie wydłuzenia mięśnia, czyli im dłuzsze mięśnie tym większa siła. Nie musze tłumaczyć chyba jak podnoszenie cieżarów skraca mięśnie, daje więc efekt dokładnie odwrotny do zamierzonego: osłabia a nie wzmacnia cios.


O równoległym rozciąganiu tez pewnie nie doczytałeś, a dodając do tego lepsze ukrwienie mięśni mamy szybsze postępy w rozciąganiu mięśni.

Gubrin nie bede dyskutowac z Toba bo nie lubie bezsensownie tracić czasu, ale odniose sie do jedynej wypowiedzi ktora nadaje się do tego zeby cos tu uszczegolowić:
co do tego ze nie ma odzywek z testeronem.

poczytaj sobie opisy białeczek zawartych w tych odzywkach , nie bede pisac o które chodzi, zeby komus przypadkiem nie zaszkodzić, kto nadal wierzy ze podnoszenie poziomu testosteronu mu pomoże: na białeczkach tych jest opis: wzmagają wydzielanie testosteronu i somatotropiny...nie muszą ich zawierać bezpośrednio


Czyli nie doczekam się dowodów na twoje tezy ?

Przestań też ćwiczyć SW bo podnoszą ci sztucznie testosteron !!!

Gubrin
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania

Przestań też ćwiczyć SW bo podnoszą ci sztucznie testosteron !!!


SW to chemia! :twisted:


:lol:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
nie wolno ćwiczyc na siłowni jeśli ktos uczy sie boksować, jak bedzie ćwiczył to się nie nauczy (duże cięzary, bo 2 kg do cwiczenia techniki to spoko chociaz sa trenerzy który i tego zabraniają)
znam się na boksie i umiem go uczyć , wiem co robie i widze rozpaczliwą technike tych którzy usiłują ja poprawiac siłownią
SW podnosza naturalnie testosteron a nie sztucznie
nie doczekasz się Gubrin bo ja już to wyżej uzasadniam i powtarzanie tego samego w kółko nie ma sensu jak nie rozumiesz to nie zrozumiesz
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
sally, nie rozumiesz, że przegrałeś w tej dyskusji? nie masz już żadnych argumentów na poparcie tego co mówisz - te co miałeś były dziecinnie proste do obalenia.

Dyskutujesz identycznie jak kolesie spod znaku "W MMA są leszcze, bo my w kata wyrywamy oczy i gardła i byśmy ich pozabijali na ulicy". Praktyka pokazuje, że mylisz się w stu procentach, ale masz tak rozrośnięte ego, że za chuja nie jesteś w stanie przyznać się do błędu i dalej będziesz głosił swoje wymysły, chociaż pewnie zdajesz sobie sprawę z tego jakie to banialuki czy chcesz się do tego przyznać przed sobą, czy nie.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania
gdu trenujesz SW pracuje bardziej Twój układ nerwowy który stara sie utrwalić nowe szlaki miedzy neuronami , skrócić droge która przemieża z receptora do efektora, a siłownia powoduje przybranie masy lub siły lub zwiekszenie wytrzymałości.
To chyba nie kłuci sie z sobą, a wrecz przeciwnie

ludzie nie cwiczą na siłowni żeby poprawić technike w SW a jeżeli tak Ci sie wydaje to szacunek :lol:

nic nie uzasadniles

nie wolno ćwiczyc na siłowni jeśli ktos uczy sie boksować, jak bedzie ćwiczył to się nie nauczy


ten tekst Mi sie podoba :D :D
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko - pytanie do speców od odżywiania

nie chodzi o mase powody sa dwa: techniczny i fizjologiczny
techniczny: wyuczenie się nieprawidłowego ruchu - podczas podnoszenie dużych ciezarów sposób w jaki podnosisz rękę jest jest dokładnie taki jak nie powinienieś robić tego boksując. To bardzo ładnie widać ludzie którzy ćwicza na siłowni, przebierają samymi rekami, nie są w stanie skoordynowac tego ruchu z napędem calego ciała, cięzaru na siłowni nie podnosi się pracując na stopach,wrzucajac biodro i bark a własnie tak się boksuje. Siła ciosu nie tkwi w ręce tylko w sile napędu płynącego ze skoordynowania ruchu stóp, kolan, bioder - to powoduje wyrzucenie barku i reki z odpwiednią siłą, stad dynamika ciosu a nie siła rozumiania w kategoriach pchania..

sprobuj zrobic zarzut czy podrzut. najlepiej jedna reka. zobaczysz, co to "sila plynaca ze skoordynowanego ruchu stop, kolan, bioder".
'nuff said.
:roll:
mowimy o przemyslanym treningu na silowni pod sztuki walki.

SW podnosza naturalnie testosteron a nie sztucznie

lol!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024