Skocz do zawartości


Zdjęcie

warszawa - semi-kontakt turnieje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

warszawa - semi-kontakt turnieje
Gdzie i kiedy i czy otwarte ;)

Ano wystartowałem sobie pierwszy raz w turnieju (drugi, ale pierwszy to było w 98r to sie nie liczy ;) ) i mi się strasznie to spodobało. Super zabawa ;)

No więc chętnie bym po startował, u nas tylko raz w roku są turnieje.

tu filmik z mojej przegranej walki.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gubiłem się w tej formule, ale bardzo mi się spodobało i chce jeszcze ;) Taki sport akurat dla faceta z pracą, rodziną i ograniczona ilością czasu na treningi wydolnościowe ;)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa - semi-kontakt turnieje
ty to ten wyższy w niebieskich rękawicach? ;)
co to za turniej? dla warszawiaków czy ogólnopolski?
z mojej perspektywy - dziwna garda, ale to różnice międzystylowe :)
można K.O. strzelać?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa - semi-kontakt turnieje
no właśnie normalnie gardę mam inną i w ogóle, ale w semi kontakcie się taka bokserska nie sprawdza :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa - semi-kontakt turnieje
Otwarte turnieje w semi-contact robią różne style i organizacje. O ile dobrze pamiętam, na wiosnę będą zawody Polskiego Związku Sportu Budo w Ostrołęce. Zawodnicy z różnych stylów startują także w zawodach Polskiej Unii Taekwondo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , najbliższy turniej w marcu w Ostródzie. Niestety, o Warszawie nic mi póki co nie wiadomo.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa - semi-kontakt turnieje
Laser a nie boisz się, że trening pod kątem semi kontaktu będzie miał negatywny wpływ na Twoje umiejętności bokserskie? Przecież jesteś również instruktorem boksu.
A co do samoobrony......... nie będę pisał bo się znowu pokłócimy :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa - semi-kontakt turnieje
Nie przesadzajmy. O ile ktoś nie startuje quasi-zawodowo, to niech się bawi w różne formuły, zwłaszcza dla startowania "rekreacyjnego" semi jest bardzo dobrym systemem.

Sam mam w klubie ludzi, którzy startują w formułach ciągłych, a semi traktują jako sparing - mimo to potrafią wygrywać tu i tu.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa - semi-kontakt turnieje

Laser a nie boisz się, że trening pod kątem semi kontaktu będzie miał negatywny wpływ na Twoje umiejętności bokserskie? Przecież jesteś również instruktorem boksu.
A co do samoobrony......... nie będę pisał bo się znowu pokłócimy :)


eeee, boksu nie uczę, jako takiego, wykorzystuję wiedzę w treningu "mojego" karate ;)

Ale tak ostatnio powiem ci, nikt mnie nie zaczepia, a ile razy miałem okazję lać kogoś po mordzie na streecie to mi się udawało ;)

Jak pisze Gizmo, troszkę treningu pod semi nie zaszkodzi, a zabawa super ;) Ja to formuły ciągłej mam ograniczone możliwości. Mam troszkę serce nieforemne i jak to lekarz mundry powiedział, żebym robił ostra formę to musiał bym zapierdalać, ze hoho ;)

Ja w lecie biegam itd, ale nigdy nie dałem rady pokonać pewnych barier, i w sumie się nie staram już bo i po co?

W samoobronie to sa szybkie strzały, nigdy to nie trwało nawet 2 minut a co dopiero o trzech mówić :) Chyba nawet 1,5 nie trwało. Jep jep i koniec.

Tu garda taka bo z bokserską łatwo złapać giaku na brzuch i punk gotowy.
Tylko mam złe odruchy, bo jak jest mocno, i się machnie kizami (lewy prosty) to się gościa hamuje, a tu lekko i on nadal naciera.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa - semi-kontakt turnieje

można K.O. strzelać?


Nie. Za kontakt na twarz jest punkt karny. Dwa takie punkty to dyskwalifikacja zawodnika.

A Laser sobie dobrze poradził biorąc pod uwagę że od tylu lat nie startował, oraz format imprezy (mistrzostwa Europy). W ogóle całe kumite było bardzo fajne :)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa - semi-kontakt turnieje
Jak sam napisales w koncowce ostatniego postu, semi k. to inna walka i wierze ze dobra zabawa ale to troche tak jak zawody plywackie w brodziku :) :wink: co innego lekkie sparingi (randori jak wola niektorzy) na treningu ale zeby zaraz zawody :?: 8O Tak to juz jest jak sie prowadzi wlasny klub to szuka mozliwosci rozwoju :wink: , az sie znajdzie (albo i nie)
Pozdrawiam!
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa - semi-kontakt turnieje
nie nie nie, jak mówię, fajna zabawa. To walka sportowa a nie walka ;) Szermierka ;)

Nie szukam możliwości rozwoju tylko dobrej zabawy. Nawet wynik mam generalnie w dupie :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa - semi-kontakt turnieje

można K.O. strzelać?


Nie. Za kontakt na twarz jest punkt karny. Dwa takie punkty to dyskwalifikacja zawodnika.

A Laser sobie dobrze poradził biorąc pod uwagę że od tylu lat nie startował, oraz format imprezy (mistrzostwa Europy). W ogóle całe kumite było bardzo fajne :)


eee, w wadze ciężkiej tak nie patrzą, ja mu lewy kilka razy włożyłem, sam kilka razy poczułem. Spoko jest.

Akurat wtedy gdy go ukarali to na pewno nie było za mocno :) w ogóle nie było ... Te napiętniki bardzo dobrze chronią
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa - semi-kontakt turnieje
„Nie przesadzajmy. O ile ktoś nie startuje quasi-zawodowo, to niech się bawi w różne formuły, zwłaszcza dla startowania "rekreacyjnego" semi jest bardzo dobrym systemem.”
Radość z uprawiania sportu to wystarczająca motywacja do udziału w zawodach semi kontakt czy treningu w ogóle.

„Sam mam w klubie ludzi, którzy startują w formułach ciągłych, a semi traktują jako sparing - mimo to potrafią wygrywać tu i tu.”
Ćwiczenie walki w różnych formułach bardzo odległych od siebie jeżeli chodzi o przepisy sportowe to w praktyce uprawianie różnych sportów walki równocześnie. Ale jeżeli uczestnik zajęć ma frajdę z tak prowadzonego treningu to jest to wystarczający powód żeby tak trenować.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa - semi-kontakt turnieje
przede wszystkim ma to byc frajda nie? czasami się nad tym zastanawiam analizując moje siniaki ;)

K.O. może mieć miejsce bez kontaktu na twarz... moje pytanie dotyczyło kwestii, czy np można kogoś "usadzić" np mawacha w żebra
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa - semi-kontakt turnieje
W kickboxingu bardzo często zdarza się, że zawodnicy startują w light-contact dodatkowo występują także w semi, podobnie jest w taekwondo PUT. Dodam - dosyć łatwo zauważyć w przypadku tych dłużej trenujących, która formuła walki jest dla nich wiodąca.

W wielu stylach kontakt na twarz jest jak najbardziej dozwolony w semi tak w odniesieniu do kopnięć, jak i uderzeń ręcznych. Poziom kontaktu zależy od danej organizacji i od turnieju - widziałem już semi w zakresie od "prawie nic nie można" do "przerywany full" ;-)

Uważam osobiście, że wszelkie systemy semikontaktowe jako sport to fajna zabawa dla chyba najszerszej grupy ćwiczących niezależnie od wieku - na zachodzie rywalizują tak zawodnicy od maluszków do weteranów...
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa - semi-kontakt turnieje

przede wszystkim ma to byc frajda nie? czasami się nad tym zastanawiam analizując moje siniaki ;)

K.O. może mieć miejsce bez kontaktu na twarz... moje pytanie dotyczyło kwestii, czy np można kogoś "usadzić" np mawacha w żebra


na chudan można walić ;)
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa - semi-kontakt turnieje
Jakiej firmy była ta piłka która wpadła na tatami zaraz po walce?? :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024