Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lojalność w Capoeira a stopnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Lojalność w Capoeira a stopnie

A tutaj moi Mestres (Ray i Gato) grający sobie lajtowo.


kiedy gato zostal mestre?
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie
W 2006 było 10 lecie Oficina da Capoeira na Świecie, dużo osób dostało nowe corda, odbyła się też formatura Mestre Gato.
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie


A tutaj moi Mestres (Ray i Gato) grający sobie lajtowo.


kiedy gato zostal mestre?

Pewnie gdy zdecydował się zostać z Mestre Ray'em niż odejść do Mundo razem z Mestre Dende.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie
ok. dzieki za odpowiedzi. pamietam go z festiwalu beribazu. strasznie gibki w swojej grze.
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie
Mestre Gato dostał tytuł za swoje doświadczenie. Ponad 10 lat był na corda Mestrando. Lojalność nie ma nic do rzeczy
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie
Nie żebym wkładał Canario kij w mrowisko, znaczy się - lubimy się i chcę żeby tak pozostało, ale często - nawet w Polsce, osoby, które okazały "lojalność" zyskiwały też na corda. Stąd czasem niepomiernie zawyżone stopnie. Oczywiście nie mówię tu o tym przypadku o którym piszecie, ale myślę, że fajny temat na dalszą rozkminkę. Możnaby oddzielić i pogadać więcej.
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie
Jestem za. Polecam przenieść te kilka postów do innego wątku.
W tym konkretnym przypadku wszyscy się dziwili dlaczego Gato dostał tak późno tą corda. Zresztą kto go widział i zna osobiście wie, że to nie tylko wielki Capoeirista (choć mały wzrostem) to również wielki człowiek. A że akurat była dobra okazja (10 lecie grupy) to też trzeba było uczcić ją czymś znaczącym. Zresztą M. Dende ogłosił swoje odejście dopiero później.
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie
Jakub - ja nie wiem dlaczego dostał tytuł Mestre - to tylko domysły. Nie znam Mestre Gato i z całym należnym mu szacunkiem zestawiłem dwa wydarzenia jakimi było odejście z grupy Mestre Dende i "awans" Mestre Gato.
Zdaje się że Profesor Sansao, który przyłączył się do grupy Capoeira Mundo, dostał cordao Mestrando tuż po odłączeniu. Zestawiając te fakty - przyznaję spekulowałem, a raczej głośno myślałem.
Temat lojalności faktycznie jest bardzo ciekawy. Chyba w zeszłym roku na warsztatach w IUNA'ie Mestre Umoi wspominał że ponad umiejętności gry ucznia ceni jego zaangażowanie w rozwój grupy. Tyle ze to dotyczyło uczniów.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie
Faktycznie, tak na logikę rzecz biorąc "potem" już się jest ocenianym za pracę na grupę. Pytanie, dlaczego w takim razie dostaje się corda wyższe niż się miało "na dzień dobry" :) "Podjąłeś słuszną decyzję synu, oto nagroda" :D
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie

Jakub - ja nie wiem dlaczego dostał tytuł Mestre - to tylko domysły.

ja nie pytalem dlaczego dostal, tylko kiedy dostal. powody dostania mnie nie interesuja specjalnie.

ps. a c to tam, po namysle stwierdzilem, ze jeszcze sobie cos napisze (poniewaz od pewnego czasu nie jestem juz tak bardzo zaangazowany w capoeire i patrza na nia -jak i na grupy- z wiekszym dystansem). nie jest to skierowane do Ciebie Amerindo, tylko ogolny komentarz do pojawiajacych sie tematow/sporow internetowych.

jak dla mnie takie rozwiazywanie zagadek kto, co dostal i dlaczego, porownywanie ciagle swojej grupy do innej, staranie sie zauwazyc, wytknac jakies niedociagniecia w innych grupach czy konkretnych graczach wynika wg mnie z niskiej oceny siebie/wlasnej grupy. jezeli ktos jest pewny tego co robi nie musi co chwila udowadniac sobie i innym jaki to on(a)/jego(j) grupa jest wspaniala. najbardziej doswiadczona kadra w polsce (adg, beribazu, unicar, itd) czyli te osoby, ktore bawia sie w to przynajmniej od '98 w ogole sie nie udzielaja w tych internetowych wojnach. nie musza sobie podpierac swego ego poklaskiem w internecie. ot po prostu robia swoje.
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie
Wszytko się zgadza. Zauważmy, że na forum zazwyczaj się wypowiadają osoby z niższymi stopniami. Jest parę wyjątków starych wyjadaczy. ale oni pojawiają się tu tylko z przyzwyczajenia lub w celu podtrzymania kontaktu.
Poza tym czasy "wojen grupowych" już dawno wyszły z mody. Ja przykładowo staram się żyć w dobrych stosunkach z każdą grupą. W Mundo Capoeira mam dużo kumpli, z którymi utrzymuje cały czas kontakt. Do Ferreiro mam szacunek pomimo pewnych róźnic w poglądach. Kłótnie Mestres mnie nie obchodzą... za dużo już widziałem i za dobrze znam brasileiros, żeby się tym przejmować. Każdy robi swoją Capoeira ot co...
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie
alllellluuujjaaaa!!!

swoja droga,szkoda,ze tak malo osob z wyzszymi stopniami oraz wiedza wypowiada sie na forum,mogliby troche rozkrecic to forum umieszczajac jakies ciekawe info przyzycia etc.

pozrdo.
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie
Osoby z wyższym corda mają wystarczająco dobrze czas zorganizowany na prowadzenie treningów i sprawy organizacyjne. Sam wiem po sobie, że to jest praca całodobowa. Dobrze, że już mam to z głowy i kto inny się tym przejmuje. Po całym dniu treningów, jeżdżenia i załatwiania spraw, gadaniu z alunos... myślisz, że komuś chce się jeszcze paplać na forum?
Mi się nie chciało ;) Kąpiel, do wyra i disconnect... Ot co

A co do lojalności i poświęcenia dla grupy to jest rzecz naturalna. To jest to co odróżnia nas od innych sztuk walki - mocne więzi wewnątrz grupy. Często używa się sformułowania, że grupa jest jak rodzina ... trochę to sekciarsko brzmi, ale w większości jest to prawda.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie
Ja tam sie jeszcze wyrabiam po treningach na zajrzenie na VB
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie
Ty się liczysz - Tu jesteś cyborg :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie
Pomyśleć tylko - jaki dobry byłbym, gdybym te 1488 postów (plus posty z Knajpy) spędził na sali gimnastycznej... :D
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie
Kurde... dlaczego na tym forum nie ma edit ?

Miało być: Ty się nie liczysz - ty jesteś cyborg :)
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie
canario dlatego wlasnie napisalem FAJNIE BY BYLO. :roll:
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie

A co do lojalności i poświęcenia dla grupy to jest rzecz naturalna. To jest to co odróżnia nas od innych sztuk walki - mocne więzi wewnątrz grupy. Często używa się sformułowania, że grupa jest jak rodzina ... trochę to sekciarsko brzmi, ale w większości jest to prawda.


a myslisz że w innych sztukach/ sportach walki tak nie jest??
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Lojalność w Capoeira a stopnie
Szczerze to nie wiem... sądze jednak, że w innych sztukach walki jest troch inne podejście. Nie wymagany jest tak duży kontakt z mistrzem - umiesz Kata, spełniasz wymagania w tabelce i wsio. Z tego co wiem to żeby dostać wysokie stopnie w Karate nie trzeba jechać do Japonii a u nas, żeby np dostać Graduado to bez tripu do Brazylii się nie obędzie. Poprostu Mestre sam musi cię przetestować.
Zresztą o innych MA nie wypowiadam się... mam jedynie kilku miesięczną przygodę z Karate
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024