Skocz do zawartości


Zdjęcie

neryo chagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
Bonku czytaj dokładnie co pisze, ja się nie utożsamiam z ITF aż tak bardzo żeby o sobie pisac że o zgrozo nie skręcam stopy podporowej :)

ps. wiem ze to jest niepoprawne poprostu stwierdzam fakty. Niestety nawet jezeli skrecisz tą stope to przy tej technice złamanego biodra kopniecie nie jest silne.
Chociaz musze przyznać ze znam jednego kolesia (ale to z innego miasta i trenujacego w GTF) ktory miał mocne bardzo dollyo, z tym ze on tez taja uczył i poprostu był technicznie bardzo dobry, tak ze to pewnie nie jest regułą i jednak wiekszość kopie słabo (przynajmniej tak mi sie wydaje z obserwacji)
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
To właśnie chce ci uświadomić! Adept Taekwondo zdający na 8 kup musi pokazać poprawna technike przy dollyo. Tj stopa podporowa ma sie obracac niemalże jak w Yop czagi biodra prawie w jednej linii na tyle na ile to jest mozliwe.. a To właśnie w innych stylach jak KB nie wsadzaja biodra..
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
Bonku ja wiem, ale to nie w stylach nie skrecają tylko jak nie umieją kopać to nie skrecają to nie tyle wina stylu ile braki w edukacji.

ale powiem Ci ze skręcona stopa podporowa to jeszcze nie wszystko 8)
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
wisz w hogo trzeba pierdalnac wiec technika skrzyzowania dollyo z ap wyzej wymieniona bez obracania stopy bywa choc to głownie przy przeskokówkach(a i tu raczej wkreca sie druga techinkę) przejdz sie kiedys ;)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
ja wiem ze o to chodzi matkd, bo nie da się zrobić przeskoków zbyt skrecając stope i wyrzucajac w pełni biodro.Mnie chodziło o to co Bonku napisał o kickboxingu, ale kickboxerzy nie mają wyłaczności na braki w kopnieciach w klubach mt tez to straszy a nawet na taekwondo w wielu wypadkach technika kopnięc pozostawia wiele do zyczenia.
Ja się wtf nie czepiam, bo rozumiem skąd te różnice w technice,chetnie się przejde na wtf, tylko gdzie, bo u nas nie ma, a właściwie ciekawe dlaczego..w takim ladnym miescie jak Krakow mógłby ktos założyć sekcje. Czy naprawde nikt tu nie mieszka kto potrafił by tego uczyć?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
mam pomysł co moze rolka robić zle przy tym yop (nie moge napisac w temacie o yop bo jest zamknięty) być może ma noge za bardzo w przód - właśnie jak do dolyo i przez to nie może palców obniżyć bo sobie kolano wyłamuje
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024