Skocz do zawartości


Zdjęcie

zmiany w regulaminie sanda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

zmiany w regulaminie sanda
jak sie dowiedzialem od czlonka wladz zwiazku wushu w Pekinie w przyszlym roku na zawodach sanda w pekinie beda zmiany w regulaminie:
-glowna zmiana to zakaz rzutow z obejmowania - po chinsku baoshuai - to sa te wszystkie rzuty co obejmuja w pasie lub za nogi razem (takie z przytulania) i wynosza do gory
-wszystkie rzuty maja byc z techniki czyli np po zlapaniu nogi
-mozna uderzac seriami na glowe
-mozna uzywac kolan ale nie sa one punktowane - tzn mozna KO kogos kolanem ale punkty sie nie licza
-rzut to dwa punkty nie 3 jak kiedys
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: zmiany w regulaminie sanda
Zapowiada się bardzo fajnie (choć pierwsze dwie zmiany są takie sobie).
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zmiany w regulaminie sanda
Czyli de facto zrobi sie muay thai, co było złego w rzutach z klinczu? A co do ciągłych ataków na głowe to wiele sie nie zmieni bo teraz sędziowie tez juz puszczali ciagłe akcje.

pozdro
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: zmiany w regulaminie sanda
Myślę, m@ciek, że trochę przesadzasz - w całokształcie zmiany wydchodzą raczej na plus i powinny zapewnić ciekawsze i bardziej zróżnicowane walki.
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zmiany w regulaminie sanda
Z tym sie zgadzam, że walki pewnie będzie sie lepiej oglądało, bo nie będzie szarpaniny w klinczu, ale uwazam ze takie "zapasy" to byla tez częsc sandy. Teraz nie bedzie wejsc w nogi bo będzie zagrożenie ze strony kolana przeciwnika, i efektowne techniki rzutowe ograniczą sie do podcieć po przełapaniach nóg. Takie jest moje zdanie.

pozdrawiam
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: zmiany w regulaminie sanda

Z tym sie zgadzam, że walki pewnie będzie sie lepiej oglądało, bo nie będzie szarpaniny w klinczu, ale uwazam ze takie "zapasy" to byla tez częsc sandy. Teraz nie bedzie wejsc w nogi bo będzie zagrożenie ze strony kolana przeciwnika, i efektowne techniki rzutowe ograniczą sie do podcieć po przełapaniach nóg. Takie jest moje zdanie.

pozdrawiam


co do kolaa na glowe to sie jeszcze nie zdecydowali, na razie kolana na tulow jedynie

ja osobiscie nie moglem ogladac sanda przez te idiotyczne zapasy... :!: po prostu jak widzialem jak pchali glowe w kolana przeciwnika bez zadnej gardy nawet a on nic nie mogl zrobic bo ani uderzyc kolanem ani nie mozna pchnac glowy czy szyi w dol - to bylo idiotyczne. dla mnie ten regulamin to krok w kierunku normalnosci

co do uderzania seriami na glowe to byly zawody na ktorych mozna bylo ale 90% zawodow w chinach ma wciaz taki zakaz i potem statystyczny nawet mistrz sanda nie umie uderzac seriami z rak tylko lewy prawy i od razu zapasy :cry:
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zmiany w regulaminie sanda
Zgadzam sie, ze jak walki wyglądają ze dwóch sie pcha tylko w nogi to nieładnie wygląda. Ale były walki w których to własnie było najefektowniejsze jak ktos robi szybkie wejscie w nogi i wynosi prawie nad siebie. Rozumiem, że chcą zniwelować szarpanke, ale odrazu zakaz rzutów z klinczu. No zobaczymy jak to bedzie wyglądac, napewno jest to robienie walk pod publike, by wiecej sie działo. Ja kolan osobiście nie lubie :wink: .

pozdrawiam
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: zmiany w regulaminie sanda

Zgadzam sie, ze jak walki wyglądają ze dwóch sie pcha tylko w nogi to nieładnie wygląda. Ale były walki w których to własnie było najefektowniejsze jak ktos robi szybkie wejscie w nogi i wynosi prawie nad siebie. Rozumiem, że chcą zniwelować szarpanke, ale odrazu zakaz rzutów z klinczu. No zobaczymy jak to bedzie wyglądac, napewno jest to robienie walk pod publike, by wiecej sie działo. Ja kolan osobiście nie lubie :wink: .

pozdrawiam


to nie ze klinch jest zakazany tylko rzuty z obejnowania dwiema rekoma - kurcze nie wiem jak to dobrze wytlumaczyc

ja uwielbiam kolana - najlepsze jest jak je sie laczy z rzutami 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024