Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tetsuji Nakamura 6 DAN we Wrocławiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Tetsuji Nakamura 6 DAN we Wrocławiu
Dla wszystkich zainteresowanych Okinawa Goju ryu Karate-do informacje na stronie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kwck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tetsuji Nakamura 6 DAN we Wrocławiu
Seminarium - REWELACJA!!!!!!! Oby jak najczesciej przyjezdzal do Polski.
  • 0

budo_mandn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tetsuji Nakamura 6 DAN we Wrocławiu
Może ktoś poda jakieś szczegóły. Jak się ćwiczyło, co było w programie seminarium itp. itd. ?
  • 0

budo_kwck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tetsuji Nakamura 6 DAN we Wrocławiu
Seminarium bylo scisle zwiazane z naszym stylem, takze osoby z poza niego niewiele na nim skorzystaly. W programie byly: nasze kata, kihon, kakie, poruszanie, cwiczenia oddechowe. Rewelacja - bo wszystko zostalo wyjasnione i wytlumaczone, padla odpowiedz na kazde pytanie. No i sam czlowiek robi wrazenie - usmiechniety, pokorny i wiadac ze zalezalo mu na tym abysmy dowiedzieli sie jak najwiecej.
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Tetsuji Nakamura 6 DAN we Wrocławiu
Napiszę trochę o seminarium, ale będą to moje prywatne spostrzeżenia.
Nakamura Sensei jest jednym z najbliższych studentów Higaona Sensei, a więc i przekaz jest bardzo bezpośredni. Byłem więc bardzo ciekaw jak i co zaprezentuje Nakamura Sensei.

Junbi Undo czyli ćwiczenia przygotowujące. Wiele razy Nakamura Sensei zwracał uwagę, że cwiczenia, które wykonujemy podczas "rozgrzewki" mają zastosowanie w dalszej części treningu, a min. w Kata. Było to bardzo pouczające ponieważ można w ten sposób zauważyć jak bardzo poszczególne części treningu (czy systemu) są ze sobą powiązane i jak ważne są te niby proste ćwiczenia.

Kata. W naszym stylu bardzo ważne i zajmujące sporo czasu treningowego. Poza korektą i wytłumaczeniem elementów ćwiczonych form Nakamura Sensei zwrócił szczególną uwagę na "Ju", czyli relaks i rozluźnienie w ćwiczonych formach. Kapitalne! Zwykle to zbyt mocno staramy się wykonywać Kata i jest w nich za dużo napięcia i niepotrzebnej siły. Tym razem spora dawka wiedzy na temat rozluźnienia i harmonijnego balansu pomiędzy napieciem/rozluźnieniem. Ten temat jak dla mnie był najbardziej wartościowy.

Dołączona grafika

Kakie. To taka specyficzna metoda treningowa podobna nieco do "pchających rąk".
Kilka dźwigni, które zostały podzielone na poziom jodan/chudan/gedan. Znane wcześniej ale okraszone wieloma nowymi szczegółami, zebrane następnie "do kupy" i wykonywane w jednym harmonijnym ciągu. Poza tym poprosiliśmy Nakamura Sensei (grupka w której ćwiczyłem) o wykonanie "niedziałających" dźwigni na nas. Takie "niewierne Tomasze". Działało.
Ciekawym elementem treningu Kakie, było kilka ćwiczeń na całkowitym luzie. Celem miała być nauka odczuwania partnera/przeciwnika i przeciwdziałania czy raczej neutralizacji jego poczynań. Czyli po raz kolejny zwrócono uwagę na relaks i rozluźnienie.

Dołączona grafika

Sanchin Kata. Oczywiście nie mogło zabraknąć tego podstawowego i najważniejszego Kata naszego stylu. "O Sanchin nigdy dość" i tak było również tym razem, ale można było wiele skorzystać. Uwagi dotyczące nieraz drobnych detali pozwoliły na o wiele pełniejsze zrozumienie tej formy.
Bardzo ciekawym zakończeniem treningu Sanchin Kata było krótkie przedstawienie różnych sposobów oddychania i omówienie pewnych "dróg oddychania".

To jest to, co dla mnie praktyka tego systemu i uczestnika seminarium najbardziej utkwiło w pamięci. Generalnie bardzo interesująco i pouczająco.
  • 0

budo_mandn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tetsuji Nakamura 6 DAN we Wrocławiu
Wielkie dzięki za opis. Niestety nie mogłem być na seminarium ale mam nadzieję że jeszcze będzie okazja by u niego poćwiczyć w polsce.
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024