Skocz do zawartości


Zdjęcie

podciąganie od podstaw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_pyza11
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

podciąganie od podstaw
Hej,

mimo tego, że temat podciągania był już wielokrotnie poruszany, jakoś nie mogłam znaleźć odpowiedzi na moje pytanie... stąd nowy temat (Tak, używałam wyszukiwarki:))

Mój problem z podciąganiem się jest taki, że.. nie mogę podciągnąć się wcale :) a kiedy pomaga mi w tym jakaś osoba (za nogi trzymająca) to męczy się ona bardzie ode mnie a ja płonę ze wstydu...
Zastanawiam się, jakie ćwiczenia mogłabym wykonywać w domu, żeby wyciągnąć (podciągnąć ) się z tej żenującej sytuacji. Słyszałam, że pompki są dobre, ale nie wiem, jakie pompki (chodzi o ustawienie dłoni i łokci) i jak wykonywane (szybko i w kilku seriach czy powoli? ile powtórzeń? ).
Dodam, że chodzi o podciąganie nadchwytem.

Może też mieliście kiedyś taki problem albo wiecie, jak sobie z tym poradzić. Jeśli tak, to piszcie!

Serdeczne dzięki za wszelką pomoc!
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie od podstaw
Stawiasz stołek przy drążku, zwisasz w pozycji podciągniętej i powoli opuszczasz.

Na początek:
- 5 serii x 5 powtórzeń
potem:
- 4 serie x 10 powtórzeń
potem:
- 3 serie x 15 powtórzeń

Przeskakuj co tydzień-dwa w zależności od postępów. Ewentualnie jak nie masz problemu ze zrobieniem 15 takich powtórzeń zmieniaj co trening czyli:
Pn: 5x5
Wt: 4x10
Sr: 3x15
Cz: Wolne
Pt: 5x5
Sb: 4x10
Ni: 3x15

lub lżejsza wersja:
Pn: 5x5
Wt: Wolne
Sr: 4x10
Cz: Wolne
Pt: 3x15
Sb: Wolne
Ni: Wolne

Inny sposób to zamocowanie drążka metr nad ziemia i robienie odwróconych pompek.

Gubrin
  • 0

budo_pyza11
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie od podstaw
Dzięki, bardzo mi to pomoże, o taki rozwiązaniu nie miałam pojęcia.
Nie mam co prawda w domu drążka, ale przy najbliższym "zastrzyku" gotówki go sobie sprawię.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie od podstaw

Dzięki, bardzo mi to pomoże, o taki rozwiązaniu nie miałam pojęcia.
Nie mam co prawda w domu drążka, ale przy najbliższym "zastrzyku" gotówki go sobie sprawię.


No problem.

Podciąganie jest dość specyficzne i trudno o zamiennik, szczególnie bez dostępu do ciężarów. Drążek to stosunkowo mały wydatek, a jest to podstawowe narzędzie do budowania sylwetki w domu więc gorąco polecam.

Gubrin

PS: Przy tych ruchach negatywnych (opuszczaniu się) możesz oczywiście stosować dodatkowy ciężar podpięty do pasa/szelek o ile czujesz taką potrzebę.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie od podstaw

Dodam, że chodzi o podciąganie nadchwytem.

a podchwytem mozesz? miesnie plecow uzywane sa tak samo, jedyna roznica, ze biceps pomaga, dlatego mozna wiecej. pocwicz podchwytem, a potem probuj nadchwytem.
  • 0

budo_pyza11
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie od podstaw
novocaine,
podchwytem też nie mogę :(
(Po prostu zaczęłam się wspinać i podciągamy się na tablicy, a tam inaczej niż nadchwytem się nie da) .
Ale i tak dzięki za dobre chęci :)
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie od podstaw
Nachwyt jest ważniejszy na ściankę, ale nie zaniedbuj podchwytu.
Są czasami chwyty, w które rękę można włożyć tylko od dołu - wtedy trzeba właśnie na bicepsie podciągnąć się w stronę ścianki żeby sięgnąć wyżej ;)
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie od podstaw
Jak masz dostęp do wyciągu, to możesz robić ściąganie drążka nachwytem do klatki, tylko pozycja nie ma być jak to niektórzy robią, że prawie leżą w końcowej fazie ściągnięcia. Wypchnięta klatka i kręgosłup wygięty w przód jak tylko się da - masz czuć mięśnie pleców, a nie bawić się w przeciwwagę. Dojdziesz do ściągania >50% swojej masy ciała i zrobisz z tym ciężarem bezproblemowo 12-15 powtórzeń, to już nie powinno byc problemu z normalnym podciąganiem się na drążku (tak z 5 razy chyba dasz radę).

Opcjonalnie jak siłownia "bogatsza", to powinna się tam znaleźć maszyna pomagająca w podciąganiu. Sama sobie ustalasz "poziom pomocy" w wypchnięciu do góry, później zmniejszasz tą pomoc i też możesz zacząć się podciągać o własnych siłach.

A jak nie masz dostępu do tych dwóch dobrodziejstw, to pozostaje "metoda krzesełkowa". :wink:
  • 0

budo_pyza11
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie od podstaw
Dzięki bardzo za wszystkie cenne rady, właśnie zamontowałam (no dobra, tata mi zamontował, bo wiertarką trzeba było :) ) w pokoju tablicę no i zaczynam "krzesełkowy" trening:) wg. planu Gubrina.
Ojciec śmieją się, że niedługo będę jak wiewiórka. (cokolwiek ma to znaczyć?!)

Jeszcze raz dzięki,
Pyza.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie od podstaw

Dzięki bardzo za wszystkie cenne rady, właśnie zamontowałam (no dobra, tata mi zamontował, bo wiertarką trzeba było :) ) w pokoju tablicę no i zaczynam "krzesełkowy" trening:) wg. planu Gubrina.


Polecam zacząć od tej lżejszej wersji robionej 3x w tygodniu.

Jeszcze raz dzięki,
Pyza.


Od tego tu jesteśmy ;)

Powodzenia,
Gubrin
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie od podstaw

Od tego tu jesteśmy ;)

Powodzenia,
Gubrin


Wazeliniarz :) :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie od podstaw

Wazeliniarz :) :)


To są bezpodstawne zarzuty i wszystkiego się wyprę !!! :) ;)

Gubrin
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024