Skocz do zawartości


Zdjęcie

WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_outsaider1983
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz
Witam , chciałam zapytać osób kompetentnych i dysponujących na ten temat wiedzą , dlaczego zawodnicy PZMT nie startują w zawodach Federacji WMF np. Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata ???? a zawodnicy PZKB nie startują w zawodach Federacji IFMA, np Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata ???? Dziwi i nurtuje mnie to, ponieważ inne kraje zajmujące się propagowaniem Muay Thai robią tak , że jedni i ci sami zawodnicy reprezentują swój kraj na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata obu Federacji ( WMF, IFMA).
Za przykład mogę podać tu młodego i bardzo utytułowanego zawodnika z Białorusi
J.Gorbaczowa, który posiada tytuł Federacji i WMF i IFMA, a takich jak on jest mnóstwo, tylko nie w Polsce..........Jeden z naszych polskich zawodników próbował nim być ( nazwisko tego zawodnika pozostawię do swojej wiadomości, a itak mam wrażenie, że większość wie o kogo chodzi ) , a mianowicie rywalizować na MŚ IFMA, jak i również na MŚ WMF, to zamknięto mu drogę do rozwoju w diedzinie sportu MT a drzwi, które mu zamknięto to drzwi do PZMT.....
Kickfan, liczę tu na twoją odpowiedz, bo mam wrażenie , że jesteś jedną z tych kompetentnych osób...... Pozdrawiam :oops:
  • 0

budo_siegfried
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz
Witaj,
jestem conieco poinformowany ponieważ mam kontakt z ludźmi którzy znają dobrze tą sytuację od wewnątrz. Ale opisanie wszystkiego dałoby księgę więc powiem tylko tyle: jest tu za dużo polityki a za mało sportu. Oczywiście chodzi o pieniądze, wpływy, bzdurne kłótnie osobiste itd...Najgorsze jest to, że cierpią na tym zawodnicy i sam sport. Muay Thai jeszcze dobrze się u nas nie rozwinęło a już sytuacja jest okropna. W żadnym innym sporcie nie ma chyba takiej sytuacji. Niestety sytuacja nie idzie ku poprawie bo aktualnie spory pomiędzy PZMT i PZKB trafiły już przed sąd...

Pozdrawiam
  • 0

budo_roughboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz
A gdzie 2 się bije tam 3 korzysta ;)
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz
1. Po pierwsze naprawde nie chodzi o pieniądze (bo ich poprostu nie ma w Polsce) Płock wie to chyba najlepiej
2. Nie wiem jak druga strona, ale ja uważam iż dawno nie było wielkigo konfliktu,
3. Jest rywalizacja, moim zdaniem szkodliwa dla muaythai. Wyrażałem swoje zdanie. Powinien być jeden związek. Zawodnicy startują w kilku formułach. Jest jeszcze nadzór nad walkami zawodowymi. Sprawa poszła do sądu. Pozatym jest jeszcze wyrok NSA w innej sprawie, ale mogący mieć wpływ na decyzję w sprawie Muaythai. Dlatego na razie moim zdaniem nikt tym się nie zajmie w MSiT. Chyba że pójdziemy razem a czy WMF czy IFMA dla mnie to wszystko jedno ( choć trzeba wybrać) - ONE MUAYTHAI :P . Oczywiście jestem za rozszerzeniem nazwy o muaythai. Zawodnicy faktycznie w IFMA startują w obu organizacjach. Przykładem jest Kulebin regularnie bijących polaków w PZMT. W WAKO też jest w czołówce i WMF. Jest jeszcze wielu. Przykro mi tylko, iż tracą kluby PZMT ( co widać po ostatnim wyniku MŚ). PZKb sobie poradzi bo ma własne środki wypracowane. Jeden medal brazowy w klasie b na MŚ IFMA to naprawde wpadka. Zresztą Jan Błachowicz to zawodnik mma (np wygrana we wrocławiu na KSW), startujący w muaythai a nie odwrotnie. Aczkolwiek jest to mistrz Polski w ciężkiej PZMT. Drugi zawodnik to całkowicie przypadek. Bo trudno uznać, iż Daniel Soltysik jest zawodnikiem PZMT. z PZMt spotkał sie jak napisał na necie poraz pierwszy na obozie tego lata. W Polsce nie startował pojechał na łotwę i tam przegrał 1 walkę. I odrazu pojechał na MŚ. TO jest niezły zawodnik, gdyż był ME w Oyama Karate, ale nie jest stricto z muaythai. To jest dowód, że różnice są tylko ideowe, ale jeśli chodzi o wyniki to sięga się do innych formuł walki. Może naprawde warto się zastanowić nad hasłem ONE World-ONe Muaythai bo to wcale nie znaczy precz z kickboxingiem, a tylko wyraża szacunek dla muaythai. A w naszej organizacji jest go wiele.
Pozdrawiam
  • 0

budo_outsaider1983
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz
Dziekuję bardzo za odpowiedz, na temat startu Daniela Sołtysika w MŚ !!!! w tym temacie nawet ciężko mi rozmawiać , przychodzą nawet myśli do głowy, czy ten chłopak nie załatwił startu w tych mistrzostwach kopertą - hańba i wstyd dla PZMT uważam wielu zawodników naprawdę zdolnych , trzymających się od kilku lat z PZMT zostało odsuniętych od tego turnieju , wystarczy wymienić kilka nazwisk " Arkadiusz Rejniak (Warszawa), Mateusz Kopiec (Warszawa), Tomasz Szor (Łódź), Marcin Łepkowski(Kraków), Lucjan Owczarek (Łódź), i wielu iinnych z pierwszych i drugich miejsc rankingu.. Forum mamy potęrzne a zawodnicy w przeciwieństwie do "Prezesów" są między sobą solidarni i mają do siebie szacunek . Więc może my zawodnicy powinniśmy skorzystać z tego forum i wspólnie porozumieć się i osiągnąć cel na którym to nam zależy, anaszym celem jest możliwość zdobywania tytułów i miejsc na podium i niekoniecznie tylko w jednej organizacji, mottem prawdziwego sportowca jest zdobyć "wszystko co jest do zdobycia " więc może w sprawie osiągnięcia swojego celu powinniśmy się zmobilizować i użyć prostej " broni", której używa wiele kompetentnych osób , współpracujących z różnymi instytucjami PZMT również jest instytucją publiczną , a tą bronią i być może przepustką do tego na czym nam zależy, JEST STRAJK ZAWODNIKÓW I TRENERÓW .Wyobraźcie sobie sytuację , w której na zaplanowany turniej MP lub PP nie przyjeżdza ani jeden zawodnik i ani jeden trener, zostało by to utzrymane dopóki strony zainteresowane nie osiągnęły by zamierzonego celu:: pamiętajcie ,że MUAY THAI PZMT i MUAY THAI PZKB to nie R.Szlachta i A.Palacz , ale MY ZAWODNICY!!!!!!!!
My bez nich istnieć będziemy, oni bez nas NIE .
Jeśli kogoś uraziłam lub bez wcześniejszego uzgodnienia użyłam jego nazwiska to bardzo przepraszam !!!
Pozdrawiam PZKB i PZMT
  • 0

budo_siegfried
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz
KICKFAN - pozwolę sie z Tobą nie zgodzić co do pieniędzy. Oczywiście nie ma tu fortuny osobistej ale chodzi o pieniądze państwowe. Wiadomo, że związki sportowe ( PZKB ) dostaja pieniądze a zrzeszenia ( PZMT ) nie. Połączenie jednego z drugim oznaczałoby podział środków pomiędzy Kickboxingiem a Muay Thai i tutaj niektórzy dostają gorączki na samą myśl. Jednak PZKB dobrze sobie z tym radzi, chociaż dostają pieniądze tylko w ramach Kickboxingu, potrafią to podzielić tak aby zawodnicy startowali również w MT ! BRAWO!

OUTSIDER - co do zawodników na MŚ z PZMT. Wiedz, że jedzie nie ten kto powinien, tylko ten kogo na to stać. Zawodnicy PZMT sami płacą za swoje wyjazdy ( no chyba że mają sponsorów a o to nie jest łatwo w amatorstwie )
Musisz też wiedzieć, że wielu zawodników nie startujue już w PZMT z własnego wyboru. Porównaj nazswiska startujących z roku na rok. każdego sezonu startują nowe osoby na MP a brakuje tych z poprzednich lat.
W PZKB niektórzy zawodnicy startują już od kilkunastu lat i jakos nie narzekają. Wywnioskuj sama o czym to świadczy.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz
NIe chce bronic PZMT, ale czy któryś z wymienionych zawodników zgłosił akces startu i mu odmówiono. Jeśli wiem w PZMT zawodnicy sami płacą.
  • 0

budo_mar.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz
Panowie odpuście sobie...
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz
MAr. cenzura?

poza tym jest zarzut z którym ja akurat się nie zgadzam. Jechał każdy kto miał pieniądze. Mysle że Kraków nikogo nie blokował.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz
Siegfred - starty są opłacane z pieniędzy wypracowanych przez PZKb, nie z ministerialnych
  • 0

budo_bad girl
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz
Podglądając waszą rozmowę , muszę przyznać, że temat wzbudza ciekawość a nawet po części zaspokaja myśli i odpowiem na pytanie postawione powyżej!

Akurat w tym temacie zostało wymienionych 2 zawodników z naszego Klubu Corio Team Łódz , którego szkoleniowcem jest Dariusz Wiśniewski , a więc sytuacja zawodnika nr.1 Lucjana Owczarka kat. 67 kg znajdującego się na drugiej pozycji w rankingu PZMT uważanego za reprezentanta Polski , to jego brak startu w obecnie odbywających się Mistrzostwach Świata spowodowany jest długo trwałą kontuzją , złamania kości jarzmowej, do do następnego zawodnika uważającego za reprezentanata Polski w swojej wadze Tomasza Szora kat. 75 kg ( junior/senior ) to chłopak zajmuje pierwsze m-ce w rankingu w kat. junior 75 kg , lecz we wrześniu skończył lat 18 i przeszedł do seniorów z czego wynika iż osoby zajmujące się selekcjonowaniem kadry PZMT stwierdziły, iż nie korzystne było by to, gdyby pierwsze swoje walki w seniorach miałby zacząć od MŚ , co do pozostałych nazwisk w temacie nie jest mi wiadoma przyczyna braku ich startu . Jedynie sytuacja M.Łepkowskiego jest mi bliżej znana , ponieważ jest to również spowodowana przejściem z juniorów do seniorów.A wiadomość taką mam od niego i jego trenera...
A co do Daniela Sołtysika to ja również uważam , że jest zdolnym zawodnikiem i Ukłon w jego stronę za to, ale uważam ,że faktycznie jego start jest nie uzasadniony.. Ale myślę, że kiedy władze PZMT wrócą do Polski sami może nam wyjaśnią czemu tak się stało

Pozdrawiam
Corio-Łódź
  • 0

budo_lukasbdg79
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz
Kickfan masz racę co do Kulebina z tym ze nie tylko zawodników PZMT jak to napisałeś pokonuje on regularnie...
  • 0

budo_outsaider1983
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz
:oops: No tak panowie ale może wspomnijcie coś na temat mojej propozycji "strajku zawodników" realne ?????????? może zaczęło by się lepiej dziać,,, bo akurat ja chciała bym startować i w MT PZMT i MT Pzkb ale nie mogę , bo będę miała zablokowane wejście do PZMT tak jak ma to pewna osoba z Polski i myśle, że nie jedna ...
  • 0

budo_muaythai
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz
outsider i osoby z podbonym pogladem, przestancie pisac glupoty....bo nikt w PZMT nie blokuje zawodnikow i kto chce to startuje (oczywiscie jak ma badanie, ubezpieczenie itp)...przeciwnie jest wlasnie w PZKB, ktore zwlaszcza tych lepszych blokuje i za start w zawodach PZMT kara cofnieciem stypendiow, wyrzuceniem z kadry itp...zatem prosze nie pisac, ze PZMT blokuje jakiegos zawodnika. A jezeli mowicie prawde to wystarczy podac nazwisko i bedziemy wiedziec...sam szybko odpowiem!!!
  • 0

budo_outsaider1983
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz
Wystarczy podać tu za przykład Marcian Parchete, który na MP w Kaliszu miał ochote wystartować w turnieju i nie pozwolono mu na to..... To jak można to nazwać jak nie blokowanie komuś drogi..????????????????/ Tak dla sprostowania piszę, nie z Klubu Marcina jestem ....
  • 0

budo_ernst
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz

outsider i osoby z podbonym pogladem, przestancie pisac glupoty....bo nikt w PZMT nie blokuje zawodnikow i kto chce to startuje (oczywiscie jak ma badanie, ubezpieczenie itp)...przeciwnie jest wlasnie w PZKB, ktore zwlaszcza tych lepszych blokuje i za start w zawodach PZMT kara cofnieciem stypendiow, wyrzuceniem z kadry itp...zatem prosze nie pisac, ze PZMT blokuje jakiegos zawodnika. A jezeli mowicie prawde to wystarczy podac nazwisko i bedziemy wiedziec...sam szybko odpowiem!!!



Może i formalnie nikt w PZMT nie blokuje zawodników Z PZKB ale napewno nie jest tak samo mile widziany jak członek PZMT.Owocuje lub raczej owocowało to w różne dziwne werdykty na korzyść PZMT...
Jeśli chodzi o PZKB to żeczywiscie nie wyobrażam sobie zeby ktos ze Zwiazku,z Kadry PZKB pojechał na zawody PZMT bo zaraz by został skarcony..
PO RAZ SETNY NA TYM FORUM PORUSZANY JEST TEN TEMAT I NIE PROWADZI ON DO NICZEGO TYLKO DO BEZSENSOWNEJ KŁOTNI..CIERPIA OCZYWISCIE ZAWODNICY I POLSKIE MUAY THAI.
Zawodnicy z innych krajów nie potrafia zrozumiec dlaczego nie mozemy jezdzic na IFME I WMF,dla nich to nie pojete.
I PROSZE WAS NIE MÓWCIE ZE NIE CHODZI O PIENIADZE BO NAWET JESLI ICH NARAZIE NIE MA W POLSKIM MUAY THAI TO SAMA MYSL ZE KIEDYS MOŻE BEDA I KOGOS Z WAS TO OMINIE,NIE POZWALA WAM ZAPRZESTAC TEGO KRETYNSKIEGO SPORU-OSMIESZAJACEGO NAS NA ARENIE MIEDZYNARODOWEJ!
  • 0

budo_ernst
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz

Wystarczy podać tu za przykład Marcian Parchete, który na MP w Kaliszu miał ochote wystartować w turnieju i nie pozwolono mu na to..... To jak można to nazwać jak nie blokowanie komuś drogi..????????????????/ Tak dla sprostowania piszę, nie z Klubu Marcina jestem ....



I zostawcie juz tego Marcina w spokoju bo z tego co pamietam to on juz kiedys pisał zeby nie podawac jego nazwiska, za przykład w tym sporze.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz

Wystarczy podać tu za przykład Marcian Parchete, który na MP w Kaliszu miał ochote wystartować w turnieju i nie pozwolono mu na to.....

Tak się akurat składa, outsaider1983, że rozmawiałem na MP z Marcinem. Pytałem się o jego udział w zawodach. Jako powód niestartowania podał jakąś kontuzję. Uszanowałem jego decyzję i nie dociekałem co tak naprawdę było tego przyczyną.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz
Muaythai - Macin jest w kadrze narodowej i dlatego normalne jest, że nie powinien ryzykować. Nawet piłkarze w kontraktach mają wpisane unikanie niebezpiecznych zdarzeń. Wiesz sam ile kosztuje szkolenie i starty. Nie blokuje się startów zawodowych gdyż zawodnik może zarobić a nawet sie promuje takie. Organizator, który robi walki kadrowiczą, jest całkowicie zwolniony z opłat. Czemu np Symonides nie wystartuje na Lidze? Jestem przekonany że z tego samego powodu.

A tak odchodząc od tematu. Imponują mi zawodnicy tacy jak Parcheta Tomczykowski Ciśliński, którzy starty amatorskie uważają za obowiązek zawodnika. Czoła do ziemi Panowie dla nich. Tacy jak oni i inni powodują, że w naszej organizacji poziom jest coraz wyższy.
  • 0

budo_f c k
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WMF -IFMA R.Szlachta - A.Palacz
Witam po raz pierwszy na forum. Nazywam się Krakowiak Artur i jestem trenerem i założycielem FIGHT CLUB KRAKOWIAK BYDGOSZCZ.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024