Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shorin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_solofemme
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Shorin
Witam ! W okolicy mojego miasta jest klub Karate Shorin. Co to jest za styl? nie slyszałem nigdy o takim... Czy ktoś może sie wypowiedzieć :D ??z góry dzieki
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin
idz zobacz przekonaj się sam :!:
  • 0

budo_solofemme
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin
Ale mam kawalek to tej OKOLICY ... i nie wiem czy jest sens..
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin

Ale mam kawalek to tej OKOLICY ... i nie wiem czy jest sens..


trochę sie zaskoczyłem pytaniem, ale ok - w końcu juz nieraz mogłem się przekonać, ze karate to takie magiczne słowo.

Krótko hiistorycznie - karate powstalo podobno na Okinawie (niby prawie w Japonii tylko że prawie robi dużą różnicę, szczególnie dla mieszkańców Okinawy).
Podobno są trzy największe i najstarsze style\szkoły okinawskiego karate: Shorin-Ryu, Goju-Ryu i Uechi-Ryu.

Tyle historii, a teraz moje rady dla Ciebie:

w sumie dwie do wyboru:

1) idź i przekonaj się. wiele, bardzo wiele zależy od sekcji, senseia - więc wrażenia moga być różne,
2) jeśli bliższe są Ci nazwy Kyokushin (z domianami) lub Shotokan to może nie warto wybierać się do dalekiej okolicy tylko spróbować lokalnie (celowo nie wymieniam innych nazw odmian karate, bo jeśli nie słyszałeś nigdy o Shorin tzn. że nie czytałeś nigdy o karate tylko znasz z filmów, co oczywiście nie jest niczym złym)

może Ci to pomoże podjąć decyzję.

pozdrawiam
  • 0

budo_solofemme
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin
trenuje oyama karate prawie 9 rok;] I nie chce przestawac trenowac. Poprostu jak widze, ze jest cos w okolicach innego niz kyokushi i Oyama to chce sprobowac.. moze nie tyle co sprobowac, ale zoabczyc na czym to polega.. nie lubie oceniac jakiego stylu jak nie widzialem go na oczy, nie bede tez ocenial go bedac 3 razy na takim treningu. Wiem ze w sztukach walki nie liczy się styl tylko czlowiek i jego podejscie.dzieki za info !:)
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin

trenuje oyama karate prawie 9 rok;] I nie chce przestawac trenowac. Poprostu jak widze, ze jest cos w okolicach innego niz kyokushi i Oyama to chce sprobowac.. moze nie tyle co sprobowac, ale zoabczyc na czym to polega.. nie lubie oceniac jakiego stylu jak nie widzialem go na oczy, nie bede tez ocenial go bedac 3 razy na takim treningu. Wiem ze w sztukach walki nie liczy się styl tylko czlowiek i jego podejscie.dzieki za info !:)


ok, no to dałeś więcej szczegółów. Myślę, że róznic pomiędzy Oyama a Shorin jest na tyle dużo .. że mozemy (z pewnym niewielkim uproszczeniem) powiedzieć że jedynym wspólnym mianownikiem jest nazwa karate w nazwie, oraz to że pewne techniki moga się nazywać tak samo - co nie znaczy, że będa tak samo wykonywane.

na Twoim miejscu zostałbym przy Oyama.

pozdrawiam :-)
  • 0

budo_solofemme
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin


na Twoim miejscu zostałbym przy Oyama.



Ale ja nie zamierzam przestawac trenowac Oyama :P tylko tak jak napisalem... jezeli cos jest w mojej okolicy to zawsze ide na kilka treningów:p
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin
W Shorin można uderzać pięścią w twarz, podcinać i obalać także to takie "udogodnienie" w odróżnieniu od np Kyoka.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin
a ja znam kyoka ,gdzie takie rzeczy sa na porządku dziennym jak i również w shotokanie bo cos mi się zdaje,że shorin ma bliżej do shotokanu niż do KK
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin

a ja znam kyoka ,gdzie takie rzeczy sa na porządku dziennym jak i również w shotokanie bo cos mi się zdaje,że shorin ma bliżej do shotokanu niż do KK


cóż, nie trenowałem nigdy Shorin-ryu ale z tego co słyszałem to treningi w Polskich klubach są "cięższe" niż treningi Kyoka - więcej kontuzji i utwardzania.
W oficjalnym Kyoku w zasadach sportowych nie można uderzać w głowe (można tylko kopać). To że trener postanowi wprowadzić inne rzeczy (jak np lowkicki w tkd czy elementy dzwigni co zazwyczaj ma miejsce) to już zależy od trenera a nie stylu.

Sądze że Shorin nie jest takie podobne ani do KK ani do Shotokanu bo dośc znacząco sie różni (pewnie w takim stopniu jak Shotokan różni sie od Kyoka)
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin

a ja znam kyoka ,gdzie takie rzeczy sa na porządku dziennym jak i również w shotokanie bo cos mi się zdaje,że shorin ma bliżej do shotokanu niż do KK


cóż, nie trenowałem nigdy Shorin-ryu ale z tego co słyszałem to treningi w Polskich klubach są "cięższe" niż treningi Kyoka - więcej kontuzji i utwardzania.
W oficjalnym Kyoku w zasadach sportowych nie można uderzać w głowe (można tylko kopać). To że trener postanowi wprowadzić inne rzeczy (jak np lowkicki w tkd czy elementy dzwigni co zazwyczaj ma miejsce) to już zależy od trenera a nie stylu.

Sądze że Shorin nie jest takie podobne ani do KK ani do Shotokanu bo dośc znacząco sie różni (pewnie w takim stopniu jak Shotokan różni sie od Kyoka)



Panowie schodzicie na ciekawe tematy, i nie czuję się eskpertem w tych rozważaniach jedno jest natomiast pewne i nikt o zdrowych zmysłach nie powinien tego kwestionować: shorin-ryu było wcześniej niz shotokan, kyokshin czy oyama i to nie podlega żdanej dyskusji. W Shorin są obalenia (bo rzuty to są w judo), natomiast nie ma (moze za słaby stopień mam - grapplingu czyli walki w parterze). Więc podsumowując wszytko co jest związane z rzutami, walką w parterze (grappling, submision itp) raczej nie pochodzi ze starych okniwaskich lub chińskich stylów uderzanych styli (a shorin to po chiński znaczy shaolin - brzmi znajomo?), Większośc innych technik juz tak - to powinno jednoznacznie odpowiedzieć czy było pierwsze jajko czy kura (choć nie jest pewien jaką nazwę - jajka czy kury - powinno przyjąc w tym momencie Shorin) :-) .

Panowie, proszę przeczytajcie cokolwiek o historii karate zanim zabierzecie głos, na tym forum mozna znależć wiele pożytecznych info od Giro czy Itosurulez na ten temat. Juz na nawet w ksiązkach o karate wydawanych w polsce na początku lat 80'tych sa wzmianki o tym pierwszych stylach karate czyli mi.in. o Shorin, Goju czy Uechi-Ryu (a także róznicach między nimi, mutacjach do shotokan, kyokushin - filozofii Oyamy itp.)


pozdrawiam
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin

a ja znam kyoka ,gdzie takie rzeczy sa na porządku dziennym jak i również w shotokanie bo cos mi się zdaje,że shorin ma bliżej do shotokanu niż do KK


cóż, nie trenowałem nigdy Shorin-ryu ale z tego co słyszałem to treningi w Polskich klubach są "cięższe" niż treningi Kyoka - więcej kontuzji i utwardzania.
W oficjalnym Kyoku w zasadach sportowych nie można uderzać w głowe (można tylko kopać). To że trener postanowi wprowadzić inne rzeczy (jak np lowkicki w tkd czy elementy dzwigni co zazwyczaj ma miejsce) to już zależy od trenera a nie stylu.

Sądze że Shorin nie jest takie podobne ani do KK ani do Shotokanu bo dośc znacząco sie różni (pewnie w takim stopniu jak Shotokan różni sie od Kyoka)


p.s.
kontuzje są z reguły wprost proporcjonalne do czsu poświeconego na trening i technikę tzn. czy więcej potu i techniki - praktycznei nie ma kontuzji, mało techniki a dużo chęci - zdarzają się kontuzje, ze złamaniami włącznie,

pozdrawiam
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin

trenuje oyama karate prawie 9 rok;]

I jeszcze takie pytania zadajesz?? :roll:
Powinienes wiedziec, ze na forum nie uzyskasz odpowiedzi...

nie bede tez ocenial go bedac 3 razy na takim treningu.



Wiem ze w sztukach walki nie liczy się styl tylko czlowiek i jego podejscie.

:wink:

Zobaczysz czlowieka, ktory prowadzi zajecia...
Poza tym z 3 treningow dowiesz sie wiecej niz z kilkustronicowej dyskusji.
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin
Shotokan stworzył instruktor Shorin-Ryu wiec siłą rzeczy style te muszą by do siebie bardzo podobne aczkolwiek rożne: historia co po co dlaczego to już do doczytania

na Okinawie od wieków istniała forma zapasów i każde dziecko się w to bawiło i gadanie ze w starych stylach Okinawskich nie ma parteru to oczywiście lekka przesada gdyż dzisiaj ani nie znamy pierwowzorów dzisiejszych systemów okinawskich ani nie wiemy jak oni tak naprawde cwiczyli. świat Okinawskich sztuk i technik walki nie kończy się i nie zaczyna na Shorin. to że dzisiaj tego nie ma to wcale nie oznacza ze w pierwowzorach dzisiejszych Okinawskich szkół nie było technik parterowych.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin
Jeżeli tak mocno podkreśla ,się ,że to stary styl itd to na logikę mało jest przydatny w dzisieszym realnej zabawie. Jako sztuka i DO może jest fajny ale to nie wystarczy aby zaistnieć na tym rynku
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin
Skąd taki wniosek? Patrz np. na boks:
1719 - powstawnie pierwszej akademii boksu
1730 - skodyfikowanie zasad
1881 - wprowadzenie rękawic

Też nie jest, jak widać, młody, a jednak nie powiesz ze nie skuteczny?
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin
Dlaczego Shorin-ryu ma być nieskuteczne? Co w nim nieskutecznego? To że jest tradycyjne to automatycznie = nieskuteczne?
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin

Skąd taki wniosek? Patrz np. na boks:
1719 - powstawnie pierwszej akademii boksu
1730 - skodyfikowanie zasad
1881 - wprowadzenie rękawic

Też nie jest, jak widać, młody, a jednak nie powiesz ze nie skuteczny?

ha ha prosta odpowiedz bo ewaulował w przeciwieństwie do shorin, gdzie wraca się do głębokich tradycji no cóż wybór to sprawa indywidualna jak w przypadku aikido gdzie bardzo dużo osób trenuje ,a nie ma tam walki tylko finezyjne ruchy
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin
W Shorin jest akurat dużo walki.. nie rozumiem dlaczego uważasz że jak wraca się do tradycji to automatycznie metodyka treningowa jest do niczego?
I co z Shorin ma wspólnego stosunkowo nowoczesne aikido?
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Shorin
co znaczy ze w shorin wraca się do tradycji?

kumite z atakiem na glowe - jest
kata - jest
interpretacja kata - jest

co takiego odroznia shorin od innych sportów walki, a co stwierdza o jego nieskutecznosci?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024