Skocz do zawartości


Zdjęcie

Byc pokornym czy nie byc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc
prawda jest jak duupa...... kazdy ma własną....
na tym ja apostołowanie kończe :-)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Nie rozumiesz nowoczesności.

Sorry, ale chyba często młodzi zwracają się tak do swoich rodziców. Później ich dzieci do nich. Itd.

Jakby Ci to wytłumaczyć w sposób przystępny... Otóż, wyobraź sobie zasadę która mówi że nie ma zasad. [...]Nowoczesność zakłada nastawienie na rewizję. Kiedy przyjmę to jako podstawę, mogę do woli rewidować, nie naruszając zasady rewizji...

I co daje taka rewizja? Pewne zasady odrzuca, pewne nie, tworzy jeszcze inne. Wracamy do punktu wyjścia.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc
Widzisz Cypis, skoro zauważasz że to banał, to znaczy że chodzi o coś innego, lub że źle zrozumiałeś to co napisałem. Wytłumaczyłem tak prosto jak potrafię, elaboratu na 5 stron nie będę pisać, bo i nie chce mi się i nie ma po co.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Dnia pewnego, czego Ci zdecydowanie nie życzę, może właśnie na Twoich oczach - mimo, że jesteś 'duży chłop', zostanie zgwałcona Twoja żona, dziewczyna, czy siostra...


Gościu, chłopie, błagam mniej HBO, czy co wy tam w stanach macie, dla zdrowia...
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Widzisz Cypis, skoro zauważasz że to banał, to znaczy że chodzi o coś innego, lub że źle zrozumiałeś to co napisałem.

Nie uważam tego za banał. Jedynie za podejście, które może powodować zapętlenie się.
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Ten mój filmik obejrzało do dzisiaj ponad 1300 osób.


Gościu będę szczery: Twój filmik oglądało tyle osób bo można się uśmiać po pachy. Te refleksje chyba miałeś między pierwszą a druga kanapką śniadania, są typowo amerykańskie - za dużo HBO :)
Naprawdę chciałbym się spotkać i pozwolić ci zrobić te dziwactwa przy normalnym uderzaniu a nie jakimś mizianku, które nie wiem do czego ma prowadzić.
Jednak co do jednego masz rację - mianowicie co do tego, że ludzie zdobywający/posiadający "czarne pasy" obrastają w piórka i wyobrażają sobie, że są supermanami.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

...że ludzie zdobywający/posiadający "czarne pasy" obrastają w piórka i wyobrażają sobie, że ....


Parafrazujac pewnego słynnego czarnucha, wybitnego boksera na "T":
...każdy coś sobie wyobraża, dopuki nie dostanie w zęby...


W aikido na kontakt z twarzą jest za wcześnie. Więc ? nie ma kto jednemu czy drugiemu dać w zęby. Dodać należy, że zajęć z innych SW unika sie jak ognia co by własny czar nie prysł i potegując o Aikidocką "fale pokory" która chroni przed potencjalnymi "odkrywcami" otrzymujemy w konsekwencji (po przemnożeniu) = Supermena !
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Jednak co do jednego masz rację - mianowicie co do tego, że ludzie zdobywający/posiadający "czarne pasy" obrastają w piórka i wyobrażają sobie, że są supermanami.


"...Czarny pas chroni tylko 2 cm twego tyłka...Resztę musisz chronić sam..."
Royce Gracie
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Twój filmik oglądało tyle osób bo można się uśmiać po pachy.

Jeżeli już wywołałeś mnie do tablicy Macex, to wiedz, że ten [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] znalazł się na YouTube właśnie dlatego, że wszystkie filmiki, co do jednego, poświęcone aikido i tam umieszczone (a jest ich tysiące) mnie z kolei wydają się bardzo śmieszne - a uprawiam aikido ponad 18 lat.

Nie będzie to żaden kłopot, jak przypuszczam - poproś brata lub kolegę, by wykonał na Tobie ten bardzo prosty ruch, który na filmie poprzedzony jest tytułem 'the goal'. Podziel się wtedy z nami swoimi odczuciami.

Co do sekwencji zatytułowanych 'transitions' to na każdą z nich daję Ci czas pół sekundy. Jeśli już będziesz miał partera, to powtórz jedną z nich ze 20 razy i potem poproś, by ktoś Ci zmierzył czas. Zauważ, że nie ma tutaj żadnego ataku.

Naprawdę chciałbym się spotkać i pozwolić ci zrobić te dziwactwa przy normalnym uderzaniu a nie jakimś mizianku, które nie wiem do czego ma prowadzić. .

Tak, właśnie w tym sedno sprawy. W sztukach walki podstawą są wszelkiego rodzaju bloki. A blok, to kolejna szansa dla przeciwnika. Ueshiba tej szansy nie dawał. Dlatego właśnie wydzieliłem przejęcie ataku, by wytworzyć określone odruchy warunkowe - 'trained reflexes'. Tych ataków (z bliskiej odległości) jest 6. Na obie strony 12. Poproś może kolegów, bardziej wprowadzonych w aikido, by wyjaśnili Ci pojęcie 'takemusu'. Kapniesz o co chodzi.

Jednak co do jednego masz rację - mianowicie co do tego, że ludzie zdobywający/posiadający "czarne pasy" obrastają w piórka i wyobrażają sobie, że są supermanami.

Myślę, że nie zastanowiłeś się nad tym, co napisałeś. Miałeś może okazję być świadkiem, kiedy to znany Ci yudansha dostał lanie? Niewłaściwie odczytałeś to, co napisałem w rozmowie z Randallem.

Może właśnie trochę pokory, i to w odniesieniu do samegio siebie. :D
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Myślę, że nie zastanowiłeś się nad tym, co napisałeś. Miałeś może okazję być świadkiem, kiedy to znany Ci yudansha dostał lanie? Niewłaściwie odczytałeś to, co napisałem w rozmowie z Randallem.

Może właśnie trochę pokory, i to w odniesieniu do samegio siebie. :D

Ja miałem takie okazje. I co?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc
czy ktoś może podac link do omawianego wideo?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

czy ktoś może podac link do omawianego wideo?

Był skitrany w poście gościa. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc
Ogólnie do GOŚCIA po obejrzeniu super produkcji :

8O 8O 8O

I'm so surprised what I've seen here............. and nothing more......
Regards
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Ogólnie do GOŚCIA ...

Tylko tyle? Napisz przynajmniej co Cię tak zadziwia. Produkcja jest zdecydowanie amatorska, a że wszystko w niej jest tak cholernie proste - to wada, czy zaleta?
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc
nie no zaleta.....tylko po co trenować 18 lat...skoro na medycynie po pierwszym semestrze wiemy jak składa się ręka.....co ja gadam jak chcesz się na medycynę dostać to już musisz to wiedzieć.....tak więc nie pokazałeś nic nadzwyczajnego......

rozumiem że po kolejnych 18-tu latach treningów zrozumiesz sens istnienia jako zaniechanie wszelkich działań......nie no fajowo jest......

no dobra do rzeczy, czy masz jeszcze jakiś film, ale z aikido, albo jeszcze lepiej z jakąs sztuką walki ( przypominam to jest Vortal Budo nie strona o elfach, astrologi, kosmologii...itd.)

nie chcę Cię obrażać, każdy robi co lubi.....ale to co pokazałeś to tak jakby bjj-owiec wykonał masaż stóp, nagrał to, dopisał ideologię i sprzedał jako sparing......

ludzie,ludzie.ludzie........

:roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

ale to co pokazałeś to tak jakby bjj-owiec wykonał masaż stóp, nagrał to, dopisał ideologię i sprzedał jako sparing......

Wow! A to dopiero ... masz talent, drogi kolego. Postaraj się go nie zmarnować. :D
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc
Twa wiara mnie zadziwia. Każdy się z tego śmieje a ty trwasz niezłomnie niczym spiżowy pomnik czerwonoarmisty w geście tryumfu stawiający flagę radziecką... Ponoć rzeczą ludzką jest błądzić i nie jest to niczym ujmującym. Ale trwać w błędzie jest rzeczą głupca.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Ale trwać w błędzie jest rzeczą głupca.

Czas osądzi kto błądzi a głupcy mają to do siebie, że nidy nie przyjdzie im do głowy, że są głupcami. :D
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc
Czas drogi Gościu zrobi jedno......doprowadzi nas do grobu :) , osobiście wolę w tym momencie byc przekonany że robiłem wszystko w życiu na 100 %, bez ściemniania, ideologi, wydumanego przekonania o ponadczasowych skutkach wykręcania rąk......
Jednym słowem trzeba byc prawdziwym ,nie karykaturalnym w tym co się robi.....
jak nurkuje to nurkuję a nie oddaję sie wpływom fal na potencję mojego umysłu w zakresie odbierania fal długich.....jak ćwiczę bjj to rywalizuję sportowo aby wygrać, jak trenuję aikido to zyskuje sprawność, relax, timing........poprostu wszystko jest jakie jest, a takie gnioty jak nam pokazałeś zakrzywiają czasoprzestrzeń :) .....
mógłbyś chociaż jeżeli nie kierować się zdaniem większości ( to byłoby nawet głupie) to jednak zastanowić się dlaczego tak wielu ludzi, bądź co bądź uprawiających sport od lat mówi Ci żeś zciemnił na całego......

Tak naprawdę Ci życzliwy
Pozdrawiam
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc
[quote]Myślę, że nie zastanowiłeś się nad tym, co napisałeś. Miałeś może okazję być świadkiem, kiedy to znany Ci yudansha dostał lanie? Niewłaściwie odczytałeś to, co napisałem w rozmowie z Randallem.
[/quote]

A co tu ma lanie do rzeczy?? Czy Mietek, który przez całe życie ledwie biegał ale lania nigdy nie dostał jest super mistrzem SW bo nigdy nie dostał lania. Z "obrastaniem w piórka" chodzi o całokształt.

Co do ćwiczenia z kolegą to myślę, że nikt się tego nie podejmie bo dentysta kosztuje i nikt nie będzie płacił żeby sprawdzić bezsensowne wywody.
Jeszcze takie pytanko: stoisz sobie na tym filmie jak pacynka myślisz, że to dobra pozycja do walki/obrony??[/quote]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024