Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cena treningów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Cena treningów
Hej! Tak z ciekawości chciałbym usłyszeć Wasze opinie na dwa pytania:

1. Jaki powinien być miesięczny koszt trenowania dla jednej osoby (podajcie szacowaną przez Was kwotę)?

2. Co w ramach takiej opłaty powinny zawierać treningi (ilość, rodzaj treningów itp)?

Krótkie i zwięzłe odpowiedzi proszę oparte o jakieś realne szacunki.
  • 0

budo_vampirinho
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mundo Capoeira Przemyśl:)
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Cena treningów
a wiec wg mnie cena powinna wynosic ok. 40 zl - patrzac ze w grupie jest kolo 30 osob :) jakies 300 zl na sale (w Przemyslu wynajmowane sa dwie, w dwoch szkolach dlatego tyle licze) :) i reszta dla trenera (tez musi z czegos zyc, w koncu czlowiek, nie ?:) )

P.S. dla trenera zostaje 900 zl :) jak malo to przepraszam ale u mnie tak jest i tyle wszystkim odpowiada, trener tez nie narzeka :D pzdr:D
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Cena treningów
Ja osobiście uważam ,że jeśli jest ktoś o stopniu monitora/graduado kto prowadzi treningi, to byłbym skłonny płacić do 70zł za miesiąc.
Wydaje mi się że trzy treningi po 2h na sali to podstawa.

Nie wliczam w to akrobatyki ani żadnych innych bonusów.

No ale wiadomo - mniej więcej tyle płacimy w Gdyni, ale np w Białymstoku bym tyle nie zapłacił czy w innym mniejszym mieście gdzie wiadomo, że ceny sal są mniejsze.
  • 0

budo_crocodilo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Cena treningów
Ja uważam, że cena nie powinna przekraczać 70 zł przy trzech treningach w tygodniu po dwie godziny (półtora godziny treningu i pół godziny roda). Podstawą dla mnie jest roda na każdym treningu. Fajnie by było jakby chociaż jeden trening w miesiącu poświęcić na naukę gry na instrumentach i w miarę możliwości jeden trening poświęcony na różnego rodzaju floeiros (niekoniecznie akrobatyka).
Jeśli chodzi o tą cenę (70 zł) to nie rozliczam żadnej sali ani nic bo się na tym nie znam. Chodzi o to, żeby cena była przyzwoita dla ucznia/ studenta (a tych jest najwięcej).
No i jeszcze do tego co napisał Archi: nie sznurek robi z człowieka trenera. Przez pewien czas miałem zajęcia z professorem (więcej nie będę pisał) i cóż... okres ten wspominam najgorzej ze wszystkich.
  • 0

budo_sou
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Cena treningów
Ja zaakceptuje cene pomiedzy "fitness" a "karate" ;] Pierwsze ma cene wysoka bo jest moda a 2gie niska bo jest dobrze zorganizowane zazwyczaj. No a sama cena zalezy od miasta juz raczej. U nas cena aktualna 60zl za 3 tygodniowo po 1,5h mysle ze jest ok.

No a trening jak to trening;p Powinien zawierac rozgrzewke, techniki i roda na koniec obowiazkowo. Nauka piosenek przed roda oczywiscie:>

Na treningu powinny byc instrumenty! Wiadomo ze nie dla kazdego ale 1-2 pandeiro i z 3 berimbau'y by sie przydaly + atabaque i to imo powinna byc pierwsza inwestycja trenera ktora z czasem na pewno sie zwroci :wink:

Jak grupa ma w programie bardziej kontaktowa gre to od czasu do czasu powinny byc cwiczenia z tymi takimi....packami :wink:
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Cena treningów
Trudne pytania zadajesz Uirapuru :wink:

Stare prawo ekonomii mówi, że cena będzie taka, jaką gotowy jest zapłacić klient i szczerze mówiąc Crocodylku, żadne "powinna być taka bo ćwiczą głównie uczniowie i studenci" tu nie zadziała, nie te czasy gdy ceny planowano odgórnie,a młodzieży organizowano rozrywki. We Wro ceny kształtują się wokół 70 zł, czasem więcej, czasem mniej, za 3 treningi 1,5h. I jest to chyba rozsądną ceną na warunki takiego miasta jak Wrocław,gdzie indziej to może być za dużo,a gdzie indziej za mało. Z kolei to, że ceny są zbliżone świadczy jednocześnie, że wszyscy instruktorzy starają się minimalizować koszty przy podobnych cenach wynajmu sal. W ostatecznym rozrachunku wszystko zależy od instruktora: jeśli dobrze prowadzi treningi, jestem gotów zapłacić mu więcej, jeśli nie daje rady - sajonara.

Czego oczekuję od treningów? Zaangażowania prowadzących, bo bez tego nie da się zrobić treningu, nie będzie klimatu, będzie aerobic w białych piżamkach. Co będzie na zajęciach jest decyzją trenera a nie uczniów, ci powinni robić to, co się od nich oczekuje, nie w wojskowym drylu, ale założenie jest takie, że to uczniowie przychodzą się uczyć a nie nauczać right? Od strony technicznej, porządny parkiet w ogrzewanej sali ( w naszych warunkach dach nad głowa nie wystarczy :wink: ) powinien starczyć, co i z jakim sprzętem (kopnięcia w powietrze czy tarcze, pady na glebę czy materace) to już decyzja trenera.

No i kolejny raz: trenowanie capo nie jest obowiązkowe i naprawdę chcę mieć na tyle wiary w ludzi,że jak chcą trenować a nie mają tych pieniędzy od tak, to potrafią je w jakiś sposób zarobić, oszczędzić albo pogadać z trenerem o swojej sytuacji. Nie róbcie z capoeiristas totalnych ofiar losu "uczeń / student to musi mieć tanio"...

PozDrASkI :wink:
  • 0

budo_carrneiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Cena treningów

w Białymstoku bym tyle nie zapłacił


Mendo ty ;) ;):D:*

U nas 40pln/misiąc/3x w tygodniu
  • 0

budo_hwang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Cena treningów
2x w tyg po 1,5h, u nas kosztuje 55zl ;) wolalbym, zeby to wynosilo 40-50zl
Mam takie porownanie do TKD, gdzie sie _dalo_ zrobic za 45zl :) za taki sam schemat treningowy.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Cena treningów
kickboxing w Gdansku. 3 x w tygodniu, koszt 60 zl, zajecia ok 1.5h. Kiedy jeszcze trenowalem capo, cena, z tego co pamietam, byla identyczna.
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Cena treningów
No to ja chyba nie mam na co narzekać, 5 treningów w tygodniu po 1,5 godziny za 60 zł miesięcznie + opcjonalnie jeden "wolny" trening na salce z lustrami, materacami itp (raczej tylko w lecie)
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Cena treningów

No to ja chyba nie mam na co narzekać, 5 treningów w tygodniu po 1,5 godziny za 60 zł miesięcznie + opcjonalnie jeden "wolny" trening na salce z lustrami, materacami itp (raczej tylko w lecie)


Bajka ;)
Gratuluję szczęścia tudzież umiejętności organizatorskich :-)
  • 0

budo_arturbart
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cena treningów
Dwa treningi w tyg. 115 zł Jest możliwość trenowania więcej ale...

4 treningi w tyg to koszt 165 zł. Morał:

Baaardzo drogo! A do tego jeszcze dochodzą warsztaty, batizado, treningi okazyjne.


Dla porównania Judo przez kilka lat trenowałem za darmo. Wprawdzie wraz z innymi zawodnikami byliśmy maszynką do robienia pieniędzy przez sponsorów, ale nie zmienia to faktu iż cena pozostaje.



Myślę, że o rozsądnej cenie można mówić tylko mając salę na wyłączność, albo być głównym dzierżawcą sali. Dzięki temu można nie tylko obniżyć koszt związany z wynajęciem, ale i zapewnić coraz lepsze wyposażenie. Stopniowo dokupywać tarcze z gąbki, kaski, materace. Dalej robić wolne sale, tak żeby ktoś mógł sobie przyjąć na ile chce i robić co chce. Można powalczyć, umówić się na roda, poturlać się w parterze.


Wtedy suma 115 zł zaczyna być stawka uzasadnioną, bo płacimy i korzystamy.
Inaczej jest lipa, a na takiej stawce ani alunos ani instrutos długo nie pociągną. Coś wreszcie padnie, bo nie będą przychodzili nowi, którzy mają za mniej MT, TKD i multum innych. Capoeira nie ma jeszcze takiej marki jak np. Krav Maga, zeby tyle za nią płacić. Powili uczniowie zaczną się wykruszać a finał jest łatwy do przewidzenia.

2BAD...
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Cena treningów

Dwa treningi w tyg. 115 zł Jest możliwość trenowania więcej ale...

4 treningi w tyg to koszt 165 zł. Morał:

Baaardzo drogo! A do tego jeszcze dochodzą warsztaty, batizado, treningi okazyjne.


taka warszawska ta cena. Zorientuj się może ile kosztuje sala, czasami jest to 60-80zł/h, 4 treningi w tygodniu po 2 godziny to dla trenera koszt ponad 2 tysięcy złotych, nie dziw się wtedy cenom...


Dla porównania Judo przez kilka lat trenowałem za darmo. Wprawdzie wraz z innymi zawodnikami byliśmy maszynką do robienia pieniędzy przez sponsorów, ale nie zmienia to faktu iż cena pozostaje.


Więc jednak ta kasa była, tylko, że to nie wy ją płaciliście, mało tego, ktoś na Was zarabiał...


Myślę, że o rozsądnej cenie można mówić tylko mając salę na wyłączność, albo być głównym dzierżawcą sali. Dzięki temu można nie tylko obniżyć koszt związany z wynajęciem, ale i zapewnić coraz lepsze wyposażenie. Stopniowo dokupywać tarcze z gąbki, kaski, materace. Dalej robić wolne sale, tak żeby ktoś mógł sobie przyjąć na ile chce i robić co chce. Można powalczyć, umówić się na roda, poturlać się w parterze.


Ooo, świetny plan. Prosty, zrozumiały, łatwo go zapamiętać ;) Tylko gdzie dostanę salę na wyłączność? :/ :/ :/


Wtedy suma 115 zł zaczyna być stawka uzasadnioną, bo płacimy i korzystamy.
Inaczej jest lipa, a na takiej stawce ani alunos ani instrutos długo nie pociągną. Coś wreszcie padnie, bo nie będą przychodzili nowi, którzy mają za mniej MT, TKD i multum innych. Capoeira nie ma jeszcze takiej marki jak np. Krav Maga, zeby tyle za nią płacić. Powili uczniowie zaczną się wykruszać a finał jest łatwy do przewidzenia.

2BAD...


Widzisz, to jest punkt widzenia człowieczka, który przychodzi, chce i wychodzi. Życzę Ci, żebyś kiedyś się przekonał, że to nie takie proste :/
  • 0

budo_arturbart
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cena treningów
Mówię tylko jak jest, nie oceniam tego z punktu widzenia trenera. Zarzucając ignorancję, niestety nic z tym nie zrobisz.
  • 0

budo_pitbull
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź , CPPA

Napisano Ponad rok temu

Re: Cena treningów

2x w tyg po 1,5h, u nas kosztuje 55zl ;) wolalbym, zeby to wynosilo 40-50zl
Mam takie porownanie do TKD, gdzie sie _dalo_ zrobic za 45zl :) za taki sam schemat treningowy.


3x 2.0 h sala raczej mala warunki raczej srednie 65 zł /m

Hwang.. yyy ty grales w AoT kiedys ? :>
  • 0

budo_hwang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Cena treningów
Tak, to ja ;]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024