Skocz do zawartości


Zdjęcie

André Cognard sensei - prawdziwe znaczenie upadku w aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: André Cognard sensei - prawdziwe znaczenie upadku w aikido
Manipulacja 8O 8O 8O no szok.

Moim zdaniem nie mozna dyskutowac na wieloma rzeczami na raz, nalezy raczej wybierac pewne interesujace idee. No ale to tylko moje zdanie.
Oczywiscie nie mam nic przeciwko dyskusji nad calym artykulem, ale nie majac czasu na tlumaczenie calosci, wybralem maly fragment.
Jesli ktos jest chetny, do tlumaczenia to prosze bardzo(tylko blagam nie poprzez tlumacza automatycznego, to jest porazka). Mam w zapasie jeszcze 2 artykuly G.Savegnago sensei LOL. Tez po francusku. :)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: André Cognard sensei - prawdziwe znaczenie upadku w aikido

Jesli ktos jest chetny, do tlumaczenia to prosze bardzo(tylko blagam nie poprzez tlumacza automatycznego, to jest porazka). Mam w zapasie jeszcze 2 artykuly G.Savegnago sensei LOL. Tez po francusku. :)

A-CHU-LA! A-CHU-LA! A-CHU-LA! :lol:
Nie daj się prosić :D

BTW, przypomina mi się krążąca jakiś czas temu w necie instrukcja popełniona przez translator angielsko-polski.
'We can' = 'my, puszka metalowa' :lol:
  • 0

budo_achula
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: André Cognard sensei - prawdziwe znaczenie upadku w aikido

Hi Achula,
To ciekawe, co piszesz, skoro umiesz czytać i w dodatku czytać też teksty, które nie przy mnie były pisane :wink: to weź i roztłumacz mnie/nam o czym pisze mistrz Cognard.
Myślę, że O'Mod nie będzie miał nic przeciwko temu, chyba, że mistrz Cognard koncentruje się na skuteczności i możliwości obrony na ulicy przed serią ciosów bokserskich :wink: :lol:
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
h-k :-)


Nie bardzo wiem jak się odnieść do Twojego pytania/pytań bo nawrzucałeś tu dużo rożnych wątków, przypisałeś mi wiedzę której nie posiadam i o dziwo jakieś czyny których nie dokonałam :wink:
Nie czytam knig które mistrz napisał bo uważam, że mój mózg jeszcze do tego nie dorósł :) Ponad to musiałbym najpierw trochę postudiować filozofie przeżyć intensywnie kolejnych lat, a kto wie czy bym zrozumiała i przetrawiła to co pisze.
"Przeczytałam" jedynie ten artykuł z ciekawości. O ile można to nazwać przeczytaniem.


Translator fajna rzecz, tylko trzeba umieć ocenić co się czyta. Musze przyznać , że tłumaczenie z obcego na Polskie było by raczej do d... W tłumaczeniu na angielski wyszło to niezgorzej. Mi chodziło sprawdzenie generalnej idei tekstu a nie o wnikanie w jego filozofię. Wystarczyło mi by stwierdzić, że ten tekst nie traktuje tylko o padach i pobieżnie ocenić o czym w ogóle traktuje. Nie odważyłabym się na wielkie interpretacje tekstu przetłumaczonego przez automat.
I proszę, nie nabijaj się ze mnie :)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: André Cognard sensei - prawdziwe znaczenie upadku w aikido
Achula, nabijać się? Ja? Kamaaan! :D
Myślałem, że czujesz się na siłach, żeby przetłuamczyć artykuły autorstwa mistrza Cognarda i może potem mistrza Savegnago, które są w posiadaniu O’Moda. I tyle.
Wiesz, ja, jak docent Chleb, należę do ludzi, którzy owszem znają języki obce, ale nie chce im się ich używać. :wink: :lol:
Więc jak będzie? :-)

PS. odpaliłem stronę, do której sznurek zamieściłaś w swoim podpisie i mam nieśmiałe pytanie. Nie żebym się czepiał, ale co na Boga, ma sensei Gembal na głowie i twarzy na tej fotce? 8O
Dołączona grafika
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: André Cognard sensei - prawdziwe znaczenie upadku w aikido

PS. odpaliłem stronę, do której sznurek zamieściłaś w swoim podpisie i mam nieśmiałe pytanie. Nie żebym się czepiał, ale co na Boga, ma sensei Gembal na głowie i twarzy na tej fotce?


Na głowie nie wiem, ale przy ustach.., no, mi to przypomina balonik z gumy balonowej :)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: André Cognard sensei - prawdziwe znaczenie upadku w aikido

PS. odpaliłem stronę, do której sznurek zamieściłaś w swoim podpisie i mam nieśmiałe pytanie. Nie żebym się czepiał, ale co na Boga, ma sensei Gembal na głowie i twarzy na tej fotce?


Na głowie nie wiem, ale przy ustach.., no, mi to przypomina balonik z gumy balonowej :)



E tam .. guma

Mistrz Gembal Robert - nauczyciel liderów :P - najwyraźniej umazał się "KI"


Albo jako - nauczyciel liderów :P - jest takim Mistrzem, że "KI" aż z niego paruje :D
  • 0

budo_achula
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: André Cognard sensei - prawdziwe znaczenie upadku w aikido

PS. odpaliłem stronę, do której sznurek zamieściłaś w swoim podpisie i mam nieśmiałe pytanie. Nie żebym się czepiał, ale co na Boga, ma sensei Gembal na głowie i twarzy na tej fotce?


Sama sie zastanawiam ilekroć otwieram stronę :) :)
Może mam trochę niewyparzoną gębę, ale trochę nie fajno mówić swojemu nauczycielowi, że ma kiepską fotę na stronie. Będę musiał szepnąć słówko ... Choć podejrzewam, że powiem prosto z mostu :)
  • 0

budo_achula
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: André Cognard sensei - prawdziwe znaczenie upadku w aikido

E tam .. guma

Mistrz Gembal Robert - nauczyciel liderów :P - najwyraźniej umazał się "KI"


Albo jako - nauczyciel liderów :P - jest takim Mistrzem, że "KI" aż z niego paruje :D


Nu, nu 8) proszę mi tu nie drwić z nauczycieli. :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024