Skocz do zawartości


Zdjęcie

Byc pokornym czy nie byc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

A mi się wydaje że to właśnie Ci którzy są niepokorni, ciągle chcą wszystko sprawdzać, próbować innych rozwiązań niż podaje kanon są w stanie stworzyć coś niepowtarzalnego. Oni mają szansę zostań prawdziwymi mistrzami.

Cypis, a mnie się wydaje, że Ty i R'n'B nie odróżniacie kąta prostego od temperatury wrzenia wody. Czuć pokorę to nie znaczy pozwalać walić się po dupie. Brzmi podobnie, ale to taka różnica jak picie w Szczawnicy i szczanie w piwnicy. :wink: :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Czuć pokorę to nie znaczy pozwalać walić się po dupie. Brzmi podobnie, ale to taka różnica jak picie w Szczawnicy i szczanie w piwnicy. :wink: :)

Albo tym, czym "Miłosna Żaneta" od... :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Problem w tym , że niektórzy mylą brak pokory z brakiem szacunku. a to 2 bardzo różne rzeczy.

Święte słowa, wiele z wypowiedzi krytycznych sugeruje rozumienie pokory jako szacunku. Co innego respekt do czyjejś pracy, zrozumienie jego wysiłku itp. co innego bicie czapką i bezkrytyczność

Randall ja wiem, że ty sie zupełnie tym nie przejmiesz - ale mimo tego jak sie starasz to z twoich wypowiedzi typu "do garów" i "mam w dupie" nie bije w oczy "niepokorny wolnomysliciel" ale głównie "proste chamidło" :) :) :)

Warchoł krzyczą, nie zaprzeczam...

Z moich doświadczeń wynika, że o ile z laską można sobie o bzdurach ponawijać, wypić wino i poćwiczyć parter, to dyskutować się nie da, mają albo niekompatybilny hardware albo software ;) . A że coraz mniej dziewuch potrafi gotować (i jeszcze się tym szczyci) to fakt.

jako, że znamy sie internetowo od lat - wiekszośc wie , że to nie prawda - ale nie dziw sie takim reakcjom... :oops:

Aż się zaczerwieniłem. :oops:
Reakcje są takie jakie mają być, musiałbym być idiotą by nie wiedzieć że taka forma wypowiedzi takie nie inne zachowania wywoła.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Czuć pokorę to nie znaczy pozwalać walić się po dupie.

A mi sie wydaje że robisz ze mnie idiotę. Naprawdę myślisz, że tak rozumiem pokorę? Niestety w wielu wypadkach moje rozumienie rzeczy tak dalece wykracz poza schemat opinii, kultury i języka z którego czerpie je ogół, że bezpośrednia komunikacja jest właściwie niemożliwa. Nic w tym wyjątkowego - idź pogadać z inżynierem o mostach, też nic nie zrozumiesz.
Poczytaj mój wywód nt wewnętrznej sprzeczności pokory, parę razy. Może znajdziesz tam coś więcej niż tylko banalnie oczywiste - chwalenie się pokorą jest hipokryzją.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Syndrom ratlerka' (trzesące się mieśnie) wówczas to dość często obserwowane zjawisko.

Jak po paru minutkach kulanek.
Wiemy że można dać w pizde tak na rozgrzewce, że to taiso będzie relaksem. Poczytaj sobie dla przykładu taki rozkład treningów z jakiegoś kampusu Muay Thai w Tajlandii. Potem możemy pogadać o "ciężkich obozach po 3 dniach".
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

A mi sie wydaje że robisz ze mnie idiotę.

Eeee, nie wydawa mnie się... 8)

Niestety w wielu wypadkach moje rozumienie rzeczy tak dalece wykracz poza schemat opinii, kultury i języka z którego czerpie je ogół, że bezpośrednia komunikacja jest właściwie niemożliwa.

Wiedziałem, że jesteś niesamowity i wiedziałem, że my, malutcy, nie pojmiemy Twojego toku myśli :P

Poczytaj mój wywód nt wewnętrznej sprzeczności pokory, parę razy. Może znajdziesz tam coś więcej niż tylko banalnie oczywiste - chwalenie się pokorą jest hipokryzją.

Czytałem ten wywód i inne też. Po kilka razy. I w zdecydowanej większości jest to, bez obrazy, pseudofilozoficzny, nie znoszący sprzeciwu, bełkot obliczony na:

Reakcje są takie jakie mają być, musiałbym być idiotą by nie wiedzieć że taka forma wypowiedzi takie nie inne zachowania wywoła.

Kiedy czytam taką wymianę poglądów, to może i jest ona śmieszna, tyle tylko, że do niczego, oprócz Twojej osobistej satysfakcji, nie prowadzi. Ja to tak widzę i spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej :P :wink:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Z moich doświadczeń wynika, że o ile z laską można sobie o bzdurach ponawijać, wypić wino i poćwiczyć parter, to dyskutować się nie da, mają albo niekompatybilny hardware albo software ;) . A że coraz mniej dziewuch potrafi gotować (i jeszcze się tym szczyci) to fakt.

Bardzo mi przykro z powodu Twoich doświadczeń z kobietami :(
Ja miałem/mam szczęście do zupełnie innych :-)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Wiedziałem, że jesteś niesamowity i wiedziałem, że my, malutcy, nie pojmiemy Twojego toku myśli :P

To jest właśnie ciekawe, choć całkiem normalne.
Zdaje się że to Arystotel gdzieś argumentował, że rozum jest najsprawiedliwiej rozdany pośród ludzi, bo o ile są brzydcy i ładni, biedni i bogaci, to nikt nie uskarża się na brak rozumu i każdy jest gotów przyznać że ma go pod dostatkiem. Hrhr, gdzie Twa pokora :lol:
Pomyśl: nie byłbyś pewnie gotów podjąć rozmowy z biologiem o biologii, z inżynierem o inżynierii itp. (ze względu na brak wiedzy o przedmiocie, metodologii myślenia i rozwiązywania problemów, braków w języku i rozumieniu terminów danej nauki), jednakże bez wahania wdasz się w debatę z filozofem o filozofii. To inna materia, dlatego taka debata ma sens, lecz różnica w przygotowaniu jest taka sama.
"Pseudofilozoficzny" powiadasz? zapewne potrafisz zdefiniować czym jest filozofia, co nią jest a co nie? musisz jeżeli jesteś w stanie rozróżnić filozofię od pseudofilozofii. :twisted:
I nie wklejaj niczego z wikipedii, proszę...

@ Cypis, mamy inne oczekiwania stąd i inna ocena doświadczeń. Moja wypowiedź nie była wcale pejoratywna, ot stwierdzenie faktów.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc
Pokora czy nie ....

Stare przyslowie mowi: Pokorne ciele dwie matki ssie .... ;)
Jest tym wiele prawdy bo mlode staje sie najsilniejsze z miotu a jak jest juz silne moze stac sie niepokorne 8)


Wiedzace wszystko od razu osoby i tzw talenty szybko sie wypalaja a w starszym wieku zapomina sie o nich aby stac sie niepokornym warto osiagnac pokornie dobre podstawy i uznanie to procentuje w pozniejszej niepokornosci.

To wlasnie niepokornosc a nie kalkowanie przeszlosci jest sila napedowa ...
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Syndrom ratlerka' (trzesące się mieśnie) wówczas to dość często obserwowane zjawisko.

Jak po paru minutkach kulanek.
Wiemy że można dać w pizde tak na rozgrzewce, że to taiso będzie relaksem. Poczytaj sobie dla przykładu taki rozkład treningów z jakiegoś kampusu Muay Thai w Tajlandii. Potem możemy pogadać o "ciężkich obozach po 3 dniach".

Wiesz w przeciwieństwie do ciebie ja na takim obozie byłem. Ty to sobie co najwyżej możesz poczytać o "rozkładzie treningów z jakiegoś kampusu Muay Thai w Tajlandii" gdzieś tam w internecie. O czym ty chcesz ze mną rozmawiać. Równie dobrze możemy pogadać o ufoludkach.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Moja wypowiedź nie była wcale pejoratywna...

Sorry, nie wiem co znaczy słowo pejoratywny. Jestem metalurgiem z wykształcenia i nie chcę zaglądać do wikipedii :wink:

...ot stwierdzenie faktów.

Subiektywnych faktów.
Moje subiektywne fakty są zgoła inne - oceny kobiet.
  • 0

budo_kopt
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc
Witam starych znajomków :-D
Mam wrażenie, że czasami pojęcia pokory i konformizmu nazbyt się mieszają (jak wspomniana miłosna żaneta z..... ;-) ) Ja pokorę rozumiem podobnie jak Mags. To jest zwyczajny dystans do siebie samego, dzięki któremu potrafimy dostrzec własne słabości i mieć świadomość, że są ludzie lepsi, mądrzejsi itp od nas (i to wcale nie abstrakcyjni ludzie, ale żywi).
Tak rozumiana pokora umożliwia jednak asertywność. Zawsze można powiedzieć: "z całym szacunkiem ale nie jestem przekonany". Konformizm zaś zakłada postawę absolutnego posłuszeństwa. Niestety wszelkie religie i ideologie lubują się w sprzedawaniu konformizmu pod szyldem pokory, bo tak jest wygodniej. Trudno przecież powiedzieć ludziom, że oczekuje się od nich bezmyślności i braku uczciwości wobec własnego sumienia
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc
Pokora to Wojciech
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc
Kopt na BUDO i do tego w dziale Aikido 8O

Witam :-)

Czekam na Caviora :wink:

Żeby nie było off topa. Tak jak Kopt, większość systemów, czy to politycznych, religijnych, SW dąży do tego, aby pod cnotę pokory podszyć posłuszeństwo. Wtedy łatwo steruje się zbiorowością. Wszelkie indywidualizmy są piętnowane przez pozostałych. Takie pranie mózgu.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Mam wrażenie, że czasami pojęcia pokory i konformizmu nazbyt się mieszają (jak wspomniana miłosna żaneta z..... ;-) ) Ja pokorę rozumiem podobnie jak Mags. To jest zwyczajny dystans do siebie samego, dzięki któremu potrafimy dostrzec własne słabości i mieć świadomość, że są ludzie lepsi, mądrzejsi itp od nas (i to wcale nie abstrakcyjni ludzie, ale żywi).
Tak rozumiana pokora umożliwia jednak asertywność. Zawsze można powiedzieć: "z całym szacunkiem ale nie jestem przekonany".

Amen i howgh!!! :wink:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Kopt na BUDO i do tego w dziale Aikido 8O

Witam :-)

Czekam na Caviora :wink:

Żeby nie było off topa. Tak jak Kopt, większość systemów, czy to politycznych, religijnych, SW dąży do tego, aby pod cnotę pokory podszyć posłuszeństwo. Wtedy łatwo steruje się zbiorowością. Wszelkie indywidualizmy są piętnowane przez pozostałych. Takie pranie mózgu.


tak juz zupełnie nie na temat... :) :)
rozdzielić narzędzie od oceny. tu widze problem - bo społeczeństwo jak woda znajduje na przestrzeni wieków narzedzia dla przetrwania grupy. są to właśnie zbiorowości oparte na posłuszeństwie czy formach dyscypliny - które tu niepotrzebnie moim zdaniem miesza sie z konformizmem czy definicją pokory.
bo tak jak i w sferze społecznosci religijnej mamy też ewolucje grupy wojowników w strone współczesnyj armii gdzie posłuszeństwo bez dyskusji jest podstawą przetrwania tego tworu. tak samo w kosciele jak i w szkole walki. wartościowanie tego jest bezsensu - bo to jest proces naturalny.
mierzyć sie z nim łatwiej na poziomie dojo - bo to jest bezkarne najczęściej, ale nonkonformiozm prawdziwy to bedzie zlanie podatków, dezercja z wojska i cholera wie co jeszcze.
I żeby jeszcze podroczyć sie milutko z Randallem chciałbym zauważyć że cała dyskusja zaczęła sie od jego uwagi na temat tego jaki to HK na zdjęciu byk a reszta to zdechlaki myszami karmioone.
I tak sie składa, że rzeczony autor komentarza niepokornego cwiczy właśnie HK ryu i :) :)
i nie rzucił dodatkowego , że HK wygląda jak mis puchatek w garniturze na urodzinach krzysia... niepokorność ma wyraźne granice jak widać :)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

...posłuszeństwo bez dyskusji jest podstawą przetrwania tego tworu...

Tego tworu nie wartościujemy. Może on być zły w swojej naturze.
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

....I tak sie składa, że rzeczony autor komentarza niepokornego cwiczy właśnie HK ryu i :) :)
i nie rzucił dodatkowego , że HK wygląda jak mis puchatek w garniturze na urodzinach krzysia... niepokorność ma wyraźne granice jak widać :)

Od Krzysia to sie prosze odstosunkować :) :wink:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

...posłuszeństwo bez dyskusji jest podstawą przetrwania tego tworu...

Tego tworu nie wartościujemy. Może on być zły w swojej naturze.

i?
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Byc pokornym czy nie byc

Stąd drogi Jeżyku moje poprzednie stwierdzenie.


Och, ja poprostu czasami lubię wiedzieć, czy jeszcze zanęcasz, czy już jesteś rybą, stąd moje stwierdzenie drogi Randallku :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024