Skocz do zawartości


Zdjęcie

I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
Polska Federacja Tang Soo Do
Zaprasza na

I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
24.02.2008 Puławy

Data:
24 lutego 2008 - Rozpoczęcie o godz. 9-ej. (sędziowie, kierownicy drużyn powinni być najpóźniej o godz. 8.00), planowane zakończenie ok. godz. 18.

Miejsce:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (ul. Partyzantów)
1500 m od dworca PKP Puławy Miasto, 500 m od dworca PKS.

Organizator:
Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do w Puławach

Współorganizatorzy:
Polska Federacja Tang Soo Do, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta Puławy.

Zgłoszenie:
Najpóźniej do 18 lutego 2008 przesłane na e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - bardzo proszę o przestrzeganie tego terminu, bowiem nie ma gwarancji, że zostaną one uwzględnione.

Uczestnicy:
Kluby członkowskie PFTSD oraz zaproszone przez organizatora, zawody mają charakter otwarty dla przedstawicieli różnych stylów walki, którzy zaakceptują regulamin PFTSD.

Sędziowie:
Każdy klub na 10 zawodników proszony jest o wystawienie 1 sędziego.

Cel imprezy:
Propagowanie Tang Soo Do i idei fair play, wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych klubach, promocja miasta Puławy oraz dobrej zabawy poprzez sport.

Konkurencje:
1. Walki semi-contact - od 12 r.ż.
2. Walki Light-kick (ciągła z low-kick) - od 15 r.ż.
3. Walki touch-contact (dla dzieci) - do 12 r.ż
4. Formy tradycyjne - bez ograniczeń wiekowych
5. Formy z bronią - bez ograniczeń wiekowych
6. Techniki rozbić desek - bez ograniczeń wiekowych
7. Techniki specjalne - kopnięcie dosiężne bez ograniczeń wiekowych

Ogólne uwagi do konkurencji walk

Kategorie wiekowe (skończony wiek w dniu zawodów):
do 12 r.ż. - młodzicy
do 15 r.ż. - kadeci
do 18 r.ż. - juniorzy
powyżej 18 r.ż. - seniorzy

Kategorie wzorcowe, czyli w uzasadnionych przypadkach Sędzia Główny PFTSD może utworzyć nowe kategorie lub połączyć powyższe. Przy łączeniu kategorii nadrzędnym celem jest wyrównanie szans walczących. Sędzia Główny przed rozegraniem grupy ma obowiązek umożliwienie wglądu trenerom, kierownikom ekip oraz zawodnikom w układ drabinek oraz system podziału na grupy.

Kategorie wagowe:
- 20 kg, - 25 kg, - 30 kg, - 35 kg, - 40 kg, - 45 kg, - 50 kg, - 55 kg, - 60 kg, - 65 kg, - 70 kg, - 75 kg, - 80 kg, - 85 kg, + 85 kg

Kategorie wzrostowe (dotyczy technik specjalnych oraz walk "touch-contact"):
- do 120 cm, do 130 cm, do 140 cm, do 150 cm, do 160 cm, do 170 cm, do 180 cm, + 180 cm.

Bezpieczeństwo:
- zawodnicy biorący udział w konkurencji walk (semi i light contact) muszą posiadać zgodę lekarza sportowego na udział w zawodach.
- każdy Klub zgłaszający musi we własnym zakresie wykupić polisę NW.
- na zgłaszającym Klubie spoczywa też obowiązek uzyskania zgody rodziców dla uczestników niepełnoletnich. Badania, pisemną zgodę rodziców oraz polisę powinien mieć kierownik zespołu do wglądu przez organizatora.
- zawodnik stawia się do walki w obowiązkowym sprzęcie ochronnym.

Opłata startowa:
35 zł. od każdego uczestnika. Wiążąca jest lista osób podana w zgłoszeniu. Płatne wg listy zgłoszeń przy rejestracji ekipy przez kierownika ekipy.

Nocleg:
Jest możliwość taniego noclegu: w Bursie Szkolnej, 500 m od hali MOSiR. Rezerwacja noclegów 601 725 686 - Ewa Czapka.

Wyżywienie:
Organizator nie zapewnia wyżywienia dla uczestników. Jednak w hali będzie czynny bar oraz u obsługi zawodów będą dostępne ulotki do miejscowych pizzerii.

Wszelkie informacje e-mailowo: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ewentualnie telefonicznie: 605 119 666.

Zapraszamy serdecznie
Polska Federacja Tang Soo Do

informacje: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
co to za styl karate :?:
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
generalnie to wszystko jest na stronie. ale pokrótce spróbuje wyjaśnić. Tang Soo Do to koreanska sztuka walki która rozwijała się równolegle z Taekwondo, nazwa Tang Soo Do po przetłumaczeniu na japoński brzmi Karate Do więc jest to "koreańskie karate". Styl pośredni pomiędzy karate a taekwondo. Układy np są takie jak w karate (taikyoku, heian, bassai, tekki/naihanchi, kanku dai, empi itd...) walka sportowa jest zbliżona do przepisów Polskiej Unii Taekwondo i Polskiego Związku Kick-Boxingu.
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
edit: weszły mi dwa posty przypadkiem :?
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
może to byc ciekawe pod warunkiem,że nie bedzie pajacowania jak TKD
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do

pajacowania jak TKD

możesz rozwinąć ?
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
nie nie będe aby nie tworzyć różnic zdaniowych poprostu takie mam odczucia po oberzeniu kiedyś w Krakowie imprezki
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
Widzę ze masz już jakieś zdanie wyrobione... nie wiadomo jakie to było TKD, nie wiadomo jacy zawodnicy (może początkujący a tacy to i w karate pajacują) itp. zapraszam na I Otwarte MP TSD by móc spotkać i TKD WTF, TKD ITF, TKD PUT, kickboxing, karate i kung fu wu shu. Ideą tych zawodów jest otwartość co spotkało się z dużym zainteresowaniem, bo i dużo konkurencji, jasne zasady i mam nadzieję, że i poziom będzie ciekawy, liczymy na 150-200 zawodników. W przyszyłym roku postaramy się zorganizować dwudniową imprezę.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
Pomysl otwartego turnieju super (oby coraz wiecej takich imprez) trzymam kciuki za organizacje.Powodzenia.
  • 0

budo_romanw
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
Poczytałem sobie trochę informacji na Waszej stronie. Pooglądałem formy te które znalałzem na YouTube i teraz mam pytanie co sposobu wykonywania form.

Część z nich znam znam z karate tradycyjnego. A w przypadku Pinian (Heian) i Najhanchin (Tekki) znam wykonanie wg KT i według Kyokushin i szczerze mówiąc wydaje mi się ono dużo bardziej pragmatyczne. Jak dla mnie w wersji TSD jest zbyt wile przerysowań ruchowych stąd moje pytanie - Czy ćwiczycie interpretację do nich...? Czy jest to sztuka ruchu sama w sobie..?
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
Formy są dla nas dodatkiem i traktujemy je jako uzupełnienie a nie sens SW - to po pierwsze. Interpretacji nie robimy w sensie karate tradycyjnego. To co robimy w PF TSD jest bliższe kickboxingowi + tradycja (formy, władanie bronią, techniki rozbić i samoobrona).

Co do samego wykonania form - czy przerysowane? dla mnie z kolei formy karateckie są zbyt sztuczne i sztywne. W TSD robi się to inaczej, dlatego nas to różni - nie wnikamy kto robi lepiej, kto gorzej - fajnie że ktoś to w ogóle robi.

AAAaaa uwaga na formy TSD na YT - niekiedy jest to porażka, ludzie którzy coś tam zamieszczają nie mają często za grosz wstydu..

Co do fajnych filmów z Zachodniego TSD polecam ten [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To jest film z naszych zawodów w Holandii
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tu jeden z naszych 11 letnich dzieciaków robi bassai dai
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (nasza wersja)

A tu nasz poprzedni turniej sprzed roku
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_romanw
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
Dziękuję, za odpowiedź.

Czy mógłbym prosić jeszcze o komentarz do [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czy o tych wykonaniach można powiedzieć, że są dobre czy tylko że są?
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
Na początku wykonują Il Soo Sik - walka na jeden krok (ipon kumite) - taki powiew tradycji i można by nawet powiedzieć, że to jest sposób interpretacji form, bo techniki są wykonywane w tradycyjny sposób. Na Zachodzie jeden z głównych elementów TSD, u nas prawie niepraktykowany.

Później - od 1minuty - jest wykonywany basai - w niektórych organizacjach tak się to wykonuje - wysoko unoszone stopy przy przechodzeniu i szarpane techniki - z ich punktu widzenia - wszystko jest poprawne. Pozycje też tu wyglądają nieciekawie - np. kiba dachi - mnie się nie podoba, tym bardziej, że kobieta robi inaczej od faceta. Kopnięcie - yoko -gdzie powinno być na głowę jest na wysokość pasa i jest wykonane ze zgiętym kolanem .... i tak dalej - klasyczny przykład amerykanizmu - groźna mina do i dziwne ruchy. Kong Sang Koon nie chce mi się nawet komentować....
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
Witam

Rzadko zabieram tu głos, ale nie mogę się nie zareagować:

Jestem za liberalnym podejście do sportów walki, ale niestety tu jest kilka elementów, które mnie przerażają

Co do semi nie mam zastrzezen do tego co przeczytałem na stronie. Chociaż zastanawiam się czemu ludzie nie startują w Kb a startują w różnych nowych. MOżna się domyślić chodzi o łatwość w zdobywaniu medali.

Ale druuga foormuła Light-contact z low - ja wiem ze na świeice robi się różne rzeczy. Ale ktoś kto odrobine zna obie formuły walki po poka się w głowe

Przecież to tak jakbyś chciał połączyć semi z MT. W light skaczesz na nogach. W low ze względu na niskie kopnięcia raczej chodzi się na nogach, gdyż w każdej chwili możesz dostać niskie kopniecie i musisz odpowiednio zablokowac lub przyjąć. Skakanie light spowoduje ze dobry low-kickowiec bedzie czekał na moment gdy nogi są oderwane i rozlóźnione. Zróbcie eksperyment podskoczcie do góry i w tym mom niech ktoś Wam sprzeda low. Wiem co mówię bo zaczynałem od light i gdy zacząłem low to mnie ścinali.
Połowa technik nożnych z TK jest nieefektywna z low. Spróbujcie np podwojne lub potrojne kopnięcie z dobrym low. W low kopniecia są bardzo oszczędne. Może i teoretyczni można się przygotować. Ale przypominam że tu będzie zbieranina. Nikt nie bedzie specjalnie sie przygotowywał. Ale to co mnie najbardziej przeraża w przepisach to fakt iż mówi się o ograniczonej sile ale w wypadku kontry może być zadana pelną siłą. Panowie to już jakaś fikcja. Light to jest zdobywanie pkt Low to walka na przełamanie przeciwnika masz udowodnic że jestes lepszy. Nie liczy się pkt a ocena walk bardziej zbliżona jest do boksu zawodowego.

Ponad rok temu był wypadek śmiertelny w TK też nowo powstałym. Tam walczył fizol z KB i chłopak z TKD. Widziałem to na filmie. Zawodnik z KB bił z całej siły w pełnym zamachu ( walki były prowadzone w light). Sędzia nie reagował i skończyło się jak skonczyło.

Jeśli jesteście odpowiedzialnymi trenerami to nie eksperymentujcie. NIe mam zastrzezenn do startu w semi bo przeppisy są klarowne. Ale ra druga formuła jest poprosu niebezpieczna dla waszych zawodnikow. NIe wiecie kto przyjedzie. Czy będzie to ktoś kto uumie się dostosować czy też fizol, który chce komuś wpierd. W KB próbowano to robić i też zrezygnowano. Powód jeden. Jeśłi na przeciwko waszych zawodników stanie chcący krwi low-kickowiec to przy tych przepisach może zrobić krzywde waszemu zawodnikowi i nie dlatego że on jest zle wyszkolony. Bo wasz zawodnik będzie chciał przestrzegać przepisów ale... Wielu karateków sprawdza się w low (patrzcie shilt K1) ale pośięcają kilka lat na przystosowaniie techniki. Tylko że K1 ma klarowne przepisy.

Pozdrawiam wsyztstkich karateków sam 8 lat trenowałem Kyokushinkai i nadal mam duży sentyment do karate.
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
Witam!
Dzięki za bardzo rzeczowe argumenty.

Będę jednak starał się argumentować dlaczego formuła "light-kick". Sam pomysł jest wzięty z WTKA Kickboxing [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] której to Polska Federacja Tang Soo Do jest przedstawicielem. Rozumiem, że jest to Twój głos w sprawie - tak jak wielu innych osób, które odbierały od zachwytu, po stukanie się w głowę. Wiele osób o semi-contaccie mówi, że to śmieszna formuła, a inni że esencja walki, ostatnio coraz częście mówi się, że klasyczny full contact w kicku, też "umiera", bo jest mało atrakcyjny. O formule knockdown mówi się wiele złego, sam jestem zdziwiony powodzeniem tych zasad, niemniej jednak nadal dużo ludzi to uprawia.

Masz rację, że należy przyjąć inną taktykę niż w light, to oczywiste - jest to inna formuła niż zwykły light, tak samo jak inną taktykę się ma walcząc w semi contaccie - to też inna formuła.

Czy jest ryzyko kontuzji - oczywiście, wszak to jest walka! Jeśli ktoś kto decyduje się na udział w tej formule walki nie będzie miał tego na uwadze może być zaskoczony. Niewątpliwie zawodnik musi być przygotowany na różne strategie i taktyki - I WłAśNIE TAKI JEST CEL TYCH ZAWODóW!

Wcześniej organizowaliśmy podobne turnieje (w sumie były już 4) na podobnych zasadach - startowali i karatecy i taekwondocy i przedstawiciele kung fu - ja mam nadzieję, że każdy z nich coś wyniósł. Idea nie jest taka, by mówić że "mojsze jest bardziej mojsze niż twojsze" - ale by można było zobaczyć jakie jest to "twojsze" :wink:

Co do tych zawodów w Łodzi - jestem pewien, że takie coś mogło by się wydarzyć na każdych innych w każdym innym stylu - i tu nic nie ma wspólnego czy coś było nowe, stare czy tam jakie, bo organizator tamtych zawodów jest człowiekiem znanym od początków TKD w Łodzi, więc Twój argument jest bardziej emocjonalny niż racjonalny i nie ma związku z tematem, bo raczej ukierunkowałeś myśl na to że jest to nowość i że ktoś tam był fizolem - a fizolów jest pełno na każdych zawodach :D - od judo, po WTF :)

Czy łatwo zdobyć medal - hmmm, powiem wprost - te zawody mają bawić i integrować, zdaję sobie z tego sprawę, że medal z I Otwartych Mistrzostwa Tang Soo Do w Puławach niewiele może znaczyć i że nie będzie wisiał na honorowym miejscu obok obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej - mam natomiast nadzieję, że ten medalista wyniesie doświadczenie, które może mu w przyszłości przynieść korzyści na jakimiś innym turnieju, np. w walce o Mistrzostwo Świata w K 1 :wink: - bo może za przeciwnika dostanie jakiegoś skaczącego taekwondokę ......
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
A w tym roku przyjezdrza ktoś z za granicy [tj. rok temu Brewster był] i pokazywał formy z bronią i bez - typowe dla tych, z których roziwneęły się Tricki czyli z międzystylowych zawodów forma kata.

Wiadomo cos ??

Chris Brewster

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
TSD Markos -

semi jest najbardziej popularną formułą KB na świeice - stratuje w amatorskich turniejach najwięcej zawodników. Podobnie light. POprostu w jednej i drugiej gorsze wyszskolemoe nie niesie zagrożenia. Za to formuły pełnokontaktowe bardziej są popularne w zawodostwie. Za to mniej zawodników walczy w amatorskich low czy K1 czy MT. Bo tam lepiej już miieć wyszkolenie pozwaljące się chociaż obronić. Dlatego jeśli już jest ktos wyszkolony to woli rovbić to za pieniądze. Oczywiście nie twierdze że w amatorstwie startują zawodnicy klasy B. Ale zobaczcie kto dominuje amatorskim pełnokontaktowym w . To są kraje które mają zwiąki sportowe dotowane przez Państwo. Holandia któa jest Mekką formuł pełnokontaktowych ma takie sobie wyniki w amatorstwie. Full contact nie jest tak brdzo popularny w zawodostwie jest jednak formułą pełnokontaktową dlatego jest na rozdrożu.

Nie jestem przeciwko startów w innych organizacjach bo sam to robie. Kilka lat z rzedu satrtowałem w all syle karate. Mam brązowy pas w Kyokushinkai. Kiedyś startowałem nawet w karate shotokan. W MMA chyba już nie wystartuje ale podglądam. i nie mam nic przeciwko. Ale musi być klarowny podział na formuły niekontaktowe i kontaktowe. Takie hybrydy są poprostu niebezpieczne. Argument że odbyły się 4 imprezy jest żaden. Widziałem kilka walk na ulicy. Kibice tłuką sie na usatwkach i jakoś nikt nie ginie. MOże zrobić zawody w grupowych bójkach. ŁĄczenie formuł jest niebezpieczne i nilogiczne szczególnie że jest to turniej otwarty. Czemu nie zrobicie jednej formuły niekontaktowej i jedną kontaktową. Co to znaczy że w kontrze cios może być zadany z pełną siła, kiedy nie może. A jeśli bedzie to wyprzedzenie a nie kontra to może być silny cios czy nie. Inaczej szkoli się gdy zadajesz cios z pełną siła a inaczej gd siła jest kontrolowana. A co z walką w zwarciu. Nieistniejąca w niepełokontaktowych, stosowana w kontaktowych. To jest czysta teoria sportu, która tu jest olewana. A co do łodzi to widziałem ta walkę i od samego początku nie była ona light contactowa. Zawodnik z KB był całkowicie nie przygotowany. Zawodnik TKD nie był najgorszy jednak walczył według przepisów. I poodobno połowa tak tyych walk tam wyglądała. A tu oficjalnie pozowli sie walczyć pełnokontaktowcą z odmianą niepełnokontaktową. Mówisz że fizoli jest dużo w semi contact fizol przegrywa w minute jest wypunktowany. W light przega bo walczy pełnokontaktowo, a tu ta granica jest tak zachwiana. MOżna ale nie można bić kontaktowo.
Oczywiście medal jest medal. Ja zawsze powtarzam zawodniką że o wile trudniej wyjść do walki niż walczyć. Tylko jeśli ktoś chce udowodnić sobie że jest najlepszy to niech walczy z najlepszymi. Turnieje w semi w KB są obecnie otwarte. J
akie doświadczenie do turniejów k1, jesli był szkolony jako TKD to jedne zawody nic go nie nauczą. A start w K1 jest możłiwy po specjalistycznym szkoleniu. Shilt jak wpsomniałem kilka lat trenował spejalistycznie. Przy ty jeszcze ma rewelacyjne warunki fizyczne.

WTKA jest marginalną organizacją i tworzy hybrydy dla szukania inności. Ciekawostką jest że federacja teakwondo organizuje zawody wg przepisow KB. NIe macie swoich. Czyli pod płaszczykiem TKD organizujesz zawody KB. Kto firmuje je jako organizacja miedzynarodowa. TKD czy KB WTKA. Jak się coś stanie to zawody były w TKD czy KB. Dla mnie to ważne bo ty sie wykpisz a KB dostanie po tyłku. Bo w Polsce pojdzie opinia o niebezpiecznym sporcie. Według badań COS - centralny ośrodek sportu KB w Polsce jest na dallekim miejscu pod względem wypadkowości i urazowości. Wolałbym by tak zaostało.

Mowisz ze kierują mnie emocja. Tutaj jedynie masz rację. Jeśli chodzi o życie lub zdrowie zawsze kieruje się emocjami
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
Mówisz jak Ryszard Murat 10 dan o MMA [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - nie chce mi się dalej tego ciągną tematu, ani Cię przekonywać. Zawody organizuje Polska Federacja Tang Soo Do i za sukcesy i porażki ponoszę ja odpowiedzialność.

Chris nie będzie w tym roku, a był nie rok temu tylko półtorej na seminarium i egzaminie. Póki co oficjalnie nie zapowiedziała się żadna ekipa.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do
kickfan, pewnie widziałeś nieraz sparingi zadaniowe i oparte na wolnej walce w taju i mma?
trudno o bardziej kontaktowe rzeczy niż mt i mma, prawda? a przecież oni sporo czasu poświęcają na sparowanie właśnie nie z całej siły, tylko w formule lżejszej.
np w taju - są pięsci i łokcie i lowy i kolana i inne kopy, na wszystkie strefy. ale np w głowę bije się lżej, a nogi okopuje co prawda bez 100% siły ale już bez zbytnich sentymentów. i nikomu się nie myli, że w twarz ma dać lżej, a w udo może mocniej. tak, że to jest możliwe.
można co prawda powiedzieć, że oni to ćwiczą więc umieją. a ktoś kto nie umie może faulować/kontuzjować.
tylko, że np w OGP w light contact jujitsu startują pełnokontaktowcy z kyoka czy sportowego jujitsu i nie mają problemu z doraźnym przestawianiem się. a gdy mają, po to jest sędzia, aby to wyłapać i ukrócić.
wypadek w Łodzi to skrajność, gdybyśmy na to patrzyli, to nie byłoby w Polsce żadnych zawodów.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: I Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do

Turnieje w semi w KB są obecnie otwarte.


Trochę OT, ale może napisz przy okazji, jakie trzeba spełnić warunki, aby startować w semi w KB. Nie trzeba już stopnia w KB i licencji?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024