Skocz do zawartości


Zdjęcie

neryo chagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_majkelek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

neryo chagi
Siema,

Chcialbym wam sie poradzic jak poprawnie wykonac neryo chagi. Noga kopiaca w momencie robienia zamachu ma byc prosta czy ugieta w kolanie jak przy ap chagi z pozniejszym sciagnieciem na przeciwnika?

ardzo prosze o szybka odpowiedz.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi

  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
a w ktorej federacji, bo to z filmu, to nie jest naeryo chagi wg ITF
  • 0

budo_majkelek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
Chodzilo mi o WTF
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi

a w ktorej federacji, bo to z filmu, to nie jest naeryo chagi wg ITF

a jak wyglada naeryo chagi wg ITF ?
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
Z tego co mi wiadomo w WTFie nie kopie się naeryo piętą (tak jak w ITF) w głowę/bark tylko całą "obciągniętą" stopą np w twarz czy w tors (zresztą zwróć uwagę jak koleś z filmiku kopie np. na packi - kopie całą podeszwą, nie piętą -> w ITFie stopa jest odciągnięta, pięta wyeksponowana)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
rzeczywiscie, właśnie troche mnie to zastanawiało. Myśle ze tak jest trochę bezpieczniej, zwłaszcza jeżeli sie kopie w ochraniczach z nieosłonięta piętą.
I moze tez jest trochę trudniej wychwycić takie kopnięcie, tak mi się wydaje.jak kopiesz pięta i to spadnie na bark a ktos ta nogę złapie to może być nie za ciekawie...
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi



Nas uczą, że to nieaktualna, zbyt wolna forma neryo. Kopiemy w ten sposób:
- najpierw podnosisz kolano jak najwyżej do twarzy, a następnie prostujesz nogę wbijając stopę w twarz przeciwnika- więc kopnięcie nie spada dokładnie z góry, a bardziej od przodu... trenuję wtf jakby co.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi

a jak wyglada naeryo chagi wg ITF ?


ile ćwiczyłeś w kraku u Pawła?
2 lata ?
I nie wiesz jak naeryo wygląda ?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi

ile ćwiczyłeś w kraku u Pawła?
2 lata ?
I nie wiesz jak naeryo wygląda ?


tak dwa, i nie wiem.
ostatnio gdzie indziej (ale też ITF) jeden koleś mi tłumaczył że ma byc tak jak pisze Isao w poście wyżej. Ale to już inne kopnięcie , pchające a nie spadajace, czyli nie naeryo tylko apchagi na twarz. Jakie sa korzyści z takiej zmiany?
wadą jest napewno osłabienie jest siły, a zaletą to że nie da się do łatwo złapać i przez to jest bezpieczniejsze dla kopiacego.
jak myślicie które lepsze?
ja jednak jestem bardziej za naeryo, ponieważ to jest kopniecie atakujace trzy strefy: idzie na głowę, ale jeżeli przeciwnik cofnie głowe dostaje w krocze, jezeli przeniesie cały tułów lekko w tył nadal można go trafić w zostawioną z przodu nogę.
A z takiego pchającego apchagi to za wiele się nie da zrobić.
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że najlepiej wchodzi naeryo z ugiętej nogi jak do ap-czagi z długim dojściem i należy ciągnąć nogę po linii prostej.To jest wersja sportowa i moim zdaniem najlepsza. Sprawa inaczej wygląda kiedy łamiesz dechy, bo wtedy koncentrujesz się bardziej na sile, a nie na szybkości. A co do generalizowania jak się kopie naeryo w wtf to ładnie się uśmiałem...generalnie obojętne czym trafisz przeciwnika w głowę masz 2 punkty, nieważne czy piętą czy całą stopą. Oczywiście wszystko zależy od dystansu ;) a nie do jakiś ogólnych zasad :lol: naeryo też jest dobre na kontrę, przeciwnik sam wchodzi ci w stopę, ty tylko ją podnosisz na wysokość głowy. Warto wykonywać tę technikę ze zgiętej nogi z dwóch powodów, po pierwsze jest dużo szybsza od tej z prostej nogi, po drugie przeciwnik nie wie do samego końca co chcesz kopnąć.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
wersja z podciagnieciem kolana jak do ap (takie wciskajace ap chagi) nearyo jest powszechnie uczona w wtf bo jest szybka ;) preferuje stopą, poniewaz jakos nie czuje sie pewnie uderzajac tak piętą w czaszkę
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
czy moglibyście wrzucić jakiś filmik instruktażowy z tą wersją z nogi zgiętej. bo przyznam ze pierwszy raz słysze o tej wersji (apchagi na twarz jest mi oczywiscie znane) ale czy to jest poprostu apchagi, czy czyms się to jednak rózni.byc moze w klubie w którym cwicze bedziemy się tego uczyc (nie mam pojecia jak wersja tam jest bo naeryo jeszcze nie bralismy) ale zawsze lepiej znac technike z róznych źródeł.

Co do samego apchagi też jest dla mnie całkowitą nowością ze kopie się je w dwóch wersjach, kopiącej i pchającej. Ta pierwszą widzę pierwszy raz ale na głowę jej się wykonać nie da. druga pchająca (czyli fronkick z kicka, taja i itp) wejdzie na głowę ale wypadałoby tu dobrze biodro wrzucić. czy to jest to kopnięcie?
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
na neryo można wyjść do przodu, wtedy stopa przeciwnika jest za tobą, bierzesz udo na bark prostując chirugi. Nim wyprostujesz, koleś leci na glebę.
Neryo z wyprostowaną nogą jest sygnalizowane, można wyjść do przodu, tylko to może kolidować z odruchem zejścia.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
:) byte sally oczywiscie obejrzec cały trzeba filmik bo wersja z noga sztywna tez tu jest..i pan kyryllo jest z wtf : )
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi

na neryo można wyjść do przodu, wtedy stopa przeciwnika jest za tobą, bierzesz udo na bark prostując chirugi. Nim wyprostujesz, koleś leci na glebę.
.

mozna ale tylko jak go złapiesz na wznoszeniu nogi, jak spóźnisz się chwile to możesz to na nos przyjąc. skracanie dystansu w obronie przed tym kopnięciem wydaje się mi bardzo ryzykowne.
Pozatym że jest sygnalizowane i wolniejsze to fakt ale jeżeli je połaczyć z serią rąk odwracających uwage to wchodzi.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
właściwie masz rację. nie mniej zrobiłem tak kilka razy po prostu się nie zastanawiając i było to skuteczne.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
cwiczy sie na wtf (przynajmniej u nas) ze w zwarciu jezeli rozciaganiecie pozwoli ładuje sie nearyo..;) wiec powiedzialbym ze niebezpiecznie dla obydwóch zawodników
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi

:) byte sally oczywiscie obejrzec cały trzeba filmik bo wersja z noga sztywna tez tu jest..i pan kyryllo jest z wtf : )

znam ten filmik i mi się wydawało że to jest to samo co na moim filmiku wklejonym wczesniej. Teraz jak patrze to widze ze rzeczywiście raz na jakis czas lekko ją zgina ale to wygląda poprostu jak luźniejszy wariant tego kopnięcia . Bo noga spada wyraźnie w dół a nie pcha nia w przód, to pchnięcie jest tylko wyprostem nogi ale cała siła skierowana jest do dołu.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
w itf-ie ciężko mówić o zwarciu :wink: mam na myśli neryo z wyprostowaną nogą. w nawet poldystansie, można wejść lub zejść, jeśli się uważa, bo jest sygnalizowane. ale mogę się mylić :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024