Skocz do zawartości


Zdjęcie

neryo chagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
czas edycji mi się skończył a jeszcze chce o dwit dodac, ze kopią go nawet bokserzy, którzy żadnego innego kopnięcia nie sa w stanie wykonać.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
hah ja pisałem tylko o tora yop:) gdzie nastepuje pełny obrót, dwit to sztandarowa technika
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
czyli jednak doszedłeś do tego Sally, że chirugi można skontrować. :wink: zamiast się pytać na forum sprawdź sam :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi

czyli jednak doszedłeś do tego Sally, że chirugi można skontrować. :wink: zamiast się pytać na forum sprawdź sam :wink:


co to jest chirugi?
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
zależy, kto pyta. dowiesz się po 3 roku.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi

zależy, kto pyta. dowiesz się po 3 roku.

super a kiedy ty się dowiesz?
dobra oszczedze ci trudu zdobywania tej wiedzy przez 3 lata :wink:
pisze się: jirugi - jest to uderzenie, i co istotne, ja nigdzie nie pytam czym sie je kontruje :)
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
:D dzięki, ale oryginalnie pisze się czcionką koreańska. poza tym chodzi o uderzenie ręką, zapomniałeś dodać...
w każdym razie jako kontra jirugi/chirugi jest skuteczne, o czym ja pisałem z praktyki a ty chyba z teorii.również na neryo.
Pzdr.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi

w każdym razie jako kontra jirugi/chirugi jest skuteczne, o czym ja pisałem z praktyki a ty chyba z teorii.również na neryo.
Pzdr.

:lol: zapraszam na sparing i od razu składam kondolencje rodzinie, po kontrze ręcznej na neryo :)
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
zabawny jesteś nawet. :D
nie zapomnij złożyć swojej rodzinie również ode mnie 8)
a co do sparingu, dlaczego nie. jeśli będziesz w wawie, odezwij się.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
to nie jest zabawne tylko żałosne, ze wymądrzasz się nie mając o czymś zielonego pojęcia. Kontra ręczna na nerio opadające byłaby szczytem debilizmu, dostałbyś w łeb zwyczajnie, bo uderzając, odsłonił byś się (a to kopniecie nie idzie z boku, tak żeby można je osłonić , tylko z góry pionowo), stojąc akurat w odległości idealnej na trafienie z nogi. W przeciwnika i tak nie trafisz jeżeli kopiąc trzyma gardę, a nawet jeżeli trafisz swoim śmiesznym "chirugi", to nic specjalnego mu się nie stanie, za to ty napewno poczujesz złamany nos, szczeke lub inne części ciała. Nawet zakładając że go wyprzedzisz , to opadająca noga rozwali ci łeb, technika taka jest ryzykowna i niebezpieczna i nie ma żadnego sensu żeby ja wykonywać, dlatego nie otwieraj gęby niepotrzebnie, zwłaszcza jeżeli twoja wypowiedź nie wnosi niczego konkretnego a ma charakter głupio wpieprzajacy się w dyskusję.

napisz na priva adres klubu i godziny zajec
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
kontra na neryo ma taki sam sens jak na yopa. Jeśli ktoś pieprzy, to wyłącznie ty. jak ktoś wcześniej napisał, albo się uda, albo nie. Opiszę ci sytuację, teoretyku: na zawodach w walce z wyższym ode mnie gościem, gdy on zakładał neryo i wyraźnie opuszczał gardę (typowe w tkd), wychodziłem od razu do przodu. Nie mógł mnie trafić więc, bo skracałm dystans. Robił się półkontakt więc. W efekcie jego noga (stopa) była za mną, opadając jego udo wchodziło mi na bark, ale w tym momencie ja uderzałem prostym w twarz i on leciał na plecy. Trwało to tyle, że w momencie opuszczania nogi leciał do tyłu - rozumiesz, co to stabilność?
2 x to zrobiłem, bo dwa razy była okazja. Gdybym był wolniejszy / on szybszy - nie wyszło by i tyle. Teraz łapiesz? Aa, żeby było jasne, dostawałem za to ostrzeżenia (za brutalną walkę). Więc to może nie w stylu tkd, ale skuteczne.
Gdyby trzymał szczelną gardę, nie próbowałby tego i już.
Teraz co do zamykania i otwierania gęby - na priwie masz namiary, więc kończę tą idiotyczną pyskówkę.
Do siego roku.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
on był dupa. przy tak kopanym nerio równie dobrze mógł się sam wywrócic i tez byś twierdził że to twoja zasługa
do siego NY
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
Ja się dołączę do tej dyskusji.

Otóż mało tego że podczas dobrze zrobionej jirugi nic ci sie nie stanie a jeszcze przeciwnik zdrowo to odczuje. A do tego wszystkiego to całe neryo nic ci nie zrobi nawet jesli opuscisz garde (zakładając że przeciwnik nie uderzy rekami) poniewaz gdy w momencie wyprowadzania neryo przeciwnik zblizy sie calkowicie to nie jestes w stanie zadac mu tego kopniecia..

Jesli nie wierzysz ustaw sie z partnerem barkiem w bark i sprobuj zrobic neryo.. :D jak ci sie uda to jestes mistrzem :P
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi

A do tego wszystkiego to całe neryo nic ci nie zrobi nawet jesli opuscisz garde (zakładając że przeciwnik nie uderzy rekami) poniewaz gdy w momencie wyprowadzania neryo przeciwnik zblizy sie calkowicie to nie jestes w stanie zadac mu tego kopniecia..
Jesli nie wierzysz ustaw sie z partnerem barkiem w bark i sprobuj zrobic neryo.. :D jak ci sie uda to jestes mistrzem :P

piszesz o zwarciu. Jeżeli zbliży się całkowicie, nie uderzy też ręką
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
Oj kolego jest kilka technik ręcznych, które można wykorzystać w zwarciu :) choćby krotko bity sierpowy..

A wspomnialem o zwarciu dlatego że stosujac jiruge na glowe musisz sie zblizyc do przeciwnika zeby zadac cios.. wiec w momencie zwarcia automatycznie wykluczasz wiekszac technik noznych.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi

Oj kolego jest kilka technik ręcznych, które można wykorzystać w zwarciu :) choćby krotko bity sierpowy.. .

niestety w zwarciu nie da się wykonac sierpowego, bo od sierpowych to jest półdystans. A własne w półdystansie najłatwiej dostac tym kopnięciem.
Oczywiscie że teoretycznie wszystko jest możliwe i moze się zdarzyć ze akurat wykonasz jakoś tam tą technikę i poskutkuje, ale geralnie nie uwazam jej za zbyt rozsądną.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
w momencie zadawania uderzenia (chirugi/jirugi:D ) rękę masz przy brodzie. Gdy w tym momencie wchodzisz w niemal zwarcie (właściwie półdystans) i dopiero wyprowadzasz cios, wystarczy tak naprawdę siła twojego wejscia + niestabilność przeciwnika, który po prostu stoi na jednej nodze + dopiero wyprowadzana siła z barku. Nie każdy na tkd ma słabe ręcę :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi

wystarczy tak naprawdę siła twojego wejscia + niestabilność przeciwnika, który po prostu stoi na jednej nodze + dopiero wyprowadzana siła z barku. Nie każdy na tkd ma słabe ręcę :wink:

ale albo pchasz albo uderzasz. Uderzenie to nie jest pchanie i vice wersa, pchnięcie przewróci ale nie może być mocne. Co do pchania tak, jak najbardziej możliwe, poprostu wchodzisz ciałem w zwarcie. Ale uderzanie w takim dystansie to nie jest uderzenie (uderzenie to nie jest poprostu wyciągnięcie ręki w przód w ten ruch wchodzi wiele innych znacznie istotniejszych elementów których nie da sie wykonac znajdując się w zwarciu, ani tym bardziej wpadając w przeciwnika)
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
pisałem o czymś pomiędzy - i w odniesieniu do tego neryo :D - czyli zaczynasz uderzenie ręką / wchodzisz / plus niestabilność. Nie piszę o pchaniu. Znowu teoretyzujesz. Ćwiczyłeś boks, tak? Więc czego tu nie rozumiesz? Bokser w zwarciu nie ma problemu z wyprowadzeniem mocnego ciosu.
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: neryo chagi
Sally ale głupoty piszesz..

Nie widziałeś nigdy walki bokserów jak "stykaja się głowami" i bija sierpy "krótkie" i podbrodkowe? Wiec nie mów że w zwarciu sie nie da, lub popros trenera zeby ci pokazal
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024